Тарас Яковлев

«Найбільший скарб нашого міста – це лучани»

Сьогодні рідко зустрінеш молоду людину, яка не лише вміє заробляти гроші, але й добре знає їм ціну. Закінчивши школу, паралельно навчаючись у ВУЗі, він одразу пішов працювати. Робота для нього – це його життя. В хорошому розумінні цього слова. Проте не роботою однією живе начальник відділу управління майном Луцької міської ради Тарас Володимирович Яковлев. Він любить подорожі, Львів, Будапешт, до нестями кохає свою дружину, має багато хороших друзів. Усім цим і не тільки він поділився із вашим улюбленим журналом позитиву.

Досьє:

Персона: Яковлев Тарас Володимирович.

Посада: начальник відділу управління майном Луцької міської ради.

Знак зодіаку: Стрілець (15 грудня).

Життєве кредо: все, що робиться, робиться на краще.

Сімейний стан: перебуваю в цивільному шлюбі.

В дитинстві мріяв стати водієм.

Важлива подія в житті – ще попереду.

Вишукане дійство: День Незалежності України (Вишиванка).

Історичне місце: Львів.

Класний фестиваль: є сподівання на «Поліське літо з фольклором»-2012.

Незабутній концерт: Діана Арбеніна («Ночные снайперы»).

Феєричне шоу: Ніч в Луцькому замку.

Улюблений фільм: «Ликвидация» з Машковим в головній ролі.

Улюблений гурт: ДДТ, Наутілус, Океан Ельзи.

Книга: «Майстер і Маргарита».

Авто: те, на якому є можливість їздити (Deo Lanos)

Вид спорту: волейбол.

Вид відпочинку: активний.

Кухня: італійська.

Напій: сік.

Ідеальний дім – це там, де є затишок і спокій.

Справжній смак життя – це те, чим я живу сьогодні.

Влада для вас – це… Влади ще не відчував.

 

People UA: Розкажіть про Ваш шлях до посади начальника відділу управління майном Луцької міської ради.

Тарас Яковлев: В 17 років я закінчив школу і поступив у вищий навчальний заклад. У цей час в мене з’явилася нагода піти працювати. Паралельно з навчанням я працевлаштувався у відкрите акціонерне товариство «Волиньгаз» контролером газового господарства. По-перше, в 17 років я зрозумів, що таке гроші і як тяжко їх заробляти. По-друге, я більше практик, ніж теоретик, і життєва школа набагато легше міні далася ніж навчання. Завдяки спілкуванню з людьми на роботі я почав себе реалізовувати, і це дало мені можливість до закінчення ВУЗу сформуватися як особистість. У «Волиньгазі» я працював оператором комп’ютерного набору, мав можливість попрацювати бухгалтером. Закінчив свою кар’єру на посаді майстра. В 25 років я очолив колектив, який складався орієнтовно з 25 чоловік, переважна більшість з яких – це вже старші та досвідчені люди. Незважаючи на різницю у віці, ми знайшли спільну мову, результатом якої стала наша гарна та плідна співпраця. Але в 2007 році з’явилася можливість перейти на роботу в Луцьку міську раду. Запропонували мені очолити новостворений відділ, який займався енергетикою та енергозбереженням в Луцьку. Мені довелося з нуля формувати ідеї та завдання, які потім потрібно було реалізовувати. Мабуть, мені це вдалося. Близько трьох років попрацювавши начальником відділу енергозбереження, я залишив гарний колектив, базу та напрацювання. Адже за той час було зроблено немало, оскільки напрямок був зовсім новий і до того ним ніхто практично не займався. Так сталося, що в структурному підрозділі, який я зараз очолюю, посада начальника виявилася вакантною, і я вирішив спробувати. Мені було надзвичайно цікаво, адже цікавим є сам напрямок роботи, і водночас він є дуже складним. Я вирішив спробувати. І ось уже три роки я працюю начальником управління майном. Займаюсь приватизацією та управлінням майном, яке є в комунальній власності.

People UA: Що Ви уже зробили на цій посаді?

Тарас Яковлев: Показник роботи – стабільний. Стабільні надходження до бюджету міста Луцька від оренди і приватизації. Щороку моя команда (я і шість працівників відділу, який я очолюю) забезпечує надходження близько трьох мільйонів гривень до бюджету від оренди майна, і близько чотирьох мільйонів в рік від приватизації. Ці кошти формують частину бюджету, за допомогою якого міська влада може реалізовувати свої завдання.

People UA: Що Вам подобається в Луцьку? А що хотіли б змінити у місті?

Тарас Яковлев: В Луцьку дуже подобаються люди. Лучани – це найбільший скарб нашого міста. Подобається і саме місто, яке я дуже люблю. Змінити можна багато чого, і треба постійно щось удосконалювати. Треба робити гарнішим наш адміністративний центр, Старе місто, яке нам, нащадкам, передали, його треба відновлювати і берегти. А все інше – це діло праці. Треба працювати і тоді все буде добре.

People UA: Ви вважаєте себе трудоголіком?

Тарас Яковлев: На роботі я перебуваю цілодобово=))

People UA: Чи хотіли б наблизити Луцьк до європейського міста? Що для цього варто зробити?

Тарас Яковлев: Справа в тому, що, напевно, нам поталанило більше, ніж іншим містам України, адже ми вже наполовину європейське місто. Проте треба ще працювати.

People UA: Де найчастіше можна зустріти Тараса Яковлева? Які заклади відпочинку відвідуєте?

Тарас Яковлев: Конкретного закладу відпочинку немає. Більше часу хотілося би проводити вдома з сім’єю. Зустріти мене можна скрізь. А в робочий час, звичайно – на робочому місці.

People UA: Ви публічна людина?

Тарас Яковлев: Не хотілось би бути публічним. Наразі виходить так.

People UA: Які риси характеру вам притаманні?

Тарас Яковлев: Важко оцінювати самого себе. Мабуть, я надто добрий, а хотілося б бути жорсткішим.

People UA: Яким на Вашу думку повинен бути Президент?

Тарас Яковлев: Людина, яка очолює державу, повинна дбати про людей, забезпечуючи їх добробут. А механізм цього забезпечення в кожного різний. Як на мене, то найголовнішою є економічна складова, тобто мають бути робочі місця, люди повинні нормально заробляти, щоб достойно жити. Саме у цьому полягає наближення до Європи. Також важливим є духовний аспект життя. Керівник держави повинен забезпечити духовний розвиток суспільства. Як це можна забезпечити? Звичайно – це освіта, культурне життя країни.

People UA: У Вас багато друзів? Якими рисами повинна володіти людина, щоб стати вашим другом?

Тарас Яковлев: Справжніх, хороших, надійних та вірних друзів у мене є не один і не два. Риси? Кожна людина має різний характер, але коли вона щира і чесна, вона може стати другом.

People UA: У чому секрет успіху Тараса Яковлева?

Тарас Яковлев:  Про успіх говорити ще рано. Просто працюю. Але успіху як такого ще немає.

People UA: Що допомагає Вам вирішувати складні завдання?

ТЯ: Поради старших колег. Якщо є можливість, то завжди раджусь, бо розумію, що ще, можливо,  не все знаю. Є люди, в яких більший життєвий досвід.

People UA: Що вам додає оптимізму в житті? Що може покращити Вам настрій?

Тарас Яковлев:  Нові враження. Надзвичайно люблю подорожувати. Два-три дні якоїсь навіть невеличкої подорожі дають мені можливість відпочити і духовно, і фізично, додають сил для виконання моїх щоденних завдань і обов’язків. Я бував багато де, але найбільше мені сподобалася поїздка в Будапешт. Як на мене, це одне з найяскравіших і найкращих міст в Європі. Будапешт – це дуже гарне і старовинне місто. А ще дуже мені подобається наш рідний Львів, в якому я маю честь навчатись. Дуже люблю туди їздити і гуляти по Львову. Пишаюсь, що в нас в Україні є такі міста.

 

Спілкувалася: Наталка Комар

З питань управління майном звертайтеся: м. Луцьк, просп. Грушевського, 1 каб. 2г, тел.: (0332) 782897, (0332) 782894

Опубліковано "People UA" № 4(20) вересень-жовтень 2012р