Виставка волинських фотохудожників

Збірна виставка художніх світлин, яка презентує творчий звіт волинського осередку Національної спілки фотохудожників України за минулий рік, відбулася цієї весни в Малій залі Галереї мистецтв ВО НСХУ. Свої роботи представили 8 членів фахової спільноти: це і знані на Волині фотомайстри, і перспективна молодь. Кожному з авторів було запропоновано прозвітуватися глядачам серією із 4 світлин у жанрах портрету, пейзажу, натюрморту та оголеної натури.

«Минулий рік був для нас дуже насиченим, – розповів про роботу осередку його очільник Євгеній Боярчук, – Було багато пленерів, виїздів по Україні, зустрічей з новими авторами. Плани у нас великі на цей рік!». Зі слів Володимира Марчука, голови ВО НСХУ, очікується розлогіша презентація волинських фотомитців у Великій галерейній залі протягом цього року. А молодий художник Володимир Стахів запропонував талановитим луцьким колегам активно долучатися до професійної спільноти однодумців.

Знаний волинський митець, член Національної спілки фотохудожників і Міжнародної спілки фотохудожників FIAPЄвгеній Боярчук очолив регіональний осередок у 2017 році, надавши організації професіоналів нового творчого імпульсу. В травні ним була ініційована групова презентація десяти фотомайстрів нашого краю, яка викликала неабияке зацікавлення у луцької публіки. На новій виставці – фотосерія Євгенія Боярчука під фантасмагоричною назвою «КінДзаДза». Асоціативне звернення автора світлин із «чужопланетними ландшафтами» до відомої однойменної кінострічки Георгія Данелія у жанрі соціальної фантастики ставлять сучасному глядачеві питання: «А чи змінилося щось за 32 роки на планеті Плюк?».

Володимир Стахів активно презентується на численних національних і міжнародних фотосалонах. В минулому роцівін став членом Національної спілки фотохудожників України й запам’ятався публіці яскравим персональним проектом «Путі», який став помітною арт-подією в культурному житті регіону https. У новій серії «Точка дотику» автор розвиває філософський потенціал жанру street, експериментуючи з новими несподіваними ракурсами і досліджуючи їхню виразність у документуванні людських історій, які щомиті розгортаються навколо нас.

Члени спілки фотохудожників України, родина митців Тетяна Наумович-Сензюк і Юрій Наумович, кожен у своїй творчій неповторності, активно працюють в обраних жанрах: у Тетяни – це натюрморт і портрет, у Юрія – мінімалістичний пейзаж і портрет. Їхні світлини традиційно привертають увагу колег, глядачів фотовиставок в Україні та за кордоном. У представлених на звітній виставці натюрмортах Тетяни вражає ґрунтовна академічна продуманість композиції, кольору та світла – тут безпомилково вгадується фах художника! Серія фотопортретів авторства Юрія Наумовича справили особливе враження на гостей події: це людські історії, відверті у своїй правдивості, емоційні та щирі.

      Давньою пристрастю відомого луцького фотографа Любомира Безручка є джаз: понад 10 років він робить знімки усіх джазових фестивалів, які проходять у нашому місті. І цей фотохудожник розуміється на вишуканій музиці! Зафіксовані ним у світлинах миті музичного екстазу передають потужну енергетику імпровізації. Любомир успішно співпрацює із ЗМІ, реалізує персональні і спільні мистецькі проекти, бере участь у фотовиставках та є кандидатом на вступ до Національної спілки фотохудожників України.

      У творчому резюме популярного фотомайстра, члена Національної спілки фотохудожників Вадима Павлосюка більш як 10 персональних проектів, успішна творча самопрезентація на багатьох престижних виставках в Україні та за кордоном. У колі його жанрових зацікавлень – журнальне фото, портрет, artnude, glamour і fashion. Чорно-біла серія «Дим спокуси» в експозиції цієї виставки огортає глядача чуттєвістю, змушує фантазувати й домальовувати в уяві сюжет захопливої love-story.

     У цьому ж жанрі представлені 4 світлини серії «Alphabet» кандидата у члени Національної спілки фотохудожників Олександра Федюка. В авторському дослідженні мови жіночого тіла зафіксовані  її головні «літери», а лаконічна монохромна гама акцентує на головному, не розпорошуючи уяву глядача. Фотохудожник активно презентується на національних і міжнародних виставках, успішно конкурує у рекламній фотографії, портреті, жанрі ню.

     Луцький відеограф, фотограф Ігор Денесюк впевнено претендує на членство в Національній спілці фотохудожників України, презентуючи свої фототвори на регіональних та всеукраїнських імпрезах. Публіці відома його професійна діяльність у жанрах репортажу і відео-мейкінгу. Швидкоплинні зміни краси світу, який нас оточує, він фіксує своєю камерою під час численних виїздів на природу. У експозиції виставки представлена його яскрава пейзажна серія під назвою «Простір».

      Подія привернула увагу, насамперед, представників фахового середовища, талановитої молоді, а також численних шанувальників художньої світлини. Приємно, що волинські фотомитці помітно нарощують творчі оберти і планують амбітні арт-проекти. Жваве обговорення представлених робіт і знайомство з авторами склали інтерактивну частину презентації, а невимушеності спілкування надав фуршет зі смаколиками.

текст Маші Пилипчук, фото Любомира Безручка

 Опубліковано "People UA" # 4(44), літо 2018