Володимир Шегедин

«Долю конем не об’їдеш»

За добрими очима та лагідною посмішкою в вуса вгадується щира, щедра українська душа. Це проявляється і у справі, якою займається Володимир Шегедин – керує сільськогосподарським товариством «Родючість-Агро», яке знаходиться у Торчині Луцького району. Люди, які працюють на рідній землі-матінці прекрасні за замовчуванням. Під час бесіди Володимир Йосипович влучно сипав перлами народної творчості – прислів’ями та приказками. Тож маючи у серці непогасне полум’я любові до Батьківщини чоловік завжди звертається до джерел народної мудрості, адже, за його словами, долю конем не об’їдеш. Народитися українцем – це доля, а чи бути ним – то уже вибір.

Досьє

Персона: Володимир Йосипович Шегедин

Знак зодіаку: Діва (26 серпня)

Посада: директор СГТзОВ «Родючість-Агро»

Життєве кредо: Чому бути, того не минути

Сімейний стан: одружений

В дитинстві мріяв стати військовим льотчиком

Улюблені фільм: «Біле сонце пустелі»

Книга: Віктор Каннінг «В обіймах полум’я»

Страва: вареники

Найважливіша подія: одруження

Жити це – означає горіти

Хобі – бойові мистецтва

 

People UA: Пане Володимире, розкажіть про себе: звідки ви родом, де навчалися, здобували професію?

Володимир Шегедин: Родом я з Торчина, хоча батько мій народився на території Польщі, а мама з Галичини. Але мальовниче селище у Луцькому районі стало нашою домівкою. Батько працював конюхом у ветеринарній лікарні. Він дуже коней любив, біля коня і вмер. Любов до цих свійських тварин передалася й мені. Маю коня Бублика, який  уже 19 років живе у нас. За стільки літ Бублик став повноправним членом нашої родини.

Закінчив я місцеву школу, здобув спеціальність хіміка у Львівському університеті та 10 років викладав хімію у Торчинській школі. Пізніше закінчив юридичний  факультет СНУ імені Лесі Українки.

People UA: Можна сказати, що хімія протилежна юридичним знанням. Навіщо вам юридична освіта?

Володимир Шегедин: Керівник має бути обізнаним в юридичних питаннях. Інколи, в бізнесі трапляються недобросовісні партнери, тож не будеш щохвилини радитися з юристом, відтак довелося самому бути обізнаним у правових питаннях. Знання за плечима не носити, а мені, як керівнику СГТзОВ «Родючість-агро» та голові комісії з реорганізації СЗАТ «Нива», яке знаходиться у селі Веселе, такі знання завжди пригодяться.

People UA: Як ви стали керувати ТзОВ «Родючість-агро»? Що це за підприємство? Чим воно займається?

Володимир Шегедин: «Родючість-Агро» функціонує з 2001 року. На підприємство я прийшов у 2003 році на посаду інженера. Згодом на колективних зборах товариства мене обрали керівником. До цього часу я розвиваю довірене людьми підприємство. Вирощуємо гречку, пшеницю та інші культури. Зараз основний напрямок нашої діяльності – овочівництво, зокрема картоплярство. Господарство має закінчений цикл вирощування картоплі, починаючи із вирощування насіння і закінчуючи зберіганням бульби.

People UA: Чому саме картоплярство?

Володимир Шегедин: Під час кризи у 2008 році ми активно шукали чим можна заробити, щоб підприємство не стало збитковим. Оскільки картопля – основний продукт споживання не тільки волинян, але й українців, вирішили займатися овочівництвом. Нещодавно збудували сучасне овочесховище, де бульба зберігається майже цілий рік у хорошій якості та практично без втрат. Бо ж врожай не той, що в полі, а той, що в коморі.

People UA: Які труднощі у вирощуванні картоплі?

Володимир Шегедин: Картопля – як жінка – любить увагу. Якщо за нею доглядати, берегти від хвороб, шкідників, удобряти, то вона щедро віддячить. Щоб зібрати гарний урожай, потрібно добре потрудитися.

People UA: Які сорти картоплі найпоширеніші?

Володимир Шегедин: Ми пропагуємо нові сорти бульби. Так сорт картоплі «Латона» дає ранній урожай і в посуху, і в дощовий період.

«Ред Скарлет» вважається одним із кращих сортів із червоною шкіркою, застосовується для виготовлення чіпсів та картоплі-фрі.

Ранній сорт «Каррера» дає можливість отримувати до двох врожаїв.

«Альвара» має високу врожайність та добрі харчові властивості, не розсипається при варінні.

Сорт картоплі «Моцарт» голландської селекції має високу врожайність та стійкість до парші, відмінні смакові якості та гарну здатність до зберігання.

«Тирас» – ранній сорт, призначений для варіння. Бульби добре розварюються і дуже смачні.

Сорт картоплі «Партнер» стійкий до нематоди.

People UA: Чи експортуєте ви картоплю за кордон?

Володимир Шегедин: Нашу бульбу їдять в Україні, Грузії, Азербайджані, Молдові, Росії, Криму.

People UA: З якими країнами вигідно співпрацювати?

Володимир Шегедин: Насінництво прекрасно розвинуте у Голландії, Німеччині, Польщі.

Ми теж  виводимо сорти картоплі у лабораторіях СНУ імені Лесі Українки, з яким ми співпрацюємо.

Цьогорічна весна виявилася дуже плідною для співпраці. На зустрічі в торгово-промисловій палаті з першим секретарем посольства республіки Білорусь в Україні Вірою Воронко нам вдалося досягнути попередньої домовленості про поширення та розмноження білоруських сортів картоплі у СГТзОВ «Родючість-агро». Також ми ознайомлювали із власним аграрним сектором делегацію з Польщі, гостинно зустрічали групу голландських компаній, з якими досить активно обговорювали події у сільськогосподарському секторі, структуру ринку польових овочів та картоплі, можливості для співпраці між місцевими сільгоспвиробниками та голландськими бізнесменами.

People UA: Хто ваші партнери?

Володимир Шегедин: Ми користуємося біопрепаратами, різноманітними мікро та мікродобривами  ТзОВ «Азотер Україна», компанії «Дюпон», ТОВ «Саміт-Агро Юкрейн», міжнародної компанії «Терра Тарса Україні», BayerCropScience.

People UA: Маєте багато клієнтів?

Володимир Шегедин: В основному нашу картоплю закуповують посередники, які транспортують продукт за кордон. Хоча приїздять за бульбою і прості люди, фермери, великі господарства України теж приваблює наша картопля.

People UA: Ви організовуєте головну подію аграріїв. Яка мета цьогорічного Дня поля?

Володимир Шегедин: День поля ми організовуємо уже п’ятий рік поспіль. До того часто відвідували подібні заходи у інших організаціях, поки зрозуміли, що можемо й самі провести таке собі свято для аграріїв, адже маємо, що показати та можемо не тільки послухати про досягнення інших, але й розповісти про власні.

Цього року у серпні ми провели День поля картоплі, на якому представники наших партнерів розповідали про сучасні методи та засоби захисту картоплі від фітофторозу та альтернаріозу. Нашим гостям із Алжиру, Словаччини, Чехії, Польщі, з різних куточків України демонстрували на власному картопляному полі системи захисту та дію препаратів від ТОВ «Дюпон Україна».

People UA: Чи траплялися курйози на вашому підприємстві?

Володимир Шегедин: Звичайно! Наприклад два роки тому, на День поля накопали ми кілька сортів картоплі на показ і, не дивлячись на охорону, один сорт украли. Наступного дня ми накопали знову, але всі почали цікавитися, який сорт бульби украли, мовляв, місцеві знають, яке добро брати! Це був сорт «Тирас». А цього року до нас на поле із тим самим сортом занадилися дикі кабани пригощатися. То виник жарт стосовно цього: навіть кабани – справжні патріоти, їдять український сорт картоплі!

People UA: Які плани на майбутнє по розвитку агарного товариства «Родючість-Агро»?

Володимир Шегедин: Плануємо добудувати овочесховище. Відкрити власні лабораторію. У планах організувати переробку бульби, адже наша продукція – одна із кращих, тому так важливо донести її до споживача. Плануємо започаткувати власну торгову марку.

People UA: Можна не сумніватися: коли біля землі такі господарі, як Володимир Шегедин, то українці завжди їстимуть смачну картоплю!

 

Спілкувалася: Інна Меліхова.

Опубліковано "People UA" осінь 2015 № 6(34)

 

СГТзОВ «Родючість-Агро»

смт Торчин,Вул. Незалежності, 2а,

моб: (095) 8629713, тел/факс: (0332) 791875

www.rodagro.com.ua