Олександр Козлов

«Важко продавати продукцію, якість якої не можеш сам гарантувати»

Перше, що помітила, це книга на столі. Відразу зрозуміла, що спілкуватимусь із ерудованою людиною. З перших хвилин відчула, що не помилилась. Погодьтеся, тема енергозбереження, фільтрації, кондиціонування не з простих. Спілкуючись із директором компанії «А-ГЛОБАЛ» Олександром Козловим я швидко ввійшла у курс справи та зробила потрібні висновки. Молодий, амбітний, із прогресивним типом мислення директор компанії «А-ГЛОБАЛ» розповів про те, як покращити своє життя за допомогою простих та доступних речей. Про це та інше читайте в ексклюзивному інтерв’ю із Олександром Козловим.

Довідка

Персона: Козлов Олександр Васильович

Посада: директор ТОВ «А-ГЛОБАЛ», член Волинської торгово-промислової палати України, член Асоціації Інсталяторів Інженерних Систем.

Знак зодіаку: Водолій (ДН: 7 лютого)

Життєве кредо: «Не обіцяй добро чинити людям, а просто, якщо можеш, то зроби».

 

Сімейний стан: неодружений

В дитинстві мріяв стати лікарем  

Важлива подія в житті ще попереду

Бізнес для нього – це  спосіб реалізації мрій, стиль життя

Історичне місце: Софіївка

Вражаючий музей: Васа (Стокгольм)

Феєричне шоу: «Театр тіней»

Отримана нагорода: Премія «Люди Року.Волинь» у номінації «Меценат 2016 року»

Музика: класична

Книга: «Стратегії геніїв. П’ять найважливіших уроків від Білла Ґейтса, Енді Ґроува та Стіва Джобса» (Майкл Кусумано, Девід Йоффі)

Види спорту: плавання, пауерліфтинг

Вид відпочинку: подорожі

Ідеальний дім – це місце, де панує аура злагоди та підтримки

Справжній смак життя – це щоденне пізнання чогось нового, можливість щодня зробити щось добре

 

People UA: Скільки років компанія «А-ГЛОБАЛ» працює на ринку?

 

Олександр Козлов: На сьогоднішній день саме компанія «А-ГЛОБАЛ» працює понад 4 роки. Але діяльність ми ведемо з 2012 року, розпочинали як невеличкий магазин опалювальної техніки, буквально через півроку ми відкрили при цьому магазині сервісний центр газових котлів. Але, побачивши формат діяльності не тільки в роздрібній торгівлі, а й в оптовій, у 2014 році було прийнято рішення відкрити компанію. Перед створенням «А-ГЛОБАЛ» у 2013 році був відкритий  магазин опалювальної техніки – «Дім Тепла» і відповідно однойменний сервісний центр. 

 

People UA: Як з’явилася ідея створення компанії? 

 

Олександр Козлов: Скажімо, ідею ми виношували практично від самого початку діяльності магазину, у зв’язку з тим, що хотілося стати для клієнтів повноцінною опорою і надавати по-максимуму спектр послуг: від професійних консультацій та  продажу до обслуговування нашого обладнання.Тому прийшло на думку створити компанію «А-ГЛОБАЛ», для того щоб підкреслити наші глобальні цілі. 

 

People UA: Чим саме займається компанія «А-ГЛОБАЛ», раніше відома як «Дім тепла»?

 

Олександр Козлов: Компанія займається монтажем та сервісним обслуговуванням опалювальної техніки, а також продажем господарських товарів та фільтрацією води, а віднедавна продаємо й побутовухімію.

Компанія має різні напрямки, які частково взаємопов’язані. По-перше, ми займаємось як оптовою, так і роздрібною торгівлею опалювальної техніки, наші спеціалісти надають послуги з монтажу, з проєктування та сервісного обслуговування систем опалення. Другий спектр це продаж, монтаж та сервіс побутових, напівпромислових та промислових систем фільтрування води, оскільки сьогодні неякісна вода це велика проблема. Третій сегмент продаж господарських товарів, четвертий продаж побутової хімії зеленої лінії українського виробництва. Планується в подальшому збільшувати спектр послуг, щоб можна було максимально охопити ринок.

 

People UA: З якими виробниками співпрацюєте? Який якісніший асортимент товару – вітчизняний чи все-таки зарубіжний?

 

Олександр Козлов: На мою думку, все-таки кращі зарубіжні. Але, якщо брати кожну групу товарів і розглянути в окремому сегменті, то можемо знайти український продукт, який є конкурентним товаром і навіть подекуди кращим, ніж іноземного виробництва. До прикладу, можна взяти львівські стабілізатори торгової марки LVT, так само нагрівальні інфрачервоні панелі торгової марки UDEN-S, фільтри торгової марки СВОД і ряд можна продовжувати.

 

People UA: Сьогодні весь світ своїми новими винаходами намагається зберегти екологію. Галузь енергозбереження не є винятковою. Як Ви дивитесь на альтернативні джерела енергії? 

 

Олександр Козлов: Я прихильник даної технології, бо екологія нашої планети на жахливому рівні й треба з цим вже починати щось робити. Зараз іде неоголошена війна, ми повинні бути енергетично незалежною країною, тому це ще один ключовий аспект. Не кажучи про те, що для споживача – це найкраще, якщо держава буде цьому сприяти, буде створено програми підтримки, пільги для незахищених верств населення.

 

People UA: Альтернативні джерела енергії. Наскільки швидко вони завойовують ринок України та Волині зокрема. Що гальмує впровадження цього напрямку в практику?

 

Олександр Козлов: Дані технології на ринку Волині та України в цілому розвиваються достатньо швидко. Факторів, які гальмують даний процес, є два: перший – ціна, адже більшість українців, на жаль, не спроможні придбати відповідне обладнання, другий – необізнаність людей у використанні альтернативних джерел. У порівнянні із європейським споживачем, український рахуватиме, наскільки швидко йому це все окупиться, а європейський рахуватиме, наскільки це екологічно для країни та її майбутнього.

 

People UA: Енергозбереження актуальна тема сьогодні. Що ж таке енергозбереження? Поясніть, будь ласка, якомога доступніше для тих, хто починає цікавитися енергозбереженням.

 

Олександр Козлов: Отримання максимального результату при мінімальних затратах.

 

People UA: «А-ГЛОБАЛ» досить давно займається енегрозбереженням. Ви як професіонал даного напрямку як оцінюєте сьогоднішній стан енергозбереження Волині?

 

Олександр Козлов: На жаль, у Волинській області це питання практично не розкрите, бо більшість споживачів використовують центральне опалення, не розуміючи, для чого їм використовувати енергозберігаючі технології.

 

People UA: Як реально можна протистояти зростанню тарифів за допомогою енергозберігаючих технологій?

 

Олександр Козлов: До цього питання треба підходити комплексно. Більшість людей використовують або конденсаційний котел, або ставлять теплові насоси. Тобто якийсь один із варіантів. Я прихильник того, що потрібно комплексне встановлення обладнання, наприклад, використовувати і обладнання для виготовлення енергії типу фотоальтавіки. Коли люди можуть використовувати енергію по факту, тут є знову ж таки різні нюанси. Хтось може використовувати «зелений тариф», тобто продавати державі світло, хтось може використовувати енергію лише для своїх потреб, щоб не було перебою із електропостачанням. Всім відомо, коли світло вимикають, то життя в оселі чи робота в офісі практично закінчується. Плюс потрібно пам’ятати про те, що краще прагнути до так званого «смарт-будинку».

 

People UA: Що заважає промисловості переходити на альтернативні види палива?

 

Олександр Козлов: Для промисловості першочергово – це необхідність великих інвестицій, також небажання якраз займатися цими питаннями. Для того щоб перевести промисловість на альтернативні види палива, потрібен і час, і вольові рішення.

 

People UA: Нещодавно Ваша компанія почала займатися ще системою фільтрації для води. Чому почали розвиватися у даному напрямку? 

 

Олександр Козлов: Якість води, м’яко кажучи, низька. Ми постійно зіштовхуємось із необхідністю промивки теплообмінників, заміни бойлерів та електрообладнання, які безпосередньо пов’язані із якістю води. В когось накипи страшенні, в когось біла ванна перетворюється на жовту через іржу. Ми самі для себе зрозуміли, що, на жаль, якість води далека від ідеальної і погіршує роботу обладнання та негативно впливає на здоров’я. Повертаємось знову ж таки до енергозбереження: 1 мм накипу дає до 10% збільшення витрат електроенергії. В нас накип сягає до 2-5 мм, що призводить до псування техніки. Ну і знову ж таки ми говоримо про комфорт. Коли у вас тече з крана вода незрозумілого кольору, це нікому не приємно. Враховуючи, що людина складається на 50-80 % з води, то необхідно, щоб вода була чиста і відповідала нормам ДСТУ. Тому ми хочемо, щоб в наших клієнтів в домівках вода була чиста і якісна.

 

People UA: У вашому бізнесі важливу нішу займає безпека. Тому увесь асортимент має бути якісним та перевіреним. Яким виробникам довіряєте та як перевіряєте якість вашої продукції? 

 

Олександр Козлов: Усю продукцію ми тестуємо на собі. Ми робимо вибірку по виробниках, беремо одне з їхніх обладнань, хтось із нас стає клієнтом цієї компанії і таким чином на собі перевіряємо якість продукції. У кожного з наших працівників вдома встановлені ті фільтри, які ми продаємо, в когось газові котли, радіатори, всі перейшли на нашу побутову хімію. Якщо говоримо про фільтри, то виготовляє цю продукцію завод, який її тестує та сертифікує. Ми довіряємо нашим виробникам, але ж, звісно, перевіряємо. Важко продавати продукцію, якість якої не можеш сам гарантувати.

 

People UA: Хто Ваш клієнт?

 

Олександр Козлов: Кожна людина може бути нашим клієнтом, бо асортимент товару достатньо великий, тому неможливо зробити вибірку клієнтів: від звичайного споживача до харчової та фармацевтичної промисловості.

 

People UA: Співпрацею з якими відомими компаніями пишаєтесь?

 

Олександр Козлов: Якщо про Волинську область говоримо – це «Луцьксантехмонтаж № 536», «Луцькпластмас» і «Кредобанк».

 

People UA: З ким хотілося б реалізувати свіжі ідеї та нові проекти?

 

Олександр Козлов: Першочергово хотілося б і надалі продовжувати співпрацю із волинськими забудовниками, бо ми можемо надати широкий спектр послуг саме у тій сфері, у якій ми працюємо вже доволі довго. Ми стали членами асоціації інсталяторів інженерних систем. Це всеукраїнська асоціація, яка має на меті підтримку монтажників та інсталяторів, котрі займаються продажем опалювальної техніки і кондиціонування. Вони проводять навчання працівників, аби спеціалісти могли якісно виконувати свою роботу. Ми спільно з ними займаємось організацією спеціалізованого заходу «InstallFest», на якому будуть представлені новинки опалювальної техніки. Відвідуємо цей захід щорічно, аби залучити нових партнерів і бути обізнаними з новинками. У задумах є розширення нашої діяльності.

 

People UA: Чи відчуваєте Ви конкуренцію? 

 

Олександр Козлов: Двояке питання. Якщо брати нашу концепцію, за якою ми працюємо, конкурентів ми не маємо. Але якщо брати кожен окремий підрозділ, який в нас є, то, звісно, конкуренція присутня і ми цьому радіємо. Конкуренція спонукає до розвитку та пошуку нових ідей та пропозицій.

 

People UA: Великі можливості у наш час дають грантові програми. Чи берете участь у грантах, якщо так, розкажіть, в яких саме?

 

Олександр Козлов: Першочерговим для нас є розвиток, організація заходу «InstallFest». Але ми плануємо брати участь у грантах, які спрямовані на захист екології нашої країни.

 

People UA: Основа успішного бізнесу це надійна команда. Як Ви підбираєте персонал? Що для Вас є принциповим у роботі? 

 

Олександр Козлов: Відбираємо персонал за професійними якостями, залучаємо вузькопрофільних спеціалістів, які є знавцями своєї справи. Принципово – це порядність людини, бо я вважаю, що будь-яку людину можна навчити будь-чому, аби було бажання, а порядності не навчиш. Порядність – це комплекс вчинків, дій, думок. Ми перевіряємо наших працівників у вузькому спілкуванні й за відгуками наших клієнтів. Для нас наші колеги – це родина.

 

People UA: Чому споживачі мають обирати товари та послуги саме «А-ГЛОБАЛ», в чому Ваші переваги?  

 

Олександр Козлов: Ми можемо надати достатньо великий спектр послуг для кожного клієнта з гарантованою якістю. Якість продукції і порядність працівників –запорука нашого успіху.

 

People UA: Світ не стоїть на місці, постійно з’являється щось нове, цікаве. Як Ви слідкуєте за новинками у сфері енергозбереження, фільтрації, господарських товарів тощо? Відомо, що Ви учасник бізнес-курсів у Польщі та Швеції: «Доступ товарів українського виробництва до ринку ЄС. Вимоги і правові аспекти». А які ще відвідуєте виставки, тренінги тощо?

 

Олександр Козлов: Так як я є членом Торгово-промислової палати, яка систематично організовує курси, тренінги, семінари, то ми часто їх відвідуємо. Оскільки ми є партнери фестивалю «InstallFest» звідти безпосередньо ознайомлюємось із світовими новинками. Плюс моніторимо виставки, які є в Україні та відвідуємо їх. Стараємось нічого не пропускати.

 

People UA: Що є важливим у Вашій діяльності?

 

Олександр Козлов: Пріоритетом у роботі стала підтримка української промисловості та просування продукції на європейських ринках і, звісно ж, допомога ближньому.

 

People UA: Відколи в нашій країні розпочалася неоголошена війна, Ви постійно допомагаєте воїнам АТО, систематично передаєте обігрівачі, кошти з кожної проданої одиниці товару та необхідні речі на Схід для наших бійців. «А-ГЛОБАЛ» видає картки на безкоштовне обслуговування усім воїнам АТО. А у 2016 році Ви стали переможцем престижної Премії «Люди Року. Волинь» у номінації «Меценат Року». Яке значення для Вас має ця нагорода? Що змінилось після отримання цієї нагороди?

 

Олександр Козлов: Отримання нагороди було приємною несподіванкою. Це великий предмет гордості, що нас визнали саме у такій номінації, як на мене, це одна із найсерйозніших номінацій. Змінилося багато. Ми ще з більшим натхненням почали працювати у цьому руслі. Ми і без того допомагаємо воїнам АТО, лише посилили допомогу, бо покращився стан нашої роботи. По факту те, з чим ми працювали у 2016 році, і сьогодні є актуальним та дієвим.

 

People UA: Чим займаєтесь поза роботою? Маєте хобі? 

 

Олександр Козлов: Основне із хобі – це читання. Також займаюсь нумізматикою, основний цикл для мене – українські монети.

 

People UA: Ми всі часом потребуємо перезагрузки, щоб потім з новими силами знову приступити до роботи. Як Ви любите відпочивати?

 

Олександр Козлов: Спорт та подорожі. Після роботи займаюсь активно спортом, щоб розвантажити свій мозок і наступного дня повернутися до продуктивної діяльності. На вихідних подорожую Україною, намагаюсь відвідувати не те, що є дуже відомим, а навпаки, тихі і цікаві місця. Як показала практика, місця, де немає великого скупчення людей, бувають цікавішими. Багато людей забувають, що в нас є природа, деякі краєвиди більше підживлюють, аніж пам’ятки архітектури.

 

People UA: Кому завдячуєте своїм успіхом?

 

Олександр Козлов: Близьким родичам і своїй команді.

 

People UA: Традиційне питання від нашого журналу: в чому Ваш секрет успіху?

 

Олександр Козлов: Наполегливість та командна робота.

 

 

 

Cпілкувалася: Анастасія Подзізей. Фотограф: Катерина Сива. Одяг: «Marco Corvari»

А-ГЛОБАЛ

м. Луцьк, вул.Рівненська 76-а/109

0332782527

0507233016

0964381088

Опубліковано "People UA" № 4(44), літо 2018