Олена Дмитрук

«86% українських випускників Варшавського університету працюють в Європі»

Якісна освіта – одне з важливих питань, яке актуальне напередодні нового навчального року. Все дедалі частіше в кулуарах обговорюють можливості освіти за кордоном та переваги іноземних вищих навчальних закладів. Нам вдалося поспілкуватися з менеджером по рекрутації студентів в Україні Оленою Дмитрук, яка розповіла про навчання в Польщі.

Довідка

Персона: Дмитрук Олена Анатоліївна

Посада: менеджер по рекрутації студентів в Україні та лідер структури в компанії FM GROUP WORLD

Знак зодіаку: Козеріг (31 грудня)

Життєве кредо: на дорозі життя не можна стояти на місці, ти або йдеш вверх і розвиваєшся, або котишся вниз

Сімейний стан: заміжня

Важлива подія в житті: народжена синочка

В дитинстві мріяла стати бізнес-вумен

Бізнес для неї – це розвиток справи, яка робить тебе сильним та вільним

Влада для неї – це можливість змінити життя інших на краще

Вишуканедійство: «Wroclaw Dance» on Federico Mahora

Історичне місце: замок Любарта

Незабутній концерт: «Лісапедний батальйон»

Вражаючий музей: «Волинської ікони»

Улюблений фільм: «Три горішки для Попелюшки»

Музика: «Скрябін»

Книга: Робін Шарма «Монах, яки продав свій «Феррарі»

Вид відпочинку: активний

Вид спорту: танці

Страва: вареники з ягодами

Напій: кава «Aurile»

Ідеальний дім – це МІЙ, де присутні затишок та любов

Справжній смак життя - це коли ти досягаєш поставленої цілі

 

People UA: Мене як журналіста цікавить історія та престиж Варшавського університету ім. Болеслава Пруса. На яких сферах науки спеціалізується цей вищий навчальний заклад?

Олена Дмитрук: Варшавський університет ім. Болеслава Пруса (WWSH – Вища Варшавська Школа Гуманітарна) – це гуманітарний навчальний заклад, який з 2002 року навчає студентів у сфері журналістики і культурології по ОКУ «бакалавр», «магістр», а також в рамках післядипломної освіти. Школа вважається однією з найкращих у Польщі й вже 14 років ділиться своїм багаторічним досвідом.

People UA: Які спеціальності можна отримати в Варшавському університеті гуманітарних наук імені Болеслава Пруса?

Олена Дмитрук: У нашому університеті студенти мають можливість навчатися на таких актуальних сьогодні факультетах: журналістики, режисури, фотографії, графіки у нових ЗМІ, театрології  і фільмознавства або Media relations, стратегії реклами в PR, управління підприємством медіа.

People UA: Пані Олено, як Ви потрапили на посаду «Менеджер по рекрутації студентів в Україні»? І що входить до Ваших обов’язків?

Олена Дмитрук: Для мене це була несподівана пропозиція, тому що в цій сфері освіти я ніколи раніше не працювала. Та все-таки досвід роботи з людьми та на презентаціях, які я постійно проводила в компанії FM груп, мені дуже допомогли. В мої обов’язки входить спілкування з потенційними студентами. Я проводжу презентації у навчальних закладах (школи, училища, ліцеї), консультую студентів щодо вступу, допомагаю оформити усі необхідні документи, надаю візову підтримку.

People UA: А чим займалися до того, як почали працювати в університеті?

Олена Дмитрук: Я активно працювала в польській компанії FM GROUP WORLD й нині паралельно працюю в FM. Ця компанія відома в 66-ти країнах світу своєю якісною продукцією та широким асортиментом. Робота дає мені велике коло спілкування та гарний дохід. Компанія давно на ринку і має гарні пропозиції й цінову політику для українського споживача. За доступними цінами тут можна придбати вишуканий парфум, косметику на мінеральній основі. Також в асортименті є товари для дому, навіть кава та чай. Звертайтеся, я допоможу підібрати Вам Ваш ароматчи іншу якісну продукцію нашої компанії.

People UA: Як давно Варшавський університет працює з українськими студентами і якою мовою викладають предмети для українців?

Олена Дмитрук: Наших студентів Варшавський університет навчає з 2012 року. Так як університет знаходиться у Варшаві, навчання проходить польською мовою. На деяких спеціальностях навчання проходить також англійською мовою. Пропозиція вступу до цього іноземного вищого навчального закладу цікава й доповненням аспірантурою і курсами польської мови, тому що більшість студентів у школах її не вивчали.

People UA: Актуальним є питання якості освіти. В чому переваги Варшавського університету гуманітарних наук ім. Болеслава Пруса?

Олена Дмитрук: Головна перевага - це те, що ВНЗ є практикуючим. Університет має IV рівень акредитації та акредитований Європарламентом. Наш навчальний заклад є першою вищоюшколою, котра реалізовує новаторську і оригінальну програму інтегрованої та інтердисциплінарної освіти.

Навчальний заклад гарантує високий рівень навчання завдяки правильній побудові роботи та гнучкому підходу до навчання. Тут пропонується навчання та методика викладання, які відповідають потребам ринку. Також хочу відзначити викладацький склад WWSH - це відомі фахівці та практики, які володіють багаторічним досвідом у викладанні та виховують справжніх професіоналів своєї справи.

Зі студентами працюють відомі журналісти, знавці кіномистецтва та художньої фотографії, також спеціалісти широкої медіа-сфери, в тому числі польське телебачення, польське радіо. Серед викладачів працює посол в Сейм Республіки Польщі V і VI каденції, в минулому віце-міністр закордонних справ, доктор Кароль Карський. Пишається університет й тим, що директор «ATM Studio» Роберт Мостицкий є професором в нашому університеті.

People UA: Які можливості надає Варшавський університет гуманітарних наук ім. Болеслава Пруса?

Олена Дмитрук: WWSH надає можливість не тільки навчання в стінах престижного ВНЗ. З нами студенти збагачують своє життя безліччю цікавих подій. Ми організовуємо журналістські та культурологічні заняття у різних містах Польщі та за її межами. Ми вже побували в Казимирі Дольному, Мронгові, Парижі, Бельгії, Амстердамі, Празі, Страсбурзі та Україні.

Варшавський університет гуманітарних наук ім. Болеслава Пруса - це професійний навчальний заклад, який налічує 500 студентських місць. Невеликі групи забезпечують індивідуальний підхід викладачів, які відкривають всі грані та можливості кожного студента.

Хочу відзначити, що наші студенти отримують стипендію. Передбачена стипендія ректора, стипендія соціальна, стипендія для осіб з обмеженими можливостями, матеріальна допомога.

People UA: Якого зразка диплом отримують студенти по завершенню навчання у Варшавському університеті гуманітарних наук ім. Болеслава Пруса?

Олена Дмитрук: Диплом державного зразка.

People UA: Розкажіть більше про практику при університеті?

Олена Дмитрук: WWSH навчає і надихає. Університет зорієнтований на практику, а не на теорію. 40% навчального часу займають практичні заняття. Вони проходять в «ATM Studio» - одна з найбільших студій в Європі по виготовленню кіно, кліпів та іншої телепродукції. В ній знімали фільм «Бетмен», кліпи Мадонни, зараз там знімають «Пекельну кухню».

People UA: Де студенти мають можливість практикуватися?

Олена Дмитрук: Співпраця з «Polskiе Radiо SA» надає можливість користуватися професійною радіостудією цієї організації, що дозволяє студентам брати участь у практичних заняттях в «справжніх реаліях ЗМІ», а також забезпечує відповідну реалізацію освітньої програми. Наші студенти створюють програму «Czas na kulturę», в якій вони реалізують цікаві проекти, аналізують і оцінюють важливі культурні заходи в різних містах Польщі, проводять інтерв'ю з письменниками, професіоналами у сфері спорту, моди і дизайну. Програму можна подивитися на цифровому телебаченні на каналі «ATM Rozrywka» та в Інтернеті. Також Варшавський університет гуманітарних наук є ідеальним місцем для тих, хто хоче поєднати освіту з фаховим захопленням. Сильна позиція на ринку реклами. Репутація WSR (Варшавська школа реклами) забезпечує більше 4000 задоволених випускників, що працюють в промисловості. Університет може похвалитися специфікою навчальної програми на польському ринку івідмінним персоналом педагогів-практиків, які моніторять ринок і вдосконалюють знання, аби дати актуальну інформацію студентам.

People UA: Скільки відсотків студентів працевлаштовуються на підприємствах, де проходять практику?

Олена Дмитрук: Тільки в цьому році 4 наших студенти, які ще навчаються, влаштувалися в «ATM Studio» на роботу. Взагалі за статистикою 86% українських студентів працюють за спеціальностями в Європі. Я вважаю, що це дуже гарний показник та високий рівень.

People UA: Чи гарантує Варшавський університет гуманітарних наук ім. Болеслава Пруса працевлаштування?

Олена Дмитрук: У нашому університеті є «Центр кар'єри». Тут із задоволенням допоможуть найти та підібрати бажану роботу для студента.

People UA: Скільки коштує навчання в цьому університеті?

Олена Дмитрук: Навчання на будь-якому факультеті вартує орієнтовно 1500 Є за рік, в залежності від курсу валют. На сьогоднішній день WWSH дає для України дуже багато знижок. Наприклад, факультет «Управління бізнесом в медіа» рік навчання коштує всього 500 євро.

People UA: Я журналіст за фахом, я можу отримати 2-гу вищу освіту в Вашому університеті?

Олена Дмитрук: Так.

People UA: Заочна форма навчання є?

Олена Дмитрук: Так, звісно. Зазвичай на заочній формі навчаються студенти, які протягом навчального періоду працевлаштувалися в Європі.

People UA: Що потрібно для того, аби навчатися в Варшавському університеті?

Олена Дмитрук: Щоб стати студентом Варшавської Вищої Школи Гуманістичної їм. Болеслава Пруса, досить того, що ви подасте комплект документів та чек сплати вступного внеску. Також потрібна віза для перетину кордону. Її Ви отримуєте на основі запрошення від WWSH.

People UA: Чи діють при університеті гуртожитки, безкоштовні? Які умови і вартість проживання в гуртожитках?

Олена Дмитрук: При університеті є гуртожитки, які знаходяться в центрі Варшави неподалік WWSH. Це 2-х поверхові котеджи з гарним ремонтом та повністю облаштовані для повноцінного прожиття. Орієнтовна ціна за місяць 150 $.

People UA: А чи можна перевестися посередині навчального року у Варшавський університет гуманітарних наук ім. Болеслава Пруса?

Олена Дмитрук: Переведення з іншого вузу в WWSH можливе. Для цього потрібно написати заяву Декану відповідного факультету, подати виписку предметів,  які Ви проходили. На цій основі Декан приймає рішення про прийом. Після одержання і прийняття рішень складіть необхідні документи про зарахування й навчайтеся у нас.

 

Щоб вступити до WWSH, звертайтесь за контактами

тел: (099) 0352082; (097) 6757488; (093) 4370686

e-mail: 929dolena@gmail.com

Ru.wwsh.edu.pl

www.wwsh.edu.pl 

Спілкувалася: Сніжана Романюк. Фотограф: Катерина Сива. Локація: "Piano club"

Опубліковано "People UA by НАСОЛОDА" № 4(38) осінь 2016