Як вибрати ноутбук?

Обрати ноутбук набагато складніше, ніж стаціонарний комп'ютер, багато в чому це залежить від  вибору технічних характеристик пристрою з врахуванням таких додаткових параметрів: розмір, вага, ергономіка. Ви повинні визначитися, які саме завдання вирішуватиме ваш ноутбук: чи буде він використовуватися тільки в ділових цілях, або ж це буде іграшка. Якщо ви вирішили вибрати універсальний ноутбук, тоді читайте далі.

    Хто сказав, що розмір, вага, корпус не мають значення?

   Якщо Ви часто збираєтеся пересуватися з ноутбуком, то вага ноутбука стає важливим аспектом, який варто врахувати при його виборі. Вам обов'язково доведеться придбати спеціальну сумку або рюкзак, також це може бути діловий портфель або кейс з відділенням для ноутбука. Маса всієї цієї системи може досягати 5 кг., а то й більше. Вихід завжди є, адже на техно-ринку представлені компактні моделі масою до 2 кг. Ви можете штучно впливати на масу, наприклад, від'єднуючи CD/DVD-привід або інші комплектуючі, якими не плануєте користуватися. Також можна придбати ноутбук з екраном меншої діагоналі, який значно легший.

   А захистить ноутбук від зовнішніх пошкоджень матеріал корпусу. Одним з найнадійніших варіантів є металевий корпус з алюмінієвого або магнієвого сплаву. Але, як показує практика, на збереження ноутбука більше впливає сам господар і його дбайливе ставлення, тому й ноутбук з пластиковим корпусом також може прослужити довго і щасливо. Більш того, металевий корпус ноутбука збільшує його масу і вартість.

Клацати та клікати

   Хочу Вам нагадати про відомий факт: клавіатура на ноутбуці відрізняється від клавіатури настільного комп'ютера. Цифри доведеться набирати через клавішу альтернативної функціональності, інтуїтивно там все зрозуміло, але всеодно потрібно звикати. Власне клавіші на ноутбуці відрізняються від клавіш звичної РС-клавіатури. Перед покупкою спробуйте попрацювати за клавіатурою ноутбука, таким чином Ви перевірите, чи подобається Вам відчуття при натисненні, адже у деяких моделях клавіші звужені, що незручно для користування.

 TouchPad – це альтернатива миші, сенсорна панель, яка використовується для управління курсором, переміщенням пальця по її поверхні. Біля тачпада також розташовуються, як мінімум, дві кнопки, які виконують функціональність лівої та правої кнопок миші.

 TrackPoint – також альтернатива миші, невеликий джойстик, розташований в центрі клавіатури. Трекпоінт реагує на напрям і силу натиснення.

 Якщо Вам буде складно звикнутися до TouchPad або TrackPoint, використовуйте звичайну мишу, яка легко підключається через USB-порт ноутбука.

Дисплей ноутбука, матриця екрану

   Діагональ екрану 15,4 або 17-21 і більше дюймів чудово підійдуть для ігор. Менша діагональ вже не дозволить отримати повноцінного задоволення від графіки гри. Екран 10 або 12 дюймів – це компактна модель, яка може стати корисним діловим помічником.

Варто зауважити, що кожен виробник свою продукцію ноутбуків розділяє на певні серії, які мають відповідні чіткі характеристики по дизайну і ергономіці, для виконання поставлених перед ними завдань. Хочу лише додати вибір залежить від Вас, робіть своє життя функціональнішим!

Автор: Ірина Дяченко. Опубліковано «Лише Насолода» № 6(16) грудень-січень 2012

Магазин комп’ютерної техніки «Системз»

м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 53

тел.: (0332)774349

www.systems.com.ua