Ірина Вахович

Ірина Вахович масштабніше, ніж ректор національного вишу

2 грудня 2021 року виповнився рік від часу призначення на посаду ректора Луцького національного технічного університету Ірини Михайлівни Вахович. Відтоді усім стало зрозуміло, що ЛНТУ зміниться, адже його очолила жінка, націлена перетворити цей ЗВО на успішний полюс росту Волині. Цілеспрямована, впевнена, рішуча, сильна… Все це про ту, яка будує грандіозні плани та з легкістю втілює їх у реальність. Вона натхненно та зосереджено йде до своєї мети. Має талант оточувати себе однодумцями та формувати сильну, результативну команду. Сьогодні, єдина в Україні жінка-ректор технічного закладу вищої освіти, Ірина Вахович ділиться своїми досягненнями, думками, планами та секретами успіху із читачами People UA у рубриці "Персона".

People UA: Ірино Михайлівно, питання, яке цікавить усіх: як бути жінкою на керівній посаді?

Ірина Вахович: Так само, як і без керівної посади, тільки трохи цікавіше.

People UA: Коли йшли на вибори ректора, багато акцентували на своїй команді: яку роль наразі відіграє у розвитку університету Ваша ЛНТУ team? З кого вона складається?

Ірина Вахович: Нічого не змінилося: моєю командою є усі, хто прикладає зусилля для розвитку ЛНТУ. Успіх університету залежить від роботи кожного окремого її працівника на шляху до спільної мети. Поодинці ми можемо небагато, тоді як разом здатні перевернути гори. Скажу словами Ендрю Карнегі: «Командна робота – це паливо, яке дозволяє звичайним людям досягати надзвичайних результатів». Надихаємось один одним і біжимо… до вершин…

People UA: З ким легше працювати: з чоловіками чи жінками? Є особливий підхід до когось із них?

Ірина Вахович: Я не оцінюю людей за гендерним підходом. Є дуже відповідальні і чоловіки, і жінки, а є популісти. Я люблю розумних, прагматичних, конкретних, професійних людей в своєму напрямку. Цими людьми захоплююся, з ними завжди цікаво.

Займаючи різні посади, переконалася, що чоловіки можуть бути друзями для жінки. Коли вони однодумці, формується команда і будуються дружні партнерські стосунки.

Хоча скажу... чоловіки за своїм характером і у своїй більшості хочуть панувати над жінкою. Проте мені траплялися шляхетні, самодостатні чоловіки, яким навіть цікаво дослухатись до жінки, захоплюватись чи як...

People UA: Якими реалізованими проєктами в ЛНТУ пишаєтеся?

Ірина Вахович: Пишаюсь,як масштабними, так і локальними досягненнями. Можу впевнено констатувати успіх у таких проєктах: капітальний ремонт спорткомплексу та стадіону ЛНТУ; капітальні та поточні ремонти усіх корпусів університету; початок реконструкції одного з інфраструктурних об'єктів «Меридіан»; перемоги студентів та викладачів Луцького національного технічного університету у різних конкурсах, стипендіальних програмах та хакатонах; участь у проєктах на замовлення підприємств, організацій, територіальних громад тощо. Загалом, університет містить низку конкурентних напрямків, які дають надзвичайні можливості. Їх потрібно виокремлювати і розвивати. Ціную кожного, хто це розуміє і докладає зусиль для реалізації цих можливостей.

People UA: Привідкрийте завісу майбутнього: що чекає на ЛНТУ у наступному році?

Ірина Вахович: У 2022 році Луцькийнаціональнийтехнічнийуніверситет користуватиметься новим спорткомплексом, розпочнеться реалізація проєкту «Реконструкція навчально-лабораторного корпусу Б-З з пристосуванням під креативний хаб «Art Tech» та проєкту «Реконструкція навчально-лабораторного корпусу ЛНТУ на вул. Даньшина, 10 (Створення SMART Volyn Hub як об’єкта інноваційної інфраструктури у Волинській області); далі будуть проводитись роботи з оновлення корпусів університету, модернізації матеріально-технічної бази для забезпечення якості освітнього процесу тапроведення наукових досліджень; розпочнуть роботу цікаві студентські студії. Багато приємних сюрпризів і нових можливостей буде в ЛНТУв 2022 році.

People UA: Чи були речі, які відверто дивували, шокували, розчаровували?

Ірина Вахович: Скажімо так: вражає грандіозна підтримка і розуміння органів влади, депутатів різних рівнів, друзів, креативні ідеї колег. Це надихає, надає впевненості і розуміння цінності часу, команди, підтримки.

Є, звісно, і моменти розчарувань. Зокрема, дивують колеги, які намагаються створювати перешкоди, інтриги, конфлікти, вносять деструктив з певних суб’єктивних причин. Сподіваюсь, здоровий глузд і добро переможуть ... (сміється – ред.).

People UA: У будь-якому колективі трапляються конфліктні ситуації… Як правильно їх вирішувати: бути твердим чи поступатися? У чому полягає баланс?

Ірина Вахович: Конфлікти потрібно завжди вирішувати мудро. Баланс повинен бути у всьому. Бувають ситуації, де доводиться балансуватиміж протилежними підходами. Я – миротворець, у всіх процесах намагаюсь ним бути. Якщо багато працювати – бачиш результат, контролюєш кожен етап, формуєш і реалізовуєш серйозний проєкт – ти точно знаєш, яке рішення буде правильним. Завжди знайдуться люди, які критикуватимуть, але це дрібниці, бо у стратегічних питаннях, я впевнена, у нас все вдасться! Ми гарно стартували, будемо продовжувати. Тому тут критика може бути тільки із суб’єктивних причин.

People UA: Чи бували моменти, коли хотілося відмовитися від усього?

Ірина Вахович: Колись дуже поважна людина сказала, що я дуже вперта. Я називаю це наполегливістю. Як би важко мені не було, відмовитись – це не про мене. Можу переглянути шляхи, однак не мету.

People UA: ІриноМихайлівно, чим себе мотивуєте? Де знаходите нові ідеї?

Ірина Вахович: Нові ідеї народжуються щодня, проходячи університетом, ознайомлюючись з новими конкурсами, переймаючи досвід інших університетів. Ідей багато і в колективу, проректорів, деканів. Намагаємось обговорюватиусі стратегічні бачення, опрацьовуємо алгоритми. Мозкові штурми, особиста участь при реалізації великих проєктів, довіра колег, підтримка друзів, захоплення результатами – це, мабуть, основні мотиватори.

People UA: Що хотіли б сказати кожному працівнику ЛНТУ?

Ірина Вахович: У кожного сьогодні є шанс реалізувати всі свої ідеї та наповнити життя змістом. Підтримую і поважаю кожного. Відкрита до спілкування, співпраці та нових звершень!

People UA: Яким ректором Ви мрієте запам'ятатися?

Ірина Вахович: Тією, що долає стереотипи та надихає.

Розмовляла Олена Третяк

Фото з архіву відділу іміджу та промоції ЛНТУ

Опубліковано 02.12.2021, People UA №3(55) зима