Юрій Погуляйко

«Волинська обласна державна адміністрація продовжує працювати над виконанням завдань для розвитку волинського краю»

Від його дій залежить благоустрій нашого рідного краю. Він – перша посадова особа Волинської області, якій доручив опікуватися волинською землею Президент України. Ексклюзивно для читачів журналу «People UA» голова Волинської обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко вперше дає VIP-інтерв’ю. Юрій Михайлович розповідає про підтримку волинян, свої результати в роботі за час головування у Волинській ОДА, плани та перспективи розвитку краю, наповнюваність бюджету під час коронакризи, розвиток інфраструктури області, медицини, освіти, культури, спорту, будівництва та інших галузей.

Довідка:

Персона: Погуляйко Юрій Михайлович 

Посада: голова Волинської обласної державної адміністрації 

Знак зодіаку: Скорпіон (ДН: 12.11)

Життєве кредо: хочеш змінити світ– почни з себе

Сімейний стан: одружений, виховує двох дітей

В дитинстві мріяв стати: відомим спортсменом

Важлива подія в житті: народження дітей

Влада для нього – це парадигма мислення

Бізнес для нього – це економічне зростання країни

Історичне місце: Чернігів

Незабутній концерт: піаністки Кейко Мацуї

Улюблений фільм: «Любов і голуби»

Музика: пісні Миколи Гнатюка та Софії Ротару

Книга: документальна література

Авто: Аudi

Вид спорту: бокс, футбол, волейбол

Вид відпочинку: риболовля

Страва: салат «Олів’є»

Напій: узвар

Ідеальний дім – це місце, де сім’я

Справжній смак життя – це свобода

People UA: Юрію Михайловичу, Ви працювали дільничним інспектором міліції, потім оперуповноваженим відділення Державної служби боротьби з економічною злочинністю Краснодонського міського відділу УМВС України Луганської області. Проходили службу на посадах рядового та начальницького складу в органах внутрішніх справ МВС України в Миколаївській, Дніпропетровській, Чернігівській та Луганській областях, згодом – в Національній поліції. Служили у податковій міліції Головного управління ДФС Донецької області. Зрештою, обіймали посаду першого заступника голови Луганської облдержадміністрації і нині працюєте головою Волинської ОДА. Як потрапили в політику? І чи легко було перейти з правоохоронної сфери в місцевий орган державної виконавчої влади?

Юрій Погуляйко: Так, мій трудовий стаж досить великий. Справді, розпочинав дільничним інспектором, пройшов усі сходинки кар’єрного росту, якщо можна так сказати. За цей час здобув достатньо досвіду, і з 2007 року обіймав вже керівні посади. Тому якось мене попросили застосувати знання і досвід в іншій сфері діяльності. Саме так я потрапив у політику. Труднощі є усюди, але, працюючи в будь-якій сфері, треба працювати і викладатися на повну.

People UA: Юрію Михайловичу, які важливі прийняті рішення Президента Ви підтримуєте?

Юрій Погуляйко: Повністю підтримую політику Президента України Володимира Зеленського і всі прийняті ним рішення.

People UA: Вже більше року Ви працюєте на посаді голови Волинської обласної державної адміністрації. Що вдалося зробити для розвитку Волині? За час Вашого головування у Волинській ОДА, яких позитивних змін вдалося домогтися у Волинській області? Якими здобутками найбільше пишаєтеся?

Юрій Погуляйко: Незважаючи на складний попередній рік, область поступово розвивалась. Зокрема, в регіон залучили державні кошти для будівництва і ремонту доріг, шкіл та садочків, продовжилася розбудова сільської медицини та вдалося розпочати реконструкцію приймальних відділень опорних лікарень. Так, пандемія коронавірусу внесла свої корективи у всі сфери життєдіяльності й багато ресурсів у Волинській області спрямували на зміцнення медичної системи та підтримку лікарів. Але, попри це, обласна державна адміністрація продовжує працювати над виконанням завдань для розвитку волинського краю.

Для прикладу, важливою для розвитку Волині є успішно завершена спільна робота Волинської ОДА, Волинської митниці ДФС та Кабінету Міністрів України щодо реконструкції та розбудови 6-ти пунктів пропуску Волинської області. Йдеться про пункти пропуску «Ягодин», «Устилуг» на українсько-польському та «Доманове», «Дольськ», «Пулемець», «Піща» українсько-білоруському кордонах, котрі включені в урядовий план заходів з облаштування пріоритетних пунктів пропуску.

Зокрема, планом заходів, затвердженим Кабміном на 2021-2023 роки, передбачено фінансування для реконструкції та розбудови таких пунктів пропуску: «Ягодин» на суму 302 млн 216 тис. грн, «Устилуг» – 279 млн 694 тис. грн, «Дольськ» – 428 млн 967 тис. грн, «Доманове» – 414 млн 843 тис. грн, «Пулемець» – 351 млн грн, «Піща» – 351 млн грн.

 

People UA: Юрію Михайловичу, у Вас три вищі освіти. Ви закінчили Луганський державний аграрний університет (менеджер організацій і підприємств), Міжрегіональну Академію управління персоналом (юрист), Академію управління Міністерства внутрішніх справ (юрист). Чи допомагають здобуті знання нині в роботі?

Юрій Погуляйко: Найбільше у роботі мені допомогли знання й досвід, здобутий під час роботи у правоохоронних органах. Я не заперечую важливість освіти, але, як показало життя, – практичний досвід у будь-яких питаннях набагато важливіший.

People UA: Після призначення головою Волинської облдержадміністрації Ви зустрічаєтеся з людьми. З якими проблемами найчастіше до Вас приходять волиняни?

Юрій Погуляйко: Так сталося, що, працюючи в правоохоронних органах, мені часто доводилося проводити прийоми громадян. За час роботи на посаді голови Волинської ОДА прийомів громадян відбулося лише декілька. Опісля розпочався карантин, а прийоми були призупинені. Однак під час робочих поїздок у райони Волинської області часто спілкуюся із місцевими жителями, які піднімають найрізноманітніші питання. Для прикладу, від допомоги в придбанні телевізора для школи до будівництва дороги чи садочка. Але найближчим часом планую відновити особисті прийоми громадян з дотриманням карантинних обмежень, тому думаю, що тематика питань зміниться і матиме більш особистий характер.

People UA: Юрію Михайловичу, Ви як господарник чітко знаєте, які галузі потребують найбільшої уваги. Куди в основному спрямовуються бюджетні кошти Волинської області? І чи вистачає цих коштів на розвиток інфраструктури, бізнесу, будівництва, медицини, освіти, культури, спорту тощо?

Юрій Погуляйко: Розвивати передусім потрібно бізнес та будівництво зокрема. Розвиток бізнесу – це нові робочі місця й економічне зростання будь-якого регіону та країни в цілому. Від цього залежить й наповнення бюджету. Як відомо, левова частка усіх ресурсів загального фонду бюджету області – це кошти, передбачені, насамперед, на утримання установ освіти та охорони здоров’я. Якщо говорити про бюджет розвитку, то це досить маленький ресурс, котрий розподіляють на першочергові потреби. Для прикладу, це можуть бути кошти на співфінансування будівництва якогось об’єкту. Звичайно, цих коштів не вистачає, тому щоденно працюємо над наповненням бюджету.

People UA: Які першочергові завдання стоять перед Вами сьогодні? Які проблеми волинського краю потребують найпершого і найшвидшого вирішення? 

Юрій Погуляйко: Волинь – прикордонний регіон, який має необмежені можливості для розвитку та є стратегічною областю України. Географічне розташування Волинської області дозволяє розвиватися у різних напрямках, налагоджувати стосунки та співпрацювати із сусідніми державами Європейського Союзу, залучати інвесторів та рухатися у напрямку сталого соціально-економічного розвитку.

Область має гарні перспективи розвитку галузей сільського господарства, маємо великі промислові підприємства, які уже не один рік наповнюють місцеві бюджети та забезпечують робочими місцями наших мешканців. 

Але однією із головних проблем розвитку вважаю погано розвинену логістичну систему, на яку безпосередньо впливає стан доріг. У 2020 році завдяки програмі Президента України «Велике будівництво» нам вдалося відновити дорожнє покриття на більш як 134 кілометрах волинських доріг державного значення. І ця робота продовжуватиметься. Цьогоріч до президентської програми увійшло 46 волинських об’єктів, на які з Державного дорожнього фонду передбачено 676,41 млн грн. Окрім доріг державного значення, у 2021році плануємо відновити 21 місцеву дорогу. Сподіваюся, що нам вдасться змінити до кращого дорожню інфраструктуру області й більш ніхто не скаже, що у волинському краї погані дороги.

Також маємо хороші перспективи розвитку туризму. Тим більше, що сприяє цьому сама природа Волині. Своїм місцем сили в області вважаю Шацькі озера. Це унікальний природний комплекс, який необхідно обов’язково зберегти. Саме тому з перших днів мого призначення на посаду голови Волинської ОДА взяв це питання під особистий контроль та створив робочу групу щодо вивчення проблеми обміління Шацького поозер’я. Наразі працюємо над залученням державних коштів для проведення комплексу заходів, що допоможуть зберегти озера.

До слова, під час свого візиту на Волинь Президент України Володимир Зеленський також наголосив, що необхідно відновити дороги до пункту пропуску «Ягодин» та перлин волинського краю Шацького поозер’я.

Усе це в комплексі сприятиме покращенню інфраструктури, створюватиме інвестиційну привабливість Волині та розвиватиме туризм.

People UA: Юрію Михайловичу, чи відчуваєте підтримку та розуміння волинян?

Юрій Погуляйко: Волиняни – дуже хороші люди. Переконався в цьому особисто, коли здійснив свої перші робочі поїздки у райони області. Тут проживають добрі, щедрі та щирі люди. Звичайно, я відчуваю їх підтримку, за що їм хочу сказати величезне спасибі. За час роботи виникали різні ситуації, але підтримка була завжди. Часом бувало нелегко, особливо коли критикували ті чи інші прийняті рішення, але ми завжди намагалися знайти конструктив і здебільшого усе вдавалося.

People UA: Як вплинула коронакриза на наповнюваність бюджету? Чи вдалося реалізувати роботу, спрямовану на розвиток Волині за останній рік? Чи доводилося залучати інвесторів, благодійників у складний час?

Юрій Погуляйко: Негативно, звичайно. Ні для кого не секрет, що через пандемію та відповідні протиепідемічні заходи, зокрема локдаун, обласний бюджет був недовиконаний. Зокрема, зменшились надходження від податків, бо багато підприємств деякий час не працювали. Та варто сказати, що у подібній ситуації опинилась не лише Волинська область, а й держава загалом. Але такі заходи були вимушені, аби зберегти здоров’я українців. Щодо інвесторів та благодійників, то варто подякувати соціально відповідальному бізнесу області, який свого часу допоміг нам застрахувати усіх волинських медиків, котрі працюють у ковідних госпіталях.

Нині щоденно працюємо, аби наповнювати бюджет Волинської області. Так, у I кварталі 2021 року обласний бюджет виконано на 112 %. У порівнянні з відповідним періодом минулого року власні доходи місцевих бюджетів в цілому по області зросли на 179,6 млн грн. або на 14,5%, у тому числі надходження податку на доходи фізичних осіб – на 128,1 млн грн. або на 16,2%. Загалом, доходи обласного бюджету зросли на 17,7 %.

Окрім цього, в I кварталі цього року перевиконані планові показники надходжень податку на доходи фізичних осіб на 68,8 млн грн, місцевих податків – на 35,7 млн грн, акцизного податку – на 14,1 млн грн, рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів – на 13 млн грн і податку на прибуток підприємств – на 11,9 млн гривень. 

Варто наголосити, що в загальноукраїнському рейтингу Волинська область за підсумками І кварталу цього року перебуває на п’ятій позиції за динамікою власних доходів місцевих бюджетів та за темпом росту надходжень податку на доходи фізичних осіб.

People UA: Розкажіть про колектив, з яким працюєте над розвитком Волинської області. Які питання як керівника сьогодні найбільше Вас хвилюють?

Юрій Погуляйко: У роботі завжди ціную та поважаю професійність та ініціативність, а не просто відсиджування на роботі. У Волинській обласній державній адміністрації є колектив досвідчених фахівців, які завжди надають пропозиції та висловлюють свою думку з приводу тих чи інших питань. Це керівники із багаторічним досвідом роботи у сферах, які очолюють, тому я завжди прислухаюся до їх думок. 

People UA: Кому хотіли б подякувати за підтримку, ініціативи та успішні кроки волинського краю?

Юрій Погуляйко: Дуже потужними людьми на Волині вважаю генерального директора міжнародної компанії «Modern-Expo Group» Петра Пилипюка та засновника компанії «Волинь-зерно-продукт» Євгена Дудку. Це прогресивні люди, які, розвиваючи підприємства, котрі очолюють, роблять великий вклад і в розвиток Волинської області.

People UA: Ви – люблячий чоловік та батько двох дітей. Як Вам вдається поєднувати роботу і сімейне життя? Як Ваші близькі реагують на Вашу зайнятість?

Юрій Погуляйко: Підтримка сім’ї для мене дуже важлива. І я вдячний дружині, котра підтримує мене у всьому. Усі важливі рішення, такі як робота в іншій області, ми приймаємо разом. Для прикладу, Волинь – це вже восьма область, де я працюю. Моя сім’я проживає у Києві. Донька до восьмого класу навчалася у гімназії імені Тараса Шевченка, а вже дев’ятий закінчила в «Лідері». Син навчається у третьому класі. Розумію, що діти звикли до свого середовища спілкування, і постійні переїзди – не найкраще для них. Так, у зв’язку з роботою, дуже мало часу приділяю сім’ї, частіше хотілося б бачитися з дружиною та дітьми. Але мене повністю підтримує родина, інакше – я не зміг би.

People UA: Посада голови Волинської ОДА вимагає чимало часу. У губернатора багато справ: зустрічі, наради, поїздки, але є час працювати, а є – відпочивати. Як і де відпочиває Юрій Погуляйко? Чи маєте хобі?

Юрій Погуляйко: Дуже люблю риболовлю. Для прикладу, полювання – однозначно не для мене. А порибалити на річці Десні – для мене найкращий відпочинок. Тож, як тільки випадає нагода, відразу їду саме туди. До речі, у волинському краї люблю бувати на озері Пісочне у Шацькому районі (тепер уже Ковельському). Зачаровує прекрасна природа, але бував там лише у робочих поїздках. 

People UA: Випуск нашого журналу вийде до Великодніх свят. Що побажаєте українцям, волинянам зокрема?

Юрій Погуляйко: Щиро бажаю миру, спокою та процвітання кожному та державі загалом.

People UA: Традиційне питання від нашого журналу: в чому Ваш секрет успіху?

Юрій Погуляйко: Складно відповісти. Але вважаю, що у будь-якій ситуації треба завжди залишатися людиною. Є такий вислів: «Якщо не знаєш, як вчинити, – дій за законом». 

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фотограф: Аліна Мендак

Опубліковано "People UA" № 1(53), літо 2021