Скільки кави можна пити?

«Пити чи не пити?» – ось в чому питання! Однієї поради не існує, навіть генетичні тести не можуть врахувати всіх нюансів, а їх багато. Ви маєте спиратися на свої відчуття від споживання кави. Якщо ви не відчули впливу випитої порції кави на свій організм, то можете пити еквівалент до 6 порцій еспресо на день. Якщо кава вас надто збуджує, то вживайте не більше порції на день. Офіційні джерела найчастіше радять пити до чотирьох порцій кави на день – еквівалент 400 мг кофеїну.

Атлети можуть краще себе почувати на забігу чи тренуванні, якщо вип’ють міцну велику порцію кави та зап’ють її соком.

Каву можна пити вагітним жінкам, але 1-2 рази на день. Під час вагітності кофеїн руйнується повільніше, і на це слід зважати. Високі дози кофеїну під час вагітності збільшують ризик викидню чи народження дитини із малою вагою. Втім, кава не заборонена – заборонене її надмірне споживання. Коли п’єте каву, зважайте не на розмір порції, а на кількість меленої кави, взятої для приготування. 

Кава може збільшувати ризик остеопорозу, але у випадку, що її п’ють жінки в менопаузі в кількості близько 8 порцій на день і не споживають достатньо кальцію та вітаміну D. Якщо кава вам здається неймовірно гіркою і хочеться цю гіркоту замаскувати цукром, молоком, то, ймовірно, броколі вам теж гірка й овочі ви не полюбляєте. Людей, що добре відчувають гіркоту, називають суперласунами, в них особлива форма рецепторів до сприймання гіркого. 

Якщо вам варто зробити ривок, але сил немає, випийте кави і поспіть 15 хвилин. Під час сну в мозку стане менше аденозинових рецепторів і кофеїну буде легше заблокувати решту. Такий трюк допоможе почуватися бадьоріше. Уникайте енергетичних напоїв, що містять кофеїн. Там його доза дуже висока і до того ж забагато цукру та додаткових стимуляторів.

Не пийте каву, а також інші напої надто гарячими. Це збільшує ризик раку стравоходу. Пам’ятайте, щоби кава приносила користь та залишалася елементом здорового раціону, – споживайте її помірно та керуйтеся відчуттями свого організму.

 

Опубліковано "People UA", серпень 2021