Олег Борбелюк

«Нам вдалося cтворити меблі, якими користуються люди у всьому світі»

11 грудня 2020 виповнюється 25 років від дня заснування ТзОВ «Гербор-Холдинг». Чверть століття компанія успішно працює у м. Володимирі-Волинському та динамічно розвивається. Сьогодні ТзОВ «Гербор-Холдинг» – лідер не лише на ринку України, а й експортує меблі у майже тридцять країн світу. Про те, з якою країною-партнером найлегше вести бізнес, про виробничі потужності підприємства й про те, як ТзОВ «Гербор-Холдинг» зайняв одне з провідних місць серед виробників меблевої продукції, читайте в ексклюзивному VIP-інтерв’ю з генеральним директором ТзОВ «Гербор-Холдинг» Олегом Борбелюком.

Довідка

Персона: Борбелюк Олег Васильович

Посада: генеральний директор ТзОВ «Гербор-Холдинг»

Знак зодіаку: Риби (ДН: 3 березня)

Сімейний стан: одружений, виховує 2 дітей

Життєве кредо: вовка ноги годують

В дитинстві мріяв стати: ким тільки я не мріяв стати

Важлива подія в житті: одруження, народження дітей

Бізнес для нього – це спосіб проявити себе та реалізувати задуми

Влада для нього – це інструмент, який дає можливість залишити після себе те, про що люди будуть згадувати, коли тебе вже не буде

Отримані нагороди та відзнаки: ТзОВ «Гербор-Холдинг» посідає перше місце в рейтингу Міністерства промислової політики та державної статистики України. Підприємство має звання найкращого серед вітчизняних підприємств, займає почесне місце в міжнародному економічному рейтингу

Вишукане дійство: музичний фонтан Дубай

Історичне місце: Володимир-Волинський

Класний фестиваль: Oktoberfest

Незабутній концерт: Deep Purple

Вражаючий музей: Музей національної хокейної ліги в Торонто

Улюблений фільм: «17 миттєвостей весни»

Музика: класична

Книга: «Наша сила всередині нас» Шиллер-Школьник

Авто: Range Rover

Вид спорту: плавання

Вид відпочинку: лижі

Страва: приготовлена власноруч

Напій: горілка

Ідеальний дім – це дім, в якому затишно та завжди багато сміху, і з якого не хочеться кудись йти

Справжній смак життя – гармонійно поєднувати роботу та відпочинок

 

People UA: 11 грудня – день заснування ТзОВ «Гербор-Холдинг», у 2020 році підприємству виповнюється 25 років. Сьогодні «Гербор-Холдинг» – успішний лідер не лише на ринку України. Ви досягнули усього, чого прагнули, піку розвитку компанії, чи все-таки ставите нові амбітні цілі?

 

Олег Борбелюк: Я пишаюся усіма досягненнями, але прагнути є ще куди, адже бажання, як і цілі, безмежні. Вважаю, досягати успіху вдається завдяки згуртованому колективу, який працює над виконанням поставлених завдань. Меж досконалості немає. Хочеться створити більше робочих місць, аби збільшувався наш трудовий колектив, вийти на новий рівень й продавати наші меблі на неохоплених ринках світу. Сьогодні продукція «Гербор-Холдинг» експортується на чотири континенти: Азію, Африку, Америку та Європу. Меблі нашого виробництва користуються попитом, бо імпонують людям дизайном та якістю.

 

People UAТрудову діяльність Ви розпочали з 1986 року верстатником 2-го розряду цеху щитового паркету Володимир-Волинського лісгоспу. Минуло 34 роки, але пригадайте, які були ваші перші кроки в цій сфері?

 

Олег Борбелюк: Будучи ще школярем, я працював майже на всіх підприємствах нашого міста під час канікул. Пам’ятаю, як заробляв 60 карбованців, тато добавляв трохи, і я міг придбати собі велосипед чи ковзани, або клюшку для хокею.

Реальна ж робота по трудовій книжці розпочалася через 7 днів після служби в армії, я працював в лісгоспі з виробництва щитового паркету, який й донині лежить в Кабінеті Міністрів, у Верховній Раді України.

 

People UAЗа фахом Ви – економіст та юрист. Чому не обрали юридичну сферу діяльності, а пішли сходинками економічного шляху?

 

Олег Борбелюк: У мене три вищі освіти. Перша освіта – педагогічна, за фахом – вчитель фізкультури, військової підготовки, друга – економічна, а третя – юридична. Я вчився в першу чергу, бо було цікаво. Сьогодні я застосовую знання на практиці, які здобув в університетах. Чому не пішов в юридичне? Бо займаюся улюбленою справою. Але усі набуті навички стають в пригоді щодня: педагогічні – аби пояснити трудовому колективу, як працювати, юридичні – застосовую в роботі з документацією, а економічні – знадобилися, щоб розвивати, як в Україні, так і на світовій арені, меблевий бізнес.

 

People UA: Олегу Васильовичу, як виникла ідея створити власне підприємство з виробництва меблів?

 

Олег Борбелюк: У 1995-му році я разом з партнером Гершоном Валерієм Миколайовичем відкрили «Гербор-Холдинг». Назва підприємства не випадкова, це початок перших літер наших прізвищ: ГЕР – Гершон, БОР – Борбелюк. До відкриття власного бізнесу ми торгували меблями. З часом виникла ідея робити власні меблі, щоб реалізовувати їх на пострадянський простір.

 

People UAПродукція ТзОВ «Гербор-Холдинг» користується попитом не лише в Україні, а й поза її межами, вона експортується у майже тридцять країн світу. «Гербор-Холдинг» – потужний експортер, а в якій країні Вам найлегше вести бізнес? Де найбільш сприятливий економічний клімат?

 

Олег Борбелюк: Співпрацювати найкомфортніше з країною-партнером Казахстаном. Керівництво їхньої країни створило благополучні умови для ведення бізнесу, вони цінують кожну копійку та кожну людину на своїй території. Немає перешкод для ведення підприємницької діяльності. За людьми, які роблять бізнес та приносять гроші, тремтить весь світ, хоче будь-якими шляхами втримати в себе, а у нас чомусь їх не цінують, ніби їх тут забагато.

У Казахстані не лише сприятливі умови для бізнесу, а й для усіх мешканців в цілому. В цій країні дуже багато національностей. Екс-президент Назарбаєв сприяв поєднанню культур, релігій, одним словом, створив комфортні умови для проживання людей.

 

People UA: Чи плануєте виходити на нові ринки збуту й з якими країнами світу хотіли б співпрацювати?

 

Олег Борбелюк: Я хотів би експортувати наші меблі в Китай. Якщо 10-та частина китайського населення придбає в Герборі по одній тумбочці, то нам точно роботи вистачить (посміхається – авт.)

Працюємо над тим, щоб усі країни світу купували меблі нашої Володимир-Волинської фабрики.

 

 

People UAУ Вас гарне почуття гумору…

 

Олег Борбелюк: В цьому житті без позитиву нікуди…

 

People UA: Поговоримо про позитивні сторони. Перевага меблів від «Гербор-Холдинг» – належна якість та відповідна цінова політика. Назвіть ТОП-3 характеристик своїх меблевих виробів.

 

Олег Борбелюк: Меблі «Гербор»: 1) найкращі, 2) функціональні та міцні, 3) подобаються людям. Ми працюємо над їх вдосконаленням постійно. Якщо взяти, наприклад, ліжко, ми розробили конструкцію, яка може витримати велику вагу та не несе навантаження.

На одній з виставок був такий цікавий випадок. Поряд нашого виставкового майданчика проходила жіночка і запитала: «Чому я маю купувати ваші меблі?». Мій діловий партнер почав стрибати на ліжку, немов на батуті. Жіночка призупинилася і запитала: «Ну, покажіть мені, чому ваше ліжко таке міцне і з чого воно зроблене?». В ході спілкування виявилося, що вона – директор готелю. Ми показали їй конструкцію ліжка, поспілкувалися, і вона стала нашим замовником.

 

People UA: Аби налагодити співпрацю з іноземними покупцями, як часто відвідуєте світові меблеві виставки? Та яка виставкова площа запам’яталася найбільше?

 

Олег Борбелюк: Наше підприємство щороку відвідує міжнародні виставки. Востаннє представляли свої меблі на виставці в Сарагосі (Іспанія), а передостання така спеціалізована подія відбулася в Кельні (Німеччина). В Іспанії отримали гарну оцінку від виставкової комісії, адже нашими меблями постійно цікавилися відвідувачі виставки. Меблі виробництва «Гербор-Холдинг» користуються попитом за кордоном. Міжнародні виставки дозволяють не лише налагодити безпосередні контакти з власниками сіткових маркетів та меблевих магазинів різних країн, а й промоніторити нові світові тенденції та обмінятися досвідом.

Найбільше вразила виставка в Італії. Виставкова площа в Мілані облаштована меблями зі всього світу та охоплює 1 млн м. кв. Ви лише уявіть.

 

People UA: З яких матеріалів виготовляється меблева продукція «Гербор-Холдинг»?

 

Олег Борбелюк: Наші меблі виготовляються з екологічно чистих матеріалів: плити ДСП та МДФ. Меблева продукція «Гербор-Холдинг» є сертифікованою та відповідає загальновизнаним стандартам і нормам.

People UAВи виготовляєте меблі на сучасному технологічному обладнанні провідних фірм. Звідки привезене устаткування на Ваше виробництво?

 

Олег Борбелюк: В основному, на нашому виробництві використовується найкраще світове деревообробне обладнання групи «HOMAG». «Гербор-Холдинг» – єдиний в Україні VIP-клієнт групи «HOMAG». Вони постійно запрошують нас на свої виставки, презентують нове устаткування. Виробники обладнання спостерігають, навчаються й на нашому підприємстві, як використовувати його у виробництві меблів, й постійно вдосконалюються та модернізують устаткування. Їхній компанії нещодавно виповнилося 50 років, цей ювілей зібрав партнерів з різних країн, де виробник найкращого деревообробного обладнання групи «HOMAG» зробив хітове шоу для усіх гостей. Двоє чоловіків, які пропрацювали 50 років на цьому підприємстві, продемонстрували, як вони працюють на обладнанні, яке було створено 50 років тому.

 

People UA: ТзОВ «Гербор-Холдинг» займає одне з провідних місць серед виробників меблевої продукції. Звісно, для виробництва потрібно чимало місця… 

 

Олег Борбелюк: Так, аби виготовляти широкий меблевий асортимент, на «Герборі» використовується понад 50 000 метрів квадратних площі і це лише під дахом.

 

People UA: Хто розробляє ідеї дизайну меблів ТзОВ «Гербор-Холдинг»? Ви співпрацюєте з дизайнерською фірмою, чи маєте свого професійного дизайнера?

 

Олег Борбелюк: Ми маємо штатного дизайнера, який власне й розробляє меблеві ескізи. Проте керівництво також бере безпосередню участь у створенні дизайну меблів, бо дизайн без багаторічного досвіду не може мати бездоганного результату. Навіть найкращий дизайнер без правильного світогляду та розуміння не зможе зробити функціональні меблі. Тому ми зорієнтовуємо дизайнера в робочому процесі, вносимо доповнення, погоджуємо зразки, а тоді вже запускаємо в роботу.

 

People UA: В компанії «Гербор-Холдинг» можна замовити 3D-дизайн, аби краще уявити покупцям розташування меблів в інтер’єрі?

 

Олег Борбелюк: На нашому сайті є опція 3D-дизайн, нею можуть скористатися навіть діти. Але наші люди дуже рідко користуються цією програмною можливістю, бо, зрештою, вони не є дизайнерами інтер’єру. Як показує практика, клієнти, прийшовши в магазин, бачать візуалізацію – меблі у виставковому інтер’єрі. Згодом вони хочуть в свій дім такі ж самі, навіть з таким самим декором, як у магазині.

 

People UA: На Вашому ресурсі www.gerbor.com.ua представлений широкий асортимент товарів. Як часто люди купують Ваші меблеві вироби через мережу Інтернет?

 

Олег Борбелюк: Час диктує мати персональний сайт і постійно його наповнювати. Адже все більше й більше людей замовляють наші меблі в Інтернеті. 

 

People UAВаше меблеве підприємство є найбільшим платником податків у Володимирі-Волинському. На підприємстві створено близько 1000 робочих місць. Як вдається контролювати таку кількість співробітників та підтримувати позитивну атмосферу, сприятливий мікроклімат та корпоративний дух?

 

Олег Борбелюк: На підприємстві й до сьогодні є люди, які прийшли до нас 25 років тому і працюють від початку заснування ТзОВ «Гербор-Холдинг». Шана і повага людям, які сформували кістяк на фірмі. Саме ці люди у повному складі разом зі мною відвідують виставки в інших країнах. Кожен з делегації їде за кордон зі своєю діловою метою: хтось спілкується з клієнтами, хтось дивиться обладнання, хтось шукає нові матеріали, хтось вивчає нові тенденції у дизайні, а хтось – актуальні кольори. Найголовніше в меблевому бізнесі – тримати руку на пульсі.

Ми підтримуємо фактично усі ініціативи колективу. З колегами часто разом відпочиваємо, відзначаємо свята, займаємося спортом. Над створенням комфортних умов у колективі працюю постійно. На території підприємства встановили спортивні тренажери. На підприємстві працює їдальня, де можна смачно пообідати. Адмінбудівля та цехи з’єднані між собою для зручності – не потрібно виходити на вулицю, аби потрапити від кабінету до цехів. Окрім того, підприємство впроваджує соціальні проєкти, під час яких адмінперсонал вивчає іноземну мову, підвищує рівень кваліфікації.

 

 

People UAУ зв’язку з потребою в кадрах, у Вас виникла ідея створення гуртожитку для працівників на зразок європейських хостелів. Чи вдалося втілити цей задум в життя?

 

Олег Борбелюк: Ми майже зробили європейський хостел, але він виявився не потрібний на даному етапі життя. Через COVID-19 багато людей не можуть поїхати за кордон і цінують будь-яку роботу в Україні.

 

People UA: Ви представляли місто у Волинській обласній раді, у 2015 році склали повноваження депутата. Які з Ваших проєктів були втілені у життя та чи плануєте повернутись в політику?

 

Олег Борбелюк: Повертатись в політику не планую. Я був п’ять разів поспіль обраний депутатом: три рази у Волинську обласну раду і двічі – у Володимир-Волинську міську раду. За результатами виборів отримав найкращий показник. За час роботи депутатом для міста Володимира-Волинського вдалося зробити багато потрібних речей: ремонт вулиць, шкіл, освітлення, розвиток інфраструктури тощо. Вважаю, депутат – це та людина, яка може подати хорошу ідею, в результаті реалізації котрої буде залучено кошти для покращення умов жителів міста чи села.

 

People UAВи – серйозний бізнесмен, проте завжди привітний та відкритий до спілкування, маєте гарне почуття гумору. Ви – благодійник, турботливий чоловік і батько двох доньок. Який він, Олег Борбелюк, на роботі та вдома?»

 

Олег Борбелюк: В мене немає поділу дім-робота. «Гербор-Холдинг» справа усього мого життя. Я повністю занурений в процес роботи, яка ніколи не закінчується навіть вдома.

 

People UAЯк проводите вільний від роботи час?

 

Олег Борбелюк: Полюбляю поїхати в мандрівку, наприклад, покататися на лижах або поїхати в Трускавець, погуляти у Львові чи Луцьку, покупатися в Світязі. На вихідних з друзями можемо піти на полювання, порибалити, приготувати страви на вогні.

 

People UAУ 2019 році Ви стали власником інформаційної програми «В десятку» на інтернет-ресурсі «Володимир Медіа». Чи плануєте продовжити цю діяльність?

 

Олег Борбелюк: Я вигадав програму «В десятку» для спілкування з неординарними, успішними людьми. Провів чимало інтерв’ю. Гостями моєї програми були Аліна Сич, Руслан Бойко, Микола Веремчук, Ігор Коцан та інші. Відеоматеріали зберігаються в Інтернеті на ресурсі «Володимир Медіа» й донині. Продовжувати робити інформаційну програму я можу будь-коли, аби зустрілася цікава особистість. Хочу сказати, мені щастить на зустрічі із зірками. Свого часу випадково познайомився з Кузьмою Скрябіном, а також я співав з Тіною Кароль, Віктором Павліком, Олегом Скрипкою (гурт «ВВ»), Віктором Бронюком (гурт «ТІК»). З дитинства захоплююся музикою, грав на скрипці й був солістом у хорі. Не так давно записав декілька пісень для душі.

 

People UAДобрі справи прикрашають людину. Ви активно займаєтесь благодійністю й один із перших підтримали наших військових. Більше того, Ви надаєте благодійну допомогу медикам Володимир-Волинського ТМО. Що мотивує Вас допомагати людям?

 

Олег Борбелюк: Ми робимо те, що маємо робити. Коли прийшов важкий період, наше підприємство надало для потреб армії 26 одиниць добротної техніки, яка й зараз служить героям у зоні проведення АТО/ОСС. Варто відзначити, що, як тільки розпочалася війна на Сході, з нашого підприємства 72 чоловіки пішло воювати на фронт, двоє з яких, на жаль, не повернулися. Проте є люди, які одягають вишиванки і вважають себе патріотами, а допомоги від них не дочекаєшся. Це називається лжепатріотизм. На сьогоднішній день держава, отримуючи 1,5 % військового податку, повинна забезпечити усіх військових на вищому рівні.

 

People UAЗа 25 років діяльності Ви пережили не одну економічну кризу, як карантин 2020-го року повпливав на бізнес?

 

Олег Борбелюк: Ми понесли капітальні фінансові втрати в цьому році, адже по всьому світу на час карантину закривалися магазини.

 

People UA: Які амбітні плани та цілі ставите перед собою на 2021 рік?

 

Олег Борбелюк: Потрібно вміти робити те, що ти хочеш, не заважаючи іншим людям своїми діями та планами. На сьогоднішній день амбітна ціль бізнесменів усього світу –  зробити щеплення людям та зупинити вірус у світі.

 

People UAСвою діяльність на теренах міста Володимира-Волинського «Гербор-Холдинг» розпочав у 1995 році. Якими головними здобутками компанії пишаєтесь?

 

Олег Борбелюк: Головним досягненням вважаю експорт продукції в 30 країн світу. «Нам вдалося cтворити меблі, якими користуються люди у всьому світі»

 

People UA: Традиційне питання від нашого журналу: в чому Ваш секрет успіху?

 

Олег Борбелюк: Правда. Ти маєш бути правдивий перед собою і людьми, і тоді з роками накопичуватиметься позитивний імідж, на який працюєш першу половину життя ти, а потім він працює на тебе.

 

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фотограф: Катерина Сива. Локація: «Гербор-Холдинг»

 

www.gerbor.com.ua

 

 

Опубліковано "People UA" № 5(51), грудень 2020