Звідки взялися забобони?

Свідомо чи підсвідомо ми впускаємо у своє життя присутність забобонів. Насправді, це лише пережитки старих народних повір’їв і потрібно це розуміти. До того ж більшість вірувань не мають жодного підґрунтя. Все залежить від того, як ви себе налаштуєте. Саме тому ми вирішили розвіяти міфи та внести нотку позитиву у ваше життя. Все у що варто вірити – це ваші сили, вміння та почуття.

1. Погана прикмета дарувати годинник

Це марновірство прийшло з Китаю. Вважається, що годинник відраховує термін дружби з тим, кому подарований. Люди, які в це вірять, вважають, що таку прикмету можна нейтралізувати, віддавши натомість дрібну монетку. Тоді це буде означати, що годинник куплений, а не подарований. Погана прикмета – нічого не подарувати, бо друг може образитися, а гарний годинник – це чудове доповнення стилю.

2. Через поріг не можна вітатися і передавати що-небудь

Багато хто знає прикмету, що не можна тиснути руку або передавати будь-які речі через поріг. Вона з`явилася в давні часи, коли люди ховали прах своїх предків саме під порогом. Вважалося, що це межа між двома світами. Тому, якщо привітатися або передати що-небудь через поріг, ми начебто впускаємо в будинок і в себе негативну енергетику. Якщо і через поріг не можна щось передавати, то це тільки тому, що через далеку відстань рук предмет може впасти і «постраждати». Все інше суцільна нісенітниця.

3. Не можна їсти з ножа

Ще з дитинства батьки твердили нам: з ножа їсти не можна! Вважається, що від цього людина стає злою. Чому ж? У давні часи ніж вважався зброєю для вбивства, тому не найсприятливішим чином може відбитися на біополі людини))) І зовсім не через те, що можна порізатися.

4. Не можна підбирати щось на перехресті

Перехрестя – це місце, де перетинаються безліч світів. Знайдена там річ може принести в дім велике нещастя. А якщо це було, щось із їжі, то можна ще й отруїтися))) І все це звісно звичайно через перехрестя світів!

 

5. Не виносьте сміття після заходу сонця

Декілька століть тому тих, хто виносить сміття після заходу, вважали нечистою силою, тому що вони викидають те, що прилюдно при яскравому світлі не можна. І ще одна прикмета зі сміттям: його залишали домовикові, щоб той поїв та побавився з ним і був добрий до господарів. Тому краще викидайте сміття зранку, а якщо сусіди будуть нарікати на вас через сморід, який йде із вашої квартири, скажіть їм: «зате я не нечиста сила».

 

6. Чому люди бояться п’ятницю 13-го

П`ятницю 13-го в давні часи називали «чорною» через реальний історичний факт. У цей день 13 квітня 1307 року зловили і заарештували безліч представників дуже заможної і впливової організації – ордена Тамплієрів. Пізніше їх спалили на вогнищі святої інквізиції, яка вважала їх єретиками. Тому він наповнений великою кількістю забобонів і загадок. А тепер давайте помислимо, яким чином це має вплив на сьогодення? І взагалі, як кінець робочого тижня може бути «чорним», коли попереду яскраві вихідні, хай це навіть п’ятниця 13-го. Тому налаштовуйте себе на позитив і перестаньте довіряти цьому забобону.

7. Чорна кішка

Люди складали про чорних котів небилиці, з`являлося безліч марновірств, в які ще й сьогодні вірять. Отже, бачите чорну кішку, вертайтеся додому, відпрошуйтеся з роботи і нічого не робіть!

8. Не свисти в будинку – грошей не буде

Так ось у чому справа!

9. Шапка на столі

Не можна залишати шапку на столі, бо буде боліти голова і на городі кроти ритимуть. Єдина причина, чому не варто залишати шапку на столі, – це ознака невихованості.

 

10. Прикмета «присісти на доріжку»

Ця традиція бере свій початок ще з язичницької Русі. Присівши перед дорогою, можна зібратися з думками і обдурити домашніх духів, які постійно оберігають будинок, але поза ним чинять перешкоди. Присісти на доріжку дійсно треба, але лише для того, щоб ще раз обдумати чи всі речі зібрали.

 

І цей список можна продовжувати… Як ви встигли зрозуміти усі забобони – це дрібниці, які не варті уваги. Посміхайтеся, діліться своїм гарним настроєм, заводьте чорних кішок, вертайтеся додому, якщо щось забули і не забивайте собі голову подібними нісенітницями!

Опубліковано: весна 2019 р, People UA № 6(46)