Вячеслав Рубльов

Під час виборів народних депутатів йому довірили голоси 42 відсотки виборців 20-го округу. І він виправдовує їхню довіру. За майже пів року – з вересня 2019-го до січня 2020-го – депутату Верховної Ради Вячеславу Рубльову вдалося зробити багато. У нардепа – чітка та конструктивна позиція щодо закону про землю, адміністративно-територіальної реформи, питання зарплат медикам та педагогам, розвитку шкільної та професійно-технічної освіти.

РОБОТА НА ОКРУЗІ

Співпраця з громадами округу, з сільськими, селищними та міськими радами – одне з пріоритетних завдань для народного депутата. Результатом цієї співпраці є реалізація важливих для громади проєктів.

Так, завдяки активній роботі Вячеслава Рубльова Уряд погодив фінансування робіт щодо добудови шкіл у Горохові, Лукові, Локачах, стадіону в Турійську, дитсадка в селі Крупа.

Час, коли народний депутат не працює в Парламенті, він перебуває на окрузі. Для нього визначальним є спілкування з виборцями, тому з першого місяця роботи проводить особисті прийоми громадян в кожному районі 20-го округу і встиг побувати з командою у багатьох населених пунктах.

Одне з питань, які піднімали виборці, – це проблема виплати заборгованості освітянам до нового року. Це вдалося відстояти перед Кабінетом Міністрів України. Разом з колегами-мажоритарниками з інших областей нардеп зустрівся із Прем’єр-міністром України, який пообіцяв, що усі борги закриють до 29 грудня.

РИНОК ЗЕМЛІ

Вячеслав Рубльов категорично проти будь-якого варіанта, коли власниками нашої землі можуть стати іноземці, а тому вважає, що обов’язковою має бути заборона продажу та відчуження іноземцям і іноземним компаніям землі, а також заборона продажу й відчуження іноземним юридичним та фізичним особам корпоративних прав на ті українські компанії, які вже стали власниками землі.

Він виступає проти зміни цільового призначення земель сільськогосподарського призначення та вважає, що обов’язково потрібно переглянути максимальний розмір земельних угідь, якими може володіти одна особа.

Вячеслав Рубльов переконаний, що людина має жити і працювати там, де її земля, адже тоді кожен буде турбуватися про розвиток свого населеного пункту. Народний депутат разом з колегами підготував необхідні правки та подав їх на розгляд Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. Він запевняє: якщо правки до законопроєкту не внесуть, то не голосуватиме за цей документ.

РОЗВИТОК ГРОМАД

Те, що у Верховній Раді відстояли акцизний податок, – привід для гордості Вячеслава Рубльова, адже ті депутати, які були обрані у мажоритарних округах, були переконані, що акциз потрібно залишити в громадах. Також за це виступили голови ОТГ, міські та селищні ради, адже надходження від акцизу – чимала сума в бюджет тієї чи тієї громади і можливість для них отримати кошти, за які можна провести освітлення, встановити зупинку чи прогрейдерувати вулицю. Під час внесення правок до державного бюджету 275 народних депутатів, у тому числі й Вячеслав Рубльов, проголосували за те, аби акцизний податок лишився на місцях.

Зараз у всіх на слуху адміністративно-територіальна реформа та децентралізація, адже це та реформа, яка визначить вектор розвитку кожної громади не на роки, а на десятиліття. Вячеслав Рубльов виступає за децентралізацію, але переконаний: вона має бути реальна, а не на папері. Його позиція як члена профільного комітету напрацьована спільно з Асоціацією міст, представниками місцевого самоврядування та іншими народними депутатами. Тож завдяки діалогу йому спільно з активістами та іншими народними депутатами вдалося довести той факт, що законопроєкт потребує суттєвих змін.

Підтримка тих, хто відстоює нашу свободу, – також важливе питання для народного обранця. Він голосував за те, аби учасники АТО, які захищали державу у складі добровольчих батальйонів, мали більше соціальних гарантій.  Ми усі пам’ятаємо: поки Збройні сили України не отримували чітких наказів, добровольці виступили на захист нашої держави. Попри те, що було розроблено механізм щодо включення добровольчих батальйонів до складу Збройних сил України, 3000 бійців були позбавлені гарантій і пільг. Тож закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції» посилює соціальні гарантії, тепер статус учасника бойових дій отримати набагато простіше і легше.

Один із законопроєктів, якому Вячеслав Рубльов приділив багато часу та уваги, – це законопроєкт про визнання депортованими тих українців, яких у 1944-1951 рр. примусово переселили з території Польської Народної Республіки.

За словами народного обранця, законопроєкт, який він ініціював, має на меті відновлення соціальної справедливості шляхом визнання примусового переселення осіб українського походження у 1944-1951 рр. з місць їх постійного проживання на території Польської Народної Республіки депортацією і здійснення відшкодування моральних та матеріальних збитків, соціальних пільг для людей, що постраждали внаслідок депортації у 1944-1951 рр.

Загалом, за час роботи в Парламенті Вячеслав Рубльов разом із колегами-депутатами підготував 18 законопроєктів. Вони стосувалися змін до Бюджетного кодексу України, змін до Митного кодексу, закону про відходи (щодо заборони пластикових пакетів) 

Опубліковано People UA 25.02.2020 року