ТОП-25 банків за депозитами

Кращий банк ─ це банка? 

Кому українці довірили найбільше вкладів? У розпорядженні Forbes опинилися дані за результатами роботи банків на ринку депозитів на 1.11. 2016 року. Лідерами за вкладами фізосіб стабільно залишаються ПриватБанк, Ощадбанк і Укрексімбанк. Наступні позиції впевнено займає Альфа Банк і нещодавно придбаний ним Укрсоцбанк. Також стрімке зростання обсягу вкладів показує Таскомбанк.

При цьому серед бізнесу за вкладами лідирують ПриватБанк, з невеликим відривом ─ Ощадбанк, і також державні Укргазбанк і Укрексімбанк.

Хоча представлений нижче список і показує, яким банкам українці довіряють найбільше грошей на даний момент, сам ренкінг не може бути рекомендацією до дії: з 2014 року багато банків, які входили в аналогічні переліки, покинули ринок. Серед них ─ Форум, Дельта, Надра, VAB, Фінансова ініціатива, Хрещатик та інші.

Тим часом ренкінг демонструє активність банків у сфері залучення ресурсу населення і бізнесу.

Отже, з серпня в топ-25 українських банків за обсягами депозитів з'явився новий гравець ─ Таскомбанк Сергія Тігіпка. Нагадаємо, екс-глава НБУ зараз активно будує бізнес, в тому числі ─ купує УніверсалБанк.

Традиційно в першій десятці банків за вкладами громадян розмістилися ПУМБ Рената Ахметова, державний Укргазбанк і українська «дочка» австрійського банку ─ Райффайзен Банк Аваль. Також у топ-10 входить банк «Платинум», який ось уже декілька років веде агресивну політику на ринку залучення вкладів.

Топ-25 банків за вкладами населення

Банк

Строкові вклади, млрд гривень

ПриватБанк

113.7

Ощадбанк

47.4

Укрексімбанк

16.9

Альфа Банк

12

Укрсоцбанк

10

ПУМБ

9.4

Укргазбанк

8.4

Райффайзен Банк Аваль

6.66

ПлатинумБанк

5.28

Сбєрбанк

5

Промінвестбанк

4

ВТБ Банк

4

Південний

3.9

ОТП Банк

3.8

Кредит Дніпро

3.5

КредіАгріколь Банк

3

Прокредит Банк

2.7

УкрСиббанк

2.6

Кредобанк

2.5

А-Банк

2

Мегабанк

2

Ідея Банк

1.7

ДіамантБанк

1.7

Таскомбанк

1.6

Універсалбанк

1.5

У бізнес-ніші розрив між показниками лідерів ринку непропорційно менший, ніж за вкладами населення. Якщо в секторі строкових депозитів фізосіб ПриватБанк випереджає свого найближчого конкурента ─ Ощадбанк ─ більш ніж на 66 млрд гривень, то за вкладами бізнесу вони відрізняються лише трохи більше ніж на мільярд.

Із серпня 2016 обсяг вкладів у деяких банках настільки впав, що вони навіть не увійшли в даний рейтинг. Наприклад, у серпневому топ-25 був присутній Дойче Банк ДБУ, а в листопадовий список він вже не увійшов. Як раніше писав Forbes, пікантність ситуації з діяльністю DeutscheBank в Україні полягає в тому, що банку доведеться вирішувати свої питання без допомоги уряду Німеччини, який не підтримує капіталізацію цієї установи.

Майже на мільярд гривень скоротив портфель депозитів бізнесу і Міжнародний інвестиційний банк ─ установа президента України Петра Порошенка. Наприкінці літа строкові вклади юросіб на його рахунках складали 3,4 млрд гривень. Станом на 1 листопада цей показник ─ 2,4 млрд гривень.

Як раніше писав Forbes, на активність банків усе більше впливають акціонери, багато з яких в складний час впритул управляють своїми установами. При цьому,  всупереч деяким сигналам Національного банку про те, що чистка фінансової системи завершилася, не виключено, що в найближчі місяці НБУ виведе з ринку ще кількох гравців.

Топ-25 банків за вкладами бізнесу

Банк

Строкові вклади, млрд гривень

ПриватБанк

16

Ощадбанк

15

Укргазбанк

9.7

Укрексімбанк

8

КредіАгріколь Банк

7.7

Альфа Банк

5.5

УкрСиббанк

5

ПУМБ

4.8

Райффайзен Банк Аваль

4.8

Сбєрбанк

3

Укрсоцбанк

2.9

Міжнародний інвестиційний банк

2.4

Мегабанк

2

ОТП Банк

1.8

ВТБ БАНК

1.6

ПрокредитБанк

1.6

Таскомбанк

1.4

ІНГ Банк Україна

1.3

Південний

1.3

Діамантбанк

1

Банк інвестицій та заощаджень

1

Промінвестбанк

0.8

Кредобанк

0.6

Сітібанк

0.6

Кредит Дніпро

0.6

Всього станом на 1 листопада 2016 українські громадяни довірили всім банкам країни понад 408 млрд гривень, з них строкові вклади ─ 295 млрд гривень. Бізнес зберігав у банках 393,9 млрд гривень, 108,9 млрд гривень із яких ─ на депозитах.

Джерело: http://forbes.net.ua/ua/business/1424004-top-25-bankiv-za-depozitami

Опубліковано "People UA by НАСОЛОDА" № 6(40), весна 2017