Алла Харчук

«Картина – це мовчазна поезія, дзеркало душі».

Сотні робіт Харчук Алли знаходяться в приватних колекціях: США, Греції, Чехії, Бельгії, Італії, Франції, Польщі, Лондоні, Росії та України. У 2016 році їй вдалося створити і відкрити аж три персональні виставки,  а про її безвимірну фантазію писало багато видань, і ось нарешті відбулося й наше знайомство з керівником арт-студії «Світ творчих людей». Перше спілкування з талановитою художницею Аллою Харчук справило незабутнє  враження: творча  жінка, котра є уособленням ніжності, доброти, краси. Художниця з вісімнадцятирічним досвідом роботи розповідає про мистецтво, виставки, духовні цінності й життя власної арт-студії.

Довідка

Персона: Харчук Алла Аркадіївна

Посада: художник і керівник власної арт-студії «Світ творчих людей»

Життєве кредо: Поступай з людьми так, як хочеш, щоб вони поступали з тобою

Сімейний стан: заміжня

В дитинстві мріяла стати: художником

Бізнес для неї«улюблена справа, яку я не сприймаю як бізнес»

Влада для неї – це велика відповідальність

Музика: «NewAge»

Важлива подія в житті: Коли мені було1,8 місяців, народилась моя менша сестричка. Це мене дуже вразило, хоча я була дуже маленька, досі пам’ятаю цей день.

Історичне місце: будинок, де працював мій улюблений художник Клод Моне

Вражаючий музей: Музей Лувр в Парижі (Франція)

Улюблені фільми: «Слова», «Щоденник памяті»

Книга: Біблія

Авто: жовте

Вид спорту: фітнес

Вид відпочинку: гори

Улюблена страва: фрукти

Напій: кава

Ідеальний дім – це там, де тебе люблять і чекають

Справжній смак життя – це любов 

People UA: Розкажіть про свій професійний шлях?

Алла Харчук: Почала малювати, як тільки навчилась сидітиі могла тримати в руках олівець. Любов до малювання прищепила мама, коли розповідала казки, відразу малюючиїх... У восьмирічному віці вперше задумалась над змістом життя і вибором свого покликання, роздумувала над тим, який слід хочеться залишити після себе в житті. За плечима 18-ти річний досвід професійної діяльності, рахуючи з дня продажу першої картини і 6 років як керівник арт-студії «Світ творчих людей»

People UA:Чому вирішили присвятити життя творчості?

Алла Харчук: Вважаю свою діяльність освітньою працею. Картина – це мовчазна поезія, дзеркало душі. Тому дуже важливо, створюючи картину, розуміти, в чому хочеш зізнатися перед собою та цілим світом. А мета: допомогти побачити далі за сірі будинки, бо все сьогодні відвертає увагу від справжніх цінностей. Розумію, що справжнє й ідеальне  вже було створено Творцем Всесвіту, жодне полотно і жодна фарба не можуть передати теплоту сонця, легкий вітер, аромат квітів чи смак фруктів, але можна написати картину так, що глядач почне помічати те, на що раніше не звертав увагу, це, я вважаю, найкращим досягненням у написанні картини.

People UA: Хто ви за фахом?

Алла Харчук: Я навчалася п’ять років в художній школі, далі поступила у Луцьке вище професійне училище будівництва та архітектури на факультет «Виконавець оформлювальних робіт». Моє навчання триває вже 20 років, і я вважаю поки його не закінченим. Навчаюсь найбільше у природи, яка оточує мене. Краса завжди поряд, варто лише розгледіти її і цьому навчанню не буде кінця.

People UA: На чому спеціалізується Алла Харчук? Які види творчих робіт можете виконувати?

Алла Харчук: Я виконую різного плану роботи: від мініатюри до монументального живопису. Виготовляю авторські аксесуари з вовни, а також роблю авторський акриловий роспис біжутерії, одягу та сумок.

People UA: В якому стилі працюєте?

Алла Харчук: Творчій людині завжди хочеться розвиватися і вдосконалюватися. Митець завжди має знаходитись у творчому пошуку, в роздумах, переосмисленні, спостереженні… Мені не цікаво працювати завжди в одному стилі, в одній техніці. Хочеться, щоб кожна виставка була не лише насичена позитивом, але і глибокими роздумами, спонукала щось змінити вжитті. Якщо актор все життя грає лише одну роль, він не може осягнути всю ту гаму почуттів і настроїв, на які здатен.

У кожній своїй виставці я ставила собі нові завдання і горизонти. Образно-символічна виставка «Симфонія душі» – перша моя виставка, яку я створила у 16 років, – це була дуже відверта розповідь.

Коли досліджувала живопис минулих епох, зокрема голландське мистецтво, була дуже натхненна ним, тим ритмом, кольором і композицією, тому створила велику колекцію натюрмортів, - це була друга експозиція. Згодом я представила третю персональну виставку "Лавандовий субтон", яка була близька до імпресіонізму, я ставила собі інші завдання.

Четверта персональна виставка зелементами модерну і авторськими пошуками «Квінтесенція жіночності» відбулася теж у цьому році. Головною темою виставки була жінка.

З мудрої книги ми знаємо, що все на світібуло створено з пороху земного, тільки жінка була створеною з ребра. Чому саме з ребра? Звичайно, чіткої відповіді немає на це питання, але якщо заглибитись в роздуми, то стає очевидним чому саме з ребра. Не з голови, щоб стати вищою, і не з ноги, щоб бути приниженою, а з ребра, щоб бути біля серця свого коханого. 

Нещодавно відкрила для себе нову і загадкову техніку «Ебру», яка була втілена у п’ятій персональній виставці «Живе обличчя води».

People UA: Які можливості відкриває ваша творча студія?

Алла Харчук: Бути вчителем – це велика відповідальність. Мені подобається вислів: «Поганий вчитель вчить, хороший - показує, а найкращий - надихає». Це високий рівень, до якого потрібно йти все своє життя. Я прагну бути не лише вчителем живопису, а й старшим другом, який підкаже, підтримає і не зламає. Ми вчимось спостережливості, а також багато розмовляємо про майбутнє, хочеться заохочувати дітей робити добрі вчинки, не проходити повз, коли можеш комусь допомогти, і діти з радістю відгукують на такі ініціативи.

People UA: З особистих джерел відомо, що Ви часто відвідуєте притулки для дітей. Яку місію для малечі мають ваші візити?

Алла Харчук: Чужих дітей не буває. Мені хочеться додати хоч трішки яскравих барв до сірих буднів маленьких діток-сиріт. Прагну залучати моїх учнів до добрих справ. Аби робити хороші вчинки, не потрібно бути багатим, допомога ближньому це внутрішня потреба, стан душі, поклик серця. Любов єдина річ, яку віддаєш і залишаєшся внутрішньо багатим.

People UA: Хто може відвідувати вашу студію?

Алла Харчук: У студії займаються діти, а також дорослі. Учні арт-студії «Світ творчих людей» є не лише активними учасниками різних міських конкурсів живопису, а й переможцями. Декілька учнів вже працюють як професійні художники. За 2015-2016 роки мої вихованці отримали більше десяти нагород і грамот за свої живописні роботи і цими досягненнями я дуже пишаюся.

People UA: З якого віку можна приходити навчатися?

Алла Харчук: У студії навчаються учні від 5-60 років. Дехто в дитинстві любив малювати, але професію обрав іншу, та, дізнавшись про можливість навчатися у нашій студії, вже в дорослому віці стають моїми учнями. Хтось хоче змінити професію, хтось приходить, щоб відпочити  в спілкуванні з кольором, хтось хоче написати свою першу картину і зробити близькій людині подарунок, створений власноруч. Я охоче ділюсь своїми багаторічним досвідом та знаннями. Варто відмітити, що у зрілому віці найлегше навчатись, тоді людина чітко знає, чого вона очікує від навчання, і дуже швидко бачить результати. Такі відомі художники, як Поль Ґоґен, Вінсент ван Гог, Матісс, почали свій творчих шлях після 30 років.

People UA: Для бажаючих малювати постає великий вибір художніх шкіл. В чому родзинка вашої художньої студії?

Алла Харчук: Мені хочеться бути таким вчителем, який допомагає відкрити той шлях, який близький для кожного учня зокрема. Для цього потрібно багато спостережень, але вони варті того. Під час занять завжди вмикаю музику, яка допомагає зануритись у світ творчих роздумів. Музика і живопис мають багато спільного, сім нот і сім кольорів веселки, разом вони допомагають творити і відчути справжню релаксацію. Я не ставлю учням оцінки, тому що вважаю, що в мистецтві бали не потрібні, кожен відчуває колір і лінію по-своєму. Не низькі бали заохочують старатись, а щира похвала за справжні успіхи. Насправді мистецтво живе у кожному знас, потрібно просто зупинитись і заглянути в свою суть, і ви обов’язково побачите там схильність до якогось із видів мистецтва.

People UA: Скільки коштує навчатися у вас?

Алла Харчук: Для дітей вартість навчання – 75грн. за одне заняття, яке триває дві академічні години, (абонемент за місяць – 300грн.) один раз на тиждень (заняття проходять у міні-групах до трьох осіб). Для дорослих вартість – 100грн, але не у групах, а індивідуально (абонемент 400грн. за місяць)

People UA: Яким досягнення пишаєтеся найбільше?

Алла Харчук: Це був дійсно багатий на творчі події рік, адже відбулось три персональні виставки «Лавандовий субтон», «Квінтесенція жіночності» і «Живе обличчя води». Спільно з арт-студією три соціальні проекти «Добро і любов очима дітей», «Квінтесенція любові і добра», а також «Арт-терапія на пленері для дітей-сиріт». Цього року відбулось три персональні виставки учнів студії, та одна велика колективна виставка. Наразі триває підготовка до видавництва книги для дітей.

People UA: Відкрийте свій секрет успіху?

Алла Харчук: Найбільше щастя – це бути щасливим у власній сім’ї, вміння радіти кожному дню, знати, що тебе чекають і люблять. Вміти знаходити рівновагу і баланс між роботою та домівкою. Не потрібно гнатися за славою, бо вона ніколи не буде тебе чекати вдома, а гроші ніколи не обіймуть, коли тобі буде сумно. Спілкування – найбільша розкіш в нашому житті… Духовність – найвищамудрість… Найгарніше видовище на Землі – це схід сонця, але більшість людей цього не бачать і тому ніяк не можуть подякувати Богу за це. Те, що робить людина, – дуже мізерне у порівнянн із тим, що робить Бог, тому не потрібно чекати подяки за свої добрі справи.

People UA: Ваші побажання читачам.

Алла Харчук: Якщо не знаєш, як вчинити, поступи – милосердно, в розмовах будуй мости, а не стіни. Найкращі слова: «Я люблю тебе». Не звикай до любові, бо, де звичка, там смерть любові, любов, як квітка, потребує постійного догляду… Зло записуй на піску, добро викарбовуй у мармурі. Якщо тобі важко, то знай одне: здавшись, легше не стане. Минуле – це автобус, який вже поїхав, майбутнє – це мрія, але не відомо, чи вона здійсниться, теперішнє – це подарунок. Тому потрібно жити справжнім життям: з надією на майбутнє і з досвідом минулого. Любов – єдина річ, яку віддаєш і ніколи не збіднієш.

 

Спілкувалася: Сніжана Романюк. Фото Дмитро Харчук

Опубліковано "People UA" by Nasoloda № осінь 2016

студія «Світ творчих людей»

м. Луцьк вул. 8 Березня, 1/19

Тел.: (095) 1109795

інтернет магазин http://skrynya.ua/17070-user

www.allakharchuk.blogspot.com

www.kharchukartskhool.blogspot.com