Дива трапляються з тими, хто в них вірить!

Добро і милосердя були вічними цінностями, які ніколи не втратять своєї актуальності. В сучасному світі, повного обману, корупції, насильства, так не вистачає чогось світлого, щирого, радісного. Сьогодні багато з нас втратили людяність, відповідальність та повагу до вагітних, калік та людей похилого віку. Хочеться все зупинити і сказати: «Стоп! Люди, давайте творити добро!»

     Допомога людям не завжди повинна бути матеріальною, хоча деяким потрібна саме така. Абсолютно усі люди без винятку можуть допомагати ближнім або зовсім незнайомим. Люди мають можливість надавати елементарну допомогу: потішити гарною поведінкою, прибрати у квартирі, нагодувати безпритульних тварин, занести важкі сумки, поступитися місцем у громадському транспорті тощо. Спробуйте, і ви відчуєте, як на душі стане тепліше, а настрій підніметься. Саме тоді ви почуєте це чарівне слово: «Дякую». Просто дякую, але, як кажуть, звучить душевно та від чистого серця. Ці емоції неможливо передати словами, їх потрібно відчути кожному. Тільки пам’ятайте: допомога має бути безкорисливою. Не чекайте, що люди, яким ви допомогли, стануть вам чимось зобов’язані. У цьому й полягає унікальність добра, адже не знаєш, у який момент воно до вас повернеться. Варто розуміти, що рано чи пізно допомога буде потрібна й вам, тоді добро повернеться бумерангом. Поспішайте допомогти сьогодні, бо завтра можете не встигнути!

     Більшість людей сьогодні зациклені лише на своїх переживаннях, думають тільки про свої проблеми, а так не повинно бути. Саме Ви завдяки своїй допомозі та милосердю можете змінити цей світ, ставши зразком наслідування для багатьох. Хочу донести кожному: любіть себе та ближнього свого, цінуйте кожну прожиту мить, частіше навертайтесь до Бога та молитви, живіть по-сучасному, але не забувайте своїх рідних, які покинули цей світ. Помоліться за когось, і душа ваша стане чистішою, світ – кращим, люди – добрішими. Повірте, це не складно.

     Про що можна молитися? Біблія пояснює: «Хоч би що ми просили згідно з Його волею, Бог слухає нас». Отже, ми можемо молитися про все, що відповідає Божій волі. Чи узгоджується з Його волею молитва про особисті труднощі? Напевно, що так. Для того, щоб помолитись, не обов’язково йти до церкви, адже для молитви важлива щирість та відвертість. Молитва буде почута, навіть якщо ви звертаєтесь до Всевишнього своїми словами. Проте вважається правильним звертатися до Нього, де б ви не були, згідно із церковними канонами. Навертайтесь до молитви щодня і за потреби в будь-який час доби. Молитися потрібно побожно, сказано: «Просіть і дано буде вам». Підсилюйте свою віру в Творця, примножте свої благі справи, не витрачаючи час даремно, навчіться любити так,  як любить нас Бог, безумовно, беззавітно!

     Хто не знає, як почати молитись, наприклад, можна так: «Господи, благослови мене і мою сім'ю, батьків, моїх друзів, знайомих. Прошу світла для всієї планети, щастя і любові для всіх, хто живе на ній! Відкрий серця черстві, навчи мене своїй мудрості, терпимості, допоможи стати добрішим. Пом’яни біль сердець поранених, бо Ти ВСЕМИЛОСТИВИЙ і ДАЮЩИЙ! Амінь». Ми також можемо просити мудрості, аби  приймати правильні рішення,  і здобувати сили, щоб долати труднощі. Звичайно, треба молитись не тільки про особисті справи. У своїх молитвах варто згадувати рідних, друзів, знайомих, країну, в якій ви живете, і, звісно, молитися за мир у всьому світі. Тут напрошується питання: «Скільки часу повинна тривати молитва?» Не встановлено жодних обмежень щодо часових рамок тривалості молитви. Це можуть бути короткі молитви перед споживанням їжі та довготривалі особисті молитви, в яких ми відкриваємо своє серце перед Богом. Важливо, щоб ми молились від серця. Тому тривалість спрямованих до Бога молитов може бути різною, залежно від потреб і обставин. Приємно знати про відсутність обмежень щодо тривалості та кількості звернень до Всевишнього з молитвами. Якщо ми справді цінуємо дар молитви, то знайдемо багато нагод звертатися до нашого Творця.

     Мене не раз запитували: «Як часто потрібно відвідувати храм?» Однозначної відповіді немає. Людина сама повинна визначитись із своєю волею. Але Господь хоче, щоб ми врятувались разом, а не поодинці. Саме тому Він заснував на землі свою Церкву як громаду людей, об’єднаних вірою і Законом Божим, духовною владою та таїнствами. Під час заснування церкви, коли дух Святий зійшов на апостолів, усі вони перебували разом у спільній молитві! Люди, пам’ятаймо про це!

     Господь є скрізь, але храм – це місце особливої присутності Бога. Саме тому, якщо ми хочемо, щоб наші прохання були почуті Богом, ми приходимо у святе місце. Тут усе навчає: і прославлення, і поклоніння, і вивчення Біблії, і проповіді. Людина може врятувати свою душу разом з Богом. Для цього Всевишній дає нам силу, яка зміцнює нас у добрі, робить кращими, укріплює духом. Дуже важливо знайти своє місце, свою церкву, де відчуваєте комфорт та благодать. Саме тоді легше достукатись до небес. Відвідування церкви – це не обов’язок, а потреба, яка повинна виходити від душі, а не тому, що так роблять усі.

Останнім часом помічаю тенденцію: люди йдуть у храм, тому що так прийнято, або щоб сусіди не думали погано про них. А після візиту до церкви, поставивши уявну галочку, продовжують вести звичайний спосіб життя, думаючи: «А в неділю піду в храм, покаюся, причащуся – і все буде добре». Це самообман і свідчення низького рівня духовності та віри в Бога. Віра – це таїнство, суто індивідуальне, і кожна людина для себе знаходить шлях та місце в спілкуванні з Вищими силами. Духовні люди ходять в святе місце не за компанію, а за покликом душі. Відчуваючи потребу в допомозі Господа і умиротворення. Якщо зі святого місця не хочеться йти, а по тілу розливається тепло – це ваше місце. Ваш храм, де зв'язок з Вищими силами відчувається найкраще.

Питання, яке часто ставлять мені люди: «Чи маю я віщі сни?» Звичайно, так! Віщі сни бачать усі духовні та інтелектуально збагачені люди, проте не кожен може їх зрозуміти. А ви звертали увагу, які у вас сни і що найчастіше в них бачите? Якщо задуматися, то саме в наших снах приходять відповіді на багато питань. Іноді в своїх снах люди бачать своє минуле, інколи – майбутнє. Але не всі задумуються про призначення снів і про те, як їх можна трактувати. Як глибоко віруюча людина із своєї практики додам: сни бувають і від поганих енергій, які хочуть заманити людину в свої сіті. Якщо бачите такі сни, просто помоліться.

     Духовна робота над собою багатогранна і повинна вестися щодня. Вона передбачає не тільки роботу за допомогою інструментів, але й напрацювання чистоти думок, справ, вчинків, гідних звання Людини. Отримавши досвід дотику до Божественного, розумієш, що важливішого та ціннішого цього немає нічого. Тоді відбувається преображення себе та свого життя так, щоб цей зв'язок не слабшав, а тільки зміцнювався, і в кінцевому результаті ти з’єднуєшся із Духовним світом навічно.

     Духовні зміни не завжди проявляються зовнішньо. Просто духівник живе згідно Божого Закону та відмовляється діяти проти совісті, уникає конфліктів, не йде по головах, будуючи кар’єру. Це відбувається не зі страху і не тому, що так потрібно чи так десь написано, а в першу чергу, тому що це висмоктує з духовної людини життя та позбавляє відчуттів. Приходить розуміння: до якого великого щастя покликана кожна людина, і яке пусте та безглузде життя, якщо вона про це не відає. Починаючи контролювати думки, що приходять в голову, усвідомлювати їх чужорідність.

     Отримавши дар від Вищих сил, я, Марія, переконалась у їхньому існуванні й у їхній Силі. «Обрана небесами, я допомагаю усім без винятку, хто до мене звертається». Єдине, що вимагаю від кожної людини, – знати молитву «Отче наш». До свого покликання ставлюся дуже серйозно, адже одна помилка може коштувати багато. Я ціную репутацію, яку здобувала десятиліттями. Часто до мене приходять або телефонують просто порадитись, знайти причину проблеми. Знаю, що мій дар допомагає людям. Завдяки моїм здібностям я можу краще «просканувати» людину, поринути в її свідомість, глибше зрозуміти її думки. І тоді вдається підштовхнути людину до вирішення проблеми. Якщо ви не вірите, не звертайтеся заради інтересу. Адже, прийшовши до мене, ви перекладаєте свої проблеми на мене і чекаєте, коли я позбавлю вас від них. Це схоже на ситуації у дитинстві, коли батьки вирішували за нас наші проблеми. Знайте, вирішити ми їх можемо лише спільно з вашою вірою в Бога та молитвою у серці. Знайшовши з вами контакт, я можу відчути, де ви зробили помилку, яка впливає на ваше життя. А також можу відчути людей, які впливають на вас погано, або навпаки мають позитивний вплив.

     Маючи сильну віру в Творця нашого, можна подолати всі перешкоди, які заважають спокійно жити та працювати. І знайте, що все можливо, а на неможливе потрібно більше часу! Пам’ятайте: дива трапляються з тими, хто в них вірить!

Автор: Гурко Марія Іванівна

 

Опубліковано: People UA № 2(48), осінь 2019