Олександр Буряк

«Якщо велосипед, то – «Rover Service»

Велосипед з кожним роком стає все більш популярним у нашій країні та у світі в цілому, адже це спосіб фізичної активності, який, безумовно, приносить користь для здоров’я. Сьогодні навіть відомі особистості мають не лише гарні автомобілі, а й декілька велосипедів на усі випадки життя. А у час пандемії, коли громадський транспорт призупинив свою роботу, відбувся справжній велобум, велосипед став головним транспортним засобом. Проте важливо правильно обрати велосипед, аксесуари до нього та вчасно робити професійну діагностику та обслуговування. В цьому вам допоможе веломагазин «Rover Service», який не лише має найбільший асортимент велосипедів, а надає повний спектр послуг з сервісу велосипедів. Які фірми-виробники велосипедів користуються найбільшим попитом, про сервіс, асортимент, прокат та зручність цього виду транспорту розповідає в інтерв’ю для читачів журналу «People UA» власник веломагазину «Rover Service» Олександр Буряк.

Довідка

Персона: Буряк Олександр Ігорович

Посада: власник веломагазину «Rover Service»

Життєве кредо: краще не обіцяти і зробити, ніж обіцяти і не зробити

Сімейний стан: одружений

В дитинстві мріяв стати археологом

Важлива подія в житті – зустріч з другою половинкою, народження доньки

Бізнес для нього – це спосіб життя

Історичне місце: замок Любарта

Класний фестиваль: Бандерштат

Велика подія: Революція гідності

Отримана нагорода: подяка від Мішеля Платіні за участь в якості волонтера у футбольному чемпіонаті Євро 2012

Улюблений фільм: «Пропала грамота», «Гладіатор»

Книга: «Чорний ворон» Василя Шкляра

Авто: надаю перевагу велосипеду

Вид спорту: футбол

Вид відпочинку: сон

Страва: усе, що готує дружина

Напій: молочний коктейль

Ідеальний дім – коли порядок і спокій вдома

Справжній смак життя – коли відчуваєш, що комусь потрібен

People UA: Олександре, велосправою Ви займаєтеся вже багато років. Розпочинали працювати разом із батьком, який у туризмі давно. Сьогодні Ви є власником веломагазину «Rover Service», який знаходиться на проспекті Соборності, 3, хоча раніше працювали в невеличкому магазині на Північному ринку. Коли виникла необхідність відкриття великого магазину-сервісу? Які можливості дало Вам розширення?

Олександр Буряк: У нас були великі черги, клієнти записувались і чекали до двох місяців. Виникла необхідність збільшення кількості персоналу, велосипедів та інших супутніх товарів. Мій товариш змотивував переїжджати та розширятись, бо в маленькому приміщенні немає розвитку. Ми відкрили «Rover Service» і, як йдеться у класиці маркетингу – чим більша площа, тим більша кількість клієнтів, товару та збільшуються можливості для розвитку.

People UA: Які ключові товари та послуги Ви пропонуєте своїм клієнтам?

Олександр Буряк: Основний товар магазину «Rover Service» – це велосипеди, також в асортименті є запчастини та аксесуари. У нас є велопрокат і сервіс, що надає весь спектр послуг по обслуговуванню велосипедів. Маємо інтернет-сайт, через який продаємо товари по Україні. 

People UA: Яких фірм-виробників велосипеди є в асортименті магазину «Rover Service»? Які торгові марки користуються найбільшим попитом серед покупців?

Олександр Буряк: Флагманом нашого магазину є «Trek», також представлені велосипеди таких брендів, як «Kellys», «Benetti», «WINNER – Cyclone-Kinetik», «Dartmoor», «Kench», «Oscar», «Ardis», «Crosser», «Leon», «Formula» та інші торгові марки. На постійній основі продаємо велосипеди з Європи, що були у вжитку. В майбутньому плануємо розширяти асортимент. Попитом найбільше користуються доступні велосипеди «Benetti» та «Oscar» і, варто відмітити, «Rover Service» – єдиний дилер цих брендів у Луцьку. Також часто купують велосипеди брендів «Trek», «Winner» і самокати фірми «Street Surfing». Всі велосипеди завозяться офіційно через морські порти, автомобільні перевезення з Європи. Якщо велосипед, то – «Rover Service».

 

People UA: На що потрібно звертати увагу в першу чергу, купуючи велосипед? Як правильно обрати велосипед дитині та дорослому?

Олександр Буряк: Варто звертати увагу на те, чи подобається велосипед, його дизайн, розмір рами та коліс і, звичайно, – бюджет та якість. Чим велосипед дорожчий, тим він має вищу якість, а значить – міцніший, розрахований на більші навантаження.

Потрібно зрозуміти, для чого вам велосипед: раз у тиждень покататись чи кожного дня їздити на роботу, займатись спортом чи екстремальними видами спорту, або ж раз у рік виїхати на Велодень. Відштовхуючись від цього, обирайте велосипед, який доступний по кишені. Також варто врахувати, яку масу тіла має людина і які навантаження необхідно закласти у велосипед, щоб він витримав. Якщо ви будете виїжджати раз у рік на Велодень, то можна придбати недорогий велосипед, але якісний. А якщо ж їздити по 20-30 км кожного дня, то, звичайно, потрібно обирати надійніший велосипед, щоб були міцні колеса та витривалі вузли.

В Україні розповсюджена думка, що можна придбати велосипед в Інтернеті, на базарі чи в торговому центрі за низьку ціну. Проте, замовивши в Інтернеті, велосипед до експлуатації не підготовлений, виникає питання, як його зібрати. На ринках теж не серйозно ставляться до підготовки велосипеда до експлуатації, в торгівельних центрах також важко надіятися на серйозний і професійний підхід до передпродажної підготовки. Відповідний сервіс можуть надати у нашому магазині «Rover Service», де є веломайстерня. Ми до налаштування роботи велосипедів підходимо дуже відповідально.

People UA: Окрім велосипедів, у «Rover Service» продаються аксесуари для любителів велосипедів. Які користуються попитом?

Олександр Буряк: Найнеобхідніший аксесуар, який ми рекомендуємо придбати, – це шолом, що гарантує безпеку велосипедисту. І я скажу відверто, що у нас є клієнти, яким наші шоломи врятували життя. Користується попитом невід’ємний аксесуар велосипедиста – окуляри, вони не лише захищають від ультрафіолету сонця, а також від пилу та комах. Важливим є світло, бо велосипедист все-таки їздить у різну пору доби, увагу варто звернути на заднє світло. Часто купують ланцюги для прив’язування велосипеда, насоси, мультитули, набір аптечки, змазки для цепа та вузлів велосипеда, інструмент, рукавички та різні запчастини до велосипеда (від вилки до камер, від тросиків до педаль) – усе це є в «Rover Service».

People UA: Все частіше VIP-персони купують велосипеди, а також організовують спортивні корпоративні змагання серед працівників своїх компаній та відвідують велозаїзди. Хто з відомих волинян є Вашими клієнтами?

Олександр Буряк: У нас дуже багато клієнтів – відомих особистостей, бізнесменів. Аби придбати велосипед, практично представники усіх гілок бізнесу звертаються до нас. Купують велосипеди власники мереж заправок, будівельних фірм, салонів краси, адвокати, лікарі, вчені, депутати, дизайнери, народні артисти і т.д. Ми намагаємось усім допомогти в силу наших можливостей. Для людей, які дійсно хочуть отримати сервіс, рекомендую звернутися у «Rover Service».

People UA: Які головні послуги надає веломайстерня? Які види ремонту велосипедів Ви робите?

Олександр Буряк: Серед наших ключових послуг з ремонту велосипеда є такі: діагностика, планові та позапланові ТО велосипеда, передпродажна підготовка велосипеда, ТО б/у велосипеда після покупки, ремонт планетарних втулок, ремонт моторів та контролерів й їхня діагностика, обслуговування амортизаторів.

Дуже багато людей намагаються відремонтувати велосипед власноруч, але трапляється так, що не вистачає досвіду, технічної грамотності, потрібного інструменту або відповідних запчастин. Наша майстерня обладнана усім необхідним інструментом і запчастинами, а досвідчені фахівці зроблять якісний ремонт велосипеда.

Ми виходимо з того, що веломайстерня повинна вміти ремонтувати, налаштовувати та обслуговувати велосипеди й компоненти. У кожній майстерні повинні й зобов’язані вміти працювати з компонентами Shimano, Sram та іншими, виконувати їхнє налаштування і ремонт, надавати гарантію на виконану роботу.

People UA: Яка вартість ремонту, технічного огляду, консультації… Ціна залежить від обсягу виконаної роботи чи є фіксованою?

Олександр Буряк: Ціни у нас доволі лояльні, кажуть, одні з найнижчих у Луцьку. Вартість роботи варіюється в розумних межах і визначається конкретно для кожного вузла в залежності від конструктивних особливостей, складності несправності, ступеня зносу і т.п. У нас є три категорії цін, відповідно до того, наскільки терміновим є ремонт. На нашому сайті ви можете ознайомитися із прайс-листом. Консультації та діагностика проводяться безкоштовно. 

People UA: Олександре, Ви запустили проєкт «Велорікша», який не один рік радує жителів міста. Розкажіть про цей задум та його реалізацію в життя.

Олександр Буряк: Давно хотілося зробити проєкт, який буде радувати жителів міста та туристів, особливо дітей. Я вирішив створити такий транспортний засіб, який буде цікавим для пересічного лучанина та гостей міста. Ми звернулись до спеціалістів, які допомогли нам зварити конструкцію (раму), решту розробляли і проєктували самостійно. На рікші звичайний наїзник багато не наїздить, тому хотілось зробити її більш мобільною. Цьогоріч наша команда вдосконалила велорікшу. Було встановлено електрокомплект із мотор-колесом, акумулятором та іншим обладнанням. Стало значно легше їздити та долати великі відстані. Тепер її дальність проїзду близько 35-40 км, а середня швидкість складає до 40 км/год. Проїхавшись на рікші, отримуєш цікаві відчуття, можна зануритися в середньовіччя.

People UA: Прокат велосипедів у Європі – звичайне явище. «Rover Service» надає послуги велопрокату. Чи популярна така послуга у Луцьку і яка вартість прокату велосипеда?

Олександр Буряк: Ця послуга дуже популярна. Вартість оренди велосипеда за годину 40 гривень, чим більше годин, тим лояльніша система знижок. Думаю, що кожна людина, яка ходить на роботу, може собі це дозволити. 

People UA: Для велосипедистів існують свої правила дорожнього руху. Чи дотримуються їх в Україні?

Олександр Буряк: В Україні правила дорожнього руху для велосипедистів ніхто не знає, так само, як і для автомобілістів. Було б добре, якби учні старших класів у школі вчили елементарні правила дорожнього руху. Передаємо вітання нашим політикам і людям, які приймають рішення щодо вело-благоустрою у місті. Хочеться звернути увагу, що є ще велосипедисти і їм також десь потрібно їздити. Хотілося б, щоб кожен почав із власного прикладу: придбає велосипед, покаже свої веломандрівки на ньому, поїздки у парку чи лісі заради власного здоров’я та комфорту. Для велосипедистів необхідно створювати умови, бо якщо їх не буде, згодом ми усі зупинимося в одному великому заторі. Велосипед – це альтернатива автомобілю. В нас є дуже багато клієнтів, які раніше не знали, який це раціональний вид транспорту, а сьогодні вони живуть ним.

People UA: Під час карантину люди масово почали пересідати на велосипеди. В чому вбачаєте зручність цього транспортного засобу? Розкажіть про його переваги.

Олександр Буряк: Для людини велосипед – це високомобільний вид транспорту. В умовах нашого міста, яке в діаметрі 20 км, – це і найшвидший вид транспорту. Велосипедом можна проїхати будь-де, легко подолати навіть значну відстань та дістатися в потрібне місце. Для велосипеда не потрібно електроенергії та пального, тим самим він не забруднює навколишнє середовище.

Під час карантину не ходив громадський транспорт, і тому люди почали пересідати масово на велосипеди. Більшість зрозуміла переваги цього транспортного засобу, яким щодня пересуваються мільйони європейців. Бо велосипед – це індивідуальний вид транспорту, де немає можливості заразитись інфекційною хворобою, особливо це дуже актуально в наш час. Адже в громадському транспорті люди, звісно, контактують більше.

Пересуваючись велосипедом, люди підтримують тіло в тонусі, стають здоровішими та щасливішими, бо вони більше контактують із зовнішнім світом. Велосипедисти контролюють свій рух, збільшують швидкість за рахунок людської енергії, – це приносить лише позитивні емоції. 

Велосипед – це механічний транспортний засіб, пересування на якому залежить лише від людини. Можна їздити і бити свої рекорди, отримуючи задоволення від самого себе.

People UA: В асортименті веломагазину «Rover Service» також представлені самокати. Сьогодні, окрім велосипедів, в моду входять електричні самокати. В чому переваги та недоліки цього транспортного засобу? 

Олександр Буряк: Самокат – це актуальний вид транспорту сьогодні. Він також є мобільним, легко складається, не займають багато місця. Середня швидкість людини 3-4 км/год, а самокат рухається набагато швидше. Скоро вийде новий закон ПДР для самокатів, кожному буде надаватись номер, бо це теж учасник дорожнього руху і тому його потрібно узаконювати. Недоліки в тому, що маленькі колеса передають вібрацію на тіло, тому не дуже комфортно на ньому долати великі дистанції по наших дорогах. Електросамокат розрахований на невелику дистанцію, його не завжди зручно дозарядити, бо він працює виключно від енергії.

Пересуватися набагато комфортніше електровелосипедом, який дозволяє розвивати більшу швидкість, зручно сидіти, не відчувати вібрації завдяки встановленій амортизаційній вилці, можна долати більші дистанції, у випадку розрядження доїхати можна й без мотора. Електровелосипед дає можливість без підготовки проїхати далеко і побачити багато, при цьому, не втомлюючись, отримати задоволення від катання. На сьогоднішній день це найшвидший вид транспорту в місті, бо доки автомобілі стоять в заторах, електровелосипед може проїхати з швидкістю 30-40 км за год., навіть через парки та двори.

People UA: Сьогодні актуальним стало питання дозвілля дітей, підлітків. Що може запропонувати «Rover Service» для молодого покоління?

Олександр Буряк: Є багато людей, які не можуть собі дозволити велосипед, а тому ми пропонуємо трюковий самокат. В магазині представлений широкий спектр самокатів: від найдешевших до найтехнологічніших. Трюкові самокати з маленькими, але міцними колесами, на яких діти та підлітки можуть цікаво проводити своє дозвілля. Також у нас представлені BMX бренду «Kentch», а під замовлення можемо привезти будь-який інший бренд. Головне наше кредо – клієнт має бути задоволений, звертатися та рекомендувати нас іншим.

People UA: Як показує практика, люди часто нехтують спеціальними призначеними велодоріжками. Пішоходи пересуваються по них, а велосипедистам нічого не лишається, як їхaти по дорозі для автомобілів. Як донести до мешканців міста важливість цих доріжок?

Олександр Буряк: Нам потрібно перерости ще декілька поколінь, щоб прийшла європейськість та цивілізованість. В європейських країнах, де велотранспорт активно використовують давно, є скрізь велодоріжки. Відповідно, покоління вже звикло та адаптувалось. В Україні не скрізь ще є велодоріжки, і мінус вже у тому, що вони переплітаються із тротуаром. Велодоріжка не може бути зроблена з бруківки, поверхня має бути асфальтованою, гладкою, мати плавні переходи між поперечними заїздами. Часто наші велодоріжки заводять в безвихідні ситуації, коли закінчуються обривом або переходить в люки. Для пішоходів мало встановлено знаків, тому вони користуються велодоріжками. Немає яскраво виражених розміток для велосипедистів, тому вони змушені переїжджати на дорогу і тим самим створювати перешкоду для автомобілістів. Шкода, що немає чітко встановлених правил та меж. Впевнений, з часом усе буде змінюватись на краще і ми отримаємо європейський, цивілізований рух.

People UA: Як підвищуєте кваліфікацію? Чи відвідуєте Ви веловиставки?

Олександр Буряк: Звичайно, кожен рік ми відвідуємо виставки «Bike Expo». Також відбулася виставка у Львові для того, щоб європейські бренди заїхали, презентувалися і знайшли свою клієнтську базу. Звісно, ми їздимо й на курси підвищення кваліфікації для веломеханіків, де викладає професійний тренер-веломеханік від компанії «Shimano Україна». Багато ми повторили, але й багато почерпнули нового, бо на курсах подається закріплюючий матеріал. Не втомлюємося розвиватися і переймати досвід в українських, американських, німецьких механіків, блогерів, консультуємося з колегами із приводу новацій у нашій сфері. 

People UA: У Вас є Інтернет-сайт https://rover-service.com.ua/ Як часто роблять замовлення через цю мережу?

Олександр Буряк: Сайт користується попитом, замовлення на ньому люди роблять щодня. Кількість замовлень залежить від сезонності, адже країна у нас знаходиться в помірному кліматичному поясі, великий проміжок часу займає холодна пора року із снігом та дощем.

Сайт – це ще одне наше дітище, яке ми розробили власними силами. Ми його вдосконалюємо, допрацьовуємо, займаємось активно СЕО-оптимізацією і розвитком, рекламуємо його, доповнюємо новими товарами і рубриками. Відчуваємо, що ми потрібні покупцям і в Інтернеті. 

People UA: Чи часто Ви їздите на велосипеді?

Олександр Буряк: До народження доньки я не злазив з велосипеда. В силу того, що я зранку маю порозвозити сім’ю, окрім цього маю багато обов’язків у магазині: розвезення товару, поштові відправки замовлень, різні адміністративні питання, то на велосипеді зараз їжджу менше, частіше їжджу на рікші, катаю дітвору. В цьому році брали участь у Велосотні, проїхали більше 100 км. 

People UA: Ви – люблячий чоловік та батько. Як проводите час з дружиною та донечкою?

Олександр Буряк: Любимо подорожувати. Зараз донька стала дорослішою, тому легше в плані сну, харчування, виїзду. Звичайно, хотілося б більше відпочивати, але доводиться дуже багато працювати, тому їздимо короткими виїздами мальовничими куточками України.

People UA: У цьому році виповнюється 30 років, відколи Україна стала незалежною. В цей ювілейний день що побажаєте українцям?

Олександр Буряк: Українцям я побажав би робити більше добра не тільки для себе, але й для  людей. Як казав Скрябін: «Ти – сам собі країна, зроби порядок у своїй голові». Якщо кожен з нас буде робити щось потрібне для оточуючих, це переросте в хорошу культуру та сильну економіку.

People UA: Традиційне питання від нашого журналу: в чому Ваш секрет успіху?

Олександр Буряк: Секретів не маємо, рідні дають можливість працювати, допомагають морально, не заважають, сприяють в усьому. Приходиш додому – порядок і затишок, це дає наснагу і бажання працювати й творити свою справу, також важливим питанням є командний дух, і чим він сильніший, тим успішнішою є компанія. 

Спілкувалася: Ольга Семенюк. Фотограф: Аліна Мендак

Rover Service

м. Луцьк, просп. Соборності 3

www.rover-service.com.ua

Facebook @RoverServiceLutsk

Instagram @rover_service

YoutubeRover-Service

+38(099) 400 65 45

+38(066) 588 66 97

rover2015service@gmail.com

rovershopservice@gmail.com

Опубліковано "People UA", серпень 2021