Ольга Грицюк

«Студія – це люди яким до душі творчість»

Кажуть, що зовнішність – це відображення душі… Душа цієї людини прекрасна як і  блакить її очей. Зустрівши цю талановиту леді, мимоволі захоплюєшся її неймовірною красою, закохуєшся у її мудрість та поринаєш у її творчість. Про таких кажуть - рокова жінка, адже для втілення своїх задумів її обрало Величність Мистецтво. Спілкування з головою правління ВОГО Асоціації «Оберіг Мистецтва», засновником та керівником мистецької студії «Оле-Арт» Ольгою Грицюк надихає на створення прекрасних речей, дає поштовх до добрих справ і дарує віру в краще майбутнє.

Досьє

Персона: Грицюк Ольга Володимирівна

Посада: голова правління ВОГО Асоціації «Оберіг Мистецтва», засновник та керівник мистецької студії «Оле-Арт»

Знак: Водолій (23 січня)

Життєве кредо: З любов’ю до всього

Сімейний стан: заміжня

У дитинстві мріяла стати: художником

Щаслива подія у житті: народження діток

Вражаюче дійство: пленер у Карпатах

Історичне місце: Сан-Марино (Італія)

Незабутній концерт: гурту «Океан Ельзи»

Улюблений фільм: «Недоторканні»

Книга: «Два Життя» Конкордія Антарова

Спорт: баскетбол

Ідеальний дім: де панує злагода

Справжній смак життя: незалежно від обставин, дякувати за все, що приносить день майбутній…

Слоган: Ніколи не засуджуй людину, поки не пройдеш довгий шлях у її взутті

Лише насолода: 10 років мистецькій студії «Оле-Арт». Вітаємо з ювілеєм! Що змінилося у роботі від першого дня заснування і до нині? Якою стала студія, і яких яскравих барв життя вона набула?

Ольга Грицюк: Перш за все, студія – це люди яким до душі творчість. Тому за 10 років відчула, що моя праця потрібна, це справа мого життя – допомогти проявити себе  у мистецтві. Я здобула неоціненний досвід, яким з радістю ділюся.

ЛН: Розкажіть більше про спеціалізацію Вашої студії й про її учнів?  

ОГ: Наша студія – це маленька художня школа, у якій вивчаються основи образотворчого мистецтва в поєднанні з різноманітними майстерками. Навчаються діти, системно, у маленьких групах до 8 людей. Є чудова можливість індивідуально попрацювати з кожною дитиною. Завжди мотивую та стараюсь не перенавантажувати учнів – головне зберегти бажання творити до того віку, поки вони свідомо не зрозуміють, що це їхнє покликання. Також проводжу заняття матусям, щоб вони мали змогу відпочити, адже вони так віддаються дітям, що забувають про себе, а в атмосфері творчості, відволікаються від буденних справ, і отримують позитивні емоції.

ЛН: Благодійні уроки для людей з вадами; арт-терапії для тих, кому потрібно перезавантаження свої думок та безліч інших соціальних проектів втілюєте у життя. Що відчуваєте, допомагаючи ближнім?  

ОГ: Окрім занять у студії, ми здійснили багато проектів. Щоб все описати не вистачить сторінок видання… Проведено 5 Всеукраїнських фестивалів «Солом'яна птаха». Луцькому пологовому будинку подарована фотовиставка «Як це бути мамою». Спільно з Євгеном Боярчуком ми виготовляли фото матусь з малятами під час вагітності та після пологів. Різдвяна виставка «Метал та сіно» – експозиція скульптур з металу та сіна. Різдвяні майстерки для всіх бажаючих, численні пленери, персональні виставки робіт діток та багато інших проектів дозволяють реалізуватися і мені, і учням.

Але те, що взяло за душу і не відпускає – проект «Намалюю любов до життя». У якийсь момент з'явилась внутрішня потреба робити щось більше. Тому я організувала заняття для людей з обмеженими можливостями. Вже три роки ми творимо разом. Це особлива сторінка мого життя, оскільки, тільки виплекана в душі любов дає бажання та сили віддавати частинку свого серця. Ми навчаємо один одного, я - творити, вони мене – цінувати життя.

ЛН: В якому віці Ви почали малювати?

ОГ: Маю чудовий досвід, який дає можливість краще зрозуміти учнів. На новосіллі мені подарували акварелі й у чотири роки я розфарбувала в новій оселі стіну у весь зріст. Пізніше батьки віддали мене до музичної школи, адже знайшли особливі здібності, тому відразу перевели з 2 в 4 клас. Завантаживши мене надміру, але моя душа була з художнім мистецтвом. Я обмальовувала всі ноти… мама не витримала і через рік відвела мене у художню школу, за що їй дуже вдячна.

ЛН: Як вплинула ситуація в Україні на мистецтво?

ОГ: У непростій ситуації я відчула ще більшу потребу в своїй роботі. Адже наші люди виснаженні та напружені і потребують психологічного розвантаження. Тому я проводжу заняття з Арт-терапії. У цих уроках присутній момент самопізнання та вивільнення негативу.

ЛН: Все частіше помічаю Вашу роботу на стінах закладів відпочинку. Інтер’єр живий та життєрадісний. А чи можна у Вас замовити розфарбувати стіни будинку, наприклад, дитячої кімнати?

ОГ: Так, мені до вподоби розпис на стінах. Приємне відчуття, коли віддаєш у чужий дім частинку свого тепла та позитивної енергії. Для мене це відпочинок. З радістю розмалюю і дитячу кімнату, і будь-який простір.

ЛН: Як зазвичай проходить Ваш день?

ОГ: У першу чергу час проводжу з сім'єю. Чоловік та двоє діток - № 1 у моєму творчому розкладі. Моє кохання і турбота для них. Далі в блокноті системний розклад занять. Для учнів – любов, а також знання. У проміжках кава та спілкування з друзями, але обов'язково повинні бути хвилини тиші, щоб прислухатись до внутрішніх відчуттів. Вони завжди спрямують у правильному напрямку...

ЛН: Серед Вашого оточення є люди, які надихають?

ОГ: Я з повагою ставлюсь до слова. Вчитель. У мене свій гуру, від якого я почерпнула багато знань про життя, стосунки, відношення до певних ситуацій. Я щаслива, що маю такі знання.

ЛН: У Вас двоє діток. В якій професії бачите своїх дітей? Вони мають потяг до прекрасного як і мама?

ОГ: Старша донька закінчила художню школу та вчиться на художника. Захоплюється фотографією. Допомагає мені на студії – робить фоторепортажі з майстерок та пленерів. Особливо відображає портретні дитячі емоції. Маленький Ярослав бавиться у колір. Вчасно зрозумівши здібності дітей, бажаю допомогти самим вибрати стежку в житті.

ЛН: Ваша творчість – відображення власного внутрішнього світу?

ОГ:  Вважаю мені пощастило, тому що займаюсь улюбленою справою і отримую від неї неймовірне задоволення. У мене гармонія між внутрішніми потребами та їх реалізацією.

ЛН: Ви натура творча, і все сприймаєте на відчуття, а якого кольору для Вас щастя?

ОГ: Цікаве запитання. Щастя – це тепле, яскраве і чисте світло. Воно світить, зігріває та огортає водночас, а ще, може бути різнобарвним.

ЛН: А як Ви ставитесь до визнання та слави?

ОГ: До певного часу для мене це мало значення. Тепер я від цього вільна – внутрішньо. Інші цінності стали на перший план.

ЛН: Чи замислювались про переїзд в іншу країну, адже творчих людей цінують закордоном?

 ОГ: Я подорожувала Європою. Свого часу думки були різні, але впевнилась що дім там, де ти потрібен, де на тебе чекають.

ЛН: Які грандіозні плани на майбутнє?

ОГ: Жити далі – найграндіозніший план)))

ЛН: Чим приємно здивуєте відвідувачів студії напередодні Нового року? 

ОГ: Запрошуємо всіх на Новорічні майстер-класи в студію «Оле – арт»! Впевнена, разом нам буде приємно творити.

Спілкувалася: Сніжана Романюк. Опубліковано "Лише Насолода" № 3(31) грудень 2014

cтудія "Ole-Art

м. Луцьк, вул. Кондзелевича, 5 (р-н старого міста)

тел.: (050) 1354536