Зразкова мама та успішна кар’єра: місія можлива

Дехто скаже, що це нереально – активно підтримувати професійне життя та бути гарною мамою. Намагатиметься схилити вас до вибору: борщі, домашні завдання, дитячий сміх або повага колег, задоволене керівництво, фінансовий успіх.

Бути працюючою мамою – це означає бути супержінкою: виконувати одночасно ролі дружини, мами, господині і хорошого співробітника. Як впоратися з усіма цими завданнями, не виснажуючи себе?

Не потрібно відмовлятися від важливих частин життя через страх та сумний досвід. Тож досить скиглити, усе можливо, якщо мати план! Ось декілька порад.

1. Чітке планування.

Планувати свій день набагато простіше, ніж слідувати цьому плану. Але постарайтеся чітко і по годинах розподілити свої справи. На ділові зустрічі виділяйте 1-2 дні на тиждень. Плануйте графік так, щоб одна зустріч йшла за одною, а пересування по місту було зручним і логічним.

2. Розприділяємо обов’язки.

Спробуйте розділити відповідальність із чоловіком. Якщо і мама працює, і тато, потрібно навчитися розподіляти обов’язки, а краще – прописати їх. Тут питання навіть не обов’язків по догляду за малюком, а розподіл відповідальності.

3. Відсікайте зайві справи.

Забудьте про порожні телефонні балачки. Спілкування з друзями переносьте на вихідні дні. А ділові розмови повинні бути чіткими і без «води». Ви можете відразу попередити про це співрозмовника, повідомивши, що на бесіду у вас є тільки 1-2 хвилини.

4. Делегування.

Візьміть аркуш паперу і напишіть, на що у вас іде час. Коли є список, перечитайте його уважно і чесно зізнайтеся, від чого могли б відмовитися. Є пункти, які цілком можна делегувати бабусі, няні, клінінговій компанії і онлайн сервісам.

5. Приділяйте час дитині.

Приділяти час – це не означає робити уроки разом. Дитина потребує простого спілкування з вами, спільних ігор, відпочинку. Вимикайте телефон, викиньте з голови усі робочі думки, в цей момент ваша увага належить тільки малечі.

Хочеться побажати всім мамам не боятися, бути впевненими та самодостатніми! Ламайте стереотипи! Не втрачайте час. Не пливіть за течією. Пробуйте себе у новому і несподіваному. Насолоджуйтеся можливостями. І тоді у вас усе вийде.

Автор: Ольга Дополюк

 

Опубліковано "People UA" № 6(52), весна 2020