Мандруй Україною!

2020 став роком відкриття мальовничих місць, які варто відвідати, аби відчути та зрозуміти свою рідну країну. В ТОП туристичних маршрутів вже давно увійшли старовинний центр Львова, Кам’янець-Подільська фортеця, Хотинський замок, Чернівецький Будинок митрополитів (тепер Чернівецький національний університет), комплексна пам’ятка природи «Скелі Довбуша», Світязь – всі ці об’єкти відомі кожному українському мандрівнику. Пропонуємо до Вашої уваги ще один список цікавих місць Західної України, які варто відвідати.

 

1.Вежа Чарторійських та Єзуїтськи Підземелля

Вежа Чарторийських та єзуїтські підземелля уже скоро отримають нове життя. Задвірки Волинського коледжу харчових технологій, що у Луцьку (Волинська обл.) на вулиці Кафедральній, 6 перетворяться на привабливу частину Старого міста. Поряд замку Любарта триває процес реконструкції історичних об’єктів. Проєкт включає реставрацію двох пам’яток архітектури національного значення – це Вежа Чарторийських, названа в честь своїх фундаторів, з оборонним муром XV століття і частина колегіуму монастиря єзуїтів XVII століття. Прилеглі до них території теж стануть красивими та комфортними: територію озеленять, облаштують доріжки, освітлять і створять оглядовий майданчик.

2.Тунель кохання

Побачивши це вражаюче зелене диво вперше, важко повірити, що створила його сама природа. Навесні листя дерев та кущів утворюють навколо залізничної колії конструкцію арочної форми. Природа змогла створити Тунель кохання після того, як колію трохи занедбали і припинили вчасно обрізати гілля. Дерева та кущі розрослися, товарний потяг, який ходив тут щодня, скеровував напрям їхнього росту. Одна з легенд стверджує, що таке диво природи могло з’явитися після трагічної смерті однієї місцевої пари закоханих.

3. Колодяжне

Колодяжне – мала батьківщина Лесі Українки, село у самому центрі Волинської області, на Ковельщині. Тут 15 років жила родина Косачів, а отже, і видатна українська поетеса Леся Українка. Зараз на території садиби діє музей, у який їдуть шанувальники Лесиної творчості з різних куточків України. Вважається, що саме на Волині Леся сформувалася як геніальна поетеса, драматург, етнограф, фольклорист, перекладач і як людина всесвітнього культурного масштабу. Головний будинок, у якому жила багатодітна родина, не зберігся. Зате збереглися два будиночки – батьківський, який називали сірим, та Лесин білий, де поетеса писала свої твори. Хатинки оточує лісопарк, який досі пам’ятає сім’ю Косачів.

4. Заліщики

Заліщики – невеличке курортне містечко, яке розташоване, немов на півострові. Саме завдяки височенним берегам Дністра це подільське місто на Тернопільщині може похвалитися середземноморським кліматом. Протилежний буковинський берег Дністра, що оточує Заліщики з трьох сторін, підноситься над рікою 70-120 метрів високою і стрімкою стіною. Саме з цієї сторони відкривається запаморочливий вид на все місто та на Дністрову меандру.

5. Бакота

Бакота – це місце, якого немає на карті, такий собі неіснуючий рай. Зараз так називають території вздовж берегів Дністра поблизу залишків одного з найстаріших монастирів України. Бакота – село поблизу смт Стара Ушиця Колодіївської сільської ради Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. Колишні його мешканці не можуть повернутися, поблукати між порожніми хатами, подивитися на закинуті садки. Там, де колись була Бакота, сьогодні тече Дністер. Тепер тут частина національного природного парку «Подільські Товтри».

6. Манявський водоспад

Це один з найвищих і найкрасивіших карпатських водоспадів, висота якого сягає 18 метрів. Розташований він у мальовничій ущелині серед стрімких гір в селі Манява Івано-Франкіської області. Нижче і вище за течією є кілька двометрових порогів. Поблизу у лісі, на скелі над річкою, зберігся старовинний монастир-скит XVII ст. Його заснував виходець з Афону монах Йов Княгинецький. Колись цей монастир був обнесений кам'яною стіною, за якою жителі сіл ховалися під час нападів турків і татар. У минулому тут знаходилась бібліотека стародруків. За переказами, сюди неодноразово навідувався один з ватажків опришківського руху Олекса Довбуш. Красива карпатська природа, чисті гірські річки та повітря, цікаві маршрути для зеленого туризму, святі місця і спокій мають цілющий вплив на кожного.

7. Розгірче

Однією із історико-культурних цінностей Львівщини є Печерний монастир, який знаходиться поблизу села Розгірче. Це цілий монастирський комплекс, який знаходиться в печерах і представляє собою унікальний зразок двоярусного наскельного сакрального будівництва XIII-XVI століть. Сам монастир знаходиться на пагорбі, звідки відкривається прекрасний краєвид на всю навколишню місцевість і долину річки Опір. На нижньому ярусі розташовувались житлові приміщення, а на верхньому – церква, на місці якої зараз маленька ікона, яка встановлена у 2003 році.

8. Озеро Пісочне

Озеро карстового походження, розташоване на північний схід від села Мельники Шацького району Волинської області. Озеро має незвичайну двоовальну форму, вода кришталево чиста та справді цілюща, адже в її склад входять срібло та гліцерин. Пісочне зачаровує розкішними піщаними пляжами, чистим повітрям, насиченими ароматами соснової живиці. Озеро добре прогрівається, тому, пірнувши у прозору, наче живу, воду, отримаєте надзвичайні відчуття, що ні з чим не зрівняєте. Озеро Пісочне біля села Мельники є одним з найкрасивіших озер цього краю, другим за популярністю серед Шацьких озер (після Світязя), входить до охоронної території Шацького національного природного парку і належить до пам’яток природи України.

 9. Урочище «Прийма»

Урочище Прийма, унікальне за своєю красою та історією, знаходиться за 2 км від м. Миколаєва Львівської області. За словами археологів, саме біля Миколаєва збереглися залишки старослов’янського городища та печери. Якщо ви любителі прадавнього минулого та історичних розкопок, то тоді вам буде цікаво відвідати й житло неандертальців, яке було знайдене на території урочища.

10. Тараканівський форт

Неподалік від Дубна знаходиться перлина фортифікаційного мистецтва - Тараканівський форт, котрий був збудований для укріплення західних кордонів у ХІХ ст. Займаючи площу понад 4 гектари та маючи 7 підземних рівнів, він вміщував на своїй території хлібопекарню, пральню, церкву, морг, три колодязі та інші споруди, необхідні для життя гарнізону. У наш час Тараканівський форт зустрічає відвідувачів складною системою підземних ходів, тунелів, приміщень, ДОТів, сходів.

Опубліковано People UA # 4(50) літо 2020