Підводний світ за склом

Мабуть, у багатьох ще з дитинства є мрія про великий акваріум із  рибками. Мрії мають здатність здійснюватися! І ось ви вирішили придбати омріяну частинку природи у свій дім, повні рішучості йдете в зоомагазин. Перед вами відчиняються двері, і ви затамовуєте подих від побаченого… Вражаюча картина: ви неначе потрапили в інший вимір із розмаїттям кольорів і величезним вибором прекрасного. Думки плутаються, і ви не знаєте, з чого розпочати? Не варто впадати в паніку, адже все не так складно! Ми вам допоможемо

Почнемо з основного – вибір акваріума. Вони бувають прямокутні, кулеподібні, циліндричні і навіть шестикутні. Для утримання та розведення рибок найбільш зручними є прямокутні цільно скляні акваріуми. Розміри акваріума залежать від кількості рибок та їх видів. Наприклад, для утримання неонів чи сомиків більше підходять невисокі акваріуми до 40 сантиметрів, а ось для скалярій – високі, 55-70 сантиметрів.

Ви визначилися і встановили акваріум у призначеному місці, після чого його заливають чистою водою (протічна вода повинна відстоюватися не менше 3 діб), до якої можна додати спеціальні нейтралізатори для підготовки акваріумної води. Далі вибір ґрунту. Це може бути пісок (діаметром 1,5 – 2 мм) чи мілкий гравій. Перед тим, як засипати ґрунт у ваш акваріум, його варто ретельно обробити. Промийте його декілька разів, постійно помішуючи, поки вода, яка стікає, не стане повністю прозорою. Потім прокип’ятіть не менше 30 хвилин, аби очистити його від шкідливих мікроорганізмів. Перевагу варто надавати темному ґрунту, оскільки на його тлі природно виглядають риби і водорості.

Варто подумати, як будуть розташовуватися рослини. Групувати водорості потрібно з урахуванням їх життєвих потреб. Оскільки для одних важливо перебувати в тіньовій частині акваріуму, а для інших – в освітленій. Водорості в акваріумі можна саджати прямо у ґрунт, а також помістити різноманітні декорації, на зразок замків чи корабликів. Однак, памятайте, що не слід його перевантажувати, адже навіть рибки, які, здавалося б, мало плавають, потребують простору.

Важливими чинниками є освітлення акваріуму, температура води та система її продування. Для комфортного життя рибкам достатньо температури в межах 22-25° C, а контролювати температуру вам допоможе термометр зі шкалою від 0 до 40° C. Воду підігрівають електричними обігрівачами, які продаються в зоомагазинах. Там можна придбати і терморегулятор, який автоматично підтримує потрібну температуру. Аби збагатити воду киснем використовують компресор, розпилювач та шланг, який постачає повітря. У кімнатних акваріумах, зазвичай, застосовують штучне освітлення, котре дозволяє змінювати інтенсивність світла при необхідності. При цьому із розрахунку, що на 1літр води в акваріумі глибиною до 40 сантиметрів, потрібне джерело світла потужністю 0,75, а більше 40 сантиметрів – 1 Ват. В якості освітлення використовуються лампи розжарювання та люмінесцентні. Враховуйте, що інтенсивність світла залежить від об’єму акваріума, рибок та водоростей.

Правильно підібране місце для акваріума – запорука чистоти та краси вашого декоративного куточка. Не варто ставити його на підвіконня, у глибині кімнати, бо вода може позеленіти.

Настав час найцікавішого – вибір акваріумних рибок. Хочу відмітити, що не всі рибки, які вам подобаються, можуть мирно співіснувати в одному середовищі. Нових «друзів» потрібно підбирати так, аби разом не були хижі та мирні, ті, які потребують ретельнішого догляду, і не вибагливі, холодостійкі й теплолюбні, великі та маленькі. Купувати краще молодих рибок, адже вони легше переносять зміну середовища. Для початку ви можете придбати такі види рибок: мечоносці, гуппі, даніо, гамбузія, точкові сомики, неони, гурамі. А з часом можна й урізноманітнити водний світ!

Процес створення декоративного живого куточка принесе вам задоволення та позитивні емоції. До відома: акваріуми рекомендують тим, хто страждає від головного болю та неврозів, і людям, схильним до меланхолії. У народі кажуть: «Акваріум як заспокійливий засіб, тільки без шкоди для здоров’я».

Автор: Анастасія Юрєва

Ліцензія Серія  АВ № 416065 видана Головним управлінням  ветеринарної медицини у Волинській області 08.10.2010 р.

Ліцензія Серія  АЕ № 195076 видана Державною службою  України з контролю за наркотиками 29.04.2013р.

 

Магазин Зоолюкс

м. Луцьк, вул. Івана Франка, 46

тел.: (0332) 248445, (050) 6879962, (050) 8442495

Магазин «Зоолюкс»

м. Луцьк, вул. І.Франка, 46

тел.: (0332) 24 84 45 – клініка,

(0332) 24 02 43 – зоомагазин, ветаптека

Варшавський ринок, маг. «Зоомікс», контейнер № 1808

(095) 473 94 95

Привокзальний майдан, 1

(066) 629 04 63

Ветеринарна клініка «Айболить»

просп. Соборності, 9-А

(0332) 20 30 02

(099) 791 47 74

Незабаром відкриття у ТЦ «ПортСіty» - «Zooлюкс», № Б 113

  Опубліковано "Лише Насолода" № 2(30) жовтень-листопад 2014