Марія Мєкшенкова

«Наша місія – робити дітей щасливими»

Діти називають її феєю, а для дорослих вона успішна бізнес-леді, яка заснувала унікальний розважальний комплекс для дітей у нашому місті. Знайомтеся, Марія Мєкшенкова директор та автор проєкту ДРК «Смугастий носоріг», художній керівник арт-студії «Смугастий носоріг». Сьогодні в ексклюзивному інтерв’ю для читачів журналу «PeopleUA» ідейна натхненниця і душа дитячого розважального комплексу «Смугастий носоріг» розповідає про концепцію та ідею створення місця щасливих дітей, про творчу майстерню, унікальний мюзик-хол «Не кажи мамі» та інші розважальні зони, які роблять щоденний відпочинок лучан незабутнім.

Довідка

Персона: Мєкшенкова Марія Вікторівна

Посада: директор та автор проєкту ДРК «Смугастий носоріг», художній керівник арт-студії «Смугастий носоріг»

Знак зодіаку: Терези (27 вересня)

Життєве кредо: жодне бажання не дається людині окремо від сили, що дозволяє його здійснити

Сімейний стан: заміжня, виховує двох синів

В дитинстві мріяла стати: спочатку директором магазину іграшок, а згодом художником

Важлива подія в житті: народження синів

Бізнес для неї – це складний шлях з перешкодами та злетами, що прокладається до нових цілей, і його неможливо подолати без мужності та невпинного саморозвитку

Влада для неї – це відповідальнісь та мудрість, якщо вона зосереджена в розумних руках

Вишукане дійство: балет

Історичне місце: Храм Святого Сімейства Антоніо Гауді

Класний фестиваль: дитячий фестиваль «Смугастий FEST», організований нашою командою

Незабутній концерт: гурт «Мумій Тролль» в Одесі

Вражаючий музей: музей BMW у Мюнхені

Феєричне шоу: шоу-програма цирку дю Солей

Улюблений фільм: «Познайомтесь, Джо Блек», «Великий Гетсбі»

Музика: Morcheeba

Книга: повість Антуана де Сент- Екзюпері «Маленький принц»

Авто: Toyota

Вид спорту: фітнес

Вид відпочинку: подорожі з сім’єю та друзями

Страва: риба, морепродукти

Напій: грейпфрутовий фреш

Ідеальний дім – це коли дитячий сміх і багато тепла. Це місце, де забуваєш про все на світі та куди хочеться повернутись, де б ти не був

Справжній смак життя – це мистецтво відчувати кожну мить з насолодою, шукати щастя в простих речах та помічати красу в усьому

People UA: Пані Маріє, Ви автор проєкту ДРК «Смугастий носоріг». Чому саме таку назву обрали для розважального комплексу?

Марія Мєкшенкова: Коли я придумувала назву для розважального комплексу, мені хотілось знайти якусь казкову істоту, що не схожа ні на яку іншу. Таким чином смугастий носоріг став головним персонажем моєї казкової історії, яку незабаром усі зможуть знайти на книжкових полицях магазинів міста. У комплексі багато елементів дизайну та деталей, які передають ідею цього твору. Наприклад, розписана стіна біля кафе «Чорничне» розповідає про те, як Носоріжки прилетіли в наше місто зі своєї казкової Долини.
Моя друга освіта дизайнера допомогла з легкістю втілити всі задуми. Фактично кожна зона створена за моїми авторськими ескізами від руки. Це не типовий проєкт, дизайн та структура якого не є характерними для звичних дитячих комплексів.

People UA: «Смугастий носоріг» – це не лише розважальний комплекс для дітей, але й місце для сімейного дозвілля. Які, на Вашу думку, послуги для відпочинку всією родиною так приваблюють малюків та дорослих?

Марія Мєкшенкова: Напередодні відкриття РЦ «Промінь» мені запропонували організувати комплекс розваг для діток у новому приміщенні. На той час я вже мала свою художню школу і завдяки цьому дивилась на новий проєкт поглядом творчої особистості. Проте найкраще спрацював досвід мами, який дав змогу чітко відчувати потреби нашого майбутнього клієнта. Ключовими факторами під час створення комплексу були безпека, чистота, шум та якість сервісу.
У період роботи над проєктом я багато подорожувала і відвідувала дитячі комплекси розваг в різних містах та країнах, аналізувала усі недоліки та переваги, адже хотіла перейняти лише позитивний досвід, правильні та сильні сторони для створення «Смугастого носорога».
Хотілось створити унікальний простір, орієнтований на те, щоб здивувати людей різного віку. Це мало бути дуже тепле, не типове для нашої свідомості місце, де батьки можуть відпочивати, а діти не лише розважатись, а й розвиватись. І нам це вдалось. Адже дитячий комплекс «Смугастий носоріг» поєднує в собі величезну кількість послуг та пропозицій, які вдало взаємодіють між собою. Діти можуть провести свій час в ігрових зонах, або відвідати художню студію, зробити зачіску, незабутньо відсвяткувати день народження або ж організувати фотосесію на неймовірних локаціях. І між тим ми не забули про батьків та створили прекрасні умови для їх відпочинку. Це і є та особливість, яка так приваблює малюків та дорослих.

People UA: Пані Маріє, якими критеріями відбору керуєтеся при купівлі ігрових автоматів, обладнання та іграшок для розважального комплексу «Смугастий носоріг»? Яким країнам та брендам Ви віддали перевагу?

Марія Мєкшенкова: Головними критеріями у виборі іграшок, лабіринтів, ігрового обладнання та меблів для мене є безпека, екологічність, якість. Особисто обираю кожну іграшку, віддаючи перевагу провідним брендам. Для прикладу, наш будиночок Lego передбачає справжні якісні конструктори LEGO без дрібних деталей, для дівчаток у нас є оригінальні ляльки Barbie, BABYBORN, неймовірно гарні будиночки для ляльок, ігрові меблі від американської фірми Kidscraft, IKEA, обожнюю екологічні іграшки відомого бренду BATTAT.

Зона ігрових апаратів передбачає найпопулярніший підбір топового обладнання провідних компаній Китаю та США, який складається з досить великої кількості різнопланових позицій на будь-який смак.
Лабіринт та ігрова зона для крихіток повністю адаптовані під загальний дизайн закладу. При пошуку партнерів ми знайшли компанію, яка змогла створити для нас брендовий продукт з якісним та безпечним наповненням.

People UA: Особливе місце для малюків – це зона крихіток в Долині Смугастого. Чи справді це те місце, якому немає аналогів в Україні?

Марія Мєкшенкова: Це абсолютно новий проєкт, який на момент відкриття дійсно не мав аналогів. Я хотіла зосередити в цій зоні найцікавіші опції для діток.

Це справжнє казкове містечко, де малюк може відчути себе кухарем чи конструктором, супергероєм чи принцесою, а може, просто поганяти на машині, пострибати на батуті, погратись фірмовими вартісними іграшками в абсолютній безпеці та чистоті під пильним наглядом найкращих помічників Смугастого.

Це рай для батьків, адже вони по-справжньому можуть відпочити, поки дітвора розважається.

People UA: Наскільки ретельно стежите за чистотою в розважальному комплексі «Смугастий носоріг» та дезінфекцією іграшок зокрема?

Марія Мєкшенкова: Від початку створення проєкту моя принципова позиція зробити ідеально чистий комплекс розваг. Прибирання комплексу здійснюється протягом дня. Через день у нас відбувається генеральне нічне прибирання  ігрових зон з дизенфекцією всіх поверхонь, меблів, іграшок, куль у сухому басейні. Ми використовуємо дуже якісні засоби для прибирання та австрійські дезинфектори, які є гіпоалергенними, активно вбивають всі грибки та мікроби.

People UA: З якого віку дітей можна залишати батькам в ігровій кімнаті та відлучатися у своїх справах? У «Смугастому носорозі» є відеонагляд – це великий пріоритет, проте чи працюють у Вас компетентні аніматори, няні, вихователі, які у час відсутності батьків зможуть потурбуватися про малечу?

Марія Мєкшенкова: Ми дуже серйозно ставимось до безпеки. У нас величезний штат персоналу, для якого ми постійно проводимо навчання, семінари та тренінги.

Найкращий працівник Смугастого повинен дотримуватись дисципліни, порядку й діяти за чітко встановленими правилами та інструкціями.

За кожною зоною відпочинку закріплена відповідальна та досвідчена людина.

З трьох років ми дозволяємо лишати дитину бавитися самостійно, а для батьків наша програма передбачає персоналізовані картки для ідентифікації клієнта. Також на цій картці внесено контакту інформацію у випадку, коли дитина буде гукати своїх батьків, наші оператори сконтактують з ними по телефону.
Малюкам до трьох років потрібно перебувати з батьками у деяких ігрових зонах. Якщо ж батьки не можуть залишитись з дитиною, ми пропонуємо послугу «Особиста няня для малюка».

У нас є зручна опція для батьків, які відпочивають в «Чорничному кафе» монітори з відеоспостереженням ігрових зон, що робить перебування гостей ще комфортнішим.

People UA: Якими якостями повинна володіти людина, аби працювати у розважальному комплексі «Смугастий носоріг»? Як підбираєте персонал?

Марія Мєкшенкова: Гуманність, любов до дітей і відповідальність це головні вимоги до працівників. Я з тих людей, які вважають, що з гарними якостями людину можна навчити усьому, а спеціаліста ти не зможеш навчити бути людяним. Долучаючи в колектив нову людину, я ставлю до неї певні вимоги. Вона повинна повністю інтегруватись в усі процеси  розважального комплексу та чітко розуміти свою зону відповідальності. В нас працюють лише ті люди, цінності яких співпадають з нашими.

Я –перфекціоніст, тому дуже вибаглива до себе, тому дуже вибаглива до себе і, відповідно, до людей. Моя прискіпливість, напевно, робить нас кращими, тому що я невпинно стараюсь працювати над якістю сервісу та послуг і заряджати цим колектив. Власне, постійно проводжу наради та акредитації. В мене прекрасна команда однодумців та  талановитих людей, завдяки якій ми маємо успішні результати.

People UA: Які ексклюзивні послуги є у «Смугастому носорозі»?

Марія Мєкшенкова: Я б сказала, що комплекс по своїй структурі та концепції є ексклюзивним, адже тут зосереджено багато різнопланових зон, об’єднаних однією ідеєю.

Наш театр «Не кажи мамі» це унікальний простір для святкувань, наповнений дуже великим спектром послуг та пропозицій, які ми постійно вдосконалюємо та розвиваємо. Тут можна організувати свято на будь-який смак та втілити різноманітні побажання. Є безліч авторських вечірок з цікавими пропозиціями, наприклад, такими як аксесуари кожному гостю, ексклюзивні майстер-класи, декорації та програми. А також цілий ряд вигідних акційних пропозицій. Навіть мами отримують від комплексу подарунки в день народження своєї крихітки.

Арт-зона дає можливість маленьким гостям творчо розвиватися та знайомитись з мистецтвом. В будь-який час ваша дитина може взяти участь в одному з багатьох авторських майстер-класів або повчитись живопису у художній школі.

Зона крихіток не має аналогів у нашому місті і є дуже популярною та модерною.

Тільки в нашому комплексі є дуже яскрава фотостудія WOWROOM, де можна організувати неймовірну фотосесію.

Усі ігрові апарати є мегатоповими та передбачають видачу тікетів, які можна обміняти на призи. До речі, нашу призотеку за наповнюваністю можна порівняти з призотеками найкращих комплексів нашої країни. Вона передбачає величезну кількість фірмових іграшок і техніки на будь-який смак.

PeopleUA: Однією із нових послуг, якою можна скористатися у «Смугастому носорозі», є нова фотостудія. Які декорації є у ній? Чи має розважальний комплекс фотографа?

Марія Мєкшенкова: Ми співпрацюємо з фотографами. У фотостудії Ви можете отримати дві різні послуги: оренда зали або фотосесія з фотографом. На даний час ми долучаємо цю послугу до святкувань днів народжень, при оформленні замовлення на певну суму оренда фотостудії надається в подарунок. Фотостудія є дуже естетичною та за короткий період роботи завоювала  популярність серед наших гостей.

People UA: Для іменинників Ви підготували чимало сюрпризів, зокрема, колесо фортуни. Кожен іменинник може покрутити його та отримати один з подарунків. Які подарунки можуть виграти іменинники?

Марія Мєкшенкова: Яке ж день народження без подарунків? Колесо фортуни це безпрограшна пропозиція, якою може скористатися кожен іменинник, що завітає до нас і гарантовано отримає один з цінних подарунків.

People UA: Напевно, родзинкою Вашого закладу є творча майстерня «Смугастий носоріг». Діти якого віку можуть у ній займатися і які напрямки навчання Ви пропонуєте?

Марія Мєкшенкова: Художня школа відкрилася п’ять років тому, вже тоді був створений гарний проєкт, який згодом набрав обертів. На сьогоднішній день арт-студія це простір, який передбачає два напрямки: постійне відвідування гуртка у художній школі та майстер-класи в будь-який час для усіх гостей з великим вибором різноманітних пропозицій. Заняття в школі проходять кожен день по дві години з перервою на чай в «Чорничному кафе».

Навчання в нашій школі має безліч переваг: зручне розташування; дуже цікава авторська програма; талановиті педагоги; неймовірно гарний інтер’єр та атмосфера; що надихає; індивідуальний підхід до кожної дитини; участь учнів у різних виставках, конкурсах та цікавих проєктах. Діткам важливо прищеплювати відчуття краси та гармонії, вміння поєднувати кольори та форми. І робити це потрібно так, щоб малеча навіть не відчувала, що це навчання. У художній школі пробне заняття безкоштовне, ми надаємо всі необхідні матеріали, тому не зволікайте та записуйтесь.

People UA: У творчій майстерні використовуєте авторську методику викладання. Знаю, що у вас працюють талановиті художники, роботи яких навіть презентуються на виставках. Хто є вашими викладачами?

Марія Мєкшенкова: Вчитель повинен не просто навчати, а й надихати дітей. У нас чудовий творчий колектив талановитих педагогів, серед яких видатний художник Євген Євгенович Понагайба. Він є постійним членом журі різноманітних мистецьких конкурсів України. Його картини прикрашають музей у Польщі, а ілюстраціі безліч книжок. Найголовнішим є те, що наші педагоги дуже люблять юних вихованців і уміло розкривають їхні таланти.

People UA: Вихованцям художньої школи «Смугастий носоріг» пропонуєте участь у різноманітних виставках, проєктах, конкурсах. Який із цих заходів Вам найбільше запам’ятався?

Марія Мєкшенкова: Ми відслідковуємо виставки та конкурси, які проводяться по Україні і залучаємо до них наших учнів. Також часто проводимо цікаві проєкти на базі школи. Але все ж таки наші щорічні, масштабні виставки у день народження «Смугастого носорога» я люблю найбільше. Така художня подія відбувається наприкінці травня щороку. Це завжди грандіозні та незабутні дійства для наших діток з дуже цікавою і насиченою програмою, на яких ми презентуємо талановиті роботи наших учнів. Це справжнє свято для наших вихованців, якого всі дуже чекають, а ми готуємо його з великою любов’ю.

People UA: Хотілося б більше дізнатися про творчі табори та вечірки…

Марія Мєкшенкова: На базі комплексу ми робимо літні табори, діють вони усе літо. У минулому році був табір «Подорож світами» з цікавою пізнавальною програмою. У цьому році ми знову готуємо щось особливе. Протягом дня діток розважають аніматори, художники, вчителі. Малеча займається творчістю, ходить у кіно та боулінг, вивчає англійську, відвідує екскурсії, а також діти весело проводять час в ігрових зонах та на дискотеках в мюзик-холі «Не кажи мамі». Смачно та збалансовано харчуються у «Чорничному кафе».

People UA: Як часто організовуєте майстер-класи?

Марія Мєкшенкова: Я та педегоги часто проводимо авторські майстер-класи для дітей та дорослих за попереднім записом, які ми анонсуємо в соцмережах.

People UA: Маріє, Ви – любляча мама двох прекрасних діток. Коли вони приходять у «Смугастий носоріг», з якими іграшками полюбляють гратися і яка зона відпочинку їм до вподоби найбільше?

Марія Мєкшенкова: Насправді для мене є пріоритетною думка моїх синів. Я завжди з ними раджуся і часто втілюю їх ідеї, адже хто, як не діти, найкраще розуміють актуальні тенденції. Мої сини та діти наших друзів дуже люблять Смугастий. Ми завжди святкуємо тут дні народження та часто відпочиваємо. Влітку діти багато часу проводять у таборі.

People UA: Розважальний комплекс «Смугастий носоріг» – це все ж місце, де Ви працюєте. А якому відпочинку надаєте перевагу у вільний час?

Марія Мєкшенкова: Я багато працюю і чимало віддаю енергії, тому ціную будь-який відпочинок. Найбільше люблю проводити час з сім’єю – це неповторні миті, які є дуже важливими для мене. Також дуже люблю теплі зустрічі з друзями, люблю подорожувати, надихаючись новими враженнями. Часто ловлю себе на думці, що не розділяю роботу і відпочинок, настільки мені комфортно в Смугастому. Довго відпочивати не вмію, бо сумую за улюбленою справою.

People UA: І на завершення розмови: у чому переваги Вашого розважального комплексу?

Марія Мєкшенкова: У нас дуже різноманітний спектр послуг на будь-який смак та вік, якісний сервіс та безліч ексклюзивних та унікальних опцій. Веськомплекс пронизаний фішками, наприклад, на стіні в зоні автоматів можна прочитати смішний комікс про носорога. Ми постійно продумуємо цікаві заходи та акції для гостей. Влітку, наприклад, організували масштабний дитячий фестиваль «Смугастий фест» на площі біля розважального центру «Промінь». Прагнемо постійно долучатися до мистецьких заходів, які проходять у місті.

«Наша місія – робити дітей щасливими», і ми старанно ії виконуємо, зосереджено дотримуючись усіх принципів клієнтоорієнтованості. Нам важливо невпинно дивувати наших клієнтів, тому приділяємо велике значення деталям та постійно розвиваємось. Але, безперечно, ключовим фактором, який робить нас особливими, є любов до нашої справи.

People UA: Традиційне питання від нашого журналу – в чому секрет Вашого успіху?

Марія Мєкшенкова: Величезна праця і любов до своєї справи, безупинний розвиток та мужність у подоланні труднощів. Я– мрійниця, яка постійно ставить собі нові цілі і не перестає фантазувати! У мене ж така казкова робота J

 

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фото: Катерина Сива.

Візаж та зачіска: Аліна Голас. Локація: «Смугастий носоріг»

 

ДРК «Смугастий носоріг»,

м.Луцьк, просп. Президента Грушевського, 2

РЦ «Промінь», 2-й поверх

тел.: +380 (66) 755 07 57

Опубліковано "People UA" весна 2020