БІЛОСНІЖНА ПОСМІШКА ДО ЗАСМАГИ

Чи знаєте Ви, що здорова ротова порожнина і свіжий подих впливають на ваше благополуччя? Дослідження підтверджують, що здоров’я ваших зубів впливає на Ваш загальний стан здоров’я. Краса і здоров'я наших ясен і зубів залежить від ефективної гігієни порожнини рота. Важливість щоденних гігієнічних процедур важко переоцінити, але дуже  легко недооцінити і заплатити втратою зубів навіть у юному віці. Тому одним із способів, що максимально підходить і в той же час легкий по профілактиці захворювань зубів, є регулярна гігієна порожнини рота і зубів дітей та дорослих. Не варто випускати той важливий момент, що гігієна не повинна закінчуватися лише банальним щоденним чищенням зубів.

Чому чистити зуби вдома недостатньо?

Важкодоступні місця в роті – це не вигадка маркетологів для реклами зубних щіток. Йдеться про проміжки між зубами, а також зубоясенний простір. Фахівці довели, що вичистити ці місця самостійно в домашніх умовах практично неможливо. Згодомзубний наліт накопичується, утворюючи щільну плівку на зубах і зубний камінь.Всього до 60% зубного нальоту можливо видалити за допомогою зубної щітки самостійно. І це за умови дотримання правильної техніки чищення зубів.

Яку небезпеку приховує зубний наліт?

1. Зубний наліт – чудове джерело харчування бактерій, виникає постійно і саме тому, що деякі люди нехтують міжзубною гігієною або недостатньо якісно чистять зуби, він залишається на зубах і з стадії м’якого переходить у стадію твердого зубного нальоту (каменю). Утворення зубного каменю – це фізіологічний процес, і у різних людей він проходить по-різному. Зубний камінь містить у собі бактерії, а так як його не можна вичистити зубною щіткою, в порожнині рота зберігається постійне локальне джерело можливого запалення та хронічної інфекції. Це впливає на загальний стан здоров’я, особливо у пацієнтів із захворюванням серця та легень. Навіть локальні прояви зубного каменю небезпечні, виникає гінгівіт – запалення ясен, набряки, підвищення чутливості, почервоніння. Ясна можуть починати боліти, кровоточити, і це є об’єктивна проблема для пацієнтів – поганий запах з ротової порожнини. Якщо на цьому етапі не видалити зубний камінь, то виникає більш серйозна проблема – запалення починає прогресувати і розповсюджуватись під ясна, уражуючи корінь зуба та кістку щелепи. Утворюються пародонтологічні кишені, оголюються корені зубів – розвивається захворювання пародонту –пародонтит. Недотримання рекомендацій лікаря-пародонтолога може призвести до втрати зуба.

2. Погана гігієна порожнини рота сприяє розвитку карієсу. Більше того, під зубним нальотом складно вчасно помітити його появу. А лікувати карієс і його ускладнення набагато довше і дорожче, ніж пройти професійну гігієну раз на півроку, погодьтеся.

3. Наліт і зубний камінь сильно погіршують зовнішній вигляд і естетику посмішки.

Все вищезазначене доводить необхідність і значимість професійного чищення зубів у стоматолога.

Одним з найважливіших і невід’ємних етапів збереження стоматологічного здоров’я є професійна гігієна ротової порожнини, яка полягає у видаленні м’якого зубного нальоту і зубного каменю за допомогою спеціальних засобів та професійного обладнання. Якщо ви помітили хоча б один із наступних симптомів, вам необхідно звернутися до лікаря-стоматолога:

- біль, набряк чи збільшення, почервоніння ясен;

- ясна кровоточать під час чищення зубів;

- довжина зуба візуально збільшилась за рахунок опущення ясен,

- з’явились більші проміжки між зубами;

- існує постійний неприємний присмак та неприємний запах в роті.

Причинами виникнення зубного каменю та нальоту є:

- погана або ж неправильна індивідуальна гігієна порожнини рота;

- незбалансоване харчування (коли в щоденному раціоні переважають вуглеводи, також при відсутності твердих овочів та фруктів);

- вживання алкогольних напоїв та куріння;

- підвищене слиновиділення та порушення обміну речовин в організмі;

- як наслідок деяких загальних захворювань, які супроводжуються наявністю великої кількості хвороботворних бактерій, прийомом антибіотиків та інших препаратів;

- порушення прикусу;

- захворювання ШКТ, цукровий діабет, генетична схильність та ін.

Як проходить професійна гігієна в «Дент Лайф»?

У нашій клініці широкий спектр методів гігієни. Для кожного конкретного випадку та пацієнта індивідуально підбирається метод проведення гігієни для досягнення найкращого результату!
Основні етапи професійної комплексної гігієни в клініці «Дент Лайф»: 

- діагностика тканин пародонту (проведення PSR-тесту, заповнення пародонтологічних карт);

- складання фотопротоколу та плану лікування;

- індикація зубного нальоту (візуалізує зубні відкладення і допомагає пацієнту побачити ті ділянки, які він самостійно погано вичищає);

- скейлінг (видалення зубного каменю та нальоту без зміни форми кореня за допомогою ультразвукового апарату);

- рутплейнінг– згладжування поверхні кореня за допомогою спеціальних ручних інструментів компанії Hu-Friedy, які не пошкоджують емаль і дозволяють прибрати зубний камінь в підясенній ділянці;

- поліровка зубів апаратом Air Flow Handi 3.0 та PROPHYflex 3 – принцип дії полягає у подачі порошку разом із водою на поверхню зубів під певним тиском. В результаті водно-абразивної дії відбувається видалення зубного нальоту та пігментації навіть у важкодоступних місцях, а також ретельна поліровка поверхні зубів, адже чим гладша вона, тим менша ретенція та утворення зубного нальоту в подальшому. Ми використовуємо тільки органічні порошки – бікарбонат кальцію (PROPHYperls) або амінокислота гліцин. Ці порошки є антиалергенними та нетоксичними, не пошкоджують емаль, на відміну від соди, яка є абразивною та травматичною. Все залежить від виду нальоту і підбирається індивідуально.

- ремінералізація та фторування емалі – для зміцнення і захисту емалі, зняття чутливості зубів.

- навчання домашньої гігієни ротової порожнини.

В результаті Ви отримуєте:

- здорові ясна, які не кровоточать;

- свіжий подих;

- змінюється колір зубів (на 1-2 тони зуби стають білішими).

- видаляються ретенційні пункти;

- профілактика карієсу;

- попередження розвитку пародонтиту;

- доглянуту посмішку в цілому.

Таким чином, професійна гігієна ротової порожнини допоможе вам зберегти красиву і здорову усмішку.

Пам’ятайте, що мрії здійснюються, коли Ви впевнено посміхаєтеся!

Стоматологічнийкабінет ДЕНТ ЛАЙФ

м.Луцьк. просп. Соборності, 9

тел.: (0332) 711171, (050) 9754450

e-mail: dentlife@ukr.net

https://www.instagram.com/dentlife2014/

Працюємозпн-пт: 9-20 сб: 9-14  нд: вихідний

лікар-стоматолог ортопед і терапевт стоматологічного кабінету «Дент Лайф» – Романюк Юрій Іванович

 

Стоматологічнийкабінет ДЕНТ ЛАЙФ надаєпослуги:

Професійнагігієнаротовоїпорожнини: AIRFLOWhandy 3.0 EMS

Керамічні  вініри

Протезування

Ортодонтичневирівнюваннязубів у дітей та підлітків

Сучасніметодилікування та професійнеобладнання

Рентген-діагностика

Імплантація

Лікуваннядітей та дорослих

Опубліковано: People UA № 1(47), літо 2019