Ігор Мисковець

«Україна починається з тебе»

Одне з бачень Ігоря Мисковця: «Хочеш змін – будь зміною». З його ініціативи запроваджено проєктну діяльність як один із напрямів роботи виконавчого апарату міської ради. Комунікабельний, амбітний, цілеспрямований, працює на благо громади Ківерцівщини. Про велике будівництво та ремонти шкіл, проблеми громади та перспективи їх вирішення, міжнародну співпрацю, інфраструктуру та покращення благоустрою розповідає в екcклюзивному інтерв’ю перший заступник міського голови Ківерцівської ОТГ Ігор Мисковець.

Довідка

Персона: Мисковець Ігор Анатолійович

Посада: перший заступник міського голови Ківерцівської ОТГ

Знак зодіаку: Діва (ДН: 28 серпня)

Життєве кредо: Роби свою справу чесно, з душею, і твоє до тебе прийде

Сімейний стан: одружений, виховує двох синів

В дитинстві мріяв стати пілотом

Важлива подія в житті – створення сім’ї

Бізнес для нього – це основа економіки

Влада для нього – це можливість створити умови проживання в соціумі

Вишукане дійство: Ялтинська конференція

Історичне місце: Києво-Печерська лавра

Класний фестиваль: Бандерштат

Вражаючий музей: Мініатюр

Феєричне шоу: виступи спортклубу «Герць»

Важливий диплом: школи місцевого самоврядування «DESPRO»

Музика: українські народні пісні

Книга: «Мистецтво промови в суді»

Авто: CitroenC-Crosser

Вид спорту: футбол

Вид відпочинку: рибальство

Страва: червоний борщ з пампушками дружини

Напій: узвар

Ідеальний дім – це дім, у якому завжди чекають люблячі дружина та діти

Справжній смак життя – це щасливе життя в гармонії з собою

 

People UA: Ігоре Анатолійовичу, розкажіть про свій трудовий шлях. Чому Ви пішли в політику?

Ігор Мисковець: Раніше я займався адвокатською діяльністю. В моїй практиці було багато перемог, резонансних та прецедентних справ. Будучи адвокатом, я паралельно був засновником юридичної компанії «MAK LAW GROUP», яка займалася наданням послуг юридичним особам. Ми проводили навчання по тендерних закупівлях та відповідно надавали послуги з написання проєктів. Свій перший досвід з написання проєктів я отримав у 2016 році, будучи керівником представництва фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у Ківерцівському районі. Згодом почали писати більш масштабні проєкти, такі як: конкурс місцевих ініціатив Волинської обласної ради, проєкти на ДФРР.

Мав розуміння політики, адже декілька разів працював на виборах. В певний момент прийшов до того, що біг за двома зайцями, а бажаного результату не було. Вирішив, що адвокатську діяльність зможу в будь-який момент відновити, отримані навики знадобляться. А от політику закинути, коли ще не спробував, не наважився. Життєвий принцип такий: краще шкодувати, що не вийшло, ніж, що не спробував.

З часом зрозумів, що можу бути корисним своїй країні. У 2015 році, будучи представником Народного руху України, пішов у депутати районної ради і переміг. Були вибори в міську раду, вирішив спробувати – і був обраний на посаду першого заступника міського голови. Ніколи не шкодував про те, що сталося, завжди бачив плюси і впевнено рухався вперед.

People UA: До політичної діяльності Ви десять років працювали адвокатом, в тому числі в компанії «MAK LAW GROUP». Чи знадобився Вам юридичний досвід у роботі?

Ігор Мисковець: Однозначно знадобився. По-перше, багато структур, з якими я працював, знають мене та мої професійні навики. По-друге, маючи десять років досвіду за плечима, я вмію читати закон і користуватися правом. Юридичні знання дають мені можливість бачити шляхи реалізації тих чи інших проєктів і поетапні кроки на шляху до їх втілення.

Після закінчення Київської академії я, в основному, працював у напрямку сімейного законодавства та кримінального права. Кожній людині державою гарантовано право на захист. Тому обов’язок держави, якщо вже йде до крайньої міри покарання (позбавлення волі), настільки довести вину злочинця, щоб навіть в нього не було сумніву, що він винен. Це і є критерієм оцінки довіри (недовіри) суспільства до правосуддя та правоохоронних органів в цілому.

People UA: Як Ви вважаєте, завдяки чому отримали посаду першого заступника Ківерцівського міського голови: це результат багаторічної адвокатської роботи чи вдала депутатська діяльність в Ківерцівській районній раді?

Ігор Мисковець: Допомогли власна комунікабельність, амбітність, поступливість та, звісно, результати й досвід діяльності в районній раді. Все ж таки люди та керівники бачили мої можливості, тому не мали сумніву, коли обирали мене на посаду першого заступника.

People UA: Не словом, а ділом – чи погоджуєтеся ви з цим твердженням? Які проєкти вдалося реалізувати протягом роботи на політичній арені?

Ігор Мисковець: «Не словом, а ділом» – також є моїм життєвим кредом, адже людину оцінюють за її справами. Звичайно, що хороші справи не залишаються не поміченими.

Політична діяльність – це робота команди, важливо мати підтримку депутатів. Працюючи в районній раді, був переконаний, що одне із важливих спільних досягнень – це велике будівництво школи в Башликах, яка зараз будується за державною програмою. Були перипетії в районній раді щодо виділення коштів, бо основною умовою її будівництва було співфінансування з районного бюджету. Врешті-решт зараз будівництво школи на фінішному етапі.

Для Ківерець однією із основних проблем є відсутність якісних послуг з водопостачання. Застарілі мережі перебувають на балансі та є власністю АТ «Укрзалізниця». Ківерці розбудовувались навколо залізничного депо, і система водопостачання була передбачена для забезпечення діяльності потягів депо. Коли прийшов у Ківерцівську міську раду, зміг добитися заміни азбестоцементних труб водопостачання центральної вулиці міста, які через тиск і зношеність системи водопостачання часто рвалися. Це нагнітало соціальне обурення. Вдалося отримати попередню згоду АТ «Укрзалізниця» на передачу системи централізованого водопостачання в м. Ківерці в комунальну власність Ківерцівської міської ради. Це питання вирішувалося десятиліттями.
З метою зростання іміджу та інвестиційної привабливості громади розпочато роботу над створенням бренду, слогану та стратегії розвитку Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади.
Важливим досягненням став вихід на фінішну пряму питання добудови та введення в експлуатацію полігону твердих побутових відходів для Ківерцівської ОТГ. Він був де-юре відкритий у Забродах п’ять років тому, але де-факто так і не запрацював через те, що при його проектуванні була закладена не та категорія складності об’єкту будівництва. Фактично п’ять років жодних дій щодо його відкриття зроблено не було, мені вдалося цю земельну ділянку отримати з державної власності в комунальну власність громади. Задля збереження уже проведених будівельних робіт було виготовлено документи, які зараз знаходяться на стадії реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва. Також вже замовлений проєкт на добудову полігону. Лишилося пройти експертизу і шукати кошти, щоб його все-таки ввести в експлуатацію.

People UA: Ремонт доріг, шкіл, освітлення, медицина – часто обговорювані теми Ківерцівської громади. Яких зрушень в цих напрямках вдалося досягли?

Ігор Мисковець: Поетапні кроки були зроблені у 2019 році для отримання державної субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ, ми підготували 9 проєктів, які пройшли погодження та отримали своє фінансування. Це дало нам можливість виготовити проєктно-кошторисну документацію на капітальний ремонт Суської школи та Будинку культури села Муравище, встановлено освітлення чотирьох сіл Суського старостинського округу, де ніколи не було вуличного світла.

Варто виокремити найвагоміший грантовий проєкт з капітального ремонту ЗОШ с.Суськ вартістю 480 тис. євро, який наразі перебуває на затвердженні в Північній Екологічній Фінансовій Корпорації (НЕФКО). За умови погодження гранту, роботи з реконструкції загальноосвітньої школи села Суськ будуть розпочаті вже в цьому році.
Під час карантину отримали перемогу в декількох проєктах, за рахунок яких центр надання первинної медико-санітарної допомоги отримав безкоштовно пральну машину, халати, захисні маски та інше медичне забезпечення. Це також результат і ще один крок на шляху розвитку громади.

People UA: На Сході країни відбуються військові дії. Чи діє у вас програма підтримки учасників АТО/ ОСС?

Ігор Мисковець: Наприкінці минулого року я підготував програму «Власний дім». Це Програма пільгового кредитування на умовах співфінансування з обласного бюджету для ремонту та будівництва житлових будинків пільгових категорій населення, у тому числі й АТОвців. Попередньо, ще до моєї каденції (2015-2016рр.) у м. Ківерці для військовослужбовців виділяли земельні ділянки під житлову забудову. Однак місто з усіх сторін оточене лісами, а тому із землею у нас не проста ситуація.

People UA: Чи вірите Ви в реформу децентралізації?

Ігор Мисковець: Так, я вірю в реформу децентралізації і бачу у ній перспективу. Щоб усі громади розвивались так, як задекларовано, і працювали на прямих міжбюджетних трансфертах саме державою. Але, на мою думку, реформа децентралізації в цілому – це нескінченний процес. Адже по завершенню реформи адміністративно-територіального устрою необхідно реформувати галузі економіки, державного управління, судових та правоохоронних органів. А найголовніше – реформи повинні бути реальні, а не віртуальні.

People UA: Чи місцева влада приваблює масштабні інвестиції для розвитку Ківерець?

Ігор Мисковець: Я чітко розумію, що потрібно зробити умови, які створюють інвестиційну привабливість міста, де люди хотітимуть жити і працювати. Тому почали писати багато грантових проєктів. Проте, аби вийти на міжнародні великі суми грантових коштів, треба мати гарну проєктну та кредитну історію. А на це все потрібен час. Неможливо за один – два роки досягнути колосальних результатів.

Є бачення, яким чином залучати інвесторів. Ківерці привабливе своїм географічним розташуванням, ми маємо залізничну розв’язку, вантажну платформу та виробничі підприємства.
Є мрія створити на території нашої ОТГ інвестиційний парк, майданчик для будівництва заводів-виробників і дати можливість промисловцям працювати.

People UA: Управлінці з досвідом потрібні сьогодні країні. Пане Ігоре, Ви п’ять років працюєте на політичній ниві, чи плануєте балотуватися?

Ігор Мисковець: Я планую брати участь у місцевих виборах. Країні потрібні позитивні зміни та професійні кадри. Одне з моїх бачень таке: «Хочеш змін – будь зміною».

Усі говорять: управлінці, ефективна і неефективна команда. Варто відмітити, немає сьогодні в Україні професійних кадрів у достатній кількості. Хочу підняти риторичне питання більш глобального рівня: невже не професіонали могли провести вибори з результатом 73%?! Там настільки розумні люди, але, звичайно, старі схеми працюють і йде боротьба з системою. Помилятися – це властивість кожної людини, але помилок не робить той, хто нічого не робить, і це істина!Переконаний: управлінець та й будь-яка посадова особа повинні мати холодний розум, бачити ситуацію далекоглядно, вміти вийти за рамки та оцінювати зі сторони. Зазвичай, людям бракує терпіння і розуміння того, що саме наполеглива праця є підґрунтям для отримання високих посад та здобуття високих результатів.

People UA: На Вашу думку, якими рисами повинен володіти голова ОТГ?

Ігор Мисковець: Будучи депутатом у районній раді і нині на посаді у міській, я бачу будь-якого керівника передусім як ефективного менеджера. Він повинен думати, як залучити інвестиції для розвитку чи то громади, чи то підприємства, установи чи організації.

На сьогоднішній день уся Європа і політика держави спрямовані на проєктну діяльність на умовах співфінансування. Це, безумовно, робиться для того, щоб згуртувати населення. Варто віддати належне багатьом керівникам, адже багато з них робить гарні справи в міру того, що може, а іноді й того, що йому дозволяють.

People UA: Що повинен знати і вміти управлінець?

Ігор Мисковець: Передусім повинен знати Закон Божий і закони моралі. Насамперед вміти бути людиною і чути людей. Ходити по землі і ходити поруч з людьми. Решта – це питання кваліфікації, навиків та досвіду.

People UA: Ви прекрасно розумієте, які завдання стоять перед головою ОТГ? Якби Вам довелося очолити громаду, чи готові Ви до цього?

Ігор Мисковець: Цілком і повністю готовий і усвідомлюю відповідальність перед людьми. Насправді розумію усю важливість і впевнений, що я можу покращити умови життя нашої громади, тому що усе пізнається в порівнянні й треба віддати належне тим керманичам, які дійсно багато зробили. Буде прикро, якщо розпочаті мною справи не знайдуть свого логічного завершення. Одне діло керувати сільськими громадами, а зовсім інше – громадою, у складі якої є місто районного значення. Ківерці має безліч комунальних установ, які потрібно розвивати, але не за рахунок інших сфер життєдіяльності громади. Це, безумовно, болісно позначається на умовах проживання та рівні відчуття щастя наших людей, що для мене є основним показником ефективного управління.

На відповідальні посади потрібно ставити професіоналів, а також постійно вчитись та часом скидати тягарі, які не дають швидше рухатися.

People UA: Якщо Вам довірять очолити Ківерцівську ОТГ та доручать турбуватись про стан справ у місті, що першочергово Ви зробите?

Ігор Мисковець: Подякую людям. Моє бачення таке: щоб люди відчували себе щасливими в повсякденному житті, бракує згуртованості населення і розуміння відповідальності за місце, де ми знаходимось, домівку, вулицю, стежку і деревце, яке росте поруч. Це усе виховується та прищеплюється шляхом запровадження методів комунікації влади з населенням, таких як: Програми підтримки ОСН, ОСББ, Конкурси місцевих ініціатив, бюджет участі та інші. Це ті ж конкурси спільних проєктів на умовах співфінансування, де вагомим внеском громадян може бути їхня сумлінна праця. Якщо людина своєю працею докладеться до результату, вона ніколи не викине сміття на чисте подвір’я. Я впевнений, що можна виховати згуртовану громаду і ми вже почали це робити. Після виборів Ківерцівська громада повинна стати ще більшою. До нас приєднується Тростянецька громада і Журавичівська сільська рада. По населенню приріст незначний, однак для бюджету це буде додаткове навантаження. Проте збільшиться й площа території громади, що дасть можливість віднайти привабливі для інвесторів місця, що в свою чергу забезпечить наповнення місцевого бюджету.

People UA: Чи хотіли б наблизити Ківерці до європейського міста? Що для цього варто зробити?

Ігор Мисковець: Звичайно, хотілося б, але хочеться також, щоб Європа до нас наближалася, а не лише ми до неї. У нас своя ментальність, ми рівняємось до когось. Українцям варто жити своїм життям. Потрібно розвивати те, що ми маємо, і нарешті навчитись це цінувати. Людина повинна бути щаслива, що проживає з сім’єю у своєму домі на рідній землі.

People UA: Ви трудоголік? Що допомагає Вам вирішувати складні завдання?

Ігор Мисковець: Я вважаю, що так. Допомагає в роботі наполегливість.

People UA: З 2015 року Ви працюєте на політичній арені, за цей короткий термін зроблені вагомі кроки по кар’єрній сходинці. Які далекоглядні плани та амбіції переслідуєте?

Ігор Мисковець: Я дуже амбітна людина, але вмію працювати і розставляти пріоритети. Вважаю, якщо не ставити короткострокові плани, не досягнеш довгострокових. Звичайно, є глобальне бачення свого подальшого розвитку, але наразі планую попрацювати на благо громади Ківерцівщини, довести до завершення розпочаті проєкти, вивести громаду на незворотній шлях розвитку.

People UA: Як Ви оцінюєте ситуацію в країні зараз? З новим президентом, урядом, політикою?

Ігор Мисковець: Ситуація дуже складна, не тільки в країні, але й на місцях. Політика держави допомогла бізнесу, звільнивши від сплати податків на час карантину. Органи місцевого самоврядування, звісно, постраждали, а тому маємо суттєве невиконання бюджетів по усіх громадах, у тому числі й державного бюджету. Через що пішло скасування інфраструктурної субвенції й ряду інших програм, що в свою чергу негативно відобразилося на розвитку громад та територій.

People UA: Традиційне питання від нашого журналу: в чому Ваш секрет успіху?

Ігор Мисковець: Щоб досягти успіху, потрібно ставити реальні цілі. Найкращий прояв успішності – це результат, який отримати можна завдяки терпінню та наполегливості.

People UA: Що побажаєте нашим читачам в День Незалежності України?

Ігор Мисковець: Хочу побажати українцям досягти омріяної України і утвердитися як нація незалежних українців. Омріяна Україна, на мою думку, – це країна незалежних громадян, де кожен українець самодостатній, самозабезпечений та самоврядний, він господар на своїй землі, не залежить від держави, бо має умови вільного господарювання. Незалежний українець самозахищений, він готовий взяти до рук зброю, щоб захистити від ворогів себе, родину, майно, країну, відстояти свою свободу та незалежність. Незалежний українець – ресурсно-ефективний, він застосовує енергоощадні технології, організовує рівні для усіх умови використання та виробництва енергії, вільний вибір постачальників, обґрунтовані тарифи. Незалежний українець свідомий, він є відповідальною людиною, голосує на виборах, довіряючи не словам, а справам, він цікавиться новим і захищає інформаційний простір від маніпулятивного впливу пропаганди, критично мислить. Незалежні українці за гідність, міць, добробут своєї держави. Добробут є наслідком міцної економіки, держава для громадян є інструментом забезпечення власного розвитку, тому її міць буде спрямована на забезпечення інтересів кожного українця. Гідність є не тільки духовним, але й одночасно матеріальним фактором, оскільки саме на ній базується міцність і добробут. Україна починається з тебе! З Днем Незалежності!

Адвокат Мисковець Ігор Анатолійович

+380994096606, +380977280057

Волинська обл., Луцький р-н,

м. Ківерці, вул. Степана Бандери, 1А

 

e-mail: miskovets_igor@ukr.net

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фото: Катерина Сива. Локація: «Café deVino»

Опубліковано "People UA" № 4(50) літо 2020