Відбілювання зубів: за і проти

Напевно, кожному з нас хотілося б, щоб зуби були білосніжними, тому все більше людей звертається до лікарів-стоматологів, аби мати ідеальну посмішку. Але природно, виникає безліч питань: чи не шкідливим є відбілювання, чи можуть бути якісь небажані наслідки після або під час процедури відбілювання? Про відбілювання зубів заради голлівудської посмішки розповідає лікар-стоматолог, ортопед і терапевт стоматологічного кабінету «Дент Лайф» Романюк Юрій Іванович.

Чи шкідливе відбілювання зубів? Кажуть, що від нього емаль стає тоншою, псується і т. д.

Відбілювання зубів – це все ж якийсь хімічний або механічний процес – в залежності від виду відбілювання, тому певний вплив на емаль, звичайно ж, є. Але, з іншого боку, якщо неправильно чистити зуби зубною щіткою, використовуючи при цьому абразивну зубну пасту, вплив на емаль також буде мати місце. І ще невідомо, яка з маніпуляцій зашкодить більше: чистка або відбілювання.

Які види відбілювання Ви проводите в стоматології Дент Лайф? У нашій клініці ми працюємо з двома американськими системами відбілювання: «Magic Smile» та «Beyond».

Сучасна методика відбілювання зубів «Magic Smile» користується величезною популярністю по всьому світу, так як має ряд істотних переваг:

1. Безпечність процедури. Відбілюючий гель, активним компонентом якого є пероксид карбомид, саме він забезпечує м’яке і безпечне відбілювання. Система фільтрації, вбудована в лампу, забезпечує захист від ультрафіолетових променів і високих температур. Зуби відбілюються холодним блакитним світлом, температура якого не перевищує температуру тіла людини.

2. Тривалість процедури. Навіть дуже зайнята людина знайде час для візиту до лікаря. Всього 3 цикли тривалістю не більше 20 хв.– і ви володар голлівудської посмішки.

3. Швидкий ефект. Відразу після проведення процедури буде явний результат. Відбілювання зубів на 2-3 тони.

4. Тривалий ефект. Після проведення процедури фахівець розписує методи догляду за ротовою порожниною, видає перелік заборонених продуктів, які можуть вплинути на зміни кольору емалі. Прості правила гігієни допоможуть зберегти ефект процедури на термін тривалістю більше одного року.

Відбілювання зубів «Magic Smile» дає можливість отримати бажаний результат навіть на чутливих зубах і на зубах, колір емалі яких жовтий від природи.

Варто відзначити, що відбілююча система «Beyond» –  вибір провідних світових стоматологічних клінік. І це цілком закономірно, адже вона в повній мірі відповідає всім стандартам, що вимагаються щодо даної продукції.

1. Безпечність процедури. До складу гелю входить 35% перекисю водню та інші інгредієнти, які покращують ефект і знижують чутливість зубів. Гель не містить кислоти і не впливає на кристалічну структуру зуба. Удосконалена формула гелю нормалізує баланс слизової під час процедури. Рівень рН гелю підібраний під рівень рН слини, тому гель безпечний для емалі зубів.

Безпека застосування системи відбілювання «Beyond» забезпечується унікальним складом агента для відбілювання, а також високоефективним пристроєм джерела світла і новітньою системою фільтра.

2. Тривалість процедури. Вся процедура займає близько 45 хвилин (три цикли по 15 хв).

3. Швидкий ефект. Використання системи відбілювання «Beyond» забезпечує максимально можливий ефект. Зуби, які потемніли від куріння, вживання напоїв, що містять барвники (таких як чай, кава та ін.); зуби, які втратили природну білизну від застосування тетрацикліну, вкрилися незначною кількістю плям від антибіотиків, фтору; які успадкували жовтий колір ефективно відбілюються вже після першого сеансу лікування системою «Beyond» в середньому на 4 тони.

4. Тривалість ефекту. Ефект відбілювання зберігається в середньому близько двох років. Його тривалість, в основному, залежить від способу життя пацієнта та початкового ефекту.

Відбілююча система «Beyond» – це передова технологія, що гарантує безпеку, комфорт і результативність.

Чи є протипоказання для відбілювання зубів?

Відбілювання зубів – це медична маніпуляція, і, як для неї, є протипоказання. Процедура протипоказана тим, хто не досяг 16 років, вагітним і жінкам при грудному вигодовуванні. Не можна проводити відбілювання зубів пацієнтам, що мають каріозні порожнини, тому що можливий негативний вплив на пульпу. Якщо такі порожнини все ж є, пацієнту спочатку проводять повне лікування, після якого спочатку накладають тимчасові пломби, тому що постійні бажано накласти вже після відбілювання, щоб вони підходили по тону. Треба враховувати, що якщо на передніх зубах багато пломб і коронок, то після відбілювання вони стануть помітні і швидше за все їх доведеться переробляти. Можна освітлити тільки натуральні тканини зуба. Не можна також проводити відбілювання тим, у кого підвищена чутливість зубів, і тим, у кого є захворювання ясен.

Поради та рекомендації по догляду після відбілювання.

Дуже важливо протягом 5-14 днів дотримуватись «білої дієти». Не їсти і не пити те, що містить багато барвників: кава, чорний чай, червоне вино, тощо. Таких продуктів та напоїв багато і перераховувати їх немає змісту. Але той, хто зробив відбілювання зубів, повинен бути в цьому плані дуже уважним, інакше його зуби можуть придбати найнеcподіваніші відтінки, тому що протягом цього часу ще гель діє в дентині зуба і емаль дуже чутлива до барвників. 

Буває, що пацієнти залишаються не задоволені результатом?

Добросовісний лікар чітко попередить своїх пацієнтів, що абсолютно точно результат відбілювання прогнозувати неможливо. Якщо пацієнт приходить до лікаря і просить зробити йому зуби «ось до такого білого кольору, як він бачив на картинці», лікар може, ймовірно, виходячи зі свого досвіду, сказати йому, наскільки це реально. Все залежить від індивідуальних особливостей організму людини, від його структури емалі, від природного кольору зубів. Наприклад, зуби, які мають жовтуваті відтінки,реагують на відбілювання краще, ніж зуби коричневих і сірих відтінків.

Чи потрібно дотримуватись певних рекомендацій до процедури відбілювання?

Перед відбілюванням обов’язково проводиться професійна гігієна порожнини рота. Оскільки відбілюючі гелі вступають в реакцію з тканинами зуба, для ефективності відбілювання необхідно зняти зубний наліт і зубне каміння. Особливої уваги потребують ясна, необхідно зняти запалення та кровоточивість, якщо вони є.Професійна гігієна порожнини рота – це комплекс заходів, які забезпечують видалення зубного каміння і нальоту на зубах та язику.

Памятайте, що мрії здійснюються, коли Ви впевнено посміхаєтеся!

 

Стоматологічний кабінет ДЕНТ ЛАЙФ надає послуги:

Професійна гігієна ротової порожнини: AIR FLOW handy 3.0 EMS

Керамічні вініри

Протезування

Ортодонтичне вирівнювання зубів у дітей та підлітків

Сучасні методи лікування та професійне обладнання

Рентген-діагностика

Імплантація

Лікування дітей та дорослих

 

м.Луцьк. просп. Соборності, 9

тел.: (0332) 711171, (050) 9754450

e-mail: dentlife@ukr.net

https://www.instagram.com/dentlife2014/

Працюємо з пн-пт: 9-20  сб: 9-14  нд: вихідний

 

Опубліковано: People UA № 6(46), весна 2019