Юрій Войтенко

«Стати найкращим банком для малого і середнього бізнесів»

Комунікабельний перша думка, яка склалася про цього чоловіка, коли я прийшла на VIP-інтервю. Серйозне рукостискання та оптимізм – ніби непоєднувані поняття для банкіра, але ця багатогранна особистість зацікавлює з перших хвилин спілкування своїм інтелектом. На столі лежить книга, ноутбук та телефон, відразу зрозуміло, що спілкуватися доведеться з мудрим керівником. Він знає усе про фінанси і щиро ділиться своїм досвідом та дорогоцінним часом з оточуючими людьми. ПриватБанк – бренд, якому довіряють більше 20 млн клієнтів, і ця цифра дійсно говорить про високий рівень довіри. Вірити в себе, знайти свою справу та прагнути стати найкращим в ній, постійно вчитись і виходити із зони комфорту складові успіху директора Північно-Західного регіонального управління ПриватБанку Юрія Войтенка. Про початок своєї кар’єри, саморозвиток, налагодження співпраці, захоплення та сім’ю розповідає він в ексклюзивному інтерв’ю для читачів журналу «People UA».

Довідка

Персона: Войтенко Юрій Олексійович

Посада: директор Північно-Західного регіонального управління ПриватБанку

Знак зодіаку: Терези (ДН: 15 жовтня)

Життєве кредо: відповідальний і небайдужий

Сімейний стан: одружений

В дитинстві мріяв стати: космонавтом

Важлива подія в житті: таких чотири народження синів

Бізнес для нього – це партнери і їх довіра

Влада для нього«я не маю амбіцій в політиці і владі, займаюсь улюбленою справою»

Історичне місце: Кам’янець-Подільський замок

Класний фестиваль: свято пива в Будапешті

Незабутній концерт: Дженніфер Лопес в Києві

Вражаючий музей: історії Полтавської битви

Феєричне шоу: цирк Дю Солей

Отримана нагорода: ще попереду :)

Улюблений фільм: «Хоробре серце»

Музика: Depeche Mode

Книга: «45 татуювань менеджера» (Батирєв Максим)

Авто: Toyota

Вид спорту: баскетбол

Вид відпочинку: автомандрівка

Страва: бограч і шашлик

Напій: імбирний чай

Ідеальний дім – це наш будинок в с. Боголюби

Справжній смак життя – це емоції від нових місць, які ми відкриваємо під час мандрівок

 

People UA: Юрію Олексійовичу, хто Ви за фахом, де здобували вищу освіту та де раніше працювали до ПриватБанку?

 

Юрій Войтенко: Я навчався у Полтавському коледжі п’ять років, потім у Харківському політехнічному університеті. За фахом я інженер-електромеханік. Коли провчився два роки, зрозумів, що це не моє. Моя перша робота Полтавська нафтобаза, куди я прийшов працювати після університету звичайним робітником. Це була моя перша школа життя, де я зрозумів, що хочу заробляти гроші розумом, а не руками. Звільнившись з нафтобази, я вирішив стати на біржу праці та визначитись, ким я себе хочу бачити у цьому житті. Там я почав відвідувати компютерні курси та лекції психолога, яка щодня давала настанови, що кожен з нас завтра отримає роботу, яка справді нам потрібна. Саме тоді я інтуїтивно відчув, що хочу працювати у фінансовій сфері й тільки у ПриватБанку, який на той час динамічно розвивався і дійсно був потужним банком.

 

People UA: 18 років Ви віддано працюєте у ПриватБанку, а як потрапили сюди?

 

Юрій Войтенко: Насправді, працевлаштуватися в ПриватБанк допомогла моя інтуїція. Я пам’ятаю, як десять днів підряд підходив до головного відділення банку, аби заповнити анкету, і внутрішній голос щоразу казав мені: «Не заходь. Не сьогодні». Все-таки з одинадцятої спроби я переступив поріг ПриватБанку, подав документи на роботу і в той  день мені подзвонили. Потім була співбесіда одна, друга, третя, і я потрапив на бажану роботу. На той час влаштуватися на роботу в цей банк було складно. Лише згодом я усвідомив, що прийшов у потрібний день і в потрібний час, коли зявилося вакантне місце. Випадковостей не буває.

 

People UA: Ви пaм’ятаєте перший день роботи в ПриватБанку?

 

Юрій Войтенко: У перший день роботи враження були неймовірні. Колектив був дуже веселий та позитивний. Мене привели у відділ зарплатних карток, де мій майбутній кум оформляв анкети та зарплатні картки. Моїм завданням була курєрська доставка карток по різних установах та відділеннях. Я цілими днями розвозив картки і фактично мене вже знали усі працівники банку. Гроші не мали ніякого значення, адже робота приносила моральне задоволення.

 

People UA: У вас – гарна інтуїція. Ви постійно керуєтеся нею чи все-таки покладаєтесь на неї в особливих випадках?

 

Юрій Войтенко: Серйозні рішення оцифровую, та інтуїцією рідко керуюсь в таких випадках. Але у житті дуже часто довіряю власній інтуїції. Я працював у відділі зарплатних карт, згодом відчув, що потрібно щось змінювати. Інтуїція мене спрямувала у кредитне управління. Я був першою людиною у Полтавській області, яка займалася кредитними картками. Я став менеджером цього продукту, кредитні картки сьогодні є головним джерелом прибутку Приватбанку. Після п’яти років роботи мене запросили на підвищення у Дніпро. Я вчасно зробив крок у банківській кар’єрі.

 

People UA: Пригадайте ніч, коли Ви дізналися про те, що ПриватБанк націоналізували!? Розкажіть про події тієї доленосної доби.

 

Юрій Войтенко: Пам’ятаю, як я моніторив facebook і вночі побачив пост «ПриватБанк націоналізували», і ніч стала взагалі безсонна. А о 9:00 годині представники Фонду гарантування вкладів завітали з візитом. Але стало дуже швидко зрозуміло, що усі хотіли одного, аби ПриватБанк був переданий державі та збережений. Тоді ми жили одним днем. Першочерговим завданням було дотримуватися спокою, що ми і робили. Потім було нове керівництво банку, нова стратегія, було невідоме та невизначене майбутнє. Ви запитаєте: «Чому все так добре закінчилось?» Ключовий фактор – кадрове питання: призначення нового Голови правління Шлапака Олександра Віталійовича. Він зумів в перехідний період так організувати роботу оновленої команди банку, щоб були збережені усі основні здобутки за попередні 25 років нашої роботи.  

 

People UA: Які зміни відбулися в ПриватБанку після того, як банк перейшов під державне керівництво?

 

Юрій Войтенко: Ключова зміна відбулася в обслуговуванні юридичних осіб. ПриватБанк наповнив свої сервіси та продуктову лінійку, зробив повноцінне обслуговування для клієнтів корпоративного блоку. Ми фактично з нуля перебудували корпоративний, малий та середній бізнеси. Зараз ми працюємо над розвитком основної нашої стратегії, а саме: малий та середній бізнеси. Для кожного випадку в ПриватБанку тепер є рішення, а раніше послуг для бізнесу було недостатньо. ПриватБанк – це банк, який сильно впливає на регіон та Україну. Це наша відповідальність і приємна ніша.

 

People UA: Скільки осіб обслуговує ПриватБанк? Як кажуть, нам потрібні цифри і факти.

 

Юрій Войтенко: Юридичні особи 6,9 тис клієнтів (Волинська і Рівненська обл.) Фізичні особи 890 тис клієнтів, що важливо майже 50% з них користуються сервісом Приват24. Приват24 – це основа нашого роздрібного бізнесу.

 

People UA: За час Вашого керівництва Північно-Західним регіональним управлінням ПриватБанку наскільки зросла кількість клієнтів?

 

Юрій Войтенко: Ми маємо найбільші частки ринку як по фізичних особах, так і по юридичних. Через це захмарного росту у нас бути не може, це логічно. Саме тому я б тут не хотів наводити цифри приростів, думаю, що  існуюча клієнтська база вражає своїми об'ємами. Наше основне завдання постійне зростання якості обслуговування і охоплення клієнтів цікавими і корисними банківськими продуктами.

 

People UA: Чим, крім необхідних професійних навиків, повинна володіти людина, щоб Ви захотіли взяти її на роботу?

 

Юрій Войтенко: У мене співбесіди відбуваються дуже швидко. Очі – це дзеркало душі, і в них відразу видно, яка людина. Людина не повинна боятися виходити із своєї зони комфорту, бути порядною, щоб їй можна було довіряти. Довіра і делегування – це ключове у моїй роботі. Людина повинна мати бажання розвиватись, бо у нас є постійний розвиток: нові банківські продукти, можна рости та змінювати свої статуси. Все у ваших руках!

 

People UA: У компанії потрібно вміти створити робочу атмосферу та підтримувати корпоративний дух. Як мотивуєте приватбанківців?

 

Юрій Войтенко: Моє ключове завдання як керівника, створити таку атмосферу, щоб робота асоціювалась не лише з цифрами та грошима. ПриватБанк – це місце, де люди заряджені спільною ідеєю. Це люди, які підтримують одне одного. ПриватБанк – це велика дружна сім’я. Одна з ключових складових, як створити таку сім’ю, – це неформальне спілкування, його потрібно використовувати правильно і давати людям емоції, щоб вони розуміли, що їх цінують та хочуть зробити щасливішими. Потрібно інвестувати у колектив, і я це роблю по-різному: ми проводимо час разом на спартакіадах, корпоративах та інших цікавих заходах.

 

People UA: Чи вважаєте себе патріотом?

 

Юрій Войтенко: Потрібно спочатку відповісти, а хто такий патріот. Я вважаю, що патріот це той, хто любить свою країну, свою землю, людей, які тут живуть. Я вважаю, що кожна людина, яка працює і заробляє на цій землі чесним шляхом, впливає на розвиток країни, і я називаю таких людей патріотами. Тобто, я вважаю себе патріотом.

 

People UA: Вибори не за горами… Чи задумувалися піти у політику? Наприклад, стати міським головою, як попередній очільник ПриватБанку?

 

Юрій Войтенко: Ні, таких планів і навіть мрій я не маю.

 

People UA: Ви подарували мені потрібну для розвитку книгу «Стратегії геніїв». На корінці книги розміщений логотип ПриватБанку. Я правильно зрозуміла, за сприяння Вашого банку видаються книги?

 

Юрій Войтенко: У нас є сформована власна бібліотека, і ми один раз у рік видаємо цікаві книги, які нас вразили найбільше. Даруємо їх дорогим клієнтам, багато хто читає наші книги залюбки та дякує за важливу інформацію. Ця традиція уже існує багато років у ПриватБанку.

 

People UA: Які книги зараз Ви читаєте?

 

Юрій Войтенко: В свій час я почав шукати книгу про менеджмент і знайшов круту книгу «Менеджерами не народжуються». Завдяки цій книзі я почав змінювати свій стиль управління та спілкування, адже в наш час найголовніше вибудувати комунікацію в колективі. 

Наразі читаю книгу «Хочу і буду», вона про те, як перестати скиглити і стати щасливою людиною. Меж досконалості немає.

 

People UAВи часто буваєте у різних містах, адже у Вас на контролі дві області. У різних областях та й містах – різна ментальність людей. З людьми яких регіонів для Вас найлегше працювати?

 

Юрій Войтенко: Найкомфортніше мені працювати і найтепліші відносини з клієнтами у місті Луцьку та Володимирі-Волинському. 

 

People UA: Сьогодні неймовірно популярні різноманітні тренінги, лекції, семінари. Чи відвідуєте подібні дійства?

 

Юрій Войтенко: Керівництво банку регулярно влаштовує нам семінари/ тренінги під час щоквартальних підсумкових нарад. Рідко беру участь в інших навчальних проєктах. Я розумію, що потрібно знаходити час і продовжувати розвивати свою особистість. Потрібно тримати руку на пульсі всіх змін. 

 

People UAХоча Ви не військовий, але чотири рази змінювали місце проживання. 13 травня виповнюється чотири роки, як Ви працюєте у Луцьку і Вас призначили на посаду директора Північно-Західного регіонального управління ПриватБанку. Ви родом з Полтави, проте на волинській землі вже вкоренилися і плануєте лишитися на постійне місце прожиття. Чим приваблює Вас наше місто?

 

Юрій Войтенко: Луцьк – надзвичайно комфортне місто для життя. Тут розвинена інфраструктура та створені гарні умови для мешканців міста. Але найголовніше, за що я полюбив це місто, – тому що тут проживають дуже щирі, чуйні та добрі люди. Ви запитаєте: чи добре нам тут жити? У нас за ці чотири роки народилося два сини на волинській землі. Я думаю, цим все сказано.

 

People UAВи – люблячий чоловік та батько чотирьох прекрасних діток. Чи ревнують рідні до роботи? Як проводите дозвілля? Адже Ви багато працюєте й у Вашому підпорядкуванні 710 осіб.

 

Юрій Войтенко: Старші хлопці регулярно навідуються до мене в офіс, ревнощів до роботи немає. Окрім школи, діти мають суттєве навантаження, тому ми додому потрапляємо разом, і ревнувати їм немає коли :)

У вихідні дні я маю хобі – готую щось смачненьке, і за родинним столом спілкуємося та смакуємо татусевими стравами.

З дружиною полюбляємо ходити на концерти, особливо вразив виступ Дженніфер Лопес у Києві, це було феєричне шоу із спецефектами, яскравими костюмами, потужним звуком та драйвом.

Ми гарно проводимо час у відпустці, яку маємо два рази на рік. Мандрівка – це шалені емоції, ми з сім’єю вже відвідали 18 країн. Після подорожей ми місяцями згадуємо приємні миті, саме тому я вважаю, що потрібно мандрувати.

 

People UA: Коли сім’я багатодітна, часто постає питання: хто допомагатиме у вихованні дітей? Няню Ви так і не наважилися взяти в сім’ю. То хто ж займається з дітками?

 

Юрій Войтенко: Головний вихователь дружина. Ми даємо можливість дітям розвиватись. У житті постійно присутня боротьба, і потрібно вміти проявляти свій характер. Спорт допомагає найкраще загартовувати дух. Один син займається футболом, інший самостійно відвідує спортзал та цікавиться ІТ-сферою. Обидва хлопці вивчають англійську мову. З дружиною ми однодумці у методах виховання.

 

People UA: У Вас є хобі – кулінарія. Як часто готуєте вдома?

 

Юрій Войтенко: Мандрівки і кулінарія мої основні хобі, раніше захоплювався баскетболом. У вихідні дні найбільше подобається готувати страви на мангалі.

 

People UA: Кулінарія кілька років тому стала одним із Ваших хобі. Вам до вподоби готувати страви із м’яса та риби. Але часу на це, звичайно, не так і багато. Хто щодня у Вас вдома куховарить – дружина чи теща?

 

Юрій Войтенко: Разом, по черзі. У кожної є свої коронні страви і вони дуже смачні.

 

People UA: А як ставитеся до таких чоловічих хобі, як риболовля та полювання?

 

Юрій Войтенко: На полюванні ще не був і, як – то кажуть, не тягне. Риболовля не моє – мені потрібен постійний рух :) В день банківського працівника ми проводимо спартакіаду на базі «Сокіл», там неймовірна інфраструктура для наших спортивних змагань, вікторин, футболу, кулінарного батлу... В кулінарних батлах я беру найактивнішу участь, варю бограч та готую шашлик.

 

People UA: Ви дуже критичний сам до себе. А що Ви самі собі, зазвичай, дозволяєте?

 

Юрій Войтенко: Поїсти чогось смачненького, особливо на відпочинку в Єгипті :) та довше поспати, коли трапляється нагода.

 

People UA: Якби була така можливість, що змінили б у своєму житті?

 

Юрій Войтенко: Почав би мандрувати світом ще раніше.

 

People UAВесна наповнена святковими днями, одне з яких  8 Березня. Знаю, що у ПриватБанку завжди оригінальні корпоративні вечірки, навіть Новий 2020 рік Ви робили у рок-стилі. Як плануєте привітати жіночий колектив із їхнім святом?

 

Юрій Войтенко: До 8 березня плануємо зробити для наших чарівних жінок ексклюзивний торт, стилізований у форматі ПриватБанку, і у цей день на них вже зранку чекатимуть привітання та квіти. Привітавши свій колектив, я, зазвичай, немов Дід Мороз беру мішок з подарунками та відправляюся вітати прекрасних клієнток нашого банку.

 

People UA: Які амбітні плани ставите перед собою та командою ПриватБанку на 2020 рік?

 

Юрій Войтенко: Стати найкращим банком для малого і середнього бізнесу, адже це дуже перспективний сегмент економіки для України, малий бізнес має величезний потенціал і потребує фахової фінансової допомоги.

 

People UA: Традиційне питання нашого журналу – в чому Ваш секрет успіху?

 

Юрій Войтенко: У мене за ці 18 років роботи в банку сформувались правила. Я вважаю, що вони універсальні і допоможуть стати успішним будь-кому і не має значення, в якій сфері людина працює: 1. Вірити в себе, завжди 2. Знайти свою улюблену справу, не потрібно боятись змін, якщо помилився і робота не стала улюбленою 3. Прагнути стати найкращим в своїй справі 4. Постійно вчитися і в першу чергу читати багато книг. 5. Виходити із зони комфорту, якщо зрозумів, що ти в неї потрапив і прийшло відчуття, що життя вдалось.

 

 

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фото: Катерина Сива.

Опубліковано "People UA" ВЕСНА 2020