Дмитро Харчук

«Масовий виріб ніколи не зможе стати в один ряд з шкіряним виробом, який виготовлений спеціально для вас»

Ексклюзивні речі, виготовлені руками цього дизайнера, люди носять десятиліттями. 20 років досвіду за плечима зробили його професіоналом у моделюванні взуття та виготовленні шкіряних аксесуарів. Портмоне, сумки, ремені, взуття бренду «Kharchuk Design» уже відомі у Великобританії і США, Китаї, Італії, Бельгії, Іспанії, Німеччині, Чехії, Литві, Польщі і, звісно, в Україні. Про те, як народжуються шкіряні вироби вручну, читайте в ексклюзивному інтерв’ю з дизайнером Дмитром Харчуком.

Довідка

Персона: Харчук Дмитро Миколайович

Посада: дизайнер, засновник бренду «KharchukDesign»

Життєве кредо: що людина посіє, те й пожне

День народження: 24 квітня

Сімейний стан: одружений

В дитинстві мріяв стати: астрономом

Важлива подія в житті: зустрів кохання свого життя

Бізнес для нього – це улюблене хобі, яке високо оплачується

Влада для нього – це можливість показати, ким ти є насправді

Незабутній концерт: «Yanni Live! 2006»

Вражаючий музей: «Лувр»

Улюблений фільм: «Смак життя»

Музика: «NewAge»

Книга: Біблія

Авто: подобається «Audi»

Вид спорту: великий теніс

Вид відпочинку: подорожі

Історичне місце: Стоунхендж (Англія)

Страва: м`ясо по-французьки

Напій: фреш

Ідеальний дім – це дім, у який ти хочеш завжди повертатися

Справжній смак життя – це відчувати свободу з коханою людиною, якій готовий віддати все

 

People UA: Дмитре, Ви обрали ексклюзивну для нашого міста діяльність, виготовляючи шкіряні речі ручної роботи. Що надихнуло Вас почати займатися дизайнерською справою?

Дмитро Харчук: Мене завжди захоплювали якісні речі з гарним дизайном. Особливо цікавили ті, які виготовлялися з якісного матеріалу і були єдиними у своєму роді. Тема дизайнерського ексклюзиву приводила мене не просто у захват, а й викликала бажання спробувати щось подібне зробити, доторкнутися до творчого процесу, мати самому такі речі та побачити, як світяться очі в людей, яким я цей виріб виготовляю.

PeopleUA: Поговоримо про Ваш трудовий шлях: як почали виготовляти шкіряні речі та де працювали раніше?

Дмитро Харчук: Коли мені було 17 років, мій батько, працюючи майстром взуттєвої справи, сказав, що купує в одного чоловіка промислову швейну машину, а також колодки для взуття, і якщо мені цікаво, я можу почати щось шити... Маючи базові знання і достатньо часу, я почав опановувати це ремесло. Це і було поворотним пунктом у моєму житті через півроку я ходив у виготовлених власноруч черевиках, тішився шкіряною сумкою і гаманцем! Люди, які бачили ці вироби, почали замовляти їх... так у маленькому містечку я почав власну справу з виготовлення шкіряних виробів. Пізніше я одружився і переїхав у Луцьк, тут я встиг попрацювати на найбільших фабриках з виготовлення взуття «Kadar», «Ikos» та інших. І хоча на них було складно працевлаштуватися, я потрапляв туди легко, адже вміння вручну якісно затягувати взуття робило мене бажаним майстром. Однак прийшов час і я зрозумів, що потрібно розвивати власну справу.

People UA: Чи є навчальні заклади, де можна отримати знання та навики такому ремеслу? 

Дмитро Харчук: Основ такого ремесла можуть навчати у деяких закладах і дуже важливо, щоб майстер їх знав. Але тонкощі в такій справі, як знання матеріалу і вміння працювати з різними видами шкіри; відчуття дизайну, досвід зробити вдалу і зручну для клієнта форму; розуміння того, що саме потребує клієнт і допомогти йому зробити вдалий вибір ці знання можна отримати лише, якщо ти це робиш щодня. Натуральні матеріали, такі як шкіра, є, так би мовити, живими матеріалами, і з ними потрібно бути на «ти»... Саме тому я є «практиком» і віддаю особливе місце самоосвіті. Більшість особливих знань я отримав, користуючись досвідом майстрів, які досягли успіху у цій справі й не бояться ділитися секретами своєї роботи. Особливо захоплююся виробами із шкіри дизайнерів Італії, які, без перебільшень, вважаються найкращими і найвишуканішими майстрами світу. Стефано Бемер відомий на весь світ взуттєвик з Флоренції є для мене особливо надихаючим прикладом того, як можна залишитись успішним у світі, де ринок є ворожим до ремісників. Стефано робить акцент у своїй роботі на особистий підхід і ручне виготовлення виробу. Досвід, який здобуває людина, що робить весь процес від початку і до кінця, та ще й з використанням ручної роботи, є неоціненним, і я в цьому особисто переконався. Я виготовляю вироби зі шкіри майже 20 років, і це були дійсно роки, де доводилось вирішувати абсолютно практичні проблеми, повязані з якісним виготовленням виробу. Здобутий досвід неможливо порівняти з тими основами, які вивчають теоретично. Вважаю, що майстер, який виготовляє такі речі довгий час, стає професіоналом людиною з особливими вміннями і майстерністю. 

People UA: Чи використовуєте Ви машинні шви під час пошиття, для прикладу, шкіряної сумки?

Дмитро Харчук: Це хороше запитання, адже більшість людей навіть не можуть відрізнити машинний шов від ручного і тому часто думають: «А чи є різниця і чи варто переплачувати?». Однак є радикальна різниця у якості між річчю, яка є зшита сідловим (ручним) швом і швом машинним. Шов, зроблений машинкою, легко перетерти і, якщо таке стається, виріб розривається по шву і його треба відразу ремонтувати. Сідловий шов, на відміну від машинного, перетерти набагато важче, адже нитка в сідловому шві є в рази товщою і виконаний цей шов вручну по-іншому... По суті, це два незалежних шва з товстої нитки, і коли перетирається нитка ззовні, нитка всередині й далі тримає виріб. Тому сумка, виготовлена сідловим швом, може прослужити десятиліття. Саме тому я використовую лише ручні шви. Тож коли ви чуєте, що виріб є ручної роботи, перше, що мається на увазі, що він зшитий руками, а не на швейній машині.

PeopleUA: Розкажіть, яким виробам зі шкіри зараз віддаєте перевагу?

Дмитро Харчук: Зараз я виготовляю вироби виключно ручної роботи. Це ремені, гаманці, клатчі, сумки, і мені дуже до душі виготовлення таких речей. Але мене особливо захоплює пошив ексклюзивного взуття по мірці клієнта! Так як, зазвичай, виготовлення взуття є процесом довшим і дорожчим по вартості, його замовляють дещо рідше, як аксесуари, але я маю постійних клієнтів, які оцінили взуття ручного виготовлення і вже не хочуть мати взуття від іншого виробника. І це не дивно, адже взуття, виготовлене вручну, дуже відрізняється по якості та зручності від того, яке збирає машина. Для прикладу, я маю клієнтів, у яких моє взуття експлуатується 17-ий рік, і це ще не межа, адже вони і далі взувають його, підкорюючи світ.

People UA: Як придумуєте дизайн? Чи допомагає Вам у цьому дружина, яка, до слова, є відомою художницею? 

Дмитро Харчук: Дизайн шкіряних аксесуарів це довгий процес, і він ніколи не робиться спонтанно, адже потрібно обдумати не лише форму, але й практичне використання виробу. Я постійно цікавлюсь трендами, які виготовляють виробники відомих світових брендів, і це надихає на створення авторських ескізів. У ескізах можуть поєднуватись запозичені ідеї та власні креативні ідеї, які хочеться поєднувати з віяннями моди. Аллочка у цьому мій перший критик і порадник, і я дуже прислухаюся до її думки, особливо, якщо говорити про колір.

People UA: Які основні етапи проходить робота від початку замовлення до готового шкіряного виробу?

Дмитро Харчук: Спочатку я зустрічаюсь з клієнтом у своїй майстерні, щоб зясувати, який у нього задум. Узгодивши модель, ми переходимо до вибору шкіри, беручи до уваги, в яких ситуаціях виріб буде експлуатуватися, якого кольору і фактури має бути шкіра і який колір нитки бажаний. Врахувавши усі побажання, я починаю роботу... Якщо говорити про аксесуари, то в принципі людина через обумовлені терміни часу приходить забрати виріб. Якщо ж говорити про взуття, то тут процес дещо складніший. Потрібно зробити декілька примірок на пробній парі і узгодити усі дрібниці по дизайну, а також дати можливість відчути клієнту колодку у себе на нозі й зробити необхідні зміни. Коли все узгоджено, я переходжу безпосередньо до пошиття пари взуття з тієї шкіри, про яку домовлялись, і тут уже ніяких проб, адже ідеальна форма для клієнта вже відточена на колодці попередніми примірками, а дорогий матеріал з першого разу сяде саме так, як потрібно. Саме такий підхід до виготовлення взуття вважається професійним.

People UA: Чим особливий Ваш підхід до виготовлення шкіряних виробів? Чому у клієнта має зявитися бажання прийти саме у Ваше ательє?

Дмитро Харчук: Особливість підходу в тому, що ви працюєте з майстром, який несе пряму відповідальність за виготовлення вашого виробу і його ціль не економити на якості, а навпаки зробити усе, аби витрати були виправданими. Вироби, які виходять на масовий ринок, виготовляються за дещо іншим підходом, адже присутній момент економії, який часто зводить нанівець навіть той факт, що цей виріб виготовлено зі шкіри. І тут ми отримуємо поширену проблему купив ніби шкіряну і недешеву річ, а прослужила вона недовго. Звичайно, треба бути справедливим, що окремі фірми попри всі ці труднощі все-таки виготовляють якісні шкіряні речі. Але масовий виріб ніколи не зможе стати в один ряд з шкіряним виробом, який виготовлений спеціально для вас.

People UA: Як Ви бачите свого потенційного клієнта?

Дмитро Харчук: Перша і найважливіша причина, чому клієнт іде до мене, це, звичайно, якість, і тут замовник має бути добре обізнаним у тому, чим особливі вироби ручної роботи. Але й часто бувають замовники, які цінують оригінальність роботи виконаної руками. Дехто просто захоплений тим, що дизайнер може виготовити сумку або взуття ручної роботи, виконаної в одному екземплярі на цілий світ. Тут кожен вибирає те, що є важливішим для нього.

People UA: Чи плануєте виводити свою справу на більш масштабний рівень?

Дмитро Харчук: Розширення своєї справи я, звичайно, планую. На сьогодні з невеликою командою менеджерів я уже розвиваю власний бренд «Kharchuk Design» і ми успішно продаємо вже декілька років ремені ручної роботи на Rozetka. Також я маю власний інтернет-магазин, на якому теж продаю аксесуари як в Україні, так і за кордоном. Вироби нашого бренду уже відомі у Великобританії і США, Китаї, Італії, Бельгії, Іспанії, Німеччині, Чехії, Литві, Польщі і, звісно, в Україні. Але, якщо говорити про більш масштабний рівень, то я вбачаю його в дещо іншому. Я познайомився з чудовою людиною і першокласним спеціалістом, кравцем чоловічих костюмів Русланом Лазаревим. Ми уже працюємо у спільному «Ательє Високої Моди», в якому людина може замовити собі речі преміум-якості: одяг, взуття і аксесуари ручної роботи. 

People UA: Де можна побачити і придбати аксесуари від дизайнера Дмитра Харчука?

Дмитро Харчук: Побачити великий вибір виробів можна на моїй сторінці у фейсбук https://www.facebook.com/KharchukDesign . Там відображені різні індивідуальні замовлення. Через інтернет можна зробити замовлення на сайті  http://www.kharchuk.store . А у Луцьку на проспекті Відродження 50а, замовник може прийти у наше ательє і особисто на дотик відчути якість деяких речей і зробити особисте замовлення.

 

PeopleUA: Традиційне питання від нашого журналу: у чому Ваш секрет успіху?

Дмитро Харчук: У першу чергу, дуже важливо, щоб була людина, яка вірить у тебе і підтримує твої ідеї. І я щасливий, бо я маю таку людину, це моя люба і кохана дружина Аллочка. Вона є джерелом сили, яка завжди живить мій ентузіазм, адже вона є дуже творчою особистістю. Щастя є тоді, коли ти виконуєш улюблену роботу і можеш поділитися своїм щастям з людиною, яку кохаєш, і з друзями, які у тебе вірять. Також вважаю важливим не зраджувати своїм ідеалам у роботі, з якими труднощами я не зустрічався б. Адже якісна робота має завжди стояти трохи вище бажання заробити. Для мене справжнім успіхом є те, щоб люди, які одного разу стали моїми замовниками, завжди мали теплу згадку про мене і про мою роботу.

 

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фото: Алла Харчук

Дизайнер Дмитро Харчук

тел.: (095) 305-30-33, (098) 179-74-87

https://www.facebook.com/KharchukDesign 

http://www.kharchuk.store 

https://kharchuk.space/

«Ательє Високої Моди»

м. Луцьк, просп. Відродження 50а

 

Опубліковано "People UA" № 1(47), літо 2019