АРТ-КОУЧИНГ У ДОСЯГНЕННІ РЕЗУЛЬТАТУ

Щодня ми прокидаємось та очікуємо від нового дня багато цікавих подій. Зазвичай, людина проходить щодня певні етапи, долає бар’єри чи вчиться чомусь новому. Психіка людини та її психофізіологічний ресурс побудовані таким чином, що може подолати лише ту порцію інформації, до якої вона готова, решта (надлишок) трансформується у стрес. Коли людина сама створює для себе постійні стресові ситуації (картає себе за невдалий результат, поразку, бере на себе надто багато і т.д.), тоді вони з часом можуть зіграти із нею ризикований жарт: депресії, апатії, відмова від мрій. Постає питання:

ЯК ПРОЖИВАТИ ДЕНЬ ІЗ МАКСИМАЛЬНО ПРОАКТИВНИМ РЕЗУЛЬТАТОМ ТА ЗБЕРЕГТИ ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД ЖИТТЯ?

З однієї сторони ми хочемо досягнути багато та переробити всі справи на світі, з іншої – від перевтоми виникає бажання просто жити та насолоджуватись життям. Як це поєднати? Як врегулювати той механізм, який буде працювати на тебе? У цьому питанні допоможе арт-коучинг та твоя дія! Арт-коучинг – це гармонійна співпраця коуча і клієнта та творчий підход у досягненні очікуваного результату. В основі арт-коучингу лежать три основні принципи:

• Твоя мотивація

• Робота над результатом у режимі «теперішнього» і «майбутнього»

• Відповідальність за результат лежить не лише на коучу, а й на клієнті (коуч направляє, клієнт діє!)

Пам’ятай, головне в отриманні результату – це твоє ставлення, а не лише твоя майстерність! Будь-чому можна навчитись, сформувавши звичку протягом 30 днів та вбудувавши її у свій стиль життя. Головне ж – це твоє ставлення до будь-якої ситуації та результату дії чи бездіяльності.

I CAN IS MORE IMPORTANT THAN IQ BILL PURKEY

Ставлення до себе, розуміння своїх сильних та слабких сторін, співпраця із внутрішнім Я, розуміння власних відчуттів й емоцій, любов до себе та сприйняття себе як ОСОБЛИВОЇ, УНІКАЛЬНОЇ, УПІШНОЇ особистості дасть можливість адекватно реагувати на будь-які форсмажори та небажаний досвід. Успіх може бути у всьому, як у великих справах, так і в буденних (наприклад, вивчив 15 нових англійських слів, приготував нову оригінальну страву, закінчив роботу у заплановані терміни, тощо). Щодня ми перемагаємо себе – свої лінощі, прокрастинацію, залежність або ж долаємо нові дистанції, формуємо нові звич- ки, виграємо марафони, отримуємо нагороди, регулярно спілкуємося з батьками тощо. В усьому цьому важливо цінувати та хвалити себе за пророблену протягом дня роботу, виписувати власні досягнення за день у пленер та в моменти занепаду мотивації перечитувати їх, нагадавши собі, що ТИ – ОСОБЛИВИЙ! Ти можеш! Ти пройшов ще одну сходинку в своєму житті. Завжди змагатись слід із собою, стаючи кращим, ніж ти був учора!

Пропоную тобі техніку арт-коучингу, яка допоможе активізувати твою інтуїцію та підсвідомість на досягнення бажаного результату, ПЕРЕМАГАТИ та переконуватись у тому, що ТИ – ОСОБЛИВИЙ. Тебе Господь наділив тими дарами, яких потребує цей світ. Важливо лиш розкрити їх на повну!

АРТ-РАМКА ТВОГО РЕЗУЛЬТАТУ:

Етап 1. Пропишіть для себе ціль середнього ступеня важкості, починаючи її зі слів: «Як я можу найкращим чином…?» (наприклад, «Як я можу найкращим чином вбудувати щоденну звичку займатись спортом від 15 хв в день?»)

Етап 2. Прописати 3 якості Вашого характеру, які будуть допомагати Вам рухатись до цілі? (наприклад, 1) дисципліна; 2) дієвість 3) самоконтроль)

Етап 3. Намалюйте п’єдестал переможця та впишіть 3 соціальні ролі, які Ви робите найкраще, що можуть стати Вам опорою? (наприклад, 1) дружина 2) дизайнер 3) блогер)

Етап 4. Намалюйте 3 книги та впишіть в них 3 позиції, яким слід навчитись для того, щоб Ви почали досягати Вашої цілі (наприклад, 1) Прочитати книгу «МИР дома твоего. Человек в решении жизненных проблем» 2) Подивитись вебінар на тему здорового способу життя 3) намалювати емблему, що пропагує здоровий спосіб життя)

Етап 5. Намалюйте фігуру статуетки «Оскар» та напишіть на ній, що буде найкращим результатом досягнення Вашої цілі (наприклад, прокидаюсь щоранку легко, в запланований час, без будильника, наповнена, мінус 7 кг)

Етап 6. Намалюйте будиночок і на ньому напишіть фразу, яка вас підтримує (робота із батьківськими установками) (наприклад, Ти – краща, ти МОЖЕШ все!)

Етап 7.Намалюйте вогнище і напишіть на ньому, за яким результатом Ви зрозумієте, що рухаєтесь? (коли ми ставимо ціль, то палаємо, як вогонь, вогнище гріє, підігріває, обігріває і нас, й інших). (Наприклад, 1) буду робити зарядку на автоматі 2) буду із задоволенням виходити на прогулянку в будь-яку погоду 3) коли я буду дивитись на себе в дзеркало, буду милуватись собою і припиню шукати недоліки в собі).

Етап 8. Намалюйте 2 долоньки, авнихвпишіть 3 фрази, якібудутьпідтримуватиВас, колибудетяжко(наприклад, 1) Happiness is not something you postpone for the future, it is something you design for the present 2) If you don’t know where you are going, every road will get you nowhere 3) Let your thoughts and actions come only from a place of love)

Етап 9. Намалюйте, на що буде схожим Ваш рух до цілі? (Метафора повинна обов’язково бути пов’язана із ростом) (наприклад, гора Еверест)

Етап 10. За технікою «3» напишіть:1 «Зрозумів» – що ви для себе чітко зрозуміли; 2. «З чого почну» написати 1 крок (протягом наступних 72 години реалізувати перший крок) та план дій; 3. «З ким поділюсь» (3 людини, з ким домовитесь про підтримку, обирайте людей, які вас зрозуміють та справді стануть опорою, група в фейсбуці, подруга, дитина…). Усі ці етапи допоможуть Вам реалізовувати конкретні цілі чітко та вмотивовано. Пам’ятайте: ВСЕ У ВАШИХ РУКАХ!

З любов’ю Христина Хворост, арт-коуч, тренер здоров’я, кандидат психологічних наук Англомовний тренінговий центр «ChristinaKhvorostHealthAcademy» e-mail: ckhealth.academy@gmail.comwww.facebook.com/CK.HEALTHACADEMY/

 

Опубліковано: People UA № 3(43), весна 2018