Актуальні ідеї для вітальні

Створення практичного, функціонального і красивого інтер'єру у вітальні - питання пріоритетне. Адже саме в цій кімнаті проводять вечори всі домочадці, тут же відбувається теплий прийом близьких гостей і влаштовуються вечірки. Вітальню можна сміливо називати візитною карткою будь-якого житла. Оформлення стін цього приміщення багато в чому формує весь образ кімнати, його характер, настрій. Найпопулярнішим варіантом оформлення стін у вітальні вже довгі роки залишаються шпалери. Їхні технічні характеристики змінюються, удосконалюються, з'являються нові колекції, кольорові і фактурні рішення представлені у широкому спектрі на полицях спеціалізованих магазинів. Одним з таких магазинів у нашому місті є салон «Шпалери», керівник якого Лариса Крнсевич надала професійну консультацію для читачів журналу «PeopleUA». Презентуємо добірку дизайн-проектів віталень, оформлених найрізноманітнішим способом, котра допоможе вибрати оптимальний варіант шпалер для вашого помешкання.

Шпалери для сучасних приміщень

Незважаючи на появу всіляких способів оформлення стін в житлових приміщеннях, шпалери впевнено лідирують у списку актуальних ідей. Більшість Українців вибирають спосіб обклеювання вертикальних поверхонь своїх віталень шпалерами, тому що:

        вони представлені в широкому спектрі кольорів і фактурних рішень;

        можна вибрати матеріал з потрібними технологічними характеристиками;

        підібрати підходящий варіант зможе господар з будь-яким розміром гаманця;

        обклеювання стін шпалерами - один з найбільш простих способів обробки стін, який можна зробити самостійно, без допомоги фахівців і не поставити під загрозу естетику приміщення;

        за допомогою шпалер легко виділити ту чи іншу функціональну зону, декорувати стіни;

        шпалери можна комбінувати з іншими видами оздоблювальних матеріалів;

• з часом легко освіжити інтер'єр вітальні.

Отже, від яких же факторів буде залежати вибір шпалер для вітальні за кольором, фактурою і технологічними властивостями:

        розміри і форма приміщення;

        наявність, кількість і масштаби віконних і дверних прорізів;

        розташування кімнати відносно сторін світу;

        оформлення суміжних з вітальні приміщень;

        якщо вітальня поєднує в собі кухонний і столовий зону, то вибір шпалер буде відрізнятися, насамперед, за технічними характеристиками матеріалу;

        особисті переваги господарів у виборі кольору, принта шпалер;

        бажання створити спокійний дизайн приміщення або виділити кімнату яскравим акцентом, незвичайним малюнком шпалер або ефектною імітацією.

Скільки господарів - стільки і смаків в оформленні житлового простору. Сучасна стилістика хоч і тяжіє мінімалістичними настроями, але декорування не скасовує. Тому одним з актуальних способів прикрасити стіни вітальні - це шпалери з принтом.

Якщо говорити про однотоннe виконання шпалер, то дизайнери рекомендують в новому сезоні вибирати природні відтінки. Вони не тільки створюють сприятливу атмосферу в приміщенні, але і спрощують нам роботу по комбінуванню обробки з квітами інших предметів інтер'єру. Якщо приміщення розташоване в південній частині будинку, то можна використовувати і прохолодну палітру. Якщо ж вихід вітальні на північну сторону й має мало природнього освітлення, то краще віддати перевагу теплим відтінкам.

Світла палітра ніколи не вийде з моди. Тим більше, що квартир з вітальнями малих розмірів в нашій країні достатньо. Таке приміщення потребує світлу гамму кольорів для оздоблення стін, здатної візуально збільшити розміри приміщення. Але це не означає, що необхідно використовувати виключно білий колір. Можна застосувати дизайнерський прийом акцентної стіни для однієї поверхні і використовувати шпалери з малюнком (на світлому тлі), або створити фактурний акцент, застосувати шпалери з тисненням, що відрізняються лише блиском і помітним тільки під певним кутом візерунком.

Сірий колір не виходить з моди. Універсальні відтінки сірого здатні створювати нейтральний фон для акцентування нашої уваги на предметах меблювання і декору. Елегантність і благородство, стриманість - у відтінках сірого кольору є все, що необхідно, аби надати певного характеру приміщенню. До того ж, сірий колір ідеальний для інтеграції предметів з дерева, білосніжних поверхонь або темних контрастів.

Темні оксамитові (велюрові) шпалери або полотна з тисненням, легким металевим блиском або фактурністю здатні кардинальним чином змінити не лише зовнішній вигляд приміщення, але і його характер, що створює атмосферу. Безумовно, використовувати темні відтінки при оформленні віталень варто лише для створення акцентних поверхонь і у випадку з добре освітленим простором середніх і великих розмірів.

Актуальним залишається тренд по використанню шпалер з імітаціями різних поверхонь. Це може бути створення бетонної стіни, цегляної або кам'яної кладки, дерев'яних елементів, навіть настінних панелей з облупленою фарбою. Все залежить від ефекту, якого вам хочеться досягнути при оформленні головної кімнати житла.

Якщо говорити про імітації більш широко, то до цього виду обробки можна віднести використання фотошпалер, що створюють ілюзію оформлення стін. Можна створити відчуття обробки поверхонь тканиною, м'яким хутром або колючками, розташувати фото цегляної стіни з дірою або зеленої галявини з перспективою в далечінь.

Розглядаючи сучасні колекції шпалер з принтом, можна стверджувати, що найбільшу популярність останнім часом набуває геометричний орнамент. При цьому малюнок може бути як чітким, яскравим, барвистим, так і ледь помітним, ніби розпливається в просторі. Найчастіше шпалери з геометричним принтом є поєднанням двох, рідше трьох кольорів.

Один з популярних варіантів геометричного принта при оформленні стін у вітальні - смужка. Варто відмітити, що вертикальні смуги здатні візуально збільшити висоту приміщення. А горизонтальні смуги зорово збільшать обсяг кімнати в цілому.

Рослинна і анімалістична тематика в колекціях оздоблювальних матеріалів з принтом має східне походження. Не тільки рослини, але і птахи, тварини, комахи стають «учасниками» інтер'єру вітальні. Як правило, такі шпалери виглядають як художній розпис і створюють абсолютно особливу атмосферу приміщення вітальні. Унікальність інтер'єру вам буде забезпечена!

 

 

Декілька ідей по використанню шпалер в інтер'єрі вітальні

Безумовно, найпопулярнішим способом застосування шпалер для обробки вітальні є обклеювання всіх стін приміщення. Але цим варіантом навряд чи можна когось здивувати, але створити надійний, красивий і досить міцний захист для стін приміщення цілком під силу практично усім типам шпалер. Якщо ви плануєте створювати обробку усіх стін одним видом шпалер, то важливо пам'ятати правила, які, втім, не є істиною в останній інстанції і можуть піддаватися винятком:

        якщо на вікнах будуть висіти гардини з принтом, то шпалери краще вибирати однотонні;

        чим менше приміщення вітальні, тим світлішими повинні бути шпалери;

        великий, строкатий малюнок для маленьких приміщень небажаний, але і дуже дрібний принт, здатний викликати ефект ряби краще виключити - якщо використовуються шпалери з орнаментом, то він повинен бути неяскравим, середніх розмірів;

        якщо в приміщенні планується робити акцент на яскраву оббивку м'яких меблів, то шпалери краще вибрати в світлих, нейтральних відтінків;

        темні шпалер варто вибирати в якості акценту в приміщеннях з хорошим природним освітленням (панорамні вікна або кілька віконних прорізів середнього розміру).

Дизайнерський прийом по створенню акцентної стіни при обробці приміщень використовується давно і дуже активно серед наших співвітчизників. Подібне оформлення можна використовувати в приміщеннях самого різного призначення, вітальні не стали винятком. У деяких випадках саме у вітальні доцільно виділяти ту чи іншу вертикальну поверхню з метою зонування простору, підкреслення функціонального сегмента, перемикання уваги від невдалого з точки зору геометрії або планування ділянки приміщення.

Принт або фактурі шпалери можна використовувати не для всієї стіни, а тільки для її частини. Наприклад, можна виділити димохід каміна (ту його частину, що не піддається впливу полум'я та не нагрівається інтенсивно). Протилежний варіант оформлення простору навколо каміна - виділення поверхні димоходу симетричними полотнами красивих шпалер. Строгі лінії в комплексі з ніжним малюнком допоможуть створити не тільки гармонійну, але й святкову атмосферу вітальні.

Також шпалерами, відмінними від основного фону можна обклеювати ніші вітальні, в які вбудовується відео-зона або системи зберігання з відкритими полицями. Будь-які геометричні нюанси приміщення можна подати виграшно, якщо використовувати акцентну обробку.

Не гіршого ефекту можна досягти при обклеюванні міжкімнатних перегородок, покликаних зонувати простір, в якому крім вітальні, розташовуються інші функціональні сегменти.

Використання красивих, дорогих шпалер для наближення ефекту настінних панно в рамках з молдингів допоможе не тільки урізноманітнити однотонну обробку, але і підкреслити приналежність інтер'єру до того чи іншого стилістичному напрямку. Зони з акцентним оформленням, розташовані за всіма правилами симетрії, привнесуть в інтер'єр впорядкованість та баланс.

Ще один спосіб локального використання шпалер для оформлення вітальні - обклеювання простору усередині ніш з відкритими полицями або книжкових стелажів. Таким чином можна і необхідний кольоровий акцент створити, і палітру приміщення урізноманітнити і вирішити питання зонування, виділивши сегмент для читання, домашню бібліотеку або зону систем зберігання.