Едгар Арутюнян

«Попит на дорожньо-будівельну та земельну техніку зростає»

ТОВ «Цеппелін Україна» – ексклюзивний офіційний дилер спецтехніки на українському ринку всесвітньо відомої корпорації Caterpillar. Компанія «Цеппелін Україна» вже чверть століття допомагає клієнтам вирішувати завдання будь-якої складності: від земляних робіт до електропостачання побудованого об’єкта. Яка спецтехніка користується найбільшим попитом, які ексклюзивні інноваційні агрегати стали доступними на нашому ринку, про зручний універсальний сервісний центр спецтехніки та перспективи розвитку розповідає керівник відділу будівельної та кар'єрної техніки ТОВ з іноземними інвестиціями «Цеппелін Україна» Едгар Арутюнян в ексклюзивному VIP-інтерв’ю для читачів журналу «People UA»

 

Довідка

Персона: Арутюнян Едгар Жирарйович

Посада: Керівник відділу будівельної та кар'єрної техніки ТОВ з іноземними інвестиціями «Цеппелін Україна»

Знак зодіаку: Рак (20.07)

Життєве кредо: все можливо! Якщо хтось вже щось зробив – я також можу, якщо ще ніхто цього не зробив – я буду першим

Сімейний стан: одружений, виховує трьох дітей

В дитинстві мріяв стати винахідником

Важлива подія в житті – народження дітей

Бізнес для нього – це креативність

Влада для нього – це інструмент для досягнення цілі

Вишукане дійство: Сіднейська опера

Історичне місто: Стерлінг (Шотландія)

Класний фестиваль: Санемо

Незабутній концерт: Deep Purple

Вражаючий музей: Історії мистецтв у Відні

Феєричне шоу: Фламенко-шоу в Іспанії

Отримані нагороди та звання: кандидат фізичних наук (захищався в трьох країнах). Переможець конкурсу «Best business case 2013» серед 180 дилерів Caterpillar

Улюблений фільм: «Початок»

Музика: класичний rock

Книга: «Тріумфальна арка»

Авто: Mercedes

Вид спорту: баскетбол, шахи

Вид відпочинку: активний на морі

Напій: шотландське віскі

Страва: стейк на вугіллі

Ідеальний дім – це гармонія, спокій та щастя

Справжній смак життя – це прагнення досягнути цілей

 

People UA: Пан Едгар, ТОВ з іноземними інвестиціями «ЦеппелінУкраїна» є ексклюзивним постачальником в Україні легендарного обладнання Caterpillar. Як ваша компанія стала єдиним в Україні офіційним дистриб’ютором відомого американського виробника спецтехніки Cat®? Як вдалося зацікавити, переконати та сформувати такий рівень ділових відносин, аби провідний світовий виробник спецтехніки Caterpillar довірив саме ТОВ «Цеппелін Україна» представляти свою продукцію в нашій країні?

Едгар Арутюнян: Компанія Zeppelin була заснована 130 років тому виробником дирижаблів графом Фердина́ндом фон Цеппелі́ном. Zeppelin та Caterpillar співпрацюють понад 60 років. Все почалось в 50-60 роках, коли компанія Zeppelin стала першим дистриб’ютором корпорації Caterpillarу Німеччині. Згодом мережа розширилась у Австрію, Чехословаччину. На початку 90 років, коли були зняті усі обмеження, американські компанії зацікавились ринком країн СНГ. Саме тоді компанії Zeppelin було запропоновано просувати дилерство Caterpillar на правах ексклюзиву на деяких європейських територіях, надавши офіційне право продавати та обслуговувати високотехнологічні машини. Першою такою країною була Україна. На даний момент компанія Zeppelin є офіційним унікальним представником корпорації Caterpillar в 13 країнах світу. Окрім України туди входить Білорусь, Арменія, Туркменія, Таджикистан, Узбекистан, європейська частина Росії, Німеччина, Австрія, Чехія та Словаччина, а також країни Скандинавії – Данія та Швеція.

Концерн Zeppelin розвивається в багатьох напрямках Zeppelin Systems конструює заводи по усьому світу з точки зору інженерії та будівництва, маючи контракт з компанією Bridge Stone. У Німеччині Zeppelin Аnimation розробляє маленькі історичні мультфільми. В цей великий холдинг також входить компанія Zep F, яка виробляє автоматичні коробки передач для німецьких автомобілів BMW, Porsсhe та інших. Я думаю, саме тому Zeppelin є одним з найбільших дилерів Caterpillar по всьому світу. В європейській частині Zeppelin входить в трійку дилерства компанії Caterpillar і завжди ділиться по території, кількості одиниць і фінансовому товарообороту.

ТОВ «Цеппелін Україна» є частиною групи компаній Zeppelin, яка веде діяльність в 220 філіях по всьому світу зі штатом співробітників понад 10 000 людей і досягнутим обсягом продажів 3.27 млрд. EUR в 2020 фінансовому році, що стало найвищим показником за 70-річну історію.

People UA: На сайті вашої компанії https://zeppelin.ua/ є зручний каталог кращої гірничої, будівельної, дорожньої, нафтогазової, лісозаготівельної техніки. Яка спецтехніка користується найбільшим попитом?

Едгар Арутюнян: Щороку затребуваність тої чи іншої спецтехніки безпосередньо залежить від розвитку в країні різних індустрій та цілей, поставлених бізнес-компаніями чи державою.

Декілька останніх років в Україні успішно реалізовується програма Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Побудовано багато доріг та продовжується будівництво мостів, інфраструктурних та інших об’єктів. У зв’язку з цим зріс попит на дорожньо-будівельну та земельну техніку.

Гірничодобувна індустрія стоїть паралельно, бо великі гірничодобувні компанії мають свої виробничі завдання на рік і залежать від багатьох факторів. На жаль, в Україні лісозаготівельне обладнання не користується бажаним попитомтому, що немає великого лісового господарства. Зростає ж інтерес до силових установок (дизельні, газові генератори, які виробляють тепло, електрику і т.д.), в основі виробництва яких знаходиться двигун Caterpillar.

People UA: Едгаре Жирарйовичу, яку ексклюзиву інноваційну спецтехніку може запропонувати «Цеппелін Україна»?

Едгар Арутюнян: На даний момент ми багатоуваги приділили системам нівелювання деякої будівельної техніки. При будівництві злітно-посадкових смуг чи доріг спеціального призначення потрібна чіткість до міліметра. У наших автогрейдерах та бульдозерах є можливість встановити високоточну 3D-систему нівелювання і будувати дорогу ідеальною. Серед гірського обладнання також є цікавий проєкт у Caterpillar – «Автономний автосамосвал». Цевеликі машини з грузопідйомом 180, 219, 283 тонн, які самостійно їдутьбез водія, постачаючи від точки А до точки Б матеріал завдяки штучному інтелекту. Наразі, це не серійне виробництво, але ми можемо при необхідності на території України поставити таке обладнання.

People UA: Аби експлуатувати сучасну спецтехніку, яка в XXI столітті доволі комп’ютеризована, потрібно мати певні знання та навички. Як можна навчитися користуватися будівельною, дорожньою та кар'єрною технікою за короткі терміни?

Едгар Арутюнян: При продажі техніки наші спеціалісти можуть на об’єкті та на нашій базі навчити потенційних чи вже працюючих операторів, правильно користуватися спецтехнікою. Адже щоб отримати всю вигоду від роботи тої чи іншої машини, обов’язково потрібно знати, як її експлуатувати. Варто зазначити, сучасна техніка з різними можливостями доволі складна, але в управлінні максимально проста.

People UA: Будь-яка техніка з часом може вийти з ладу, адже агрегати експлуатуються у важких умовах. Компанія «Цеппелін Україна» має потужну сервісну службу. Розкажіть, як працює сервісний центр?

Едгар Арутюнян: Раніше робота сервісу була сконцентрована в Києві. Оскільки в Україні нашої спецтехніки стало більше, зробили 5 сервісних центрів у таких містах: Львові, Одесі, Полтаві, Дніпрі та Києві. В кожному є свій керівник, який відповідає за сервіс, продаж запасних частин, наявність товару на складі у своєму регіоні. Реорганізація дала можливість витрачати менше часу та ресурсів, щоб обслуговувати машини.

Парк сервісних автомобілів «Цеппелін Україна» налічує понад 300 агрегатів, а в штаті більше 300 сервісних осіб. На нашому складі представлено понад 36 000 запчастин від виробників преміумкласу.

Ми постійно працюємо над покращенням наших сервісних можливостей. Слідкуємо за технічним станом спецтехніки віддалено, завдяки датчикам на машині збираємо інформацію в cashboard. Механік аналізує ці дані, помітивши загрозу поломки через деякий моточас, починає готуватись до сервісного обслуговування. Вигідніше попередити клієнта, адже усунення проблеми завчасно обходиться дешевше, ніж ремонт після поломки.

Керуємося слоганом: першу машину продає продавець, все інше – сервіс. Якщо немає належного сервісу, то ця машина не потрібна.

People UA: Американська спецтехніка славиться своєю якістю, але, напевно, вона є й дороговартісною. Які вигідні фінансові умови купівлі спецтехніки пропонує ТОВ з іноземними інвестиціями «Цеппелін Україна», адже це важливо для багатьох компаній в умовах сьогодення?

Едгар Арутюнян: Абсолютно правильно, американська спецтехніка є дорожчою в порівнянні з конкурентами, проте її рентабельність дуже висока. Потрібно проаналізувати інвестицію, розглянувши її з точки зору витрат коштів та часу для виконання певного завдання. Раніше жителі Євразії робили ставку на ціну, зараз люди обирають більш економічно вигідну у використанні та обслуговуванні спецтехніку, яка буде виконувати роботу якісно.

Наша компанія завжди намагається виконати поставлені цілі клієнта швидко, економічно, безпечно, комфортно. Пропонує дуже гнучкі умови купівлі-продажу. При необхідності техніку можна придбати в лізинг: короткий, довготривалий. У нас є свій банк Caterpillar Financial, який кредитує наших потенційних замовників. Співпрацюємо й з іншими банками України локально. Функціонує відділ «Техніка з досвідом», що практикує викуп обладнання назад у нашого клієнта, якщо спецтехніка була у використанні деякий час, а на даний момент немає необхідності в роботі. Необхідну спецтехніку на певний період можна взяти в оренду. Зрештою, розумні люди завжди домовляться.

People UA: Україна багата своїми надрами. Як професіонал своєї справи, як Ви бачите перспективи ринку спецтехніки? Яка техніка у майбутньому буде більш затребуваною?

Едгар Арутюнян: В Україні багато інфраструктурних об’єктів розвиваються. Я дуже надіюсь, що, як мінімум через 20-25 років, це буде безкінечний процес. В майбутньому з’явиться більш економічне, комфортне та ще безпечніше обладнання.

People UA: Традиційне питання від нашого журналу: в чому секрет успіху компанії?

Едгар Арутюнян: Девіз нашої компанії такий: «Ми створюємо рішення». У компанії є своя політика, проте, щоб створити креативні рішення, людина повинна сама до цього прийти. Дві різні людини можуть виконувати роботу по-різному. Тому наша головна цінність – це люди, правильний підхід до них та репутація компанії. «Цеппелін Україна» є постачальником комплексних, високотехнологічних та економічно ефективних рішень для клієнтів у різних галузях і завжди пропонує більше, ніж техніку, запасні частини та сервіс.

Спілкувалася: Олена Бекеша

 

https://zeppelin.ua/

0800 337259

Zeppelin@zeppelin.ua

 

Опубліковано лютий 2022. Друк в журналі "People UA" №4(56), весна 2022