Олександр Бляшук

У шаленому ритмі життя ми поспішаємо зробити багато гарних справ, аби домогтися позитивного результату. Не завжди встигаємо провести усі ділові зустрічі, проте за чашечкою кави можна у телефоні поспілкуватися онлайн із людьми. Журналу PeopleUAвдалося дізнатися цікаві факти про відому особистість нашого краю. Отже, в новій рубриці «Кава online» читайте більше про заступника голови Підгайцівської ОТГ, голову федерації футболу Луцького району, власника Інтернет-видання «Волинь Sport», офіційного представника компанії «Інтер-Бізнес», співзасновника «Standard робоча група» (Польща) Бляшука Олександра Володимировича.

PeopleUA: Олександре, яку каву Ви любите? Скільки чашок кави пєте в день?

Олександр Бляшук: Як правило, я пю каву без молока, з однією ложкою цукру. В день це 3-4 чашки.

PeopleUA: З чого починається Ваш ранок?

Олександр Бляшук: Ранок у нашій сімї розпочинається з води. Після цього ми з дружиною кавуємо. Заварює каву той, хто першим прокинувся.

PeopleUA: Яку навичку хотіли б набути, якби не були обмеженими в часі?

Олександр Бляшук: Останнім часом хочеться відновити ранішні пробіжки і зробити це хорошою системною звичкою. Досі мене довше, як на три, дні не вистачало.

PeopleUA: Ви голова федерації футболу Луцького району. Які корисні звички маєте? Дайте поради молодому поколінню, аби бути здоровими?

Олександр Бляшук: Я з дитинства займався спортом, це дисциплінує та дає можливість направити енергію у правильне русло. Тоді не було багато спортивних секцій, тому я займався тими видами спорту, які були доступні.

Починав з дзюдо, пізніше були танці та водна гребля. Я завжди себе займав.

В університеті грав за збірну з баскетболу, зараз кілька разів на тиждень граю з друзями в футбол. Тому раджу батькам зацікавлювати дітей спортом, якщо не підходить один вид спорту, спробувати інший. На щастя, зараз є така можливість навіть у сільських школах. Спорт – це здоровя.

PeopleUA: Що треба створити, чого ще не існує?

Олександр Бляшук: Я хотів би, щоб винайшли ефективні ліки проти раку і зробили їх доступними усім верствам населення. Навіть якщо їхня собівартість буде дуже високою, щоб держави світу впроваджували програми, які б здешевлювали вартість ліків для тих, хто їх справді потребує. Щоб кожен онкохворий безперешкодно міг отримати медичну допомогу, а родичі не хвилювались про те, де знайти кошти на черговий курс лікування.

PeopleUA: Ви обіймаєте посаду заступника голови Підгайцівської ОТГ. Що Ви зробили б для свого рідного краю, якби у Вас були б необмежені кошти?

Олександр Бляшук: У Підгайцівського сільського голови – три заступники. Ми добре співпрацюємо разом. На щастя, громада має непоганий бюджет і ми можемо реалізовувати серйозні проєкти, які стосуються покращення інфраструктури у селах. Однак, якби бюджет був не обмеженим, ми могли б підтримувати молодих спеціалістів, які приходять працювати в громаду, забезпечувати їх соціальним житлом, мотивувати фінансово.

А глобально – хотілося б створити однаково добрі умови для життя у кожному селі громади. Щоб було зручне транспортне сполучення, комфортні умови для дітей у школах та дитсадках, робочі місця, якісне медичне обслуговування. Щоб було однаково добре жити й у віддаленому селі Хорлупи, і в селі Струмівці, що поруч з обласним центром.

PeopleUA: Хто з українських політиків викликає у Вас довіру та є авторитетом?

Олександр Бляшук: Я довіряю своїм колегам – Валентину Приходько та Леоніду Гроголю. Вони більш досвідчені, авторитетні, мені цікаво спостерігати, як вони курують свої напрямки освіти та інфраструктури. Дослухаюсь до їхніх порад, десь вчусь, десь ділюсь власним досвідом та поглядом на ситуацію.

PeopleUA: Яку реформу Ви започаткували б першою?

Олександр Бляшук: Якщо говорити масштабно і думати про те, що може допомогти людям покращити якість їхнього життя, то це однозначно – медична реформа. Щоб люди похилого віку охоче йшли до лікарів та розв’язували свої проблеми із здоров’ям без страху та дискомфорту, щоб це менше додавало клопоту рідним, які змушені шукати кошти, аби оплачувати обстеження та медикаменти.

Хотілося б, щоб медицина викликала у людей позитивні емоції та впевненість у тому, що є надія та можливості сучасної медицини лікувати найскладніші випадки ефективніше, ніж 10 років тому, щоб держава захищала інтереси людей із серйозними діагнозами та забезпечувала їх необхідним лікуванням власним коштом, щоб серед українців була культура щорічного медичного обстеження стану свого здоров’я.

PeopleUA: Олександре, Ви також співзасновник «Standard робоча група» (Польща). Чи хотіли б жити в іншій країні? Якщо так, то в якій і чому?

Олександр Бляшук: Подорожувати я люблю, але жити хочу у своїй країні й розвивати хочу свою державу та громаду.

PeopleUA: Яке місце в Україні Вас найбільше вразило?

Олександр Бляшук: Я дуже люблю подорожувати Україною. Мені подобається наша природа, мальовничі місця, але найбільше мені подобається у Карпатах. Там я можу перезавантажитись і відпочити. Може, тому, що не скрізь є мобільний зв'язок, а там я відчуваю спокій.

PeopleUA: Перше враження про Вашу дружину?

Олександр Бляшук: Ми познайомилися в університеті. Моя дружина мала намір брати участь у конкурсі краси на своєму факультеті й для участі в одному із конкурсів їй був потрібен партнер для танцю. Мене їй хтось рекомендував, оскільки я навчався на хореографічному факультеті та міг скласти непогану партію. Але я чомусь не погодився. Пізніше ми ще кілька разів зустрічалися у спільних компаніях і кілька років дружили. Пізніше дружба переросла у стосунки та міцну сімю.

PeopleUA: По чому складаєте перше враження про людину?

Олександр Бляшук: Я звертаю увагу на все однозначно, але лише після особистого спілкування можна насправді відчути людину. У мене часто буває, що перше враження буває хибним. Є люди, про яких я змінив думку після спілкування. Особливо, якщо спочатку спостерігаєш за людиною у соцмережах, маєш вже якісь очікування, а по факту це може бути геть не твоя людина, або навпаки.

PeopleUA: Людина, яка найбільше вплинула на Вас у житті?

Олександр Бляшук: Напевно, це була мама. Вона вимагала від нас дисципліни, підтримувала, направляла, загартовувала наш характер. Завжди була повага до неї. Коли я був дитиною, давала мені правильні підказки і я завжди прислухався до її настанов. Вона сама багато працювала і я дивився на неї і теж прагнув працювати та допомагати, тому вже у 18 мав власну справу і міг бути фінансово незалежним.

PeopleUA: Розкажіть про найкращого друга

Олександр Бляшук: У мене багато друзів, з якими ми дружимо з першого класу. У нас велика компанія, яка постійно збільшується. Вже і дружини дружать між собою, ми допомагаємо один одному, підтримуємо, хоча працюємо у різних сферах. Разом святкуємо свята, їздимо на відпочинок, спілкуємося, кумуємо. І я радий, що так усе складається.

PeopleUA: Як Ви вчилися в школі? Який предмет був улюблений?

Олександр Бляшук: У школі було по-різному, одне було стабільним – моя любов до спорту і фізкультури.

PeopleUA: Яку професію Ви хотіли б спробувати в житті?

Олександр Бляшук: Насправді не знаю. Моя теперішня робота пов’язана з різними сферами та напрямками діяльності. Тут доводиться розбиратися в усьому, не лише у спорті, а й у проєктній діяльності, транспортних перевезеннях, залученні інвесторів, харчуванні дітей у школах, будівництві доріг. Може, тому мені зараз важко відповісти на це запитання. Одне я знаю точно – мені цікаво розвиватись, дізнаватись нове, тому не виключаю, що з часом можу освоїти ще якусь професію.

PeopleUA: Якби можна було отримати супернадзвичайну здібність – яку Ви обрали б?

Олександр Бляшук: Я й зараз мультизадачний чоловік. Хотілося б, щоб на все це вистачало ентузіазму та сил. З однією суперздібністю не так цікаво.

PeopleUA: Ваше ставлення до соціальних мереж

Олександр Бляшук: Без соцмереж зараз – нікуди. Це хороша платформа, де можна заявити про себе молодим підприємцям, інформувати про свою роботу посадовцям чи політикам. Я й сам більшість інформації дізнаюсь із соцмереж, це економить час. Телевізор практично не дивлюсь.

PeopleUA: Як уявляєте своє життя через 10 років?

Олександр Бляшук: Не хочеться загадувати, але сподіваюсь, що все буде позитивно. А яким воно буде – самому цікаво, бо вже стануть дорослішими діти, та й у мене за плечима буде більше досвіду.

PeopleUA: Три речі, які роблять Вас щасливим.

Олександр Бляшук: Діти, здорова родина та самореалізація.

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фотограф: Катерина Сива

Опубліковано People UA №3 (55) зима 2021