Віктор Кочерган

«Хороший фокусник має бути професійним оратором і актором»

Віктор Кочерган не хотів працювати в офісі та бути таким, як усі, тому вирішив стати ілюзіоністом і навіть вміє читати чужі думки.  Як йому вдається не  лише розібратися у своїх думках, а й зчитувати чужі, чому після семи років проживання в Англії вирішив повернутися в Україну? Про це і не тільки читайте у ексклюзивному інтерв’ю із відомим ілюзіоністом Віктором Кочерганом.

Довідка

Персона:  Віктор Кочерган

Посада: майстер містичного жанру, менталіст

Знак зодіаку: Телець (9 травня)

Життєве кредо: не дізнаєшся, поки не спробуєш…

Сімейний стан: неодружений

В дитинстві мріяв стати: Бетменом, щоб вершити справедливість

Важлива подія в житті: повернення в Україну в 2009 році

Бізнес для нього – це спосіб допомогти людям добитись бажаного

Влада для нього – це менеджери, котрих обирають громадяни для правильного керування ресурсами, котрі самі ж виділяють для країни, в якій живуть, щоб покращити її стан

Вишукане дійство: танго, коли поглядом запрошують на танець

Історичне місце: Нюрнберг із його готичними будівлями

Класний фестиваль: Леополіс Джаз Фест

Незабутній концерт: Океан Ельзи

Вражаючий музей: музей Мадам Тюссо в Лондоні

Отримана нагорода: за волонтерську роботу

Улюблений фільм: «V означає Вендетта»

Музика: AC/DC

Книга: Джеймс Фрезер «Золота гілка»

Авто: мрію про класичного Мустанга

Вид спорту: джіу-джитсу

Вид відпочинку: похід у гори, відпочинок на морі, активна роль пасивного овоча на пляжі:)

Страва: салат та українські вареники

Напій: хороший віскі з льодом

Ідеальний дім – це місце, куди тобі хочеться повертатись щодня…

Справжній смак життя – це отримання насолоди від кожної секунди, це якомога більше моментів, від яких затамовує подих…

People UA: Ви народилися у Карпатах. Закінчили Стрийський коледж ЛНАУ, за спеціальністю – «Правознавство». Чому жодного дня за освітою так і не працювали?

Віктор Кочерган: Після закінчення навчання мені випала можливість поїхати в Англію. Я вхопився за неї і вже у 18 років потрапив до Англії, де провів сім років. Там я навчався, працював, а ще вирішив, що мені дуже хотілося б подорожувати Англією з міста до міста, вивчаючи культуру, традиції і бачити, якою є ця країна зсередини. Це дало мені можливість зрозуміти, що туристичні поїздки не завжди відкривають тобі колорит країни, для цього потрібно туди поїхати, як мандрівник, а не як турист.      

People UA: Що Вас спонукало після семи років перебування в Англії повернутися в Україну?

Віктор Кочерган: Я зрозумів, що бачу своє майбутнє тільки в Україні.

People UA: Знаю, що Ви зацікавилися фокусами після того, як побачили у Лондоні виступ відомого фокусника, а також випадково знайшли книгу на цю тему.

Віктор Кочерган: Так, ще в Англії, в магазині, де продають старовинні друковані видання, я випадково знайшов, як вже потім дізнався, книгу, яка вважається абеткою для тих, хто хоче займатися професійно фокусами. Я вивчив перший професійний трюк і показав його знайомому. Його реакція була настільки шаленою і вражаючою, що я зрозумів, що це саме те, чим я хочу займатися. Спочатку почав виходити із фокусами на площу Ринок у Львові. Перший мій виступ був провальним. Під час другого я заробив аж 12 гривень. Але згодом після численних тренувань за один виступ вже отримував від 300 до 500 гривень. Напевно, у 2016 році я виступав там останній раз. Дуже сумую за тими роками, адже це були найвеселіші та найцікавіші роки мого життя.

People UA: Ви займалися у Львівському театрі «Під мостом». Чи допомагають вам здобуті акторські здібності під час виступів?

Віктор Кочерган: Якби не було театру, «підмостівців» і Валерія Москаленка, то я б, напевно, ніколи не став тією людиною, якою є зараз. Хороший фокусник насамперед має бути професійним оратором і актором.

People UA: У Вас є авторські фокуси?

Віктор Кочерган: Є декілька. Вони записані у мене в блокноті та чекають особливих моментів. Я зрозумів, що не готовий їх показувати публічно, аби вони залишилися тільки моїми :)

People UA: Зараз в Інтернеті можна знайти багато відео, де викривають таємниці великих магів. Як Ви до цього ставитеся і чи користувалися самі такими підказками?

Віктор Кочерган: Справді, був момент, коли дивився такі відео і користувався. Але у мене дуже двояке ставлення до цього, тому що, з одного боку, я розумію, що, якби всі таємниці були таємницями, то мистецтво фокусів виродилося б буквально через одне покоління і воно б втратило свою сутність. На початку двадцятого століття видавали таку книгу з розкриттями фокусів, вартість якої була дешевшою, ніж вартість паперу, на якому вона була надрукована, тому що людям не було це цікаво.

People UA: Чи були випадки, коли глядачі викривали ваші фокуси відразу під час виступу?

Віктор Кочерган: Під час виконання фокусів це може бути. Тобто, коли ти робиш певний трюк зі спритністю рук, глядачі можуть сказати, що я знаю, як це робиться, тому що я десь щось побачив. А психологічні трюки або читання думок досить цікаві, тому що там є низка комбінацій, які при поєднанні створюють перцепцію, що ти справді вмієш читати думки. Я жодного разу не говорив, що вмію читати думки. Я просто вмію комбінувати і створювати ілюзію, що я їх читаю. Я б назвав це навіть не так читанням, як зчитуванням думок. До прикладу, якщо когось попросити подумати про число, вони його виказують тим чи іншим способом.

People UA: Недаремно серед ваших хобі є психологія, яка також допомагає Вам під час роботи.

Віктор Кочерган: О, психологія – це одна із найбільших моїх захоплень. Завдяки розумінню людської натури можна сміливо робити передбачення щодо того, як люди реагуватимуть на той чи інший трюк, як поводитимуться на сцені поруч зі мною – чи допомагатимуть, підігруватимуть, або навпаки, намагатимуться розгадати, розсекретити мої фокуси. Є трюки, котрі базуються на «сугестії» та навіюванні, коли безпосередньо підводиш глядача до відповіді, яка тобі потрібна. Тому психологія займає одну із складових частин мого життя.

People UA: Наскільки Ви довіряєте людям?

Віктор Кочерган: На 100%. Я довіряю абсолютно кожному до моменту, поки він мене не обдурить.

People UA: Ви неодружений. Як будете освідчуватись своїй нареченій – у звичному для Вас стилі, як ілюзіоніст, чи навпаки, більш стандартно?

Віктор Кочерган: Чесно? :) Я думав над цим. Є в мене декілька фантастичних ідей, але поки я про них не хочу розповідати.

People UA: Тобто, ідеї все ж фантастичні!? А  чим дивуватимете свою дружину в повсякденному житті? Наприклад, порожню каструлю перетворите за секунду на наповнену борщем або брудний одяг вмить стане чистим?

Віктор Кочерган: Брудний одяг стане чистим, а стосовно їжі, то я чудово готую і зможу цим її здивувати.

People UA: Який фокус вважаєте найкращим?

Віктор Кочерган: Найкращим фокусом є той, про який будуть говорити через 350 років після твоєї смерті.

People UA: А який трюк назвете невдалим?

Віктор Кочерган: Якщо люди його не оцінили. Це означає, що я  недопрацював.

People UA:Які фокуси найбільше до вподоби глядачам?

Віктор Кочерган: Які фокуси кажете? Я їх називаю композиціями. Не важливо, що я використовую під час виступів, чи це карти, монети, кульки, шнурки, чи демонстрація читання думок. Важливими є емоції людей під час та після виступу. Адже усі митці маніпулюють людськими емоціями. І не важливо, хто ти – художник, письменник чи людина, яка вміє читати думки, твоє завдання – заманити людей поринути в твій світ!

People UA: На які заходи найчастіше Вас запрошують виступити?

Віктор Кочерган: За останніх декілька років найпопулярнішими стали мої виступи на весіллі. Часто я дивую людей на корпоративних вечірках багатьох компаній, як великих (600-700 людей), так і маленьких (10-15 чоловік). Запрошують також виступити на днях народженнях. Щоразу намагаюся придумати щось особливе, тільки для цього заходу.

People UA: Традиційне питання від нашого журналу: в чому ваш секрет успіху?

Віктор Кочерган: Секрет успіху в орієнтованості на тих людей, для яких я виступаю. Мені важливо, щоб вони були не лише здивовані, але й задоволені моїм виступом. Коли гості обговорюють те, що відбулось на святі, – саме ці плітки на вагу золота моїм замовникам.

Спілкувалася: Інна Кулініч

 

Віктор Кочерган

Контактна інформація:

тел.: (097) 0630522

www.victormagic.com

 

Опубліковано "People UA" № 1(47), літо 2019