Юрій Галайда

«Свій» бухгалтер чи бухгалтерська фірма? – питання відкрите…»

Відома істина навчає: «Гроші люблять підрахунок». Облік та аудит, фінанси, бухгалтерія – відповідальна сфера, тому ми звернулися до справжнього фахівця дебету-кредиту з 20-річним досвідом роботи, який впевнено доведе, що робота із цифрами може бути істинним мистецтвом. Як бути успішним у бізнесі, довіривши свої фінансові справи бухгалтерському центру, – читайте в ексклюзивному інтерв’ю із директором «Бухгалтерського центру «Проф Основа» Юрієм Галайдою.

Довідка

Персона: Галайда Юрій Миколайович

Посада: Засновник та директор ТзОВ «Бухгалтерський центр «Проф Основа»

Знак зодіаку: Телець (ДН: 6.05)

Життєве кредо: Стався до людей так, як хочеш, щоб вони ставились до тебе!

Сімейний стан: одружений, виховує двох дітей

Бізнес для нього – це засіб для досягнення поставлених цілей

Влада для нього – це можливість робити те, чого не можна зробити в звичайних умовах

Ідеальний дім – це дім, в якому ти живеш

Справжній смак життя – це вміння жити і насолоджуватись сьогоднішнім днем

People UA: Ви засновник і незмінний керівник «Бухгалтерського центру «Проф Основа», якому нещодавно виповнилось 5 років. Коротко розкажіть про шлях від ідеї до створення компанії?

Юрій Галайда: Ідея створити бухгалтерську фірму виникла тоді, коли працюючи головним бухгалтером прийшло розуміння, що я можу робити набагато більше як спеціаліст в галузі бухгалтерського обліку. Від ідеї до її реалізації – один крок, який мені вдалось зробити, заснувавши «Бухгалтерський центр «Проф Основа». Позаду уже перші 5 років практичної роботи, за які ми змогли міцно стати на ноги, сформувати матеріально-інформаційну базу та надійний колектив з працівників-професіоналів своєї справи. Наша мета в найближчій перспективі – стати одними з лідерів на ринку бухгалтерських послуг.

People UA: Чому Ваш бухгалтерський центр носить назву «Проф Основа»?

Юрій Галайда: В назві підприємства якраз і закладено основну мету його створення, а саме: прагнення бути надійною, професійною основою для Вашого бізнесу.

People UA: Ваші клієнти – вони хто? 

Юрій Галайда: Будь-яка юридична особа чи приватний підприємець, а в найближчій перспективі – і фізичні особи (Закон про декларування доходів та майна фізичних осіб). 

Ми пишаємось тим, що досягли такого рівня роботи, при якому кількість наших клієнтів збільшується, та в сучасних непростих умовах ведення бізнесу вони почуваються захищеними.

People UA: У чому переваги співпраці з бухгалтерською фірмою над штатним бухгалтером на підприємстві?

Юрій Галайда: Питання на сьогодні є дуже поширеним та дискусійним в бізнесовому середовищі, а відповідь на нього можна знайти тоді, коли ми для себе з’ясуємо, хто є хто.

Звичайний бухгалтер – це спеціаліст широкого профілю на підприємстві. Він одночасно веде бухгалтерський облік багатьох юридичних осіб та підприємців, надає юридичні, реєстраційні, консультаційні, маркетингові послуги, є фахівцем з персоналу та кадрах, з охорони праці та екології, надає всі супутні послуги, які тільки є на підприємстві – такий собі «Майстер на всі руки!». 

Саме тому, беручись за всі напрямки роботи, такий фахівець допускає багато помилок, неправильно веде бухгалтерський облік, не встигає за змінами в законодавстві, не має можливості спілкуватись з іншими бухгалтерами, позбавлений професійного росту, що в майбутньому призводить до великих штрафів для підприємства, сплати надмірних сум податків та до непередбачених витрат.

Бухгалтерський центр – це перш за все правильна організація роботи бухгалтерської служби, де кожен працівник є спеціалістом та відповідає за свою ділянку роботи й контролюється своїм безпосереднім керівником.

Оскільки в бухгалтерській фірмі працює багато працівників на чолі з досвідченим керівником, це надає можливість професійного спілкування та обміну досвідом між працівниками.

Фахівці мають змогу відстежувати усі зміни в законодавстві та набувати професійного росту, мають інформаційно-методичне забезпечення бухгалтерської фірми та можуть брати участь у семінарах та тренінгах. 

Бухгалтерська фірма обслуговує багато юридичних осіб та підприємців з різних галузей економіки, бере участь в податкових перевірках, судових процесах, завдяки чому напрацьовується база знань та можна застосовувати отриману інформацію безпосередньо в своїй роботі.

Для бізнесу робота з бухгалтерською фірмою обходиться набагато дешевше за рахунок економії на облаштування робочого місця, податків із зарплат найманих працівників, передплати періодики, поїздок на семінари та навчальні курси, податкове планування та витратах менших сум податків, оптимізації оподаткування і т.п.

Основна відмінність бухгалтерського центру від штатного бухгалтера – це досвід і знання!

People UA: Що Ви вважаєте найбільшою проблемою, яка стоїть перед бухгалтерською професією сьогодні?

Юрій Галайда: Основною проблемою вважаю те, що, на жаль, сьогодні бухгалтерський облік ведеться не для власників бізнесу, а для уникнення проблем з контролюючими органами. Тому морально дуже важко робити те, що фактично не потрібне тому, хто оплачує твої послуги.

People UA: Як оцінюєте економічну ситуацію в країні в порівнянні із світовою?

Юрій Галайда: Економічна ситуація в Україні є катастрофічною. А країну яка повністю потонула в беззаконні та корупції, де все працює виключно на домовленостях та «кришуванні», не можна взагалі порівнювати з цивілізованими країнами, де діють закони та дотримуються права.

People UA: Яку реформу Ви провели б, якби мали б можливість?

Юрій Галайда: Звичайно, податкову реформу, оскільки саме податки та платежі є основою функціонування держави та забезпечення життєдіяльності її громадян.

People UA: Що можна зробити, аби змінити економіку на краще?

Юрій Галайда: На мою думку, щоб змінити економіку на краще, потрібно:

- Встановити найнижчі в світі податкові ставки та ввести кримінальну відповідальність за ухилення від сплати податків.

- Скасувати всі контролюючі органи шляхом перетворення їх в сервісні центри та ввести кримінальну відповідальність для посадових осіб державних установ за перевищення службових повноважень.

- Закон один для всіх! Скасувати усі пільги, дотації, субсидії, спрощені режими оподаткування для уникнення неконкурентних переваг.

- Основний принцип – держава для людей. На сьогоднішній день, на жаль, державні установи та чиновники працюють виключно на своє збагачення, перетворивши державу на інструмент в своїх руках, а людей, які тут проживають, на обслуговуючий персонал…

People UA: Традиційне питання від нашого журналу: в чому секрет Вашого успіху?

Юрій Галайда: Потрібно дотримуватися балансу в усьому. Моє золоте правило: «Стався до людей так, як хочеш, щоб вони ставились до тебе!». В будь-якій ситуації потрібно залишатися людиною. Я завжди щирий і говорю те, що думаю, відповідно й хочу, щоб так ставились до мене. 

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фотограф: Аліна Мендак. Локація : Noble Restaurant

 

Проф основа 

м. Луцьк, Ковельська, 1

profosnova@ukr.net

(050) 775-73-40

(067) 984-02-82

(332) 72-62-80

Опубліковано "People UA" № 1(53), літо 2021