Не проґавте у дитини плоскостопість

Cьогодні плоскостопість – одне з найпоширеніших захворювань ніг. За статистикою, до закінчення  школи  понад 70% учнів  набувають  цю недугу. Саме до 5–6 років простіше виправити або запобігти розвитку деформації стоп, сформувати правильну ходу й попередити порушення роботи усього опорно-рухового апарату, у тому числі й хребта.

Варто зауважити, що плоскостопість буває вродженою і набутою. Критичний момент розвитку плоскостопості – вік від 8 місяців до 1,5 роки, коли дитина починає вчитися ходити. У цей період батькам важливо запобігти деформації стопи. Для цього потрібно носити дитяче ортопедичне взуття, враховуючи, що вроджену плоскостопість встановити раніше 5–6-річного віку проблематично.

У більшості випадків проблеми стопи можна вирішити за допомогою використання спеціального ортопедичного взуття та устілок-супінаторів, які сприяють вирівнюванню склепіння стопи і нормалізують положення п’яток. Варто зауважити, що повністю вилікувати плоскостопість можливо переважно у дитячому віці.

Поради лікаря

Криві ніжки? Допоможе спеціальне взуття
За статистикою, кожна друга дитина 
має відхилення у розвитку стопи, що є причиною формування ніжок та адаптації до прямого ходіння. Як зарадити проблемі? Консультує Аркадій Матюда (лікар-ортопед):

«При неправильній постановці стоп колінні суглоби мають О-подібну та Х-подібну форму ніг. У такому разі стопи розходяться, при ходьбі дитина спирається на зовнішній або внутрішній бік стопи. У результаті чого виникає таке захворювання, як поздовжня плоскостопість. У дорослої людини така плоскостопість проявляється внаслідок травм, тривалої роботи в сидячому положенні, при надмірній вазі тіла або при фізіологічному старінні. Неправильну постановку стоп можна коригувати ортопедичними виробами: устілками з п’яточним гніздом та поздовжнім супінатором; туторами; взуттям із жорстким задником; поздовжнім супінатором та підбором Томаса.»

Ортопедичне взуття

Ортопедичне взуття виконує роль механізму, який нівелює порушення біомеханіки стопи, і відновлює порушені функції, а у дітей ще й сприяє правильному анатомічному розвитку. Ортопедичне взуття призначене як для профілактики, так і для лікування деформації стопи. 


В ортопедичних центрах можна придбати товари:
-дитяче та доросле ортопедичне взуття

-доросле анатомічне взуття для розвантаження стопи
-ортопедичні матраци та подушки
-коректори осанки
-бандажі (пояси) на поперековий відділ хребта, для занять спортом, до- та післяпологові
-устілки ортопедичні

-антиварикозна продукція
- індивідуальне замовлення

 

 

Адреси ортопедичних центрів у м. Луцьку:
вул. Винниченка, 4, ТЦ «Буратіно», 1 поверх, бутік № 10

Час роботи: пн-пт 10:00–19:00, сб. 11:00–15:00

Консультації за телефоном: (050)3378488

вул. Коперника, 8а, 3 пов.,офіс №1

Час роботи: пн.-пт. 10.00–17.00

Консультації за телефоном: (050) 0723539

Опубліковано "People UA by НАСОЛОDА" № 6(40), весна 2017