Арт-терапія

Для створення прекрасних речей не обов’язково бути художником. У кожному з нас живе хоча б один відсоток творчості, який допомагає відкритися світу і реалізуватися в житті. 11 жовтня з нагоди Дня художника у еко-кафе «Оазис» відвідувачі Арт-терапії опинилися в царині мистецтва.

Новий спосіб пізнати себе нещодавно набрав шалених обертів та став популярним методом лікування в Україні. У такий нелегкий для наших людей час, техніки арт-терапії застосовуються для вирішення багатьох проблем (психологічні травми, втрати, внутрішньо- і міжособистісні конфлікти, вікові кризи, самотність та депресія).

Арт-терапія  це терапія образотворчим мистецтвом з метою впливу на психоемоційний стан людини. Така терапія надає можливість особистості виразити себе «іншими голосами»: рухами, кольором, формою, пластикою, або ж з допомогою глини чи ландшафту. Основна мета арт-терапії полягає у гармонізації розвитку особистості через самовираження і самопізнання. За допомогою художньої творчості людям легше висловитися. Цінність застосування мистецтва в терапевтичних цілях полягає у можливості, на символічному рівні, висловити і досліджувати найрізноманітніші почуття: любов, ненависть, образу, злість, страх, радість та ін. Методика арт-терапії базується на переконанні, що внутрішнє «Я» людини відбивається в зорових образах щоразу, коли вона малює, пише картину або ліпить скульптуру.

Папір все стерпить… Відвідуючи бізнес-тренінги, в моїй навчальній практиці був урок, на якому учасники підсвідомо розривали зв'язок з негативними людьми. Потрапивши на арт-терапію, я пригадала той самий урок. Отже, якщо ви бажаєте позбутися негативних емоцій, візьміть чистий аркуш паперу та кольорові олівці і слідуйте за порадами художника: «Моє завдання сьогодні  достукатися до вас внутрішніх, а не зовнішніх; звільнити від того, що у вас на душі. Ми перебуваємо в різних емоційних станах, так як усі ми різні, проте, у кожного з нас є відчуття тривоги. Оберіть колір, який асоціюється з вібрацією, що вас напружує. Вимкніть розум, не задумуйтесь добре ви зробили чи погано. Пам’ятайте: перша думка є правильною. Малювати на чистому аркуші можна будь-що. Лінії, круги, інші художні форми можуть навіть розірвати папір». Після того як ваш малюнок завершено, потрібно знищити папір. Таким чином ви позбудетеся того, що вас тривожить. Як інколи дорослим хочеться порвати важливий документ, чи дітям поравати щоденник з двійкою – здається, що проблема відразу вирішиться.

В рамках творчого заходу вперше у Луцьку було проведено кулінарну арт-терапію, на якій використовувалися лише екологічно чисті продукти. Учасники  власноруч створювали арт-десерт, яким гості смакували в дружній атмосфері за чашечкою чаю.

 

 

Провідний лектор м. Києва Оксана Барабаш поділилася старовинними рецептами виготовлення еко-хліба на заквасці. Учасники кулінарної арт-терапії мали нагоду скуштувати тверде та пророщене зерно, корисний еко-хліб і поринути в гармонію з природою. «Якщо посіяти зерно, то воно обов’язково проросте і подарує великий позитив, енергію, фізичної та духовної наснаги.» - запевняє пані Оксана.

На фото: Оксана Барабаш

Кожен з гостей отримав «Мандалу росу та процвітання». Мандала – зображення зернятка, яке проростає під теплими променями сонця. «Моє завдання сьогодні достукатися до вас внутрішніх, а не зовнішніх; звільнити від того, що у вас на душі. Оберіть приємні кольори і заповніть ними пустоти, малюйте так як підказує ваша інтуїція. Ну ось, творчий шедевр готовий, а тепер перевіримо, чи змогли ви поринути у мистецтво, слухаючи свій внутрішній голос? Заплющіть очі та уявіть ріст зерна, саме ці кольори інтуїтивно варто було використовувати в малюнку. Кожен колір має значення, сьогодні Ви підсвідомо засіяли зерно, вирощували і доглядали його у своїх серцях. Арт-терапія – це чудовий спосіб відпочити, «перезавантажити» свої думки, більше дізнатися про себе…»» – розповідає керівник мистецької студії «Оle-аrt» Ольга Грицюк.

На фото: Ольга Грицюк. Подарували керівнику мистецької студії Оле-Арт творчі подарунки: осінній букет та гарбуз) 

На фото: "Мандала росту та процвітання"

На фото: Мандала. Вразило оригінальне малювання в дві руки

Ми озирнулися, щоб подивитися куди прийшли. Тут люди прагнуть не лише нагодувати, але й змінити погляд на життя. Маленьке зернятко, що є символом закладу в якому ми зібралися символізує ріст, початок. Тому давайте замислимося: чому так часто хтось пізнає світ інших людей, але при цьому не прислуховується до власного «Я»?

Автор: Олена Бекеша. Фотограф: Іванна Грицюк

Фото http://www.ex.ua/493278313092

Відео-лекція Еко-хліб#пророщене зерно#Оксана Барабаш

https://www.youtube.com/watch?v=nbuKhdAwOwQ&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=jKGkldRr3Z0&feature=youtu.be