Ольга Дополюк

«Кожен повинен бути на своєму місці»

У сучасній Україні успішні жінки, які займаються власною справою, докладають чимало зусиль, аби працювати на рівні з чоловіками, які, зазвичай, звикли називати їх прекрасною, проте слабкою половиною людства. Але наша співрозмовниця Ольга Дополюк у своїй повсякденній роботі доводить, що саме жінка може бути сильною у різних сферах діяльності, зокрема успішною й у бізнесі. Яскраве підтвердження цього ви знайдете в її інтервю для нашого видання.

Лише Насолода: Ви два роки поспіль отримуєте нагороду Премії «Люди року. Волинь». У 2014 – як власниця найкращого «Агентства нерухомості», а цьогорічяк визнаний «Ріелтор року». Якими принципами керуєтеся для підтримання своєї ділової репутації?

Ольга Дополюк:Коректність, порядність у взаєминах з клієнтами й колегами, об'єктивність і неупередженість, компетентність і професіоналізм, пріоритет інтересів клієнта.

ЛН: Наскільки ви публічна людина?

ОД: Бізнес нині вимагає дедалі більшої публічності, адже люди схильні довіряти тому, кого вони знають. Звичайно ж, коли ми – більш відкриті для інших, ми стаємо вразливішими, але саме це викликає довіру, яка найкраще сприяє позитивному вибору і тривалим взаєминам між людьми.

ЛН: Наскільки необхідним є агентство нерухомості для волинян у нинішній непростий час?

ОД: На ринку нерухомості є безліч тонкощів і правил. Звичайній людині важко буде відразу ж зорієнтуватися і знайти найбільш оптимальний варіант. У зв'язку з цим рекомендую скористатися послугами агентств. Це не тільки полегшить виснажливий процес пошуку, але і убезпечить від небажаних ексцесів. Єдине, чого не можу зрозуміти, для чого в Луцьку така велика кількість агентств, якщо реально працюють 7-10?..

ЛН: Чи працювали ви з переселенцями?

ОД: Так, працювала і працюю. Скажу більше, для них у нас діють відповідні програми лояльності.

ЛН: Чи траплялися у вашій роботі певні казуси?

ОД: Вони для нашої професії не дивина, але нам завжди вдається професійно і оперативно їх долати. Мене не бентежать перепони й труднощі, які виникають на життєвому шляху. Адже саме вони дають мені можливість дечому навчитися і зміцнити впевненість у собі, власних силах. Кожний новий успіх додає переконаності в тому, що й у майбутньому успішно подолаю будь-які труднощі.

ЛН: Яким, загалом, був ринок нерухомості нашої країни у році, що поступово минає

ОД: Він відзначився зменшенням цін як на нове, так і на старе житло. Щоправда, це стосується лише показників у доларах чи іншій іноземній валюті. Ціни на квартири та будинки, конвертовані у гривнях, навпаки підвищилися на 5070%.  Загалом, 2015-й можна назвати роком диктату цін від покупця. Продавцям нерухомості, особливо на вторинному ринку, вже не під силу впливати на процеси ціноутворення. Кількість угод купівлі-продажу на ринку первинному зрівнялася з показником на вторинному. Оскільки ціни у цьому сегменті компанії-забудовники виставляють у гривнях, то вони зростали.  Враховуючи те, що потенційних покупців більше приваблює новозбудоване житло (своїм плануванням та великим метражем), кількість угод купівлі-продажу, так званих, вторинних квартир зменшилася утричіСпостерігатиметься плавне зниження вартості житла на вторинному ринку в доларовому еквіваленті. Проте, цього не можна сказати про ринок первинної нерухомості, адже через подорожчання будматеріалів практично всі компанії-забудовники працюють на рівні собівартості, тобто, отримують невисокі прибутки.

ЛН: Чи займаєтеся ви громадською діяльністю або благочинністю?

ОД: Вірю, що краса врятує світ! Тому завжди підтримую заходи, під час яких її пропагують. Була партнером відкритого фестивалю «Волинська княжна». Це – неймовірно красивий конкурс. Ось уже вдруге буду спонсором «Вечора вишуканого смаку з Андре Таном».

ЛН: Ви вродлива жінка, яка обіймає керівну посаду. Це – досить потужне поєднання як для заміжньої жінки. Як ваша друга половинка реагує на прояви уваги до вас інших чоловіків?

ОД: Вірність, порядність, харизма, почуття гумору – ми багато в чому схожі з моїм обранцем, розуміємо один одного без слів. Звісно ж, він спочатку ревнував. Але з часом зрозумів, що по роботі мені доводиться часто спілкуватися з іншими чоловіками, і що я йому вірна й віддана. Навчився пишатися тим, що на його дружину звертають увагу й інші представники сильної статі. Головнеу стосунках – довіра і впевненість в тому, що вас люблять.

ЛН: Чи вірите у справжню дружбу?

ОД: Так, вірю. У мене – двоє братів, тому так склалося, що всі мої друзі  чоловіки. Крім того, тато завжди казав, що в мене чоловічий склад розуму, тому всі хлопці мене завжди сприймали за свою. А от дружба з жінками в мене не складається, бо нерідко стикаюся з їх нещирістю і заздрісністю…

ЛН: Як саме ви відпочиваєте?

ОД: У мене зараз стільки роботи, що про відпочинок можу лише мріяти. Але коли випадає така нагода, то моя стихія – відвідини музеїв, замків, палаців, фортець.

ЛН: Чи маєте улюблені заняття?

ОД: Моє хобі – вивчення слів іншомовного погодження. Я – сапіосексуал.

Також – люблю читати. З дитинства граю у шахи, маю навіть декілька відзнак за здобуті перемоги у відповідних турнірах.

ЛН: Чи замислювалися Ви колись над тим, аби зайнятися політикою?

ОД: Політиками не народжуються – політиками стають. Не можна просто поставити підпис під певним документом, а наступного дня прокинутися в оновленій країні.Як на мене, дуже багато депутатів не знають своїх повноважень, скільки і яких зусиль потрібно докласти, щоб виконати взяті на себе зобов’язання перед нашим народом…

Я могла увійти до складу однієї з партій. Але який же сенс цього, якщо у мене не буде права голосу. Просто бути двадцять п'ятим номером у списку, щоб мене ніхто не знав, не хочу.

Взагалі, кожен повинен бути на своєму місці. Я з тих людей, які люблять приносити користь. Тому мені треба ще трохи підрости, набратися досвіду і певної життєвої мудрості, щоб ефективно займатися політикою і бути корисною людям.

ЛН: На вашу думку, українська спільнота готова до впровадження ґендерних її аспектів?

ОД: Перші кроки в цьому напрямку були зроблені ще в 2005 році, коли був прийнятий закон про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Але думаю, що поки – не готова. Тому що багато пунктів, які виписані в законі, або не виконуються, або виконуються із перервами. Так було, зокрема, в 2010 році, коли різні складові національного механізму утвердження гендерної рівності були скасовані.

Попри те, що Україна впродовж останніх років ратифікувала чимало відповідних міжнародних документів, ситуація із забезпеченням ґендерної рівності лишається невтішною. Аби щось змінити, потрібна, перш за все, політична воля керівництва нашої держави. Однак, активісткам відповідних громадських організацій не слід опускати рук, бо саме завдяки їхній наполегливості в Україні й відбуваються певні зрушення в цьому напрямку.

ЛН: До чого прагнете нині і в найближчому майбутньому?

ОД: Основна моя мета – самовдосконалення, адже це постійне відкриття чогось нового, безперервний розвиток. Це означає, що я не стою на місці.

Спілкувалася Інна Меліхова. Фотограф: Сергій Козер. Локація: Ресторан готелю «Україна». Опубліковано "Лише Насолода" № 1(35), зима 2016

Служба нерухомості «Фортеця» 

Мій дім – моя фортеця!

м. Луцьк, вул. Шопена 22 а, 5 поверх, каб. 55

тел.: (066) 8979494, (068) 8680390, (093) 8332686

www.fortecia.lutsk.ua