Юрій Семенюк

«Нам потрібно запозичити закони європейців і адаптувати до наших реалій, щоб по них можна було жити»

За працелюбність, принциповість та вимогливість до себе і підлеглих, чуйне ставлення до запитів громадян Юрій Семенюк користується повагою та авторитетом серед трудового колективу Підгайцівської сільської ради та односельців. Не одну каденцію вони довіряють Юрію Михайловичу посаду сільського голови. Як справжній господарник, в умовах важкої економічної ситуації в країні, розвиває Підгайці та прилеглі села – дізнайтеся в ексклюзивному інтерв’ю. 

Досьє

Персона: Семенюк Юрій Михайлович

Посада: Підгайцівський сільський голова (Луцький район)

Знак зодіаку: Овен (13 квітня)

Життєве кредо: «бачу мету – не бачу перешкод»

Сімейний стан: одружений

Важлива подія в житті: народження двох доньок

Історичне місце: Козацькі могили

Незабутній концерт – виступ Державного академічного Волинського народного хору

Улюблений фільм: «Віднесені вітром»

Музика: українська народна

Книга: «Кобзар» Тараса Шевченка

Авто: Toyota Camry

Вид спорту: легка атлетика

Вид відпочинку: море

Страва: український борщ

Напій: томатний сік

Ідеальний дім – той, в який хочеться йти

Справжній смак життя –  коли все є

Влада для нього – це можливість вирішувати питання для людей

 

People UA: Розкажіть про свій шлях до посади сільського голови.

Юрій Семенюк: Розпочав трудову діяльність у 1979 році. У 2007 році мене обрали секретарем сільської ради Підгаєць. А 1 червня 2008 року на посаду сільського голови. Відтоді я взяв на себе відповідальність за кожного жителя цієї території.

Юрій Семенюк: Сільський голова повинен бути висококваліфікованим спеціалістом, здібним і вмілим організатором, ініціативним і авторитетним керівником.

People UA: Що є найважчим увашій роботі?

Юрій Семенюк: Одночасно задовільнити усі прохання мешканців сільської ради.

People UA: З якими проблемами до вас найчастіше звертаються люди?

Юрій Семенюк: З тими, що стосуються землі, будівництва та грошей.

People UA: За час вашого головування, що вдалося зробити для земляків і які досягнення для вас є найбільш вагомими?

Юрій Семенюк: У своїй повсякденній роботі велику увагу приділяю соціально-економічному розвитку території сільської ради, яку очолюю. Наша команда надає особливого значення розвитку підприємств сільського господарства, малого бізнесу. За час мого головування, тут було зареєстровано великі підприємства, які приносять прибутки до бюджету сільської ради.

Разом з колегами, велику увагу приділяю забезпеченню належного функціонування установ комунальної власності. Було побудоване поштове відділення в селі Струмівка, проведено капітальний ремонт та відновлено роботу будинку культури села Підгайці та клубу села Крупа. Було відкрито комунальне підприємство при Підгайцівський сільській раді, яке успішно надає послуги громадянам.

Здійснено благоустрій населених пунктів сільської ради: проведено вуличне освітлення на 23-ох вулицях, прокладено 21 км дороги з твердим покриттям на 40 вулицях, прокладено тротуарні доріжки по вулицях, облаштовано три дитячих майданчики для відпочинку дітей, відкрито додатково дві групи в дитячому дошкільному закладі села Підгайці. У світлому майбутньому будівництво дитячого дошкільного закладу в селі Крупа.

Значну увагу приділяємо медичному обслуговуванню населення, адже відкрито нову амбулаторію загальної практики сімейної медицини в Підгайцях, збудовано ФАПи у Струмівці й у Крупі.

People UA: Усі ми розуміємо, що Україна переживає нелегкі часи. Як це позначилося на вашій роботі?

Юрій Семенюк: Я свідомий громадянин своєї держави. Те, що пережили і зараз переживають наші люди, свідчить про витривалість та мужність українців. Аби нинішнє покоління пам’ятало історію, знало своє коріння, за моєї ініціативи в селі Крупа встановлено пам’ятник «За волю та незалежність Українського народу». В Підгайцях відкрито пам’ятні дошки з іменами загиблих у Великій Вітчизняній війні та меморіальну дошку, пам’яті загиблих в зоні проведення АТО земляків. Ми пам’ятаємо…

Такі скрутні часи, звісно, відображаються на роботі кожного, але роблю все, що у моїх силах.

People UA: Коли було жити краще? І, на вашу думку, коли будемо жити краще?

Юрій Семенюк: У 2007-2008 роках. У людей не було потреби їхати за кордон у пошуках кращої долі. Життя українців було стабільним, розміреним, спокійним. Тоді був такий «рух», що будівельники заробляли немалі гроші, а будівництво – одна із важливих галузей для села. Воно розвивалося, розбудовуючись.

А в наші дні жити краще будемо тоді, коли закінчиться війна, і на «передовій» не будуть гинути прості хлопці.

People UA: Яким ви бачите найближче майбутнє України?

Юрій Семенюк: Вірю, що років через три все налагодиться. Путіну, думаю, ще недовго залишилось…

People UA: Україна вчора та Україна сьогодні. Ваші роздуми?..

Юрій Семенюк: Усі бачать, що зараз нам потрібно просто переплисти Буг, як то казали, на січкарні, і порівняти наше життя та європейців. Чому б не взяти приклад із жителів сусідніх держав? Поляки і чехи ж успішно господарюють.

До прикладу, у сільській раді є близько 160-170 рахунків, і коли я сюди прийшов, ніяк не міг зрозуміти для чого?!? Якщо є фірма, то є один валютний і один гривневий рахунок. Крім того район вилучає великі суми грошей. От, скажімо, є один рахунок, з якого можна зняти не менше тисячі, а з другого не більше тисячі. Скажіть мені, де тут здоровий глузд? У нас змушують планувати гроші на рік уперед, але ж протягом року постійно відбуваються зміни. Поки ті кошти «перекинути» в роботу, минає час. Я вже мушу працювати над поставленим завданням. Я не чекаю, я вже роблю, доробляю, а гроші тільки після сесії сільської ради будемо перераховувати.

Якщо люди вибрали сільського голову та депутатів, то чому шановні «вищестоящі органи» заважають працювати своїми інструкціями? Якщо закрити район, то й не відчують, що він був закритий. А закриють сільську раду – побачать, що буде: черга кілометрова.

Боротьба з корупцією – цікава тема. Доповідає наш «відважний» прем’єр-міністр: «У нас саме жорстке законодавство». В той час, коли у всіх недостатньо коштів для нормальної роботи і один в одного просять допомоги, в тому числі контролюючі органи, як можна боротися з корупцією? Я вважаю, для того щоб боротися з корупцією потрібно забезпечити контролюючі органи і місцеві бюджети коштами та впровадити нормальні закони, які повинні писатися «знизу доверху», а не «зверху донизу». Нам потрібно запозичити закони європейців і адаптувати до наших реалій, щоб по них можна було жити.

Юрій Семенюк: Звичайно ж, не лише робота, я завжди намагаюсь доводити до кінця справи, які запланував, і мені приносить задоволення бачити позитивний результат.

People UA: Які ваші пріоритети у роботі?

Юрій Семенюк: Завжди розуміти людей, які звертаються за допомогою, і зробити максимум для того, щоб їм жилося краще. Я ніколи не кидаю слів на вітер, дотримуюся обіцяного та не ставлю себе вище від інших, я такий, як і всі.

People UA: А як рідні ставляться до вашої зайнятості?

Юрій Семенюк: Із розумінням… Але, звичайно, часу на все не вистачає, роботи завжди багато, потрібно, по можливості, всім допомогти.

People UA: Чи є у вас хобі?

Юрій Семенюк: Люблю відвідувати концерти, аби послухати гарну музику.

People UA: О котрій починається Ваш трудовий день і о котрій закінчується? 

Юрій Семенюк: Кожного дня прокидаюся о сьомій годині ранку і поспішаю на роботу. A в котрій годині закінчується, хм-м-м?.. По різному, як Бог дасть (сміється – авт.). Мене іноді питають: «Що, у вас немає вихідних? Відповідаю: «Ні, не- має. Завжди є якісь справи, коли потрібно бути на робочому місці або на телефонному зв’язку.

People UA: Із чого починається Ваш трудовий ранок?

Юрій Семенюк: Із вирішення важливих питань.

People UA: Ви принциповий керівник?

Юрій Семенюк: А як на такій посаді бути іншим?!? Ніяк!

People UA: Яким саме принципам ніколи не зраджуєте?

Юрій Семенюк: За той час, поки обіймаю посаду голови сільської ради, були різні ситуації. Завжди були охочі вплинути на моє рішення, але я ніколи не поступлюся, якщо вважаю, що це неправильно чи несправедливо.

People UA: Рік, що минає, відзначився вагомими результатами у господарській діяльності Юрія Семенюка. Нещодавно Ви отримали перемогу в номінації «Господарник року» в рамках Премії «Люди року-2015. Волинь». Які ваші відчуття?

Юрій Семенюк: Мені дуже приємно, що оцінили результати моєї роботи.

People UA: Смак перемоги вам знайомий, бо це не єдина ваша нагорода…

ЮС: Справді, мою багаторічну працю неодноразово відзначали. Стіни в моєму робочому кабінеті прикрашають грамоти та подяки голів обласної та районної державних адміністрацій, голів обласної та районної рад. За сприяння органам внутрішніх справ, був нагороджений відзнакою МВС України. За підтримку релігійних громад грамотами: митрополита Київського і всієї України – Володимира, Патріарха Київського і всієї Руси-України – Філарета, Митрополита Луцького і Волинського – Ніфонта та Єпископа Луцького і Волинського – Михаїла. Також орденами «Архистратига Михаїла», «Миколи-Чудотворця», «Святого Юрія Переможця», медалями «25 років виводу військ з Афганістану», «За гідність та патріотизм» «За заслуги». Ще – ювілейними медалями «Двадцять років Незалежності України», «105 років від дня народження С.Бандери». Усі ці відзнаки нагадують про щоденну копітку працю та мотивують до подальшої результативної роботи.

People UA: Поділіться з нашими читачами, завдяки чому можна досягнути успіху?

Юрій Семенюк: Потрібно мати твердий характер, завжди дотримуватися свого слова, не давати порожніх обіцянок, ніколи нікого не обманювати, а все задумане закінчувати.

 

Спілкувалася Леся Омельчук. Опубліковано "People UA" № 1(35), зима 2016

с. Підгайці, вул. Шкільна, 30, тел. (0332) 707503, 797503