Олена Грінченко

«Моя доля стала стимулом для допомоги сиротам і хворим»

Діти це найдорожчий скарб у цілому світі. Немає нічого кращого, аніж чути слово «мама» чи «тато». На жаль, є ті, хто цього не розуміють і власноруч ламають своє щастя: залишають свою кровинку і назавжди позбавляють батьківського тепла. Проте є люди, котрі дбають про таких діток, не дають опускати руки і вселяють віру, що все буде добре. Про особливості роботи Волинського обласного Дитячого фонду України, різноманітні заходи, які проводяться для діток-сиріт, поділилася із нами голова правління Волинського обласного відділення громадської організації «Всеукраїнський Дитячий фонд», заступник голови правління громадської організації «Всеукраїнський Дитячий фонд» Олена Грінченко.

Довідка

Персона: Грінченко Олена Миколаївна

Посада: Голова правління Волинського обласного відділення Дитячого фонду України, заступник голови правління Дитячого фонду України

Знак зодіаку: Телець

Кредо моє – це бути гідною людиною, служити прикладом у житті дітям і знаходити вирішення проблемних питань у будь-якій ситуації

Завжди хотіла бути схожою на народну артистку України Аду Роговцеву

Ідеальний відпочинок для мене – гори та море

Улюблене свято: Великдень

Перший досвід роботи: піонервожата

Ранок має починатися із зарядки

Мені важливо, що про мене думають

Поважаю тих, хто розумний, добрий, професійний, з ким легко можна спілкуватися, незважаючи на статус

Щастя для мене– це сонце у небі

 

 

PeopleUA: Ви уже не перший рік є головою Волинського обласного відділення громадської організації «Всеукраїнський Дитячий фонд», розкажіть про особливості Вашої роботи.

Олена Грінченко: Діти – це найкраще у світі.А ми творимо добро, допомагаємо хворим та беззахисним дітям, піклуємося про майбутнє нашої області.

PeopleUA: ДФУ був створений 1987 року, як же розпочиналась діяльність фонду у Волинській області?

ОленаГрінченко: Все розпочалося 16 лютого 1988 року, коли відбувалась конференція, на якій було обрано склад фонду: голову, президію, бюро, 29 членів правління. Спочатку було дуже важко, адже не було статуту й існувало лише тимчасове положення, за яким ми не могли співпрацювати з іншими організаціями, структурами та установами. Найтісніше ми співпрацювали з обласними відділами освіти, охорони здоров’я та відділом культури. Разом облікували кількість дітей з вадами та дітей-сиріт, сприяли розвитку їхніх здібностей, допомагали їм матеріально, розробляли програми оздоровлень.

People UA: Якими Вашими проектами пишаєтеся?

Олена Грінченко: Успішно впроваджений довготривалий проект «Участь у долі дітей», за час реалізації якого ми сприяли у вступі у  вищі навчальні заклади 69 дітей-сиріт.

People UA: Кожного року Ви організовуєте різноманітні заходи до Дня захисту дітей…

Олена Грінченко: Волинському обласному Дитячому фонду України уже 29 років, ми прямуємо до 30-ліття. Плануємо створювати нові проекти і втілювати їх в реальність. Цього року на день Захисту дітей відбудеться уже традиційний «Телерадіомарафон». Запрошуємо кожного з Вас взяти участь та долучитись до благодійності.

People UA: За Вашими спостереженнями, хто найбільше долучається до благодійності?

Олена Грінченко: Розповім Вам випадок. Якось до нас завітала незнайома людина, як потім виявилося, керівник однієї компанії, яка займається перевезенням. Він зробив чималу пожертву фонду та сказав, що  щиро радий, що ми є і робимо таку чудову і світлу справу. Приємно, коли є такі небайдужі люди, які здатні  прийти і допомогти. Але, на жаль, таких добрих людей не дуже багато, зазвичай, бізнесмени зайняті й забувають про добрі справи.

People UA: Ваша доля стала для Вас стимулом стати головою Дитячого фонду та допомагати сиротам?

Олена Грінченко: Так, моя доля стала стимулом для допомоги сиротам і хворим. Свій життєвий шлях, своє ім’я, свій статус я створювала сама. Багато працювала, вперто йшла до своєї мети, ніколи не здавалась і досягала бажаного. Я завжди хотіла, щоб люди робили добро, тоді б, можливо, ми не були у такій ситуації, яка зараз на Cході, адже тільки своєю добротою та любов’ю ми можемо зупинити цю жорстокість.

People UA: Яким чином Ви закликаєте людей до благодійності?

Олена Грінченко: У першу чергу ми інформуємо людей про час та мету благодійних акцій та свою діяльність в цілому.У цьому нам дуже допомагає Волинська регіональна дирекція «Національна суспільна телерадіокомпанія України», телеканал «Аверс» і інші ЗМІ. Телерадіомарафон проводиться вже 25 років, цей захід став уже традицією. Саме завдяки такій підтримці ми отримуємо поштовх рухатися далі, регенерувати ідеї та допомагати дітям.

People UA: На вашу думку, в чому полягає суть добра?

Олена Грінченко: Потрібно бути добрим, навіть просто думати про добро. Пригорнути дитятко, яке так сильно цього потребує, – це вже добро. Як  сказала дитина особливої долі, якій ми подарували відпочинок на морі: «Я, як поїду на море, то цілий рік не хворію». Можливо, для когось це звичайні речі, але для маленької беззахисної дитини –це все: світло, щастя, її життя.

People UA: На вашу думку, чому багато жінок залишають своїх немовлят у дитячих будинках і яким чином можна цьому запобігти?

Олена Грінченко: Жінка – це продовжувач роду, це свято, це букет квітів разом із дітьми. Я жінка, бабуся, мама – я щаслива! Ніколи в житті, незважаючи ні на які труднощі, не залишила б своєї дитини. Як сказала наша колишня голова, ми створені для того, щоб показувати приклад справжньої доброти, щоб жінки розуміли, наскільки важлива дітям опіка, підтримка і любов. За останні роки  немовлят залишають набагато менше, на щастя, кількість сиріт значно зменшилася.

People UA: Що найважливіше у вихованні дітей?

Олена Грінченко: 10 заповідей Божих. Дітей потрібно виховувати творити добро, ніколи не порушувати закони, завжди виконувати  свої обов’язки. Наші діти повинні розвиватись: більше читати книг, вивчати іноземні мови та активно проводити відпочинок.

People UA: Традиційне питання від видання: яка таємниця Вашого успіху?

Олена Грінченко: Таємницю успіху не відкривають,  але все життя Бог мені дає наснагу до праці. Я дякую Волинській обласній державній адміністрації, зокрема голові – Володимиру Петровичу, адже він завжди допомагає і ставиться з розумінням до нашої роботи; Волинській обласній раді, яка нас підтримує. Хочеться розширити коло співпраці з іншими організаціями, державними структурами, навчальними закладами та з добродіями для більшої ефективності та розвитку фонду.

Фотограф: Катерина Сива. Спілкувалася: Наталія Савчук

м.Луцьк, вул. Винниченка, 31

тел.: (0332) 727284, (0332) 242294

www.dfu.volyn.ua

 Опубліковано "People UA" № 6(40), весна 2017