ЛОТ ПРОДАНО

Щорічно проводиться безліч торгів, ключовими лотами на яких виступають унікальні твори мистецтва та історичні цінності. Давайте розглянемо ТОП10 найдорожчих рекордсменів останніх аукціонних торгів: 

10. Найбільший діамант вагою 84,37 карата проданий на міжнародному аукціоні Sotheby’s в Женеві (Швейцарія) за $ 16,2 млн. Таким чином, організаторам аукціону не вдалося побити попередній рекорд. Найдорожчим каменем, проданим на аукціоні, є діамант масою 100,1 карата, він пішов з торгів за $ 16,5 млн. у травні 1995 року. Купив унікальний камінь засновник компанії Guess, що займається виробництвом одягу Джордж Марчіано (Georges Marciano). «Це один з найкрасивіших діамантів, які я бачив за свою 32-річну кар’єру», - сказав Девід Беннетт, один з організаторів аукціону. Нагадаємо, що напередодні, 14 листопада, на аукціоні Christie’s був проданий Блакитний діамант - робота одного з найбільш продаваних художників сучасності Джефом Кунсом. Діамант пішов з молотка за $ 11,8 млн. 

9. Так зване «Ротшільдовске» яйце з майстерні Карла Фаберже було продано російському колекціонерові на лондонському аукціоні будинку Christie’s 28 листопада 2007 за $ 18, 5 млн., що є абсолютним рекордом для твору російського декоративно-прикладного мистецтва. Дивовижний шедевр ювелірного дому Фаберже раніше ніде не виставлявся. Це яйце було виготовлено в 1902 для банківської династії Ротшильдів і є одночасно і годинником, і механічним сюрпризом. З яйця щогодини з’являється інкрустований діамантами півень і кукурікає. Таким чином, були побиті відразу три рекорди: яйце стало найдорожчим з коли-небудь проданих годинників, найдорожчим твором російського мистецтва і, нарешті, найдорожчим виробом Фаберже. До цього дня найдорожчим предметом роботи майстерні Карла Фаберже вважалося Зимове яйце, продане в 2002 році на Christie’s за $ 9,6 млн. Покупцем Ротшільдовского яйця став Олександр Іванов, глава приватної московської галереї Російський національний музей, котрий є володарем колекцією предметів з майстерні Фаберже. Іванов, говорячи про своє нове придбання, підкреслив, що воно відправиться до Росії. 

8. Велика хартія вольностей Magna Carta - «Велика хартія вольностей», яка є одним з головних документів в історії Великобританії. Одна з 17 копій Magna Carta була підписана королем Іоанном Безземельним 15 червня 1215 року. Лист пергаменту розміром 35,6 см на 40,6 см придбав Девід Рубінштейн для Національного архіву у Вашингтоні за $ 21,300,000. 

7. Знаменитий портрет Ліз Тейлор (Liz Taylor) робота Енді Уорхола (Andy Warhol) пішов з молотка за $ 23,000,000 в кінці літа 2007.

6. Робота сучасного концептуаліста Джеффа Кунса (Jeff Koons) – висяче серце було продано на аукціоні Sotheby’s в Нью-Йорку за $ 23,560,000. Ціна цього лота на торгах найстарішого в світі аукціонного дому Sotheby’s становила 21 млн. доларів без урахування торгової премії. Результат оголосив Тобіас Майєр під оплески залу. Аукціон транслюється на офіційному сайті Sotheby’s в реальному режимі часу. За попередньою оцінкою твір міг розраховувати на 15-20 млн доларів. «Самою прославленою в світі валентинкою і універсальним символом кохання» - назвав цей лот один з керівників торгового дому Мейер у попередній відеоанотації до торгів. Сяюче глянцем ялинкової кулі «Серце, яке висить» вагою в півтори тонни кріпиться до стелі й не торкається підлоги, створюючи ефект невагомості. «Серце, яке висить» зачаровує і полонить нас, ваблячи немов нічних метеликів на вогонь, своєю незбагненною сутністю», - так поетично Sotheby’s описав лот на своєму сайті. На створення твору було витрачено 6 000 людино-годин. Джефф Кунс, здобув за життя славу класика концептуалізму і відомий також як колишній чоловік порнозірки Чиччоліни, є одним із найбільш продаваних художників у світі. Напередодні на аукціоні Christie’s майже за 12 млн доларів з молотка пішов інший твір Кунса – «Блакитний діамант». 

5. і 4. Дві картини британського художника Френсіса Бекона (Francis Bacon) - «Автопортрет» ($ 33,000,000) і «Етюд бою биків N1» ($ 45,900,000). 

3. Картина Анрі Матісса (Henri Matisse) «L’Odalisque, Harmonie Blueue» була продана за $ 33,600,000 в аукціонному будинку Christie’s. 

2. Статуетка «Левиця Гуенолла» (Guennol Lioness), яка була виготовлена в Месопотамії 5000 років тому, продана на аукціоні Sotheby's у Нью-Йорку за $ 57,200,000. Покупець побажав залишитися інкогніто. Раніше 13-сантиметрова статуетка з вапняку належала американському колекціонерові Алістеру Бредлі Мартіну (Alastair Bradley Martin). 

1. Diamond Skull - платиновий зліпок черепа з вісімнадцятого століття, прикрашений 8 601 діамантом, роботи відомого британського художника Деміен Херст (Damien Hirst) був проданий $ 100,000,000.

Опубліковано "Лише Насолода" № 2(18) квітень-травень 2012 р.