Ольга Дополюк

«Щирість, людяність, професіоналізм – ось ключі до серця будь-якого клієнта»

Стереотип, що місце жінки на кухні, давно відійшов вже у минуле. Хоча ще залишились ті, хто у це не вірить. Ми легко розвіємо будь-які сумніви з цього приводу. Професіонал, справжній фахівець та фанат своєї справи і просто прекрасна жінка та любляча мати. Все це про одну людину – Ольгу Дополюк. Вона розповіла нам про найбільшого оператора на Волинському ринку нерухомості – службу нерухомості «Фортеця», яка вже не один рік допомагає людям здійснити вибір свого житла.

Довідка

 

Вчинок для мене – це універсальний засіб самовиявлення, самовдосконалення, самотворення і самоствердження людини.

 

Завжди хотіла бути схожою на Княгиню Ольгу

 

Ідеальний відпочинок для мене - похід з палаткою

 

Улюблене свято – Новий рік

 

Перший досвід робити – написання контрольних робіт

 

Ранок має починатися з поцілунків

 

Улюблена пора року – весна

 

Мені важливо, що про мене думає моя мама

 

Поважаю тих, хто досягнув більше, ніж я

 

Щастя для мене – це здорові мої близькі та рідні

 

 

 

People UA: Сьогодні «Фортеця» – найбільший оператор на ринку нерухомості в м. Луцьку і Волинській області. Як Ви зуміли за короткий час знайти підхід та ключ до серця серед покупців нерухомості? В чому ж секрет успіху та переваги служби нерухомості «Фортеця»?

 

Ольга Дополюк: Щирість, людяність, професіоналізм – ось ключі до серця будь-якого клієнта. Ці пріоритети переважають під час спілкування, тому ми досягаємо найвищого рівня.

 

PeopleUA: Наш менталітет зазвичай призводить до ситуації, в якій ми починаємо самотужки шукати відповідь на питання: чи продавати нерухомість?  Відповідно зіштовхуємося з певними моментами, в яких  не компетентні. Чому варто звернутися у службу нерухомості?

 

Ольга Дополюк: При купівлі або продажі квартири може виникнути ряд юридичних ризиків. Фантазія професійних ошуканців невичерпна: використовуються підставні особи, підкуповуються нотаріуси, складаються спеціальні договори на користь аферистів. Що придумають наступного разу винахідливі шахраї, часто важко передбачити. За участю служби нерухомості «Фортеці» було виявлено ряд проблемних забудов, що дозволило клієнтам уникнути ризикованої операції купівлі.

 

PeopleUA: Яка основна перевага Вашої служби нерухомості? Яким основним досягненням у 2016 році пишаєтеся?

 

Ольга Дополюк: Служба нерухомості «Фортеця» – єдине агентство нерухомості, яке у 2016 році налагодило договірну співпрацю з усіма будівельними компаніями. Відтепер покупець не оплачує % за послуги ріелтора, що не тільки дозволяє економити час і гроші, а й дозволяє переглянути більшу кількість оптимальних варіантів.

 

People UA: Невже клієнт не оплачує за послуги ріелтора жодної гривні?

 

Ольга Дополюк: Саме так, при купівлі квартири від забудовника ми не беремо комісійних з покупців.

 

People UA: Хто є Вашими діловими партнерами? З якими забудовниками співпрацюєте найчастіше?

 

Ольга Дополюк: Співпрацюємо з усіма. Дуже приємно, що забудовники самі до нас звертаються, щоб налагодити співпрацю. Не хотілось би когось виділяти серед забудовників. Скажу тільки одне: виграють ті забудовники, які не шкодують коштів на рекламу.

 

People UA: Яку основну мету ставите перед собою?

 

Ольга Дополюк: Головною ціллю є допомога всім, хто цього потребує, а тому агентство завоювало прихильність і довіру широкої аудиторії, отримавши суспільне визнання. Фортеця отримала в 2015 році Ключ від міста за колосальну допомогу у вирішенні проблем жителів Луцька.

 

People UA: Вже третій рік поспіль волиняни довіряють службі нерухомості «Фортеця» вибір свого житла. У 2016 році Ви втретє здобула перемогу в номінації «Ріелтор року» в рамках Премії «Люди року. Волинь».  Яке значення для вас має ця нагорода?

 

Ольга Дополюк: Це перш за все визнання високої професійної майстерності не тільки мене як ріелтора, а й всієї команди моїх працівників. Для нас це однозначно великий стимул для подальшого вдосконалення.

 

People UA: Це вже звично отримувати таку нагороду чи неочікувано?

 

Ольга Дополюк: Я не колекціоную нагород і не мрію про них, але якщо відзначають гідних, то чому не прийняти цю нагороду із подякою?Для мене ж це завжди неочікувано і дуже хвилююче.

 

People UA: Вік – живи, вік – учись, та й меж вдосконалення немає. Як Ви розвиваєте себе як особистість та як професіонала? Чи читаєте спеціалізовану літературу, чи відвідуєте тренінги, навчаєтеся новому?

 

Ольга Дополюк: У сучасному світі не можна стояти на місці.Постійно розвиваю в собі професіонала високої кваліфікації у сфері управління і нерухомості, який може відмінно орієнтуватись у правових питаннях, ринку оподаткування, здатний знаходити стратегічно правильні управлінські рішення у різних сферах діяльності: підприємницькій, фінансовій, кредиту та грошового обігу, інших найскладніших ситуаціях. Часто відвідую сама й зі своєю командою різні тренінги і семінари. А ще на даний момент здобуваю третю освіту – юриста.

 

People UA: Яким загалом був ринок нерухомості нашої країни у 2016 році?

 

Ольга Дополюк: Ринок житлової нерухомості у 2016 році був досить активним, хоча кардинальної зміни цін не відбулося, була корекція вартості, але вона, у порівнянні з 2015 роком, відбувалася плавно і без суттєвих стрибків. Купівельна спроможність населення залишається на не дуже високому рівні, тому забудовники утримували вартість квадратного метру всіма доступними способами. Передусім, це було актуально в традиційно тихий літній період: в рамках акційних пропозицій в деяких випадках житло віддавали практично за собівартістю. Загалом можна констатувати, що ринок житла потроху оговтується від наслідків економічної кризи, тому в майбутньому не можна виключати незначного підвищення цін, пов'язаного з ростом вартості енергоносіїв, пального і будівельних матеріалів. Покупців у 2016 році цікавили недорогі квартири. Трендом минулого року стали малогабаритні квартири. Зниження бюджету покупки і постійний ріст комунальних платежів змушував покупців звертати свою увагу на такий формат житла. Великим попитом користувалась послуга «ремонт під ключ». Все більше покупців були не готові обтяжувати себе зайвими турботами і витратами на облаштування квартири, а прагнули одразу вселиться в готову квартиру.

 

People UA: Яка ситуація на ринку нерухомості сьогодні?

 

Ольга Дополюк: У 2017 році в Луцьку очікується введення в експлуатацію великої частини проектів, розпочатих будівельниками в останні три роки. Тому можна очікувати помітного «ривка» по зданих площах. Як це відобразиться на ринку – покаже динаміка продажів. Але навіть якщо вона помітно «просяде», очікувати чергового зниження цін не варто. Куди ймовірніше, що в разі зменшення кількості угод,  забудовники стимулюватимуть продажі акційними пропозиціями і гнучкішими умовами розстрочки. За моїми прогнозами в 2017 році на ринку житлової нерухомості, як і раніше, переважатимуть об'єкти економ- і комфорт-класу – на них припадатиме близько 75% пропозиції, близько 20% – на житло бізнес-класу, а решта 5% – на преміум-клас. Стрімке підвищення комунальних тарифів продовжить впливати на площі квартир, які купуються. Найбільшим попитом користуватиметься малогабаритне житло.

 

People UA: Ви можете допомогти з вибором вигідного вкладення потенційному інвестору?

 

Ольга Дополюк: Інвестиції в нерухомість – заняття доволі складне й трудомістке. Слід пам'ятати, що ваші вкладення можуть надовго виявитися замороженими, стабільність доходів – дуже відносною, а головне – для такого інвестування потрібен досить великий початковий капітал. Не варто забувати про ремонт, амортизаційні витрати на усунення наслідків проживання не зовсім ідеальних орендарів і зростання комунальних тарифів, яке далеко не завжди вдається перекласти на плечі квартиронаймача.

Є два основні різновиди інвестицій на ринку нерухомості. Це придбання житла для перепродажу та для подальшого здачі в оренду. При цьому в першому випадку квартира здається в оренду до моменту, поки не знайдеться відповідний покупець (слід дочекатися, коли вартість квартири підніметься настільки, щоб можна було перекрити податок на доходи, який вам треба сплатити при її продажу). При другому варіанті рекомендую вкладати гроші в купівлю декількох однокімнатних квартир (бажано в мікрорайонах із розвиненою інфраструктурою), але треба розуміти, що капіталовкладення окупляться через 10-15років.

People UA: Поділіться знаннями та порадами ріелтора щодо вибору нерухомості у 2017 році.

Ольга Дополюк: Покупцеві треба бути обережнішим, перевіряти об’єкт та забудовника і замовляти консультацію у юриста. І все одно робити вибір на користь нового житла. Ідеально в зданому в експлуатацію будинку або на вторинному ринку в будинку максимум п’ятирічного віку.

People UA: Яку роль відіграє ситуація в країні на розвиток ріелторської сфери?

Ольга Дополюк: Багато працюючих чоловік нашої країни перебувають зараз у зоні АТО, залишивши своїх дружин з дітьми. В кожного були якісь свої плани і мрії. Але, на жаль, їм треба відстоювати незалежність нашої держави.

People UA: Ви настільки володієте інформацією щодо ситуації на ринку нерухомості, що я можу впевнено сказати, що Вам подобається Ваша робота…

Ольга Дополюк: Так, я обожнюю свою роботу.

People UA: Традиційне питання від нашого журналу: «В чому Ваш секрет успіху»?

Ольга Дополюк: Успіх залежить від вибору, а не від умов. Якщо я цього хочу, значить це буде, і ніщо не зможе стати на моєму шляху до успіху. Ні матеріальне становище, ні оцінка оточуючих, ні мої власні сумніви. Те, що для мене найважливіше, виконую першочергово. Ніколи не відступаю, навіть якщо знаходяться доброзичливці, які немилосердно трощать мої амбіції. Вчуся на чужому і власному досвіді. При важких обставинах еволюціоную і тоді успіх не зможе обійти мене стороною.

People UA: Мені здається, що  я починаю розуміти секрет Вашого успіху: декілька вищих освіт, досвід роботи, турбота про людей – нечасто можна зустріти ріелтора з таким підґрунтям, але давайте повернемось до нерухомості. З ваших слів мені цілком зрозумілі причини, за якими варто звертатися до ріелтора при пошуках житла. А чи не краще продавати самому?

Ольга Дополюк: При продажі квартир перш за все  потрібно оцінити об'єкт. Найпопулярніший спосіб  це вивчення тематичних друкованих видань з реальними пропозиціями із продажу нерухомості. А також вивчення пропозицій великих і відвідуваних українських Інтернет-порталів. Але оголошення на інтернет- сайтах можуть застаріти, або ціна на об'єкт уже давно змінилася, тому краще за все звернутися до професіонала. Якщо покупцеві сподобалась ваша квартира, і він готовий її придбати, обов’язково ви повинні наполягати на завдатку в забезпечення продажу нерухомості. Для того щоб грамотно оформити договір завдатку, а в подальшому і угоду, я раджу все-таки заздалегідь звернутися до хорошого фахівця-ріелтора або оформляти договір завдатку в його присутності у нотаріуса. Надійніше зразу ж оплатити супровід угоди ріелтору, ніж потім витратити тисячі доларів, нерви і час на судову тяганину.

People UA: З таким аргументом важко не погодитись. Цивілізовані країни вже більше ніж 200 років живуть за lawofcomparativeadvantage: кожен повинен займатись своєю справою, тоді всі виграватимуть. Залишилось тільки запитати: як Вас знайти потенційним клієнтам?

Ольга Дополюк: Наша адреса є незмінною з початку роботи служби нерухомості «Фортеця».

 

 

Макіяж та зачіска: Роксолана Ліпська. Фотограф: Катерина Сива.

Мій дім – моя фортеця!

м. Луцьк, вул. Шопена 22 а, 5 поверх, каб. 55

тел.: (066) 8979494, (068) 8680390, (093) 8332686

www.fortecia.lutsk.ua

Опубліковано "People UA by НАСОЛОDА" № 6(40), весна 2017