Енергоефективне опалення

Система опалення – незамінна складова кожного приміщення для підтримки комфорту людини, найважливішим елементом якої є джерело тепла (котел, тепловий насос, сонячні колектори тощо). У великих приміщеннях, котеджах, там, де складна система подачі теплоносія до споживачів (радіаторів, теплої підлоги і т.п.), встановлюється розподільча гребінка, яка розділяє подачу теплоносія на кілька контурів. Циркуляція води у системі здійснюється за допомогою насосних груп, розташованих після колектора на кожному з окремих гілок опалення. Також важливим елементом є гідравлічна стрілка, яка встановлюється перед гребінкою. Вона необхідна для нормалізації тиску між подачею і зворотною трубою в системі опалення. Вищезазначені елементи присутні практично в кожній котельні для дому з середньою або великою квадратурою, а типові схеми відрізняються між собою безпосередньо джерелом тепла та їх комплектуючими для більш ефективної роботи системи. Нижче ми розкажемо Вам про типи систем опалення.

СИСТЕМА З ВИКОРИСТАННЯМ ГАЗОВОГО КОТЛА.

Використовується для нагріву теплоносія в системі шляхом згорання газу (метан, пропан-бутан). Існують такі типи газових котлів:

Газовий  конденсаційний котел. Цей тип котла добре зарекомендував себе при спільній роботі з системою теплої підлоги. Використовується  в низькотемпературних системах опалення, не перевищуючи рекомендованого значення в 55°C. Це пояснюється тим, що його максимальний ККД досягається при роботі з мінімальними температурами подаючої і зворотної лінії, до 108% (чим нижче температурний режим в системі опалення, тим вище ККД котла). Переваги: економія від 20 до 30% за рахунок того, що котел використовує меншу (на відміну від конвекційного) кількість газу для підтримки постійної температури подачі в систему опалення. В атмосферу виділяється менша кількість шкідливих газів.

Газовий конвекційний котел. Конвекційний (традиційний) – найчастіше використовується  для радіаторного  опалення з температурою подачі понад 70/80/90С°. Середній ККД (коефіцієнт корисної дії) становить близько 97%.

Переваги: низька вартість у порівнянні з конденсаційними і твердопаливними котлами і тепловими насосами.

Недоліки: велика витрата газу (якщо порівнювати з конденсаційним котлом); Шкідливі викиди в атмосферу;

СИСТЕМА З ВИКОРИСТАННЯМ ТВЕРДОПАЛИВНОГО КОТЛА: Джерело тепла використовують  для нагріву теплоносія в опалювальній  системі, паливо у вигляді дров, вугілля або брикетів. Для розрахунку візьмемо 1 куб дубових дров.

Висновок: при отриманні 2450 кВт тепла варто спалити дубових дров на 1200 грн. і газу на 1720 грн. При тепловтратах будинку 10 кВт/год тепла за 10 днів будинку необхідно 10 кВт/год*24 годи- ни*10днів= 2400кВт. Економія на топці дубовими дровами становить 1720 грн (газ) – 1200 грн (дрова) = 520 грн в 10 днів. Разом близько 1500 грн в місяць.

Переваги: можливість використання в якості альтернативного джерела тепла в будинках, де немає можливості підключити газ, з хорошим ККД до 95%. Щотижнева зарядка при рубанні дров допомагає підтримати організм в хорошій формі)

СИСТЕМА З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРИЧНОГО КОТЛА. Найчастіше електричний котел використовується як резервний елемент в опалювальній системі. Як основний він може використовуватись при підключенні певних тарифів в будинку (нічний режим або режим опалення за рахунок ел. котла) для економії  електроенергії. Якщо ж цих тарифів немає, то процес опалення за рахунок цього котла буде нераціональним.

Для тарифного опалення електричним котлом необхідно встановити  багато тарифний лічильник. Накопичення буферної ємності в нічний період приймаємо 75 градусів;

Переваги: економічність використання електричного котла (при підключенні тарифу на опалення або відсутні шкідливі викиди в атмосферу).

СИСТЕМА З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕПЛОВОГО НАСОСА.

Існує  3 види теплових насосів: повітря-повітря, повітря-вода, вода-вода. Найпоширенішим є другий тип теплового насоса – «повітря-вода». Його переваги полягають у тому, що для його установки потрібно найменше коштів (у порівнянні з тепловим насосом «вода-вода»). Працює цей агрегат, утилізуючи тепло зовнішнього повітря і віддаючи її системі опалення. Його робота характеризується коефіцієнтом сміття (коефіцієнт перетворення). Тобто, відношення кількості електроенергії, витраченої на його роботу, на кількість виробленого тепла. В тепловому насосі «вода-вода» цей коефіцієнт постійний, так як водяний коллектор лежить безпосередньо в землі або в грунтовому зонді, де протягом всього року підтримується постійна температура близько +12 градусів. В тепловий насос «повітря – вода» цей коефіцієнт прямим чином залежить від зовнішньої температури (влітку він більший, взимку значно нижчий). Найбільшої ефективності вона досягає при температурі подачі в систему опалення 35 і зовнішньому повітрі -7. Тепловий насос добре підходить для опалення за допомогою теплих підлог чи стін в будинку і там, де потрібні низькі температури для подаючого і зворотного контурів. Деякі особливості теплового насоса «вода-вода». Чим вища потужність теплового насоса, тим більше потрібно земляних робіт для горизонтального колектора.

У випадку з вертикальним – потрібно більше грунтових зондів. При горизонтальному укладанні труб тепловіддача грунту дорівнює близько 30Вт/ м2. Укладається горизонтальний колектор в землі в спеціально  підготовлених траншеях нижче рівня промерзання грунту – 0,8-1,5 метра. При вертикальному укладанні труб у ґрунтових зондах тепловіддача  грунту дорівнює близько 50Вт/м.

Переваги: один з найбільш економічних джерел тепла в світі. Відсутні шкідливі викиди в атмосферу. Можливість використання як для опалення взимку, так і для кондиціонування влітку.

Підсумки: система з конденсаційним котлом найпопулярніша в Україні, так як вона має великий ККД, відносно малий викид газів в атмосферу (у порівнянні з традиційним котлом), а також плюсом такої системи є доступна ціна.

З тепловим насосом «повітря-вода» відмінно поєднується конденсаційний котел (як резервний). Це пов’язано з тим, що такий тип теплового насоса може не працювати при дуже низьких зовнішніх температурах, в цей час теплоносій в системі опалювання буде гріти конденсаційний котел.

З тепловим насосом «вода-вода» використовується електричний котел в силу того, що це раціонально з точки зору ціни і зручності у використанні даної системи. Тепловий насос «вода-вода» здатний повністю покрити потребу в теплі навіть при найнижчих температурах, а електричний котел потрібен безпосередньо в екстрених випадках, коли відбувається поломка теплового насоса.

Яке опалення економічніше? Можна зробити висновок, що  економічніше використовувати на даний момент тепловий насос «повітря-вода», так як він мало вимагає електроенергії для його експлуатації і бюджетний при покупці.

Компанія «Західтехноресурс» готова презентувати Вам якісніші та надійніші системи опалення. Основний вид діяльності «Західтехноресурс» – встановлення теплових насосів, сонячних колекторів (для нагріву води) та сонячних панелей (для вироблення електроенергії), електричних та газових котлів. А також модернізація газових та теплових мереж. Саме «Західтехноресурс» має за плечима не лише 12-тирічний досвід роботи, а й співпрацює з провідними світовими виробниками, постійно бере участь у міжнародних виставках та форумах, працює як з приватним, так і з промисловим сектором.

ТзОВ «Західтехноресурс»

Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та  кондиціонування

м. Луцьк, просп. Волі 4б

+380 (332) 28 49 61

+380 (67) 735 33 27

+380 (98) 889 33 31

zaxidtexnoresurs@gmail.com

 

Опубліковано: People UA № 3(43), весна 2018