Валерій Стернійчук

«Україна завжди потребувала кардинальних змін»

Відповідальний, рішучий, амбітний та життєрадісний – таким є народний депутат України, корінний волинянин Стернійчук Валерій Олександрович. Посадовець, який бере на себе відповідальність у прийнятті важливих рішень, враховує інтереси громади, однопартійців та успішно веде політичну діяльність, працююючи заради інтересів українців. Про шлях у політику, міжпарламентську діяльність, внесені законопроєкти, завдання та плани як голови Волинської обласної організації політичної партії «Слуга народу» та про те, як підняти економіку країни, розповідає в ексклюзивному інтерв’ю Валерій Стернійчук для читачів журналу «People UA».

Довідка

Персона: Стернійчук Валерій Олександрович 

Посада: Народний депутат України IX скликання, голова Волинської обласної організації політичної партії «Слуга народу»

Знак зодіаку: Близнюки (ДН:18 червня)

Життєве кредо: «Будь гнучким, не бійся виходити за рамки»

Сімейний стан: в громадянському шлюбі

В дитинстві мріяв стати: артистом, футболістом

Важлива подія в житті: похід у велику політику

Влада для нього – можливість впливати на державні процеси

Історичне місце: Замок Любарта

Класний фестиваль: «Lutsk food fest»

Незабутній концерт: «Ніч суперхітів»

Вражаючий музей: Лувр

Феєричне шоу: Цирк Дю Солей

Улюблений фільм: «Пірати карибського моря»

Музика: українська, зарубіжна. «Я – меломан»

Авто: Mercedes-Benz

Вид спорту: футбол

Вид відпочинку: активний, на природі

Страва: вареники, салати «Олівє», «Оселедець під шубою» (прихильник української кухні)

Напій: компот

Ідеальнийдім – той, куди хочеться повертатися

Справжній смак життя – насолоджуватися прожитим днем

People UA: Валерію Олександровичу, що привело Вас у політику і як Ви потрапили в найрейтинговішу партію «Слуга народу», адже раніше Вас знали як українського громадського активіста та організатора культурно-розважальних заходів.

Валерій Стернійчук: Політикою цікавився завжди. Ще зі студентських років був дотичним до громадсько-політичного життя. В 20 років вже очолював молодіжне крило «Партії зелених» на Волині, тому, мабуть, зелений колір і став «віщим» в політиці. І вже у 2018 році отримав пропозицію очолити «ЗЕ-команду» на Волині. Це стало переломним моментом у моїй політичній кар’єрі.

People UA: Політична сторінка у Вашій кар’єрі, звісно, була й раніше: Ви були членом громадської ради при Луцькому міському голові. Але й без гумору не обійшлося, адже Ви були й керівником студентської «Ліги сміху», раніше грали у КВК, працювали івент-менеджером, арт-директором. Були співзасновником та керівником ГО «Волинський актив молоді» та керівником ТОВ «Кінозахід». Чи не сумуєте за гумористичним життям?

Валерій Стернійчук: Сумувати – не сумую. Скоріш за все, приємно ностальгую. Адже «минуле» життя мені подарувало не лише чудових друзів, гарні емоції, спогади, а й безцінний досвід. Мабуть, це й надихає мене працювати для того, щоб нам, українцям, хотілося частіше посміхатися.

People UA: Під час президентських та парламентських виборів 2019 року Ви очолили команду чинного президента у Волинській області, а також, балотуючись до лав депутатів Верховної ради України, йшли від партії «Слуга народу». В чому вбачаєте переваги цієї політичної сили?

Валерій Стернійчук: Україна завжди потребувала кардинальних змін. Оновлення влади, сучасні підходи, знищення шаблонів в управлінні державою, консолідація всіх гілок влади. «Слуга народу» – це саме та політична сила, що втілює курс президента Зеленського і повністю відповідає тим вимогам, які ставить перед нами суспільство. Тому вважаю, що переваги нашої політичної сили насамперед у поєднанні досвіду із сучасним підходом в реалізації передвиборчих планів.

People UAВалерію Олександровичу, яка основна ідея та мета партії «Слуга народу»?

Валерій Стернійчук: Наша ідеологія– український центризм. Ми – партія, яка створює і будує. Ми категорично проти того, щоб розділяти Україну за будь-якими критеріями, а навпаки,  потрібно об’єднуватися навколо спільного майбутнього для побудови країни, де пануватимуть мир, порядок і добробут.

People UA: Як Ви познайомилися з Володимиром Зеленським?

Валерій Стернійчук: Це було на початку 2000-х років, коли я був у складі оргкомітету одного з концертів студії «Кварталу 95». Ще за часів моїх виступів в КВК Володимир Зеленський оцінював луцьку команду в журі. Зараз робить практично те ж саме, але вже в іншому статусі (посміхається – авт.). Тільки майданчиком моїх виступів стала політична арена. Дуже прагну заробити вищі бали, бо й відповідальність вища.

People UA: Валерію Олександровичу, якими рішучими кроками президента Ви задоволені, і чи є такі дії, які викликають у Вас сумніви?

Валерій Стернійчук: Я пишаюсь тим, що президент Володимир Зеленський в першу чергу є людиною слова. Країна – це величезний механізм, де кожен ланцюжок має виконувати свою функцію і взаємодіяти з іншими. Вважаю, що Володимир Олександрович здатен керувати цим механізмом, маючи біля себе віддану команду. Ініціювання всеукраїнського референдуму, скасування депутатської недоторканості, відкриття ринку землі, державна підтримка інвестиційних проєктів (так звані «інвестиційні няні»), перезавантаження всіх гілок влади, реалізація програми «Велике будівництво», «діджиталізація» країни. А віднедавна – ще більш рішучі дії, яких раніше ніхто не робив. Зокрема, блокування кремлівських каналів та введення санкцій проти їх власників. Президент продовжує крок за кроком втілювати свою передвиборчу програму.

People UA: У липні 2021 виповниться 2 роки, відколи Ви стали народним депутатом України. Що за цей час вдалося зробити Вам особисто? Які важливі законопроєкти, подані Вами, хотіли б відмітити?

Валерій Стернійчук: Дійсно, робота народного обранця полягає в законотворчій діяльності. Тому між пленарними та комітетськими засіданнями працюю над написанням законопроєктів. Серед важливих виділив би ті, що стосуються зменшення тиску на бізнес, збільшення прожиткового мінімуму, викривачів корупції, доступного розмитнення, державної підтримки сфери спорту, особистого голосування, впровадження плати за використання автомобільних доріг загального користування. Надалі планую продовжувати законодавчу ініціативу, керуючись зверненнями та пропозиціями громадян.

People UA: Валерію Олександровичу, Ви – співголова групи з міжпарламентських зв’язківіз Чорногорією, заступник керівника групи з міжпарламентських зв’язків з Соціалістичною Республікою В’єтнам. А також член групи з міжпарламентських зв’язків з Об’єднаними Арабськими Еміратами, Сполученими Штатами Америки, Китайською Народною Республікою, Князівством Монако, Республікою Кіпр, Азербайджанською Республікою. Які нові міжнародні відносини вдалося налагодити та про що домовитися за час Вашої роботи у міжпарламентських групах? Які країни вже відвідали з діловими міжнародними переговорами, чи робота в час пандемії здебільшого в онлайн-режимі?

Валерій Стернійчук: На жаль, пандемія внесла свої корективи у ділові подорожі та міжнародні переговори і відвідати всі країни не вдалося. Ще на початку каденції здійснив візит до США, де разом із колегами зустрічався з конгресменами, сенаторами, представниками Атлантичної Ради (AtlanticCounsil) з метою обміну досвідом в питаннях боротьби з корупцією. Натомість, вже у Києві провів ряд зустрічей з Тимчасово повіреною у справах Чорногорії Іваною Булатович, представниками посольства Вєтнаму в Україні. Ми обговорили основні напрями співпраці наших країн, зокрема, імпортно-експортні, економічні зв’язки, туристичну сферу та інші. Наразі ми знаходимося на етапі подолання коронакризи, а тому я впевнений, що невдовзі відкриються нові горизонти для співпраці на міжнародному рівні.

People UAВ Україні парламентсько-президентська форма управління. На Ваша думка, маючи більшість у Верховній Раді, чи вдасться президенту за час свого правління домогтися кардинальних позитивних змін в Україні?

Валерій Стернійчук: Звісно, без надійної команди результат може бути не таким, як очікуєш. Але в президента не просто команда, у нього – потужна більшість. Використовуючи весь потенціал і можливості депутатського корпусу, ми обовязково досягнемо позитивних змін в України, адже всі відповідальні за результат.

People UA: Ви – голова Волинської обласної організації політичної партії «Слуга народу». Що вдалося зробити для рідної Волині? І які ключові першочергові завдання нині стоять перед Вами та обласною організацією політичної партії «Слуга народу» на Волині?

Валерій Стернійчук: Скажу відверто, я депутат, який потрапив в парламент за партійним списком і не є прив’язаним до конкретного округу. Тому приділяю увагу зверненням з усієї України. Та, зважаючи на те, що я є корінним волинянином та представником партії на Волині, акцентую свою увагу на вирішенні питань для рідного краю. Серед основного можу відзначити: вирішення питання відкриття автомобільного руху через Державний кордон України на ПП «Самари», який не працював 7 років, а це створювало колосальні незручності для мешканців Волинської та сусідньої Брестської (Республіка Білорусь) областей; формування нового Перспективного плану районування області, враховуючи пропозиції громад; сприяння у недопущенні закриття ДУ «Ковельська виховна колонія»; визначення основних автомобільних доріг, які були включені до Програми «Велике будівництво»; ініціювання повернення акцизів на пальне до місцевих бюджетів Волині; періодичне вирішення питань із своєчасною виплатою заробітних плат для шахтарів; я став одним із перших ініціаторів законопроєктів по доступному розмитненню авто, що є напрочуд актуально для волинян.

Є речі, які, на жаль, ще не вдалося реалізувати, але їх обов’язково трансформую в плани. Зокрема, відкриття автопереходу Адамчуки (Україна) – Збереже (Польща), ряд екологічних питань, пов’язаних з обмілінням Шацьких озер. Зараз активно працюю над реалізацією окремих інвестиційних проєктів у сфері сільського розвитку Волині.

People UA: Що для Вас найважче у роботі голови Волинської обласної організації політичної партії «Слуга народу»? Не шкодуєте, що ступили на цей політичний шлях?

Валерій Стернійчук: Найважчим був виборчий період. Практично 2 роки минули під виборчими гаслами. Коли немає часу ні на сім’ю, ні на друзів, коли усвідомлюєш, що твій основний маршрут Луцьк-Київ, Київ-Луцьк. Адже потрібно регулярно бувати у кожному із 16 районів області, проводити зустрічі, організовувати робочий процес, напрацьовувати програму розвитку області та обовязково відвідувати пленарні засідання в столиці, то святе! (посміхається – авт.). Чи шкодую? Ні, це тільки загартовує і надає крила для наступних перемог.

People UA: Вам доводиться брати на себе відповідальність та приймати важливі рішення. Чи враховуєте інтереси громади, однопартійців зокрема?

Валерій Стернійчук: Брати на себе відповідальність мені доводиться все життя. Зараз просто рівень відповідальності набагато вищий. Я не раз говорив про те, що є командним гравцем, і завжди прислухаюся до слушних порад чи зауважень, тому завжди намагаюсь врахувати інтереси громадян, однопартійців, не перекладаючи ні на кого відповідальності.

People UA: Рік коронакризи негативно вплинув на економічну ситуацію у всьому світі. Які кроки варто зробити та які міри потрібно прийняти, аби підняти економіку України?

Валерій Стернійчук: Першочергово, необхідно працювати над покращенням інвестиційного клімату. Причому залучати не лише зовнішні, а й внутрішні інвестиції. Забезпечити доступне кредитування економіки (практично, знизивши відсоткові ставки). Продовжити стимулювання економічних процесів за рахунок державних програм. За моїми прогнозами та прогнозами колег, Україну вже у цьому році чекає економічне зростання. Працюємо далі.

People UA: Традиційне питання від нашого журналу: у чому Ваш секрет успіху?

Валерій Стернійчук: У моїй вірі. Якщо у щось сильно вірити, то воно обовязково здійсниться. Проте однієї віри недостатньо, потрібно ставити цілі й впевнено крокувати до них. І не важливо, чи тобі 20, чи 40, завжди самовдосконалюйтесь, будьте готові приймати критику, робити правильні висновки. І головне – ніколи не втрачати віру. Все буде добре!

People UA: Кому завдячуєте своїм успіхом?

Валерій Стернійчук: Дружині за щохвилинну підтримку, мамі – за молитви.

People UA: Як любите проводити вільний час? Чи вистачає часу на відпочинок та сімю?

Валерій Стернійчук: Люблю подорожувати, втілюю в життя наш проєкт#мандруй Україною, люблю зустрічатися з друзями на Волині. Завдячуючи «турборежиму», я навчився ще більш ефективно планувати свій час, тому намагаюся його знаходити як для друзів, так і для сімї.

People UA: Напередодні першого свята весни 8 Березня, що побажаєте українкам в Міжнародний жіночий день?

Валерій Стернійчук: Українські жінки – найгарніші у світі. Ви – найсмачніше готуєте, найзвабливіше посміхаєтесь, мотивуєте нас, чоловіків. Ми захоплюємось не лише вашою зовнішністю, а й внутрішньою красою. Тому, чарівні леді, бажаю Вам завжди бути коханими і закоханими, щасливими та усміхненими, радіти кожному дню. Весни, тепла і любові в серцях!

 

Опубліковано "People UA" № 6(52), весна 2021