народний клуб «Майдан»

Історія успіху народного клубу «Майдан»

Народний клуб «Майдан» – один з перших закладів відпочинку у нашому місті, який став улюбленцем поціновувачів української кухні та якісної живої музики. Бути першим – це завжди престижно та водночас відповідально. Адже на тебе рівняються інші. Але яким був шлях становлення народного клубу, знає далеко не кожен. Нам вдалося зазирнути за лаштунки минулих років та дізнатися про історію цього відомого на Волині закладу.

23 січня народний клуб «Майдан» святкуватиме свій 23 день народження. Тут кожен може знайти себе, адже в «Майдані» добре усім, у клубі завжди раді бачити гостей. Напередодні відкриття народного клубу «Майдан» його засновник лучанин Ігор Хелемендик подорожував світом. Йому сподобався подібний заклад у Болгарії, який мав оригінальний інтер’єр та національну родзинку. Після мандрівки в пана Ігоря вже вимальовувався ескізний портрет бачення майбутнього «Майдану». Згодом саме таким колоритним його полюбили тисячі лучан та гостей міста Луцька. При проектуванні, вочевидь, власнику закладу таки знадобилися дві вищі освіти інженера та економіста, адже на той час дизайн та ремонтно-будівельні роботи здебільшого виконувалися власними зусиллями. Поступово складалася картинка та візуалізація, а усі деталі робилися покроково. Добудовувалися арки з начебто старовинної цегли, яка не годилася для будівництва будинку, але для декорування стін виглядала немов з минулих віків. Оцінили мури стін «Майдану» гості з Німеччини, Голландії, Чехії, Польщі та інших країн, кожен з яких стверджував, що ці стіни будували їхні земляки. Натуральні меблі для закладу замовлялись у столярні, змайстровані вони з сосни і не змінювались з початку відкриття закладу, проте виглядають достойно й донині. Прикрашають заклад ковані дверні ручки, ліхтарі, сходи та інші елементи з металу.

«Майдан» складається з двох автономних частин – Перший зал та Новий зал. Перший зал був створений та почав функціонувати 23 січня 1998 року. Це приміщення було збудоване ще задовго до 1939 року. Історична довідка свідчить, що на початку ХХ століття поряд цього місця чех В. Земан тримав шинок. Варто відзначити, що будівля «Майдану» є польським приміщенням, а поблизу Першого залу віднайшли підземелля. Другий (Новий зал) був класичним радянським Клубом культури з подіумом та трибуною і рядами стільців для учасників зборів та лекцій. Є у клубі й бенкетне приміщення із справжньою українською піччю, яка зігріває в холодну пору року дружню компанію гостей. А найцікавіше – побувати на горищі, де відчуваєш себе немов у вежі замку. Сьогодні заклад розрахований на 80 осіб у залі та 25 гостей на терасі.

Страви цього закладу відпочинку виключно українські, і вони завжди будуть актуальні, адже це наші традиції та культура, які потрібно берегти. Народний клуб «Майдан» не зраджує віковим традиціям. Багато закладів впровадили європейську кухню в меню, проте «Майдан» десятиліттями тримає марку і пригощає гурманів виключно українськими смачними варениками, борщем, печенею, дерунами, кишкою... Ресторанне меню налічує 350 страв та закусок. Великим попитом користуються комплексні обіди, які так до вподоби людям. Наразі, у зв’язку з пандемією, діє карантинне меню, але на замовлення шеф-кухар приготує Вам будь-яку улюблену українську страву. До смаку відвідувачам оригінальний цикл «Страва тижня», який передбачає щотижня нову страву в закладі. Сьогодні ж з’явилася нова фішка – страва «Від шефа по блату», яку журнал «People UA» рекомендує скуштувати усім бажаючим.

У народному клубі «Майдан» офіційно зафіксовано 5 рекордів України. Найбільше запам’ятався український салбургер загальною площею – 68 квадратних метрів. А у минулому році «Майдан» потішив гостей новим рекордом – була приготована 101 пісна страва, і це далеко не останній встановлений рекорд.

У «Майдані» можна не лише смачно поїсти, а й потанцювати та послухати українські рок-гурти. Любов до якісної музики зародилася, відколи ще у дитинстві пан Ігор почув британський рок-гурт 10сс, який, до речі, мав найбільший фінансовий успіх в 1970-х. У закладі дотримуються правила «рок-н-рол – це стиль життя». Тут панує невимушена атмосфера свободи вільних духом людей. Перший зал – це затишне місце відпочинку для любителів фольклору. Тут можна спокійно відпочити під мелодійні звуки скрипки, сопілки, акордеону та контрабасу. «Майдан» має власне звукове професійне обладнання, адже сюди приїжджає виступати багато відомих гуртів, і хоча такі концерти фінансово затратні, але для людської душі мелодія лунає. Окрім світових та всеукраїнських зірок, постійними хедлайнерами серед волинських артистів є гурт «Чорні черешні», який виступає тут протягом 18 років, а вокаліста Юрія Поліщука поважають за талант та оптимізм, який так подобається людям.

За десятки років у народному клубі «Майдан» сформувалися хороші власні традиції, які не залишать байдужими навіть найвибагливішого клієнта. Вражають креативні та свіжі погляди на дозвілля. «Майдан» завжди пропонує відвідувачам цікаві фішки. Наприклад, під «Пивні дошки» та пивні закуски у «Майдані» є ексклюзив – «Пивна колба в повністю наповненому стані, яка вміщує 5 літрів (піввідра)))». Для азартних гостей є можливість взяти участь у спеціальних лотереях та різноманітних конкурсах та акціях з розіграшем призів та подарунків. А ще – такого Ви, напевно, не бачили ніде – у теплу пору року в приміщенні народного клубу «Майдан» нерідко встановлювали басейн, де відвідувачі могли освіжитися.

Коли запитують пана Ігоря Хелемендика, що є запорукою багаторічного успіху закладу, він відповідає: «Найголовніше – потрібно бути собою та любити те, чим займаєшся. Робити, як вважаєш за потрібне, і як тобі подобається. Не одягати маску, не обманювати себе та інших, не пристосовуватися до мінливих «модних» тенденцій, і твоє до тебе прийде. І буде підтримка. І люди потрібні з’являються у житті. В «Майдані» незмінний, креативний та професійний колектив та є любов до всього українського (кухні, мови, традицій та історії). Хто любить та вірить в свою Україну та її традиції так, як ми, той відпочиває саме в нас. Дякуємо цим людям за довіру». Незабаром наша країна відзначатиме День Незалежності України – найбільше державне свято. Народний клуб «Майдан» бажає усім миру, зичить дбати про майбутнє сьогодні та бути справжніми українцями!

Народний клуб «Майдан»

м.Луцьк, вул. Євгена Сверстюка, 2

телефони:

Зал-1(Старий) - +380 50 100 2751

Зал-2(Новий) - +380 66 008 9602

https://www.facebook.com/Maydan.Club/

 

Опубліковано People UA # 4(50) літо 2020