Олена Грінченко

«В моєму житті найголовніше – це щасливі, усміхнені діти»

Маленька дівчинка, що мріяла про справжню сім’ю, любов та затишок в домі, з дитинства вірила, що мрії здійснюються. І її мрія про любов стала реальністю. В очах багатьох діток вона є «мамою» та «бабусею», янголом, що допомагає таким, як вона була в дитинстві, – одиноким діткам-сиротам. Жінка, яка не зламалась під впливом обставин, зробила сама себе і досі зберігає щиру посмішку при зустрічі із людьми та бажає добра усім, хто відвідує Дитячий фонд. Сьогодні Олена Миколаївна Грінченко має ту посаду, про яку мріяла, статус, повагу та є прикладом для інших, і все-таки стверджує, що ще так мало зробила, і попереду ще стільки невирішених справ та нереалізованих ідей. Гостинно зустріла вона нас та за чашкою запашної кави відкрила таємницю свого успіху.

Довідка

Персона: Грінченко Олена Миколаївна

Посада: Голова правління Волинського обласного відділення Дитячого фонду України, заступник голови правління Дитячого фонду України

Знак зодіаку: Телець (15 травня)

Життєве кредо: йти вперед, не оглядаючись назад

В дитинстві мріяластати: вчителькою

Важлива подія в житті: народження доньки

Робота для неї – це справа всього життя

Історичне місце: дім батьків у Польщі

Незабутній концерт: народного артиста СРСР Й. Кобзона, що відбувся у смт. Іваничі

Отримані нагороди: ордени «За заслуги» ІІІ ступеня та «Знак пошани», медалі, грамоти та подяки облдержадміністрації та обласної ради, орден преподобного Нестора Літописця ІІ та ІІІ ступеня, лауреат Першої Волинської незалежної премії за високі професійні та громадські досягнення «Людина року Волинського краю “99”», лауреат премії Міжнародної асоціації дитячих фондів з нагоди 25-річчя Дитячого фонду

Музика: камерна

Книга: Біблія

Вид спорту: гімнастика

Вид відпочинку: подорожі європейськими країнами, містами України

Страва: овочі

Напій: фруктовий сік

Ідеальний дім – це будинок на околиці міста

Влада для неї – це все. І вона повинна стояти на сторожі виконання всіх законів.

Справжній смак життя – це краса у всьому, що оточує навколо.

Лише Насолода: Олено Миколаївно, розкажіть про історію створення Волинського обласного відділення Дитячого фонду України.

Олена Грінченко: Фонд було створено у 1988 році. І тоді він мав назву Радянський дитячий фонд імені Леніна. Засновниками були облрада, відділи та управління облвиконкому, обком комсомолу, обком ДТСААФ, облспоживспілки, комітети культури і спорту. Були серед них і працівники засобів масової інформації, а також трудові колективи промислових підприємств. Всього оргіназаторів-засновників було майже 70, що ще раз підтверджує факт про широку підтримку заснування фонду. І так поступово крок за кроком фонд розвивася, і вже сьогодні у структурі обласного відділення нараховується 20 районних та міських організацій, 36 колективних та 55 індивідуальних членів Фонду.

ЛН: Які основні напрямки діяльності Дитячого фонду сьогодні?

ОГ: Основними напрямками діяльності є дотримання вимог Конвенції про права дитини, соціально-правовий захист дітей та надання матеріальної і гуманітарної допомоги тим, хто її дійсно потребує. Традицією вже стало організовувати збір благодійних коштів на рахунок відділення Дитячого фонду з нагоди Дня міжнародного захисту дітей 1 червня. Але зараз найважливіше – допомога у навчанні та вирішенні життєвих проблем дітей, а також покращення надання їм послуг соціальними працівниками, психологами та педагогами. Адже важливим є виховання та навчання дітей, турбота про них.

ЛН: Чимало річниць відсвяткував Ваш фонд, Ви отримали багато подяк та нагород. Олено Миколаївно, розкажіть, будь ласка, як плануєте відзначити наступну річницю фонду?

ОГ: Ми цього року відсвяткували 25 річницю. В Палаці культури м. Луцька було дуже багато гостей. До нас завітали представники обласної та міської влади. Цьогоріч плануємо провести зустріч стипендіатів фонду за весь період роботи.

ЛН: Чи зменшилася кількість дітей-сиріт порівняно з минулими роками?

ОГ: На жаль, на Волині кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не зменшилась. Тому ми працюємо над тим, щоб цих діточок забезпечити всім необхідним сповна, щоб вони почувалися затишно та відчували нашу любов. Ми сприяємо створенню дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей. Батьківську любов замінити не можна, але можна спробувати підтримати цих дітей, вселити в них надію на краще майбутнє і показати їм, що життя може бути зовсім іншим  не таким, як було до цього.

ЛН: Як, на Вашу думку, повинні розподілятися обов’язки у сім’ї?

ОГ: Богом записані жіночі і чоловічі обов’язки. Жінка і чоловік – продовжувачі роду людського. Це дві частинки єдиного цілого. Сім’я – це щось святе. І сучасну сім’ю я бачу розумною, здоровою в широкому аспекті, доброю, вірною та щирою. Та, звичайно, сьогодні створення сім’ї потрібно планувати, бо цього вимагає життя.

ЛН: Що для Вас найважливіше у роботі з дітьми?

ОГ: Найважливіше – це любов і турбота про дітей. Особисто від мене побажання всім матерям: будьте вірними своїм дітям, любіть їх, розвивайте, навчайте працювати, любити і поважати свою землю, місце, де дитина народилася.

ЛН: Кажуть, найвідповідальніша справа – це відповідальність за своїх дітей. У Вас же є багато діточок, які потребують турботи та опіки. Як Вам вдається бути «мамою» для всіх цих діток?

ОГ: Я не стараюсь бути мамою, я хочу бути добрим порадником, другом і віддавати частинку своїх знань, любові, тепла дітям особливої долі. Наш девіз – «Поспішай робити добро», і ми це робимо впродовж 25 років!

ЛН: Практика показує, що чимало благодійних організацій з часом входять і в політичне життя. Яка Ваша участь у політиці?

ОГ: Я голова партії «Солідарність жінок України». Свого часу була секретарем райкому комсомолу. І скажу так: якщо ти не йдеш в політику, то політика йде до тебе. Та найчастіше стаєш частиною політики під час виборів. У нас вибори незабаром і, звичайно, ми будемо брати активну участь у їх підготовці та проведенні.

ЛН: У будь-якій роботі є свої досягнення та прорахунки. Особисто Ви могли б назвати найбільше досягнення у Вашій роботі ?

ОГ: Я впевнена, що найбільше досягнення – це те, що нас знають. Чимало наших проектів перехоплюють інші організації, і ми цим пишаємось. Фонд був, є і буде, тому що творити добро для дітей – це найважливіше для нас.

ЛН: Розкажіть про свою мрію.

ОГ: Я мріяла стати вчителькою і навчати інших. Благодійність же прийшла до мене мимоволі. В дитинстві жила скрутно, і коли зараз бачу, що дітям погано, то мені теж. З цього і виникло бажання допомагати іншим, творити добро. Тому моя мрія – навчати, допомагати іншим, таки здійснилась.

ЛН: Назвіть найприємнішу, найзахоплюючу емоцію у Вашій роботі та у житті.

ОГ: У моєму житті найприємніше і найголовніше – це усміхнені, щасливі діти навколо, які хочуть жити, творити та навчатися.

ЛН: Які проекти Дитячому фонду вдалося втілити в життя і якими Ви найбільше пишаєтеся?

ОГ: Ми працюємо над багатьма проектами, уже багато років втілюємо в життя цільові програми «Участь у долі дітей», «Обдаровані діти», «Здорова дитина – здорова нація», «Випускник-сирота» та ін. Постійно співпрацюємо із державними органами влади, релігійними організаціями, творчими людьми. Дитячий фондзавжди відкритий для співпраці.

ЛН: Традиційне питання від видання: яка таємниця Вашого успіху?

Я не зраджую своїм ідеям та близьким людям. Поважати друзів, людей навколо і бути впевненим у тому, хто ти і що ти робиш – це і є шлях до успіху.

Спілкувалася: Ірина Мусій. Фотограф: Володимир Стельмах.

Зачіска: салон краси «Панна». Візаж: Лілія Козюра.

Дитячий фонд України

м.Луцьк, вул. Винниченка, 31

тел.: (0332) 727284, (0332) 242294

 

Опублковано People UA by "Лише Насолода" № 4(26) жовтень-листопад 2013 р.