Яким був Третій молитовний сніданок Волині

Учасників заходу, а їх було майже дві сотні, гостинно зустрів Волинський обласний академічний музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка.

Серед присутніх – представники влади, бізнесу, культури, медицини, дипломати, священнослужителі, прийомні родини, учасники АТО/ООС, волонтери та інші.

Традиційно дійство розпочалося зі спільної молитви у виконанні архієрейського хору «Оранта». Згодом повідомили мету заходу: збір коштів на придбання діагностичного обладнання для неонатального центру Волинського обласного територіального медичного об’єднання. Йдеться про апарат амплітудно-інтегрованої електроенцефалографії для діагностики патологічних відхилень у діяльності центральної нервової системи новонароджених.

Міський голова Ігор Поліщук зазначив: «Це вже добра традиція, коли люди різних релігійних конфесій, політичних переконань і професій збираються, немов одна родина, щоб допомогти ближньому. Я щиро бажаю, аби цей день запам'ятався не лише світлинами, а й плідним спілкуванням один з одним. Ми маємо задуматися, який слід ми залишимо по собі, по яких справах і вчинках нас згадають нащадки. Давайте спільно дамо результат і врятуємо діток, котрі сподіваються на нашу допомогу!»

Поєднують молитву та добрі справи у Луцьку з 2018-го року. Спільними зусиллями представників влади, духовенства, громадськості та бізнесу вже придбано дороговартісні гемоаналізатори для дитячих лікарень й дихальний апарат.

Генеральний директор КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» Ірина Горавська розповіла, що допомога благодійників дуже цінна, бо можливості придбання необхідного обладнання коштом закладу – обмежені.

«На жаль, держава не виділяє нам гроші на придбання такого обладнання. І тому ми сьогодні звертаємося до вас – меценати, бізнесмени, політики. Без вашого сприяння дітки не отримають якісної медичної допомоги. Долучіться, будь ласка, подбайте про майбутнє України. Маючи на балансі апарат для діагностики патологічних відхилень у нервовій системі новонароджених, ми станемо ще потужнішою клінікою, де не лише виходжують проблемну дітвору, а й працюють на випередження різних недуг та патологій», – підсумувала вона.

Священнослужителі різних конфесій разом з усіма молились за Україну, її народ, військо, лікарів, а також – за Луцьк та мир у світі.

Молитви виголосили: митрополит Луцький і Волинський Михаїл, директор релігійної місії «Карітас-Спес» римсько-католицької церкви отець Роман Бурник, старший пастор Церкви адвентистів сьомого дня Володимир Мелись, голова Волинського об’єднання церков євангельських християн-баптистів, єпископ Ярослав Троць, вікарій Волинської єпархії Української православної церкви, єпископ Камінь-Каширський Афанасій, екзарх Луцький Української греко-католицької церкви єпископ Йосафат, голова Волинського об’єднання Української церкви християн віри євангельської, єпископ Михайло Близнюк.

А завершився Третій молитовний сніданок спільною молитвою усіх присутніх «Боже великий, єдиний».

Перед присутніми також виступили дитячі колективи та співак Сергій Скулинець.

До слова, молитовні сніданки – багаторічна традиція, вони проводяться у США вже понад 60 років. Перший такий захід був організований президентом США Дуайтом Ейзенхауером у 1953 році, і з того часу молитовні сніданки проводять постійно. Це звичай десятків країн світу, який покликаний об’єднати людей задля молитви та доброї справи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Разом молилася, прониклася та спостерігала Олена Бекеша

Фото: відділ інформаційної роботи міської ради

Опубліковано People UA №3 (55) зима 2021-2022