Звільнення від стресу

Або як відновитись під час літньої відпустки?

Літо — пора відпочинку та відпусток. Протягом року ми інтенсивно працювали, вирішували різноманітної складності завдання, перебували у стресових ситуаціях, а тепер сама пора року спонукає нас зробити паузу — поїхати на вишуканий відпочинок та максимально відновитись від стресів, переживань та робочого перенавантаження.

Пропонуємо Вам 9 РЕКОМЕНДАЦІЙ, які допоможуть максимально відновитись та якісно відпочити під час відпустки:

РЕКОМЕНДАЦІЯ 1: Продумай найбільш ресурсне для себе місце відпочинку!

Вибір хорошої туристичної агенції, менеджери якої грамотно підкажуть та допоможуть обрати найбільш оптимальний варіант для відпочинку, швидко та якісно оформлять усі необхідні документи та дадуть найкращі поради щодо конкретного місця, — це 50 % твого якісного відпочинку! Найкраща, найяскравіша картинка твого відпочинку — швидше допоможе увійти у стан спокою.

РЕКОМЕНДАЦІЯ 2: Спакуй правильно валізу. Зважай на об'єм речей!

Збери валізу заздалегідь зважено та продумано, поклавши улюблений яскравий одяг, придбай новий вишуканий купальник, модний капелюшок (речі, які тебе надихають психологічно, створять відчуття щастя та гармонії, літньої легкості й допоможуть швидше розпочати процес відновлення), якісні окуляри із 100 СV захистом (збереження зору на фізіологічному рівні є запорукою стійкої психіки людини до будь-яких ситуацій, адже при погіршенні зору у мозок поступає сигнал — SOS). Подбай про захист для шкіри, обравши відповідний якісний сонцезахисний крем, пам'ятай, що починати слід зі 50-40 рівнів захисту шкіри, на кінець відпочинку можна зменшити до 25-15. (Це допоможе отримувати від сонця користь, підживлюючи організм вітаміном D та виділенням гормону щастя). Візьми у дорогу літній аромат парфумів та приємні аромомасла (аромотерапія допоможе швидше розпочати процес релаксації, наприклад, лаванда — заспокоює, цитрусові — викликають виділення гормону радості). Пам'ятай! Забагато речей — це вже стресова ситуація під час перевезення!

РЕКОМЕНДАЦІЯ 3: Онови свій плейлист!

Закачай нову приємну музику, веселу та радісну, спокійну та розслабляючу: класичну музику, звуки природи, духовну музику. Музикотерапія заспокоює психіку та швидше допомагає вийти із тривожно-депресивного, стресового стану. Слухай таку музику, коли відчуваєш моменти напливу негативних емоцій.

РЕКОМЕНДАЦІЯ 4: Масаж! Масаж! Масаж!

Скористайся послугами масажиста на відпочинку. Фізіологічний вплив на тіло людини допомагає швидше зняти напругу в м'язах.

РЕКОМЕНДАЦІЯ 5: Займайся спортом! Головне - систематичність та дисципліна!

Навіть на відпочинку знаходь час для занять фізичними вправами регулярно. Фізичне навантаження допомагає спалювати калорії, при цьому виділяється енергія, що допоможе бути більш активною та бадьорою людиною, з'являється відчуття задоволення від життя. Під час занять спортом виникають нові креативні ідеї, які ти активно реалізовуватимеш після якісного відпочинку!

РЕКОМЕНДАЦІЯ 6: Дотримуйся режиму правильного харчування!

Стрибки у раціоні негативно впливають на фізіологічний стан людини, що згодом може перейти у соматичні психічні розлади. Влітку варто їсти багату на воду та корисні вуглеводи їжу — фрукти, овочі. Назбирай запас вітамінів на цілий рік у фруктово-ягідний сезон, це зміцнить організм та позбавить від авітамінозу в осінньо-весняний період). Для прекрасних леді особливо корисно підживити своє жіноче начало, харчуючись фруктами: полуниця, малина, персик – усе смакуватиме!

РЕКОМЕНДАЦІЯ 7: Дотримуйся водного режиму!

Пам'ятай, що у літній період та у період перебування у дорозі організм потребує більшої кількості води. Якщо протягом року норма становить — 1,5-2 л, то у літній період, у період підвищеної температури, перельотів та переїздів, змін клімату йому потрібно на 10-30% більше води. Це допоможе легше перенести періоди акліматизації та знизить стресову напругу від дороги. Вживай кисломолочні продукти, вони допоможуть зберегти рівень води в організмі у спеку.

РЕКОМЕНДАЦІЯ 8: Висипайся!

Норма сну для людини — 8 годин. Якщо людина недосипала протягом року, організму необхідно відновитись, тому дозволь собі відіспатись на відпочинку вдосталь. Вдень, ховаючись від сонця, влаштуй собі регулярну СІЄСТУ (15 хв-1,5 год.). Це допоможе з новими силами прокидатись та починати ніби заново день. Ти  матимеш наснаги та енергії стільки, ніби проживаєш 2 дні за один, тобто твоя продуктивність та креативність буде проективною та ефективною.

РЕКОМЕНДАЦІЯ 9: Дихай вільно!

Практикуй дихальні вправи, концентруючи увагу на диханні, медитуй, свідомо сповільнюй та контролюй дихання у стресові та посттравматичні моменти життя. Це допоможе швидше переключити увагу та увімкнути процес відновлення та стабілізації на психофізіологічному рівні. Позбався шкідливих звичок. Пам'ятай, що тютюн,  алкоголь, кава тощо дають оманливе тимчасове розслаблення, після якого настає ще більше знесилення, втома та зниження стресостійкості, порушується функціонування організму, тьмяніє шкіра, зуби, волосся, очі втрачають природний радісний блиск, зникає відчуття щастя та задоволення від життя.

Пам'ятай! Ти — творець свого життя та здоров'я! Будь ВІДПОВІДАЛЬНИМ! Відпочивай із КОРИСТЮ!

Завітай до нас, ми допоможемо Тобі правильно та ЗДОРОВО відпочити!

 

Христина Хворост, кандидат психологічних наук, бізнес-тренер, коуч 

https://www.facebook.com/christie.khvorost?fref=ts

e-mail: ck.healthacademy.1@gmail.com

Ірина Свавіцька, директор туристичної агенції "Join UP"

м.Луцьк, просп. Волі, 4

тел.: (066) 5914768 ; (0332) 240217 

e-mail: joinuplutsk1@gmail.com

 Опубліковано "People UA by НАСОЛОDА" № 4(38) осінь 2016