Місто квітів

«Погода погодою, а місто прикрашати треба» - цей позитивний заклик залучив журнал позитиву до акції «Місто квітів», яка розпочалася 1 квітня і триватиме до 3 квітня 2015 року. Приємно, що будь-хто з бажаючих прикрасити місто квітами можуть приєднатися до акції, завітавши на театральний майдан з сапкою і саджанцями квіточок.

Біля пам’ятника Лесі Українки та Свято-Троїцького собору клумби вже прикрасили братики, нарциси, крокуси, лілеї. Організатори присвятили акцію Кузьмі та загиблим воїнам в АТО. В рамках заходу відбувається благодійна акція «Серце до серця», зібрані кошти з якої будуть передані для лікування дітей.

«Ми виконуємо один з заповітів Кузьми Скрябіна – робити світ кращим. Якби кожна людина посадила б тут хоч одну квіточку, то вона задумалася б, чи треба кидати недопалок або сміття посеред центру міста. Ділянку біля собору у формі серця ми висадимо жовто-блакитними квітами, - саме такий план створив професійний ландшафтний дизайнер. Дуже допомогли Ультраси, вони поприносили братики, які висадимо на ділянку у формі серця, Колківське ВПУ приєднались, привезли розсаду, допомагають садити квіти», - розповіає організатор акції Ірина Мельник.

«Плануємо після цієї клумби садити в парку долину «Долину нарцисів». Головний ініціатор - Ірина Мельник. Головне, щоб люди не були байдужими і долучились. Плануємо літом висаджувати інші квіти», - каже активістка Аліна Дуда.


Погода справді не стала на перешкоді аби мами та дітки з клубу «Луцьк-мама» зібралися біля центральної клумби міста для висадження тюльпанчиків, нарцис та крокусів.

«Нам з донькою захотілось зробити свій внесок, тому сьогодні прийшли сюди, щоб посадити лілеї. Вдома ми вже посадили зелень: рукулу, базилік, петрушку… А відвідавши міста Європи за обміном журналістів, я бачила клумби з датами, наприклад, висаджено квітами «перше квітня». На наступний день дату на клумбі висаджують нову. І в 7-й ранку люди, йдучи на роботу бачать уже нові флористичні насадження. Це дуже класно! Я можу навіть назвати це мистецтвом, ландшафтним дизайном. Я думаю, що ця акція з квітами - маленький крок в Європу», - каже Олена Бекеша, учасник акції.

Сьогодні активісти планують висадити на клумбі всю саджанці, які принесли або ж які підноситимуть люди протягом дня. Дехто приносив не тільки квіти, а й добрива для них. Організатори будуть чекати на розсаду квітів цілий день. Обіцяють збирати розсаду в юнацькій бібліотеці.