відбувся КОНЦЕРТ ЖИВОЇ МУЗИКИ

20 лютого у Луцьку відбувся КОНЦЕРТ ЖИВОЇ МУЗИКИ

Цього вечора відвідувачі заходу почули такі інструменти як дримба, пармупілль, доромб, тилинка, хоттіку, бансурі, гітара та Ваджрагантха. Особливу атмосферу не притаманну жодному концерту створювали неординарні музичні інструменти, вимкнене світло, вогонь свічок, аромат трав.

Живу музику грав етномузикант-дослідник Стан Потоку, який представив програму «Чандра Веда» (в перекладі з санскриту означає Сказання Місяця). Мелодії та слова, які почули гості заходу сприяли входженню в особливий стан медитації, стан, що може виникнути в спокійну місячну ніч.

Протягом вечора живої музики відбулося гуртове створення музики, що  називається "Варганга і Спонтанний спів". Такого я ще не чула на жодному концерті. Вокаліст співаючи, вказував на будь-кого з залу і обрана людина повинна заспівати на невідомій мові під ритм. «Цакатаката», «Лайлайурара», «Оумоум» - ось з таких авторських слів була створена музична композиція.

Наприкінці вечора кожен зміг стати учасником майстер-класу, оволодівши грою на варгане та інших цікавих інструментах. Дійти і дорослі грали на інструментах, яких можливо й ніколи не бачили. Ексклюзивний вечір музики завершився солодко, адже всіх гостей екокафе «Оазис» пригостив цукерками та чаєм.

ДОВІДКА

Стан Потоку про себе: Впустив музику в своє життя ще в утробі, коли слухав биття серця матері в розмірі 7/8, і її дихання в сі бемоль. З тих пір поступово почав опановувати уміння відтворювати гармонійні звуки в просторі світу людей. Зараз граю на гітарі, варгане, джембе, уду, флейтах хоттіку і бансурі, тилинках, фуяри, козі, іноді роблю масаж на форте піано. Коли трапляється пауза в розмові починаю співати. Іноді це схоже на суфійське Зікр, індійське Рагама, пісні південноамериканських індіанців або мелодії елевсінських містерій.