Революційне кохання

14 лютого закохані пари всього світу відзначають День Святого Валентина. Світу відомі історії про бабусь та дідусів, які знайшли своє кохання та одружилися в дев’яносторічному віці. Також ми вже чули про Боні та Клайда, принца Вільяма та Кетрін Міддлтон. Проте, хочеться почути щось своє, те, що відбувалося не так далеко та не так давно.

Під час попередньої української революції або, як її ще називають, «помаранчевої», побралося безліч пар. Молоді люди знаходили одне-одного, в буквальному розумінні цього слова, «на вулиці».

Така ж історія повторюється й тепер. Незважаючи на трагічні події та нестабільність у країні, життя триває – стверджують закохані. Протягом революційних місяців на Майдані своє кохання знайшла вже не одна пара. Крім того, серед барикад відгуляли й не одне весілля.  

Закохані Юляі Богдан, які познайомились у медичній частині Євромайдану, хотіли скромно обвінчатися у капличці, але не вийшло… Аби ця подія запам'яталасьїм на все життя, для пари влаштували урочисту церемонію у захопленій КМДА. Перед вінчанням у Київську адміністрацію повернули червоний хідник та прикрасили колонну залу. Бійці «Правого сектору» зі щитами і в масках створили коридор пошани.

За словами молодят, весілля організували буквально за добу. Люди допомогли нареченій із сукнею та фатою. А от наречений під вінець пішов у камуфляжі. За правилами Євромайдану весілля обійшлося без алкоголю, а молодятам подарували екскурсію нічною столицею та шлюбну ніч в одному з готелів Києва.

Ще одна захоплююча історія відбулася в Українському домі. Активіст з Грушевського освідчився дівчині, яка допомагала на кухні Майдану. Вона з Криму, він з Хмельниччини. Вона російськомовна, а для нього рідна – українська. Закохані дуже різні, але тепер не можуть жити одне без одного. Напередодні Євген здивував увесь Український дім – став на коліно і освідчився Анастасії так, щоб чули усі. Дійство відбувалося під музичний супровід, який організували друзі.

У грудні 2013 року один із мітингувальників зі сцени на Майдані запропонував своїй обраниці одружитися. Відео з освідченням у коханні та пропозицією руки і серця виклала на своїй сторінці у Facebook співачка Руслана. Дівчина на сцені Майдану відповіла згодою. Майданівці підтримали пару оплесками.

Кохання – окрилене почуття. Воно не знає ні війни, ні миру. Йому відомо лише те, що є люди, які створені одне для одного – це все що має значення. І попри пролиті сльози та кров, вогонь і кулі, відчай і страждання, нехай кохання приходить у наші серця і робить цей світ прекрасним!

 Підготувала: Іванна Бугайчук       опубліковано: лютий 2015 р