Секрети ресурсного відпочинку

Вже зовсім скоро пасхальні та зелені свята, а далі літо – період відпусток. Однак напередодні, у період весняного авітамінозу людина часто відчуває знесилення, емоційне та професійне вигоряння. Людський організм працює за рахунок внутрішніх резервів, які за рік майже вичерпали себе. Це призводить до швидкого «зносу» організму та зниження ефективності. Роботу потрібно виконувати, а сил немає. Так із нетерпінням ми чекаємо відпустки. А коли настає довгоочікуваний час, продовжуємо виснажувати організм, не завжди із користю відпочиваючи. Опісля вийшовши на роботу відчуваєм, що потребуємо тепер «відпочити від відпочинку».
Профілактика такого стану надзвичайно проста  – ПРАВИЛЬНО ВІДПОЧИВАЙТЕ!


Пропонуємо психологічні поради та секрети ефективного відпочинку:
Порада № 1: Зрозумій причину свого перенавантаження та виріши її!
Часто людина «вимотує» себе роботою заради втечі від життєвої рутинності. Тому важливо знайти та ліквідувати причину постійної втоми, поглянути на усі стресові та конфліктні ситуації з позитивної точки зору. Розглянь поразку, як найцінніший досвід та пам’ятати, що тепер Ти став на крок досвідченіший і у випадку виникнення подібної ситуації - з легкістю вирішиш її та перетвориш на свою ПЕРЕМОГУ!
Порада № 2 : Спи правильно!
Повноцінний, тривалий сон допоможе організму почати якісно відпочивати і забути про стреси. Лягай до 22.00 прокидайся до 6.00; спи 8 годин та перепочивай вдень (влаштовуй собі «Nap»(денний 15-30 хвилинний сон) ).
Порада № 3: Збалансуй власне харчування та пий достатньо води!
Споживай літню їжу! Вона є легшою за вмістом калорій. Обов’язково включи у раціон – кисломолочні продукти. Раціон влітку повинен містити на 20-30 % більше рослинної їжі! Ягода – в студію! Найкорисніші вітаміни- у сезонних продуктах (полуниці, чорниці, яблуках, груші...). Менше спецій! Спеції провокують відчуття підвищеного апетиту, тоді людина переїдає, їжа не перетравлюється повністю та відкладається у вигляді надлишкових жирів. Споживай здорову олію (нерафіновану оливкову, лляну...). Відмовся від кави та шкідливих вуглеводів – тістечок та фаст-фуду, пий 1,5 – 2 л джерельної води.
Порада № 4: Пам’ятай золоте правило «Перерва – святе діло!»
Роби відпочинок кожні 1,5 -2 години по 5-10 хв! Вимкни телефон, комп’ютер, заплющ очі, відкинься на спинку крісла чи ляж на диванчику, усамітнись, вийди на вулицю та подихай свіжим повітрям, пороби фізичну п’ятихвилинку, послухай улюблену музику– нагороди себе подарунком за пророблену роботу, зроби те, що ти любиш.
Порада № 5: Зроби собі повноцінний weekend!
Налаштуй автовідповідач у телефоні. Залиш усю роботу в офісі. Вдома – це час для сім’ї та для себе! Насолодися часом із сім’єю та друзями. Виділи час для Бога – сходи у церкву, наповнись духовно!
Порада № 6: Проживай активний та рухливий день!
Виконуй фізичні навантаження (чим більше ти рухаєшся, тим більше спалюється калорій, від так вивільняється енергія, яка дає нам сили та заряд бадьорості).
Порада № 7: Будь проактивним !
Знайди час для роботи та для ВІДПОЧИНКУ! Плануй свій час та ДІЙ! Планування значно полегшує життя та вивільняє безліч часу!
Порада № 8: Будь позитивним!
Посміхайся, заряджайся позитивом, спілкуйся із позитивними людьми, дивись позитивні фільми, читай позитивні новини.
І найголовніше: під час відпочинку ключовою є ПОВНА ЗМІНА
РОДУ ДІЯЛЬНОСТІ!
• Якщо робочий день проходить у задушливому офісі, то відпочивай із фізичним навантаженням (танці, спортзал, піші прогулянки, виїзди на велосипеді, пікніки тощо);
• Якщо робота – суцільна метушня і відрядження, постійна активна взаємодія із людьми – подаруйте своєму організму пасивний відпочинок та зменши життєвий темп (йога, арт-терапія, розслаблююча ванна, відпочинок у лаундж кафе, читання улюбленої літератури, класична музика чи звуки природи...)

Поговоримо тепер про відпустку. Як правильно провести відпустку та наповнити себе енергією на весь рік?
ПАМ’ЯТАЙТЕ: Для перебудови із робочого режиму на відпускний організму потрібно якнайменше тиждень, тому найефективніша відпустка на строк 3 тижні.

Секрет №1: Плануй екскурсійний маршрут!!
Дізнайся із форумів, у туристичній агенції, від друзів що є найбільш цікавим для відвідування. Сплануй свій відпочинок, підбери маршрути подорожей, замов заздалегідь квитки (так можна ще й значно зекономити).
Секрет № 2 : Відправляйся на відпочинок здоровим!
Відвідай лікаря. Проконсультуйся щодо інструкцій під час відпочинку у запланованій кліматичній зоні, з приводу прийому вітамінів та мінералів, що допоможуть імунній системі в період акліматизації, зміни часових полюсів.
Секрет № 3 : Підготуйся до сонця!
Попередньо хоча б за місяць до відпустки звикай до нової порції ультрафіолету. Під час цього обов’язково користуйся засобами захисту: окулярами від сонця із 100 UV захистом та сонцезахисними кремами.
Секрет № 4: Збагачуй свій культурний інтелект!
Дізнавайся наперед про традиції культурні особливості прийнятної поведінки – це дозволить уникнути неприємних «конфузів» за кордоном.

Секрет № 5: Документи!
Підготуй наперед усі необхідні документи, знайди контактні дані усіх органів захисту українських туристів за кордоном, посольств.
Завітай до нас та відчуй справжній смак якісного відпочинку!

Із любовю та вірою, Христина Хворост,                               

кандидат психологічних наук, бізнес-тренер,

тренер здоровя та правильного харчування,

Людина року – 2015

 

Тетяна Пастрик,

кандидат психологічних наук, директор туристичного агенства«Діамант-тур»,

43000, м. Луцьк, вул. Шевченка, 4

e-mail: diamant_tour@ukr.net,

тел. 067-44-6666-4

 

050-51-93-204