10 фраз, які краще не говорити свекруcі

Протистояння свекрух і невісток – вічна сімейна тема. Невістки прагнуть зайняти своє вагоме місце в новому оточенні, свекрухи бояться це місце втратити. На самому початку обидві сторони намагаються дотримуватися пристойності, щоб справити сприятливе враження, і саме в цей період закладаються на вигляд нешкідливі міни, які в майбутньому не забудуть бабахнути, доставляючи всій сім'ї далеко не ілюзорні страждання.

Що ж все-таки краще: не говорити свекруcі, щоб гірко не шкодувати про це згодом?

Не кажіть:              
1. «Приходьте до нас в будь-який час, ми завжди будемо дуже раді». Здавалося б, дуже ввічлива фраза, яку, на жаль, багато свекрух розуміють занадто буквально. І дійсно приходять в будь-який зручний для них (але не для всіх) час, а потім ображаються, так як бачать незадоволене обличчя невістки. Замість цієї фрази краще говорити конкретно: у які дні і в який час ви могли б приділити спілкуванню з мамою чоловіка.

2. «Я у вас поради не просила». Я зовсім не сперечаюся з тим, що свекрухи здатні в супер короткі терміни нагодувати кінськими дозами своєї мудрості. Однак видати зазначену фразу – це заперечити  всі її добрі наміри. Більш коректним буде наступне висловлювання: «Я впевнена, що ви це пропонуєте, так як хочете нам добра, проте ми вирішили зробити ось так». Якщо ж до свекрухи ну ніяк не доходить, що на роль генерала її не запрошували, залучайте до справи чоловіка, нехай поговорить з мамою щодо безпосереднього втручання у ваше життя. Чоловікові пообіцяйте, що вгамуєте свою маму в аналогічній ситуації.

3. «О Боже, невже ви голосували за Х?» Ніколи не обговорюйте зі свекрухою політику. Навіть якщо ви абсолютно обгрунтовано доведете їй, що політик Х – шарлатан і злодюга, таке посягання на особистий цивільний вибір залишить неприємний осад. І чим це вам корисно? Якщо вас спробують втягнути в таку розмову, витончено ухиліться від відповіді, пропонуючи обговорити що-небудь більш приємне – дитячі фотографії чоловіка, наприклад.

4. «Що ж ви свого сина до порядку не привчили?» або «Ви свого сина вкрай розбалували!» По-перше, це звинувачення в поганому вихованні батьків, а поведінка чоловіка в дорослому віці – вже не мамина відповідальність. Природно, навіть дуже хороша свекруха відчує, що її виставляють у невигідному світлі, і спробує захиститися. Тим часом методи захисту у всіх різні, може просто образитися, а може і почати мститися. Другий величезний мінус цього висловлювання – чоловік може вхопитися за цю ідею, і у нього на все життя буде чудова відмазка: «А мене мама не привчила, що я тепер зроблю?». Ні, ні, ні! Навіть якщо мама дійсно чогось не навчила, ніщо не заважає навчитися цьому самостійно.

5. «У відпустку ми поїдемо з моєю мамою». Природно, мама невістки їй куди ближче, ніж свекруха, однак створюючи нову родину, краще не забувати про батьків з обох сторін. Розділіть час, який ви відводите на свекра та свекруху і тестя з тещею таким чином, щоб нікому не було прикро.

6. «А дачу ви нам залишите?» Ніколи, ніколи не натякайте свекрусі на те, що ви розраховуєте щось отримати після того, як всі земні тяготи стануть їй байдужі. Вона поки ще жива, і цю тему здатна підняти сама, коли буде до неї готова.

 7. «Ой, я свого колишнього хлопця так любила!» Не поширювати інформацію щодо своїх колишніх романів свекрухам. У них огидно хороша пам'ять на такі речі, плюс логічно виникає питання: «А з чого це дружина сина згадує якогось попереднього чоловіка? Чи ж не мріє ця вертихвістка моєму хлопчику наставити роги?» Материнський інстинкт страшна зброя, тому не грайтеся з рушницею, натискаючи на незрозумілі вам кнопочки.


8. «Поговоріть з братом/ сестрою чоловіка, вплиньте на них». Не ставте свекруху в положення арбітра між братами/ сестрами. Прохання про таке втручання для свекрухи неприємне подвійно, бо брати образяться не тільки один на одного, але і на неї. Той, на кого попросили вплинути, – за те, що погодилася. А той, який просив впливати, – за те, що не досягла успіху.

9. Не залишайте розмову із мамою чоловіка. Не поспішайте відразу передати трубку в той момент, коли свекруха дзвонить вам додому, ви таким чином показуєте їй, що не потребуєте спілкування. Вирішуйте якісь питання разом, заодно і подасте приклад дітям, як можна взаємодіяти зі старшим поколінням.

 

10. Нарешті, якщо вам вже зовсім не пощастило з родичами чоловіка, вони постійно порушують ваші особисті кордони і ви твердо впевнені, що з цими людьми вам не хочеться навіть залишатися на одному полігоні, не кажіть: «Ви ще пошкодуєте, що так зі мною обійшлися!» По-перше, не факт, що пошкодують, а по-друге, якщо в якийсь момент на свекруху зійде розуміння її неправоти, це завадить вам помиритися.